Polecane posty

ansu    392
Napisano (edytowany)

Osty 10cm dostały 2 x 20g granstaru co tydzień zginie????

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Mam taki problem sąsiad pozyskał u siebie od trawy na tytoń pole i musiało zawiewać oprysk do mnie ponieważ całą szerokością pola na odcinku gdzie pozyskał (2ha) przenica JARA jest biała, czy da się jeszcze ją uratować?

 

nic jej nie będzie, zapewne pryskał commandem :) zajrzyj na pole za tydzień- półtora to pszenica będzie już normalna ;)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

mam pytanie czy mogę połoczyć Bumper 250 z plonvitem i mocznikiem na pszenicę jarą ? za jednym opryskiem miałbym większość z głowy

 

Można , wczoraj dawałem 1.5kg siarczanu magnezu , 2l plonvitu zboża , 0,2 Moddusa, 1l CCC oraz 1l Bumpera na hektar , na T1 oraz skracanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pszenice w fazie bbch 33-35. poszło około 110kg czystego N. Boję się o wyleganie, nie stosowałem nic, oprócz herbicydów. Co polecacie dać aby skrócić. Przy okazji jeżeli mogę takie co dać teraz na grzyby ? W pszenżycie mam podobną sytuacje, mogę to samo zastosować ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nnamezis    0

Mam taki problem. Mam pszenice która może wylegnąć. Dostała już 0,4 modusa, widać że ja troche przychamowało ale i tak rośnie bardzo intensywnie. Myślę zastosować poprawke na liść flagowy jak będe robił T2. Tylko nie wiem czy jej nie zaszkodzę ponieważ od ok miesiąca nie widziała deszczu. Pytanie moje, czym? Modus w dawce 0,2 l\ha czy Cerone (tego preparatu nigdy nie stosowałem i nie wiem w jakiej dawce). Azotu dostała ok 130 kg. Prosze o opinie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Renault9514 Ale plon zapewne będzie mniejszy, czy tylko ją przychamowało? Jeszcze nie pryskałem od trawy ani od grzyba tylko moncznik poszedł po wierzchu w poniedziałek a sąsiad opryskał w sobotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Tutaj akurat po Capallo 10 ha, które było dane 15.04. Reszta pola na stanowisku po rzepaku za dwa dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2

planuje opryskać herbicydem pszenice jara Apyros + Granstar Ultra. Czy ktos stosował taką mieszankę w pszenicy jarej ?   na etykiecie pisze zeby stosowac to do ozimej,  a odnosnie jarej nic nie pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Mam taki problem sąsiad pozyskał u siebie od trawy na tytoń pole i musiało zawiewać oprysk do mnie ponieważ całą szerokością pola na odcinku gdzie pozyskał (2ha) przenica JARA jest biała, czy da się jeszcze ją uratować?

 

Mam podobną sytuacje, tylko że ja sam obok pryskałem fasolę. Pomimo że nie było wiatru praktycznie, końcówki przeciwznoszeniowe to 2h jarej pożółkło. Dzisiaj dostała 1l asahi, 14kg mikrokomplexu i 0,8l tytanitu. Jak nie wstanie to będzie 2h fasoli wiecej do posiania :P

Najlepsze jest to że zaraz obok sąsiad też ma jarą pszenice koło mojej fasoli i jest nietknięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15
Napisano (edytowany)

Może się źle wyraziłem, przy samej granicy to faktycznie cała biała jest, dalej pojedyncze listki. Pryskałem commandem tak jak twój sąsiad prawdopodobnie.

Mam nawet zdjęcie w tel. daj meila to Ci podeśle, możę u Ciebie jest podobnie, w/w mieszankę doradzili mi w sklepie.

Edytowano przez Toru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

co myslicie na t2 na pszenice czyMIRADOR FORTE 160EC bedzie dobry na t1 poszło na jednum polu wirtuoz a na 2 polu capalo czy coś dać innego pszenica jest ładna

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy410    15

na pszenice przy pierwszym kolanku pojechałem 1litr antywylegacz 675 plus 0.3 Moduss czy mogę teraz pojechac jeszcze 0.3 Modussem czy jakiś inny srodek proponujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Mi Miradora wcisneli w sklepie, ale na forum odradzili go i kupiłem Safir 0,8l/h i Acanto 0,5l/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Panowie jaki oprysk planujecie po capalo na T 2 w pszenicy?

 

Osobiście wymyśliłem taką mieszaninę na t2 Menara 0,4 + Olympus 1,5 , na t1 poszło 1,55 Capallo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaziU91    14
Napisano (edytowany)

Witam . Na T1 w pszenicy zastosowałem tilt turbo + mondatak . Na t2 mam zakupiony Soligor 425 EC w jakiej za fazie zastosować ?  W pszenicy widać już liścia flagowego . Ochrona tylko dwu zabiegowa 

Edytowano przez KaziU91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Mi także poradzili w sklepie ashasi tylko mówili żeby zrobić słabszą dawkę za pierwszym razem a za jakiś czas jeszcze raz tylko już normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Cel jakosciowka, ochrona 3 zabiegowa
Kiedy rzucic 3 dawke N ?
W ktorej fazie prysnac plynnie azot organiczny z aminokwasami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj