Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej1988    293

Chciałby dać na T2 0,45 l Duet Ultra + 0,45 l Tebu. To by była ostatnia ochrona w mojej pszenicy. Jak myślicie dobre rozwiazanie. Koszt wychodzi 100 zł na ha, lub Artea 0,45 l + 0,45l Tebu. Słucham opinii. chciałłbym sie zamknąć w kwocie 100 zł na ha a że mam 4,35 pszenicy to by były dobre rozwiazania bo poszło by np 2l Duetu i 2 l Tebu. Miałem na myśli dać też sam falcon. Dodam że pszenicy nie produkuje na jakośc wypiekową tylko na wydajność około 6,5-7 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9203

Panowie to ja z innej beczki, chciałbym wrócić do herbicydów, jak każdy spieszyłem się z oprsykiem na chwasty, choć przez pogodę wykonałem go dopiero 22 kwietnia środkiem Lancet Plus, dzisiaj zauważyłem że wyskoczyło kupe potocznie zwanych "bodziaków", nie wiem jak ten chwast się nazywa ksiązkowo.

Wydaje mi się że zabieg trafiony w termin bo na polu żółto jak teraz wszystko usycha...... a sąsiad mówił "co tak wcześnie, jeszcze bodziaki nie poschodziły"

 

Co z nimi teraz zrobić w miare tanio?

 

Chodzi ci chyba o to :

https://www.google.pl/search?q=ostro%C5%BCe%C5%84+polny&client=firefox-a&hs=fSO&rls=org.mozilla:pl:official&channel=rcs&biw=1366&bih=613&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=cjtKVavPDIrnygOduoCYCw&ved=0CB8QsAQ

bodziaki to pojęcie znane chyba tylko na lubelszczyźnie :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

 

Jestem z lubelskiego i pierwszy raz jak żyję słyszę takie określenie ,,bodziaki''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29

Ja wiem czy 0,8l Segurisu wyjdzie taniej jak strobi + epoks.

 

Zauważyłem że weszliśmy na chemie z górnej póły (Adexar, Seguris). Na razie są to dosyć drogie środki więc na ten rok chyba jeszcze odpuszczę.

Może i jest przyszłość w SDHI ale obecnie ceny krążą w granicy 200zł/ha a to trochę sporo przy obecnych cenach zbóż i prognozach na przyszły sezon.

 

 

Zatem może zapytam od drugiej strony. Co byście polecili najlepszego z nieco tańszych rozwiązań - 130-150zł/ha. T1 był Wirtuoz i zboża są w dobrej kondycji.

Kolego pytałeś sie o izopirazm, podałem Ci taką bezpieczna dawkę , a czy będzie taniej to zależy ile strobi i epoks. chcesz zuzyć w mieszaninie.

BEzpiecznie to tak 3/4l epoks. plus 0.6 strobi i to też może przekroczyć Twoją graniće 150,-.

No i napisałeś takie zdanie: 

 

"W podobnych cenach na ha znajdzie się Adexar, Reveller czy Seguris i zastanawiam się które rozwiązanie wybrać."

 

 więc zupełnie nie rozumie do czego zmierzasz.

Skoro wg. Ciebie w podobnych cenach jest Seguris to skąd to kręcenie nosem ??? 

 

NIe rozumiem pojęcia górnej półki.

Są substancje drogie, które dzielą się na dobre i kiepskie, i są substancje wzglednie tanie, które też dzielą się na dobre i kiepskie i wszystko w zależności co chcemy chronić i kiedy.Substancja dobra użyta niezgodnie i w złym czasie zmieni się w substancję kiepską.

 

NA tej stronie podawałem też dla kogoś innego możliwy w miarę dobry mix za 110,-.

Trzeba czytać wątek tam są też odpowiedzi , bo powtarzanie tego samego dla każdego indywidualnie śmieci forum poprzez powielanie w nieskończoność.

 

JAk chcesz coś z "górnej póki"  w granicach plus minus 150 to najbardzie optymalnie zbliży się do tego Adexar Plus  w opakowaniach 5l  wychodzi 130,- za litr. i litr już możesz zastosować choć nie jest to dawka zalecana, a najlepiej  1,1-1,2 litra i masz swoje 150.

 

Wszystkich możliwych kombinacji mieszanin nikt nie jest w stanie przetestować byś mógł przebierać jak w sklepie, a najlepiej poczytac wątek o fungicydach. Ludzie stosują różne mieszaniny i na coś się zdecydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9203

To zależy, z którego końca :D W okolicach Zamość, Krasnystaw, Hrubieszów to dość popularne określenie. Tak jak i inne: hałajda, lipczyca, plaskatucha, mokrzec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie z zeszłego roku zostało mi skawalonego saletrzaku. Chciałbym dać go w opryskiwacz, jakąś bezpieczną ilość żeby nie przyjarać. Wiem że najlepszy mocznik ale szkoda żeby się zmarnowało ok  50 kg. Czekam tylko na sprawdzone odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

czy można teraz jeszcze zastosować medax, są już 3 kolanka między nimi około 7-8 cm, pierwsze 2 cm nad ziemią, co z tzw wielkim okresem czy to już teraz i czekać do liścia flagowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie dziś pryskałem pszenice mocznikiem,siarczanem m. rosasolem i środkiem artea na T2 i po czterech godzinach przyszedł ulewny deszcz zadziała czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na pszenżytach pojawił się liść flagowy więc myśle ze będzie ok a pszenica miała oznaki steptoriozy więc opryskałem i tu pytanie czy na paszówke wystarczą 2 zabiegi od grzyba ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

U mnie w Sailorze flagowy juz sie wylania....jeszcze pare dni i trzeba jechac z T2..


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

czy można teraz jeszcze zastosować medax, są już 3 kolanka między nimi około 7-8 cm, pierwsze 2 cm nad ziemią, co z tzw wielkim okresem czy to już teraz i czekać do liścia flagowego?

 

ponawiam pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

u mnie to oset

 

No to już każdy wie o jaki chwast chodzi, czym go załatwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Tribenuron w dawce 20-25g/ha albo czyste MCPA ale to drugie może nie zniszczyć a zahamować na tyle by się nie wysiał


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

U mnie już widać drugie kolanko a piszą żeby stosować do pierwszego. Ewentualnie przejde się z plecakowym opryskiwczem i naleje na skurczybyka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko016    1

Zakupiłem dzś Tilt i Cerone 480 SL na przenicę :unsure:  czy do oprysku mogę dodać coś takiego jak z firmy Caldena, Agravita Complex ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Koledzy może głupie pytanie zadam ale nigdy wcześniej się nad tym nie zastanawiałem....

Po czym poznać że akurat liść który wychodzi to jest liść flagowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer85    1

Panowie dziś pryskałem pszenice mocznikiem,siarczanem m. rosasolem i środkiem artea na T2 i po czterech godzinach przyszedł ulewny deszcz zadziała czy nie ?

a możesz podać skład tego rosasolu? głównie mi chodzi o npk,bo jest sporo tych odżywek i ile dawałeś tego na ha? i w jakiej fazie masz pszenice,bo tez mysle o tej odzywce bo jest w miare rozsądnej cenie,, ja stosowałem opti zboże z chemirolu ale moim zdaniem chemirol bierze za nią dużą kase,a efekty każdy wie sam po sobie jak ją ktoś stosował...

a odnośnie rosasolu-stosował lub stosuje ktoś z was? jakie sa wasze opinie na ich temat-niech ktoś się wypowie na ich temat,ewentualne za i przeciw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Na pszenżytach pojawił się liść flagowy więc myśle ze będzie ok a pszenica miała oznaki steptoriozy więc opryskałem i tu pytanie czy na paszówke wystarczą 2 zabiegi od grzyba ?

 

Śmieszne pytania zadajesz kolego. Każde pszenica która nie pójdzie na konsumcje nadaje sie na paszówka także nawet bez oprysku na grzyba sie nada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak wszystko się nada na pasze tylko mi chodzi też o ilość żeby mi plon dała jak największy a bez oprysku od grzyba to raczej będzie kiepsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Czy na podstawie tych fatalnej jakości zdjęć, jesteście w stanie określić co to za faza bbch pszenicy?? Nie mam lepszego aparatu, dopiero w poniedziałek odzyskam swój normalny telefon:/

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/24181b629359dd84.html

http://images70.fotosik.pl/866/1f2ba46e22078de2med.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/81ecb176ee38f95e.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj