Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22586 odpowiedzi na ten temat

#10641 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów

Napisany 12 październik 2014 - 13:16

Pszenica Ozima i jara

Jeśli już na jesieni brakuje to co będzie na wiosnę?? Ale coś na zagęszczenie soków cukier i ogólnie przezimowanie  można by chlapnąć. Tylko co??? Molibden bor cynk magnez??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 14:49
  •  

#10642 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 12 październik 2014 - 13:23

Pszenica Ozima i jara

Mam takie pytanko czy jest sens stosować odżywki w pszenicy ozimej jesienią, i jeżeli tak to od czego to zależy?

Nie ma sensu. Nic nie daje. Jesienia tyko herbicyd.

#10643 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 12 październik 2014 - 14:54

Pszenica Ozima i jara

Mam takie pytanko czy jest sens stosować odżywki w pszenicy ozimej jesienią, i jeżeli tak to od czego to zależy?

Mikroelementy na jesień są jak najbardziej OK. U mnie wystąpił niedobór manganu i dałem Insol+siarczan+mocznik+tebukonazol(działanie regulujące i grzybobójcze). Dobrym pomysłem jest też zastosowanie dolistnego fosforu(na wzrost korzeni) i potasu(na zimotrwałość) Na rynku jest gama różnych odżywek, jest w czym wybierać

Jeśli już na jesieni brakuje to co będzie na wiosnę?? Ale coś na zagęszczenie soków cukier i ogólnie przezimowanie  można by chlapnąć. Tylko co??? Molibden bor cynk magnez??

Nie wiem jak ze skutecznością ale kolega daje na zagęszczenie soków Asahi. Z mikroelementów duże znaczenie przy zimotrwałości ma mangan

Czy bizon zadziała pomimo suszy?

Podziałać podziała, tylko skuteczność może być trochę mniejsza. Obserwuj chwasty i sytuację na polu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10644 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 październik 2014 - 15:18

Pszenica Ozima i jara

a ile tego tebukanazolu tomazi ??

#10645 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 12 październik 2014 - 15:24

Pszenica Ozima i jara

1l Tebu 250

#10646 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 12 październik 2014 - 17:35

Pszenica Ozima i jara

Mikroelementy na jesień są jak najbardziej OK. U mnie wystąpił niedobór manganu i dałem Insol+siarczan+mocznik+tebukonazol(działanie regulujące i grzybobójcze). Dobrym pomysłem jest też zastosowanie dolistnego fosforu(na wzrost korzeni) i potasu(na zimotrwałość) Na rynku jest gama różnych odżywek, jest w czym wybierać

Jakie choroby wystepowaly w Twojej pszenicy, ze stosowales tebukonazol? Jakie plony w tym roku pszenicy miales i na jakiej klasie ziemi?

#10647 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 12 październik 2014 - 17:45

Pszenica Ozima i jara

Sprostuję- Tebu stosowałem na jęczmień ozimy, na plamistość siatkową. Plon pszenicy oscylował w okolicach 4-4,5t. Klasa ziemi od 4b-5 z przewagą tej ostatniej. Czemu pytasz?

Edytowany przez Tomazi3p, 12 październik 2014 - 17:55.

#10648 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 12 październik 2014 - 17:57

Pszenica Ozima i jara

Nie ma sensu. Nic nie daje. Jesienia tyko herbicyd.

Jesteś w błędzie. Podstawa to jeden zabieg manganem, siarką, magnezem, a podstawa to miedź.

#10649 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 12 październik 2014 - 18:00

Pszenica Ozima i jara

jeszcze do postu powyżej molibden

#10650 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 12 październik 2014 - 18:45

Pszenica Ozima i jara

ansu- pszenica to nie rzepak, że z każdym dniem spada plon. jakby tak było to były by ogromne różnice w ilości plonu. a to czy posiejesz we wrześniu czy listopadzie. dla przykładu ten rok pszenica siana 28-30.09 plonowała na poziomie w zależności od odmiany 7-5/9tha i dodam że na początku kwitnienia padał parę dni deszcz, a siana na początku listopada plonował 10t/ha i jak kwitła zero deszczu. więc każdy rok jest inny a plon weryfikuje pogoda, lub zła agrotechnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10651 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów

Napisany 12 październik 2014 - 19:25

Pszenica Ozima i jara

Zenonim- To co? Przyczyna takiego plonowania był termin siewu czy deszcz w maju lub błędy w agrotechnice? Trzeba było zasiać odmianę późną we wrześniu też by zakwitła po deszczu.

To były takie lata, że pszenice zasiane w październiku były do likwidacji. Sianie w listopadzie to ryzyko szczególnie  na wschodzie.

Ogólnie jest zasada , że jest termin optymalny dla danego rejonu i sianie później średnio statystycznie powoduje spadek plonu, choć nie zawsze. Są jeszcze odmiany,  które preferują wcześniejszy , lub późniejszy siew.

#10652 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 12 październik 2014 - 19:47

Pszenica Ozima i jara

Jesteś w błędzie. Podstawa to jeden zabieg manganem, siarką, magnezem, a podstawa to miedź.

I jak zrobie zabieg na jesien to bede mial plony wyzsze? Sprawdzales roznice, czy doradca Wam tak doradzil, aby tylko zarobic? Jesli opryskam przenice odzywka jakie bede mial z tego korzysci?

#10653 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 12 październik 2014 - 20:42

Pszenica Ozima i jara

Od 5 lat tak pryskam. Wiosną z 4 razy odżywkami pryskam i z różnych firm kupuję, zależy jakie mają składy.Przeważnie mieszam z 3-4 rodzaje odżywek.

#10654 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 12 październik 2014 - 20:58

Pszenica Ozima i jara Jaki plon na jakiej klasie gleby? Ja probowalem opryski odzywka pol pola i pol bez i zbiory takie same. Mam klasy gleby 3 wiekszosc i zamiast w odzywki wole zainwestowac w dobre fungicydy bo w tym przypadku roznica jest duza w plonie odnosnie stosowanych fungicydow.
2 lata temu byl u mnie przedstawiciel jednej z firm handlujacych SOR jako, ze zaczynal prace probujac mi sprzedac srodki szybko wylapalem jego brak wiedzy i troszke doedukowalem. Odwiedzajac mnie kolejny raz po 2 tygodniach wciskal mi abym stosowal jesienia propikonazol na pszenice, ze niby teraz jest to niezbedne. Co do stosowania w jeczmieniu ozimym sie nie wypowiem, bo nie sieje i porownan nie robilem.

Edytowany przez Darekpol, 12 październik 2014 - 21:00.

#10655 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 12 październik 2014 - 21:12

Pszenica Ozima i jara

Klasy 3-4 w tym roku pszenica średnio  koło 8,5 wyjdzie może lepiej. Fungicydy 3 razy średniej klasy.

Odżywki z dalgety, Intermag i teraz DR Gren

#10656 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów

Napisany 12 październik 2014 - 21:19

Pszenica Ozima i jara

Jest jeszcze jedno ale- Im wcześniej wystąpi stres, niedobór choroba, tym większy ma to wpływ na plon Tylko, że gdy objawy choroby czy niedoboru są widoczne to już po ptakach. Zaś stosowanie fungicydów odżywek na wszelki wypadek jest bez sensu.

#10657 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 12 październik 2014 - 21:32

Pszenica Ozima i jara

Klasy 3-4 w tym roku pszenica średnio koło 8,5 wyjdzie może lepiej. Fungicydy 3 razy średniej klasy.
Odżywki z dalgety, Intermag i teraz DR Gren

Pytanie ile klasy 3 a ile 4 bo to jest roznica... Polecam tylko zrobienie na wlasnym polu porownan, aby w kolejnych latach miec wiedze co pomoglo a co nie. Wiem, kazdy rok jest inny i.t.d. Nie bede tu pisal o plonach ale bez odzywek na ziemi 3 klasy wiem ile mozna zebrac. Sam nie stosuje bo szkoda mi czasu skoro nie widac roznicy, chyba ze na slabszych glebach jest inaczej? Co do stosowania na jesien moim zdaniem przesada, lecz szanuje zdanie innych tylko prosba, abys zrobil jeden przejazd bez odzywki na jesien i w zniwa sprawdzisz czy mniej zboza zbierzesz i czy warto bylo pryskac.

#10658 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 12 październik 2014 - 21:45

Pszenica Ozima i jara

u mnie pszenica juz wylazła. Zauwazyłem za janatrka jest pełna wigoru az sie boje. Rosnie jak szalona. Arkadia tez nie daje za wygrana, jest troche mniejsza ale też jest dobrze.

#10659 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów

Napisany 12 październik 2014 - 22:02

Pszenica Ozima i jara

Mam takie 2ha, 2 przejazdy opryskiwaczem i 4m. Obecnie testuję tam bardzo wczesny siew 9 września działanie fungicydu powinno być tam widoczne.  Opryskam na jesieni molibdenem, siarczanem magnezu i jakiś fungicyd Duet Star mi zostało 2l , może jeszcze coś znajdę. 4m na środku zostawię. Ciekawe czy będzie różnica. W ubiegłym roku testowałem Cerone 0,5l na początek kłoszenia- Wszystko prawie stało, kontrola była bardziej pochylona.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10660 Share piotrek912

piotrek912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Sport Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 13 październik 2014 - 18:00

Pszenica Ozima i jara

Mam pytanie dziś posiałem pszenice po kukurydzy i czy moge ją przywałować czy raczej nie