Polecane posty

Agro-Nom    6

robert 81 to jak ci sprzedawca powiedział to pryskaj i się nie pytaj bo mnie jakoś mało obchodzi czym ty będziesz pryskał dla mnie możesz  i samą woda pryskać. A sprzedawca jak sama nazwa mówi sprzedaje i zachwala to co ma, już nie raz ten temat przerabiałem pryskaj i wydawaj kasę na co chcesz. na t2 polecam epoksykonazol 125g /ha + amistar lub acanto 0, 5l / ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Jakbym miał takiego sprzedawcę co każe dac soligor na T1 to byśmy się pogniewali delikatnie rzecz mówiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

robert 81 to jak ci sprzedawca powiedział to pryskaj i się nie pytaj bo mnie jakoś mało obchodzi czym ty będziesz pryskał dla mnie możesz i samą woda pryskać. A sprzedawca jak sama nazwa mówi sprzedaje i zachwala to co ma, już nie raz ten temat przerabiałem pryskaj i wydawaj kasę na co chcesz. na t2 polecam epoksykonazol 125g /ha + amistar lub acanto 0, 5l / ha.

Są jakieś różnice między amistar, a acanto? Czy nie ma znaczenia między tymi strobiami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Jakbym miał takiego sprzedawcę co każe dac soligor na T1 to byśmy się pogniewali delikatnie rzecz mówiąc

 

Auć, zapaliliście mi lampkę, bo właśnie zostało mi z tamtego roku ze zbóż jarych trochę Soligoru który miał iść na flagowca i mój zaprzyjaźniony sprzedawca, który naprawę ma łeb do tych wszystkich substancji, powiedział, że śmiało może iść na T1 więc dokupiłem na resztę ozimych tez Soligor :wacko: Tylko po co wciskałby Soligor... Chyba trzeba będzie się dokształcić w tych środkach i samemu podejmować decyzję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3395

Kiedy wychodzi liść flagowy w pszenicy ,teraz chyba podflagowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

a co sądzicie na 1 zabieg w pszenicy WIRTUOZ 1litr na ha i drugi srodek CAPALO są dobre na choroby

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek208    0

Czym można zwalczyć fiołka w fazie strzelania w źdźbło bo oprysk jesienny lentipur+glean przepuścił go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Tribenuron lub tifensulfuron+tribenuron, mówiąc po Polsku to Granstar Ultra lub Rubin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

a co sądzicie na 1 zabieg w pszenicy WIRTUOZ 1litr na ha i drugi srodek CAPALO są dobre na choroby

 

Jak dla mnie to wiodące środki na T1 , sam robię już któryś rok capallo i jest git , tylko cena mało przyjemna ale nie patrzę na to , ma być dobrze i jest dobrze. Oczywiście można równie dobrą nieszaninę zrobić z innych środków ale nie jestem słonny zmieniać czegoś co jest dobre , albo kombinować jakieś miksy jak co poniektórzy tu proponują , a później przy takim obrocie sprawy jak w tym roku (sucho i zimno) , 10 postów z pomocą o ratunek , bo żółknie itp. , nię mówię tu o mieszaniu fungi tylko o robieniu zup razem z odżywkami , antywylegaczami , mocznikami itp. Jak już wcześniej pisałem w którymś poście nie jestem żadnym specjalistą ale czasami warto posłuchać dobrej rady lub samemu ruszyć głową , pozdrawiam i wysokich plonów życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Koledzy, jaką będzie skuteczność Capalo z mocznikiem, siarczanem itd, skoro po 15-20 minutach od zabiegu zaczęło kropić?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Jesli kropic to skuteczność bedzie 100%, ile dawałeś mocznika z siarczanem?


a co sądzicie na 1 zabieg w pszenicy WIRTUOZ 1litr na ha i drugi srodek CAPALO są dobre na choroby

 

W tamtym roku stosowałem właśnie te środki i było ok, w tym roku też to kupiłem bo jak na razie jestem zadowolony


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Mocznika zawsze daje jakieś 15 kg na 400 litrów, takie dobre wiadro. Mikrokompleks 5 kg, kristalon pomarańczowy 3,5 kg, midas 0,25 i ccc. I to wszystko wychodzi mi na 1,1 ha. Jak szybko taki mix się może wchłaniać? Nie napisałem że to kropienie przerodziło się mżawke z małymi przerwami.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Jeśli chcesz utrzymać parametry na jakościową i liczysz na zwyżkę cen w żniwa, to raczej daj lepsze środki. Ja nie wierzę w zwyżki cen, raczej spadki i stosuję ochrone minimalną, aby utrzymać zboże stojące. Przelicz sobie koszty i ewentualny dochód, a potem się zastanów, co dla ciebie lepiej wychodzi, 3x środki z górnej, czy dolnej półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    11

to co polecacie w takim razie?
to co polecacie z dolnej i górnej półki na t2 i t3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Falkon to dziadostwo stosowałem w tamtym toku w życie na T2, przepuścił rdzę

na pszenicę na T2 będę stosował Fandango, a na żyto Menarę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Koledzy a po czym poznać że moddus zadziałał ?? bo minęło 2 tyg od oprysku i nie ma różnicy miedzy całym polem a kontrolą którą zostawiłem na końcu pola. Było trochę zimno i boję się że może nie zadziałać ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3
Napisano (edytowany)

Koledzy a po czym poznać że moddus zadziałał ?? bo minęło 2 tyg od oprysku i nie ma różnicy miedzy całym polem a kontrolą którą zostawiłem na końcu pola. Było trochę zimno i boję się że może nie zadziałać ;(

 

Jak zostawiłeś kontrolkę to powinno być widać , jeżeli chcesz cofnij się do postów z ubiegłego roku gdzieś zamieściłem fotki kontrolki jaka różnica była , ale no właśnie jest jedno ale , ubiegły rok wiosna pompowało z góry i ciepło , a w tym roku zimno i sucho ot i może być cała przyczyna słabszego działania

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Jedz na pole i wytnij zdzbło w miejscu na którym stosowany był modus i porównaj jego grubość z wyciętym zdzbłem gdzie zabiegu nie było.Scianki powinny być grubsze ,co powoduje dodatkowe usztywnienie.Duzo tez zalezy od temperatury podczas zabiegu,modus to ciepłolubny retengent.Istotne jest aby jezeli nawet temperatura jest dość niska było słonce podczas zabiegu.Ja polece jeszcze kombinacja modusa+medaxu.02+04.Zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

A co sądzicie o Falconie na t2 i Tebu na t3?

 

Wubiegłym roku się mocno zawiodłem na Falconie , i nie tylko ja , kiedyś jak stosowałem ochronę karben+impuls , falcon , folicur uważałem to za najlepszą ochronę , ale jak wycofali folicur to i ten falcon przestał mi odpowiadać i tak jak pisałem w ubiegłym roku zrobiłem połowę revelerem i było super a połowę falconem i nie był to dobty wybór

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro-Nom    6

Są jakieś różnice między amistar, a acanto? Czy nie ma znaczenia między tymi strobiami?

pikoksystrobina w acanto jest trochę słabsza od azoksystrobiny w amistar, jakieś 20 % słabiej zwalcza rdze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

to co polecacie w takim razie?

to co polecacie z dolnej i górnej półki na t2 i t3?

 

T2 Amistar i MEnara po 0,5l

T3 Tebukonazol i Epoksynazol po 0,5l

Tyle w temacie.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj