Polecane posty

sybiuszek24    21

Lepiej przed deszczem rozsiać.Mi się tak udało w sobotę posiałem a w pon deszczyk poszedł.Ale zostało mi wiaderko to co się rozsypało z worów i ręcznie rozsypałem na polu po deszczach parę dni już leży 2 tyg bez deszczu i jeszcze go widać,no ale deszczu brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    474

Z attibutem to panowie ostrożnie jak macie miotłę , małą weżmie ale jak większa to odbije i  się brzydko na polu zrobi  jak wiechy wywali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Ja jesienią pryskałem na miotłę ale na jednym kawałku mi chyba puścił popryskałem w razie W atlantisem bo w tamtym roku zlekceważyłem miotłę i miałem problem.Koszt na ha to około 80zł więc warto zabespieczyć uprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Na suchą ziemie i to jeszcze mocznik bez sensu,w moim rejonie to mocznik tylko na kuku sieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Na suchą glebę to oczywiście że nie ja jak pisałem wysiałem i deszczyk poszedł za 2 dni i się rozłożył i co najważniejsze podziałał udało się bo popadało.Więc czekajcie na deszcz bo szkoda żeby w słońcu leżał nawóz.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawiusz    1

Ja pisałem że po zastosowaniu regulatorów wzrostu a nie konkretnie że po CCC. Chodziło mi np o Moddus np a w ulotce moddusa pisze że daje siłę systemu korzeniowego itp.   załączam ulotkę informacyjną Moddusa

 

Spoko, ale ja czytając forum wolałbym otrzymać PRECYZYJNE odpowiedzi , albo żadne. Pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

opryskałem 21 IV pszenice trimaxem w dawce 40g/300l lecz starczyło mi to na 1,4ha przy ciśnieniu 4 i mam pytanie po jakim czasie mogę jechać z mieszaniną: siarczan magnezu, tytanit, folicare 18-18-18, miedź, duet star 0,8l i mirage 1l 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

przed wczoraj, a nawet jeszcze wczoraj pszenice były całkiem ładne mocno zielone bardzo ładnie się zebrały jak się ociepliło ale dzisiaj wychodzę i żółto się robi na polu  <_<. Końcówki starszych liści żółkną w oczach, na części fungicyd i mikro dawane w tamtym tygodniu na innych wczoraj i różnicy wielkiej nie ma. Nie wiem czy to przez ostatnie przymrozki, czy reakcja na opryski, czy od braku wody bo u nas jest masakrycznie sucho, nawet nie pamiętam kiedy ostatnio padało.

u mnie to samo żółto sie robi ja to myslałem że po lancecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Panowie pogoda jak zwykle płata figle i nieopryskałem antywylegaczem w terminie a teraz moja pszenica ma kolanko na wysokości 2-2.5 cm i niewiem czy jeszcze antywylegacz 675 SL w max dawce 2l\ha coś zdziała nawożenie to 180 kg saletry na ha jesienią kurzy pomiot i odrzywki dolistne .?

 

zwykły antywylegacz już nic nie zda. Albo samym moddusem opryskaj bo ma szeroki zakres stosowania albo zeby taniej wyszło 1l antywylegacza + 0,3 moddusa. tak czy tak to Moddusa musisz dać albo jego zamiennik Optimus ale dawke wtedy bedzie wieksza zalezy ile masz hektarow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie niechce kupować moddusa bo jest strasznie drogi a jak teraz opryskam 2l\ha antywylegaczem a na liść flagowy dam cerone to nic się nie stanie i ustoi do żniw ? Pryskałem też zboża na grzyba wirtuozem jak myślicie dobrze chroni przed chorobami i czy przy temp. 10 stopni w dzień a w nocy około 5 stopni podziała ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ile masz ha tej pszenicy?? zwykły antywylegacz jest dobry ale musisz go zastosowac w pierwszym kolanku 1cm od ziemi w pozniejszej fazie juz nie zda egzaminu. Cerone możesz ewentualnie zastosowac ale ma krotszy czas działania niz moddus i podobno postarza że tak powiem rosliny. Ja zawsze staram sie stosowac antywylegacz z moddusem koszt około 92 zł na ha ale efekty po tej mieszance są naprawde super a po drugie masz pole manewru jesli chodzi o stosowanie. Na niektorych rzeczach nie ma co oszczedzac bo mozna stracic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Tylko zdaje się po attribucie nie można siać rzepaku, a u mnie prawie będzie więc zostaje axial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

u mnie to samo żółto sie robi ja to myslałem że po lancecie

To jest wirus    cała Lubelszczyzna jest porażona ,plonów nie będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

jaki wirus?Pryskałem przed ochłodzeniem boggi,ccc z moddusem i pożółkła mi pszenica.Moim zdaniem to wina ochłodzenia.Srodki zamiast  krążyć po roślinie pozostały w liściach.Na polach gdzie nikt nie robił zabiegów pszenica ma ładny zielony kolor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankan    1

Potwierdzam u mnie podobny efekt

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

niestety rosliny sie dusza,brak wilgoci a zarazem tlenu w glebie[brak tlenu to brak pobrania azotu przez system korzeniowy] i mamy efekt osłabionej rosliny.Spadki plonu będa a i rokowania cenowe nie powalają.Ostrożnie panowie z chemią,szczegółnie regulatory oraz herbicydy,duży stres w okresie osłabienia to redukcja,w najlepszym wypadku pędów nieproduktywnych,w najgorszym pieterek...Jezeli plantacja naprawde mocno osłabiona to,RSM przed deszczem,lub 10-15l rsm32+200l wody+kompleks micro+siarczan magnezu.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Spoko, ale ja czytając forum wolałbym otrzymać PRECYZYJNE odpowiedzi , albo żadne. Pozdrawiam.

 

 

No ale przecież pisałem że najlepiej stosować np moddus 0,3l + 1l ccc więc czy to ważne wtedy która ta substancja zwiększa siłę ukorzenienia?? Według mnie to było precyzyjne. Gdybym napisał o ukorzenieniu przy stosowaniu samego CCC to byłby błąd. A jak ktoś np doradza mi stosowanie środka to i tak czytanie etykiety to podstawa. Przepraszam jeśli coś było nie tak-chciałem po prostu pomóc bo koledze nikt nie odpisywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer85    1

panowie,czy modusa i ccc trzeba stosować w dzień i to najlepiej jak słonce świeci?czy można tez wieczorem?bo chcę tez odrazu zrobić grzyba,ale w sklepie mi powiedziano że modusa i ccc trzeba zrobić w dzień bo lepiej się wchłania do tkanek zbóz,a niestety wieje wiatr zbyt mocno zebym mogł pryskać teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hasandar1    0

Witam

Mam problem z pszenicą ozimą oraz pszenzytem ozimym. Na zbożach zaczęły sie pojawiać żółte końcówki i plamy jak na załączonych zdjęciach. Co to jest? czym to zwalczyć? proszę o pomoc

post-135276-0-33149800-1429959045_thumb.jpg

post-135276-0-11588300-1429959074_thumb.jpg

post-135276-0-39807200-1429959100_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Razm może sucho dwa, różnice w nocy temperatur też mogły dać takie objawy , przypalone to nie jest i grzyb tez może być


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj