Polecane posty

kowal1    0

Dziękuję kolegom za szybką odpowiedź  jeszcze chciałbym wiedzieć czy kolejność mieszania tych składników: duett star 1l/ha +antywylegacz płynny 1l/ha+ moddus 0,2l/ha jest ważna? Chciałbym uniknąć jakiegoś zważenia czy czegoś podobnego? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

AGRO_NOM to ty raz opryskasz a potem śpisz do żniw ,10 razy mieszanina ci wyjdzie a 11 zaszkodzi,  jak sprzątniecie 6 ton z ha to mówicie że działa przy 9 tonach każdy mały błąd zabiera kilogramy

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Jeśli się nie zna kolejności w mieszaniu to pewnie że nie wyjdzie. Widocznie małą wiedzę masz w tym, plon może i masz duży, ale zysk nie koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mocznik+siarczan magnezu+odzywki+ fungicyd+regulator wzrostu -taka jest kolejnosc

ja to bede dzielil na 2 razy:

I: 20kg moczniku+12,5kg siarczanu mg+4kg rosasol 19-19-19+1l miedzi+1l manganu/300l wody

II po dniu badz 2 dniach: 1l Bumper super+0,4l lotus+0,8 medax top

dwa razy przez to ze susza i zeby zrosic te rosliny oraz zeby lepiej przyjely ten zestaw chemi

Edytowano przez dlugas90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro-Nom    6

tomek 90 i miwigos robię rużnę mieszaniny i mieszam tylko to co można i robię to dużo lat z rzędu i jeszcze nic mi się nie zważyło ani nie zaszkodziło uprawą i takie gadki to sobie możecie wciskać komuś innemu że za 11 razem się nie uda ja nie mieszam herbicydu z jakimiś odżywkami czy fungicydami więc nie przesadzajcie. Ja nie wlewam środków jeden po drugim jak niektórzy ledwo wodę do opryskiwacza puścili a już 10 środków zdążyli wlać. Kolejność zachowana mieszanie z głową i sporo można zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    51

Ponawiam pytanie.

Doświadczenie mam niewielkie więc bardzo mi zależy na opinii w tym temacie.

 

Panowie czy taka mieszanka na T1 da radę?

 

Zamir 0,7 + Lotus 0,25  po rzepaku

i

Zamir 0,7 + Lotus 0,4 po pszenicy

 

Proszę o szybka podpowiedź bo chciałbym się po to wybrać do sklepu. Za 2-3 dni ma być u mnie sprzyjająca pogoda.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Ponawiam pytanie.

Doświadczenie mam niewielkie więc bardzo mi zależy na opinii w tym temacie.

 

Nie jestem za mocny w temacie ale Zamir będę stosował na kłosa (tebukonaazol) , z tego co mi wiadomo są lepsze rozwiązania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Nie były to pieniądze nie warte ryzyka, z obornikiem w koło łatwo nie jest a pewnie będzie jeszcze trudniej. 

 

Jak na razie po jesiennych zabiegach system korzeniowy jest solidniejszy mimo mniejszej dawki NPK. No ale... dla mnie najważniejszy jest efekt plonotwórczy ilość i jakość,  a na wynik tego do lata poczekać trzeba. 

 

Pozdrawiam 

 

Nie były to pieniądze nie warte ryzyka, z obornikiem w koło łatwo nie jest a pewnie będzie jeszcze trudniej. 

 

Jak na razie po jesiennych zabiegach system korzeniowy jest solidniejszy mimo mniejszej dawki NPK. No ale... dla mnie najważniejszy jest efekt plonotwórczy ilość i jakość,  a na wynik tego do lata poczekać trzeba. 

 

Pozdrawiam 

Nawet jeśli to coś pomoże to nie liczył bym na efekt po pierwszym roku stosowania... A u mnie w okolicy obornika opór za to słomy jak na lekarstwo... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanek    0

Witam mam pytanie czy mogę zastosować taką mieszankę na T1    wirtuoz 1/l ha +  kristanol zielony 3 kg/h 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Witam mam pytanie czy mogę zastosować taką mieszankę na T1    wirtuoz 1/l ha +  kristanol zielony 3 kg/h 

 

 

spokojnei możesz pryskać , ja dodawałem jeszcze mocznik i siarczan do tego oraz miedź i nic się złego nie działo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    51

Nie jestem za mocny w temacie ale Zamir będę stosował na kłosa (tebukonaazol) , z tego co mi wiadomo są lepsze rozwiązania

W Zamirze głównym składnikiem jest Prochloraz. Poza tym raczej skupię się na 2 zabiegach (może na 1 działce zastosuje coś na kłosa).

Miło widziane kolejne opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Koledzy co jej dolega? Sprawa dotyczy głównie Jantarki bo inne odmiany wyglądają lepiej... W zeszłym tygodniu jechałem fugi plus odżywki plus regulator...
Pierwsze objawy zauważyłem już zimą ale myślałem że to może być od mrozu a to jednak nie to...
Poprawić czymś jeszcze czy czekać na działanie oprysku.?

post-31085-0-78833300-1429643385_thumb.jpg

post-31085-0-46387200-1429643603_thumb.jpg

post-31085-0-96772400-1429643671_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

@panczo1922 Może trochę za dużo tego wszystkiego i za mocna mieszanina. Ja będę jechał na dniach 0,45 Lotus+ 0,45 Bumper+ 1L Atak + odżywki i siarczan magnezu, a osobno regualtory. Mieszanina trochę mocniejsza jak zalecana 1L Bumper Super+ 0,4 Lotus.

Edytowano przez metiu20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Planuje w tym roku po zniwach..
Ostatnio 4 lata temu... W międzyczasie przed każdym siewem wapno granulowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Panowie a moddusem lepiej pryskać wieczorem czy w południe bo coś tam piszą o działaniu słońca. A i czy przymrozki nie zaszkodzą w nocy?

 

w obecnych warunkach (niskie temperatury i duże spadki nocą) najlepiej zabieg zrobić rano

 

Dziękuję kolegom za szybką odpowiedź  jeszcze chciałbym wiedzieć czy kolejność mieszania tych składników: duett star 1l/ha +antywylegacz płynny 1l/ha+ moddus 0,2l/ha jest ważna? Chciałbym uniknąć jakiegoś zważenia czy czegoś podobnego? Pozdrawiam

 

Duet -> Moddus -> Antywylegacz


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Panczo, poczekaj jeszcze 2 tygodnie a wszystko jej minie. Rok temu miałem to samo i przeszło po czym strzeliła jak szalona. Teraz tez u mnie jest tak samo ale, dzisiaj byłem popatrzeć i już z dnia na dzień lepiej. Oczywiście mowa o Jantarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podlod    0

Witam wszystkich forumowiczów, studiuję ten dział forum od dawna i w tym roku mam problem z pszeniczką na jednym kawałku;/ Pszenica ozima, odmiana Askalon, pole wapnowane przed siewem wapnem granulowanym w dawce 550 kg/ha, siew w terminie optymalnym, zaprawiana Scenic 080FS, po zimie nie wykazywała niczego nadzwyczajnego.

W chwili obecnej wygląda tak

http://zapodaj.net/02a2a01366f0b.jpg.html

http://zapodaj.net/835e63581d61e.jpg.html

http://zapodaj.net/2131c1fa3b44b.jpg.html

Na UP w Lublinie, w katedrze fito podpowiedzieli mi że jest tam nasilenie septoriozy i stąd moje pytanie czy dobra będzie mieszanina Duett star 1l+ Mondatak 1l? czytam ciągle forum i powiem szczerze że boje się że przesadze i narobię jeszcze większej szkody;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Ja bym na twoim miejscu dał jakąś odżywke, siarczan magnezu i mangam (u mnie w tamtym roku miejscami pszeniczka też wyglądała podobnie i mangam załatwił sprawe). A T1 to już swoją drogą ale też wypadało by dać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364
Podlod

 

Sory że to napiszę ale mi to wygląda na niedobory wszystkiego chyba że dostała 200 kg soli potasowaej 200kg supre fosfatu, i na wiosnę do tej pory z 150 kg N w czystym skłądniku, 

 

Kurde nie wiem co już z tą pogodą, rano się budzę szron na samochodzie i jak tu lecieć z fungami??? Nie ogarniam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

chcecie zobaczyć prawdziwą mieszaninę jaką ja pryskam i wszystko działa tak jak trzeba nic się nie warzy tylko kolejność mieszania trzeba zachować z tę mieszankę co robiłem to niektórzy pewnie na 2 albo 3 razy by wzieli.

 

mocznik + siarczan magnezu + miedź + mangan + ceando 183 sc + stabilan + karate zeon + asystent +

 

i to jest mieszanina a nie niektórzy się boją do duetu star dodać anty wylegacz. hehe

Tak jak kolega mówi. Robie to tak samo, z tą różnicą że biorę wodę z stawu a gdy wodociąg idzie dodatek Tron. Ja modusem wraz z CCC jadę nocą, nie ma różnicy (zrobiłem w tym roku kontrolę by pokazać, oprysk skraczem w nocy temp. 10 stopni oraz zabieg w słoneczny dzień temp. 19 stopni do tego szedł fungicyd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj