Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

28632 odpowiedzi na ten temat

#10221 Share BartekSzulc

BartekSzulc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 21:14

Pszenica Ozima i jara którą odmianę polecacie bamberka vs arkadia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 05:00
  •  

#10222 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 07:11

Pszenica Ozima i jara A czy Komplet zastosowany na pszenicę po rzepaku załatwi również samosiew rzepaku? czy domieszać coś do niego?

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#10223 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 07:19

Pszenica Ozima i jara

A czy Komplet zastosowany na pszenicę po rzepaku załatwi również samosiew rzepaku? czy domieszać coś do niego?

Nie ma 100% skuteczności przy dawce 0,4l, przy 0,5l już trochę lepiej, Glean może się przydac

Edytowany przez Tomazi3p, 01 wrzesień 2014 - 07:20.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10224 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1922 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 14:14

Pszenica Ozima i jara chodzi mi o to czy jak nie popryskam herbicydem na jesieni to czy odbije to się na plonie ?
a mogę zastosować sam np Komplet 560 SC ?

Edytowany przez XTRO, 01 wrzesień 2014 - 14:36.

#10225 Share Bajteeek

Bajteeek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 15:05

Pszenica Ozima i jara Będę siał w tym roku pierwszy raz Arkadię, stanowisko po owsie, było dużo perzu ale jest juz zwalczony roundapem, problem w tym, że jest dużo owsa gluchego, co najlepiej zastosować na jesień, żeby zamknąć zwalczanie chwastów w jednym zabiegu. Czy może konieczny będzie drugi zabieg? Jak tak to co zastosować, proszę o radę.

#10226 Share BartekSzulc

BartekSzulc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 18:26

Pszenica Ozima i jara Czy po Expert met wykonujecie poprawki na wiosnę?

#10227 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2673 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 18:37

Pszenica Ozima i jara

chodzi mi o to czy jak nie popryskam herbicydem na jesieni to czy odbije to się na plonie ?

Komplet przepuszcza chabra.Po rzepaku warto dodac 8g Gleanu.Zależy czy masz pole mocno zachwaszczone.Np.miotłe łatwiej zwalczyć na jesieni.Po rzepaku samosiewy będą zagłuszać pszenice

#10228 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1922 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 18:40

Pszenica Ozima i jara rzepaku nie sieję więc nie będzie problemu.
To napisz mi jak możesz konkretne preparaty godne uwagi stosowane na jesieni :)

#10229 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 18:49

Pszenica Ozima i jara

chodzi mi o to czy jak nie popryskam herbicydem na jesieni to czy odbije to się na plonie ?

Nie sądzę żebyś odczuł to w plonie. Mogą to być ilości liczone w kg, chyba że zachwaszczenie jest ogromne-ale to rzadko spotykane. A Komplet ma wadę że może zostawić chabra-który notabene jest dość ciężki do zwalczenia(poza wyjątkami) Na wiosnę poprawka-MCPA, tribenuron, 2,4D fluroksypyr. U mnie w okolicy większość rolników stosowała wiosenne odchwaszczanie, i na plon nie narzekali. Spróbuj np. Trinity od Adamy-pendimetalina, CTU, DFF- bardzo szczęsliwa mieszanka.

Czy po Expert met wykonujecie poprawki na wiosnę?

Na dwuliścienne trzeba robić poprawki-one są przydławione metrybuzyną, na wiosnę później startują i są łatwiejsze do zwlaczenia=czyli niższymi tańszymi dawkami.

#10230 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2673 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 18:50

Pszenica Ozima i jara sprawdza mi się snajper 1.4l +glean 10g.Wchodzi Trinity z ciekawym składem substancji.Poprawki miałem na dwuliścienne po Komplecie i Alisterze.Maraton tez puszcza chwasty.Boxera nie stosowałem.Moze Milan coś wymyśli na mieszanke z Boxerem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10231 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 18:54

Pszenica Ozima i jara

Będę siał w tym roku pierwszy raz Arkadię, stanowisko po owsie, było dużo perzu ale jest juz zwalczony roundapem, problem w tym, że jest dużo owsa gluchego, co najlepiej zastosować na jesień, żeby zamknąć zwalczanie chwastów w jednym zabiegu. Czy może konieczny będzie drugi zabieg? Jak tak to co zastosować, proszę o radę.

Owies głuchy wschodzi wiosną, do wiosny substancje aktywne herbicydów mogą już być nieaktywne. CTU/IPU/flufenacet działają pośrednio na owies, przy jesiennym odchwaszczaniu możesz jedynie lekko ograniczyć jego wschody, jeżeli zima będzie łagodna to będzie słabo z działaniem. Na wiosnę owies zwalczysz np. Apyrosem za 60zł

#10232 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1922 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 19:05

Pszenica Ozima i jara 1,4l Snajper + 10g Glean wychodzi 160 zł na ha, drogo jakoś, a coś w okolicy 120zł na ha ?

a taka mieszanka ?
Glean 75 WG 15 g/ha + Legato Plus 600 SC 0,75 l/ha.

Edytowany przez XTRO, 01 wrzesień 2014 - 19:07.

#10233 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 19:39

Pszenica Ozima i jara Dalej może być problem z chabrem, chyba że nie jest on u Cb głownym chwastem. Jeżeli nie masz samosiewów rzepaku to daj samego Snajpera, za 100-125zł masz wspomniane Trinity-tutaj praktycznie komplet chwastów jest zwlaczony. Pendimetalina działa długo,dobry na przytulię, CTU-dobre na miotłę, chabra, DFF fiołki i przytulia. Jeżeli nie chcesz Trinity to wspomniana mieszanka Glean+Legato będzie OK.

#10234 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1574 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 19:44

Pszenica Ozima i jara Kolega dzisiaj był i że w punkcie mówili mu o nowym oprysku podobno załatwia wszystko 1 litr na ha i bez kombinowania mieszaniń jaka cena nie wiedział i w internecie nie mogę znalezć nic poza małą ulotką ktoś widział albo kupił już tego Bizona

#10235 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2673 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 19:58

Pszenica Ozima i jara snajper z glenem wychodził mi okolo 140 zl na ha.chabra nie puszczał

#10236 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 19:59

Pszenica Ozima i jara Bizon z DowAgro-koszt od 120 do ok 135-wszystko zależy od marży sprzedawcy. Wygodne opakowania, no i nowa substancja w PL. W Czechach się sprawdził, u nas się okaże. Tylko jedno mnie zastanawia- Srodek nie zwalcza chwastów wschodzących wiosną- co przy mokrej wiośnie może zostawić wiosenne miotły. Ale ogólnie środek warty uwagi.

#10237 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1591 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 20:47

Pszenica Ozima i jara byl juz z 10 lat temu herbicyd bizon ale nic nie byl wart i szybko zniknal z rynku-pamietam to dokladnie bo jak popryskalem jednemu dziadkowi to mi potem zyczyl zebym sie zabil ciagnikiem-mial chyba cos z glowa B) . expert-mit tez u mnie sie nie sprawdzil.
najlepszy oprysk to staranna uprawa roli,plodozmian, czysty material siewny i wtedy spokojnie mozna pryskac tanimi mieszankami typu glean + lentipur lub protugan i nie trzeba robic na wiosne poprawek,
dziwne ze jeszcze ktos sie zastanawia czy pryskac jesienia-chyba tylko"rolnicy"i to przez male r, chyba nigdy zadnej fachowej literatury w rekach nie mieli,dobrze ze takich jest wiekszosc bo co bysmy z tym zbozem robili, gdyby wszyscy fachowo produkowali zboze . dopiero by byla tragedia urodzaju. :D

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#10238 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 21:04

Pszenica Ozima i jara Ja planuje Expert met 0,33kg + 0,15l DFF (bodajże Diflanil) co powinno kosztować ok.85 PLN/ha. Z założenia będzie poprawka na wiosnę.
Co do Trynity to jest to dla mnie wydumka. Jakby taki mix sie sprawdzał to od wielu lat mieszano by Snajpera ze Stompem.
Bizona natomiast jestem ciekawy.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#10239 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1922 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 21:11

Pszenica Ozima i jara ja sobie zrobię 2 kawałki na jesień na których może być problem z wjechaniem wiosną i jeden kawałek pszenicy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10240 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9213 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 01 wrzesień 2014 - 21:31

Pszenica Ozima i jara

A czy Komplet zastosowany na pszenicę po rzepaku załatwi również samosiew rzepaku? czy domieszać coś do niego?

Po rzepaku niezależnie od stosowanych substancji aktywnych, czy nawet jeżeli to maraton czy komplet kilka g gleanu zawsze się przyda.

sprawdza mi się snajper 1.4l +glean 10g.Wchodzi Trinity z ciekawym składem substancji.Poprawki miałem na dwuliścienne po Komplecie i Alisterze.Maraton tez puszcza chwasty.Boxera nie stosowałem.Moze Milan coś wymyśli na mieszanke z Boxerem

Z boxerem najpewniejsza mieszanina z legato/stompem i gleanem. Choć z chabrem też nie zawsze da radę. Z miotłą, przytulią czy samosiewami rzepaku nie będzie problemów.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)