Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtek554    12

dlaczego do herbicydu dodałes mocznik i siarczan. herbicyd powinien iśc sam

 

siarczan nie zaszkodzi, wzmacnia działanie herbicydu. Natomiast inne rzeczy odpadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

wczoraj robiłem T1+skracanie

Mocznik 7ka/ha, MgSo4 3kg, plonovit OPTY 2,5kg, Tilt 0,4, Procholaz 0,7 Moddus (od 0,2 do 0,3 w zależności od odmiany) CCC 1l...

generalnie oprysk wyszedł ok, były tam porywy wiatru ale jechałem dosyć nisko i myslę że te 90-95% poszło na roślinę... Bardziej zależało mi na temp a było ciepło bo ok 18 stopni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Może to wina mocznika bo kiedyś do lancetu dodałem siarczanu Mg i zadziałał dobrze, było ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

kiedy skracac pszenice, jak ma 1 cm kolanko czy więcej, skracał będę moddus 0,3+ ccc 1,2l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Nie za dużo tego ccc? Na etykiecie podaja 0,3 moddus i 1 litr antywylegacza płynnego także wydaje mi sie że możesz zmniejszyć nieco dawke ccc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Pszenice są dużo oprysku stymulatorem wzrostu , tylko pogoda nie odpowiada i d*pa  , u nas pójdzie sam cuadro , zamiennik moddusa 0,4 l na ha , bez antywylegacza , do tego 8 kg siarczanu magnezu  na 200 l wody , no i może 8 kg mocznika


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Herbicydem powinno pryskać się bez mocznika i innych dolistnych wspomagaczy tak robię jednak jaka jest norma z siarczanem magnezu jedni nie inni tak jak napisał kolega wyżej niedługo polecę na jare i warto dodać jak nie zaszkodzi mam chwastox na jare chwastów mało poradzi sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

Witam. Dzisiaj robiłem T1 tilt turbo + mikroelementy, po zakończeniu oprysku po kropiło z 10min, po czym przestało. Na środku nic nie pisało że nie może podać po oprysku np  2 godziny, więc myślę że środek zadziała prawidłowo?

Edytowano przez nharek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem skracanie + odżywka

5 kg/ha mocznik + 5 kg/ha siarczan magnezu + 4 kg/ha plonvi opty + 0,2 l/ha tytanit + 1,2 l/ha ccc + 0,15 l/ha superam

300 l wody na hektar

Akurat w czasie zabiegu przestało wiać, więc wszystko powinno dotrzeć do roślin.

Następnie pójdzą chwasty. Zobaczymy kiedy pogoda pozwoli.

Edytowano przez przemaskrakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelo430    2

Co sądzicie o ochronie pszenicy na  : 

T1 Capalo  1l/ha + Mystic 0.5l/ha 

Edytowano przez pawelo430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koroniarz    0

K0oledzy po fachu co poradzicie na perz i dwuliścienne w pszenicy ozimej myslałem nad Attributem i Izoherbem? Jakies pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Perz sobie zostaw na po żniwach, w mieszance nie zniszczysz perzu-jedynie osłabić(dawka 60g) Co do dwuliściennych to do Attributu możesz dodać Mustang lub Chwastox, wszystko zależy od gatunków dwuliściennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Korzystajac z dzisiejszej pogody zrobiłem skracanie. Skagen - kolanko nad węzłem 1,3 cm , Jantarka 0,8 cm , Pszenżyto Borwo 0,6 cm. Wymiary uśrednione.  Mogłem jeszcze czekać? Musiałbym pewnie z tydzien bo prognozy nie są najlepsze. Do zabiegu dodałem 5,5 kg/ha siarczanu magnezu jednowodnego (Stężenie 2,2%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

zapowiadaja przymrozki a efekt herbicydu moze oslabic nie wiadomo co robic czekac czy dzialac ale po co chwasty maja ciagnac skladniki dam siarczan z mocznikiem narazie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a czym poprawić pszenicę, bo sporo zostało chabra bławatka i fiołka, na jesień było pryskane Glean 75WG ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ja polecę Ci Galaper Strong. Jechałem tym na poprawkę 20 g+0,45 l, ale miałem też wąski pasek, gdzie pryskane było "na raz" i działa naprawdę bardzo ładnie. Jak za tą cenę, to wolę jego niż mustang czy coś w tym stylu(subiektywna moja opinia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1525

byłem na polu i u mnie pszenica ma kolanko około 0,8-1 cm już, ale muszę czekać do środy bo pogodę nadaję kiepską ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

a czym poprawić pszenicę, bo sporo zostało chabra bławatka i fiołka, na jesień było pryskane Glean 75WG ?

Tak jak kolega niżej Galaper Strong lub Trimmer(tribenuron)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

ktoś pisał że leci fungicydami ale mi doradzili żeby jechać w przyszłym tyg, pojawił się mączniak :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zasklepiło mi glebę, co radzicie? Zasiałem jarą 28.03.2015. Następnie padały obfite deszcze aż do świąt, które doszczętnie zniszczyły strukturę gleby. Po świętach przyszło słońce (myślałem jest ciepło to wyjdzie) aż dzisiaj zaniepokojony postanowiłem dokładnie zbadać sytuację. I jest tragedia, skorupę z wierzchu ciężko palcami rozkruszyć aby dokopać się do ziarniaków. W tym celu trzeba używać narzędzia. Gdy juź znajdziemy ziarniaki, są napęczniałe i trzeba bardzo delikatnie się z nimi obchodzić gdyż od razu pękają (tak bardzo są napęczniałe). Myślę że już osiągnęły fazę gdy ich 60% masy to woda.

 

Jak myślicie, czy puszczą kiełki? Co w takich sytuacjach trzeba zrobić? Nigdy wcześniej to zjawisko nie wystąpiło u mnie na polach tuż po zsiewie. Ogólnie mam gleby o strukturze luźnej (piaszczyste) więc nie bardzo jestem w temacie, takie zjawiska u nas bardzo rzadko występują.

 

Przyniosłem kilka zarniaków do domu, położyłem na wacie, polałem wodą, ale nawet jak te w domu skiełkują, wraz nie będę pocieszony, bo przcież zmieniłem im warunki otoczenia, dałem dostę do tlenu, ułatwiłem wymianę gazową. A co z pozostałą resztą znajdującą się pod skorupą.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj