Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22563 odpowiedzi na ten temat

#10141 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 20 sierpień 2014 - 13:41

Pszenica Ozima i jara JPH2 dzięki nie pomyślałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 17:28
  •  

#10142 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 20 sierpień 2014 - 13:52

Pszenica Ozima i jara A co sądzicie odnośnie zaprawy certicor (metalaksyl-M (związek z grupy fenyloamidów) - 20 g/1 (2,05%),tebukonazol (związek z grupy konazoli-triazoli) - 30 g/1 (2,95%) i o nowym oprysku na chwasty BIZON(diflufenikan,florasulam,penoksulam)? Warto zainwestować w te środki, głównie chodzi mi co myślicie o tym bizonie?

Edytowany przez koczas, 20 sierpień 2014 - 14:00.

#10143 Share marcin103122

marcin103122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Siłownia , muzyka, sport

Napisany 20 sierpień 2014 - 20:46

Pszenica Ozima i jara jaką pszenice wybrać z tych: arkadia, arktis, natula, sailor proszę o poradę pozdrawiam?
Jestem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10144 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 20 sierpień 2014 - 21:16

Pszenica Ozima i jara

A co sądzicie odnośnie zaprawy certicor (metalaksyl-M (związek z grupy fenyloamidów) - 20 g/1 (2,05%),tebukonazol (związek z grupy konazoli-triazoli) - 30 g/1 (2,95%) i o nowym oprysku na chwasty BIZON(diflufenikan,florasulam,penoksulam)? Warto zainwestować w te środki, głównie chodzi mi co myślicie o tym bizonie?

Co do zaprawy to stosowałem ją w jęczmieniu jarym, spełnił swoją funkcję i mogę go polecić-lecz jak będzie w oziminach to trudno powiedzieć. W tym roku wszystkie oziminy zaprawiam Sceniciem. A Bizon to nowość, sprawdziła się u naszych sąsiadów, lecz cena może trochę odstraszyć=ok 135zł/ha. Czyli mniejwięcej tyle co wiosenny Lancet. Na plus tego środka dochodzą jeszcze wygodne opakowania 1 lub 5 hektarowe.

Edytowany przez Tomazi3p, 20 sierpień 2014 - 21:20.

#10145 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 sierpień 2014 - 22:00

Pszenica Ozima i jara

A co sądzicie odnośnie zaprawy certicor (metalaksyl-M (związek z grupy fenyloamidów) - 20 g/1 (2,05%),tebukonazol (związek z grupy konazoli-triazoli) - 30 g/1 (2,95%) i o nowym oprysku na chwasty BIZON(diflufenikan,florasulam,penoksulam)? Warto zainwestować w te środki, głównie chodzi mi co myślicie o tym bizonie?

Certicor w zbożach ozimych podstawową ochronę zapewni, ale jeżeli jest słabe stanowisko (po zbożach) to ta ochrona może nie będzie wystarczająca.
A bizon ma super skład, ale jak widzę wcześniejszy post to i cena wysoka... W tej cenie albo i trochę niższej można zrobić mieszaninę nie odbiegającą skutecznością.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#10146 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 20 sierpień 2014 - 22:04

Pszenica Ozima i jara W Chemirolu mówiła sprzedawczyni że 120 złotych na hektar ma kosztować. Jak kolego milan mówisz, że da radę z chwastami to kupię go nawet jakby był 140 zł na hektar, bo potrzebują 2,5 hektara opryskać czymś dobrym, a żeby można siać było burak, a po tym bizonie niby można.

#10147 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 sierpień 2014 - 22:38

Pszenica Ozima i jara W sumie z dobrego założenia wychodzisz, a skład ma bdb więc nie powinien mieć problemów z chwastami.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#10148 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 13:41

Pszenica Ozima i jara Od wielu lat odchwaszczam pszenice jesienią. Niestety nie wszystkie chwasty 100% skutecznie. Pojawił się ostrożeń , oraz przy miedzach powój i skrzyp. Jak wyeliminować te chwasty

#10149 Share przemo89

przemo89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 23 sierpień 2014 - 14:56

Pszenica Ozima i jara Stosował ktoś herbicyd Gold 450 EC? W etykiecie pisze, że może wpływać ujemnnie na plon niektórych odmian, ale znalazłem badania które stwierdzają, że wpływ na plonowanie jest marginalny. Chciałem zastosować go na wiosnę, a na jesień expert-met.

#10150 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 23 sierpień 2014 - 19:25

Pszenica Ozima i jara Taka jest specyfika 2,4D, jeżeli trafi się jeszcze na okresy stresu to może się plon obniżyć. Tak jak mówisz wpływ na plon jest marginalny, a jak odmiana tolerancyjna to brak jakiegokolwiek oddziaływania. Ogólnie Gold to dobry środek, a w połączeniu z Expertem zyskujesz praktycznie kompleksowe zwalczenie chwastów. Jeżeli chcesz spać spokojnie to na razie nie wybieraj herbicydu na poprawkę-może się okazać że solo fluroksypyrem zwalczysz chwasty. Z mojej strony środek bezpieczny i godny polecenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10151 Share Mcfarmeros

Mcfarmeros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z tym związane , wędkarstwo,motoryzacja .'' KOBITKI''!!!

Napisany 24 sierpień 2014 - 01:19

Pszenica Ozima i jara milanreal" co do mojego ostatniego postu o zbiorze pszenicy ,to na chwasty poleciałem lancetem cena taka dosyć ale efekt super co do fungi to nic nie było

#10152 Share ollo82

ollo82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,gry komputerowe,

Napisany 24 sierpień 2014 - 15:25

Pszenica Ozima i jara sial ktos z was odmiane hewitt lub lincoln?w tym roku sialem natule- sredni plon 10 ton z ha. na czesci zasiana byla 120 kg na hektar i sypala jak zloto reszta zasiana ok 200 kg na ha juz cudu nie dala.

#10153 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 sierpień 2014 - 16:48

Pszenica Ozima i jara 10 ton z hektara to dobrze a jaka ziemia i agrotechnika ??

#10154 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 17:33

Pszenica Ozima i jara Jakie nawożenie planujecie na jesień?

#10155 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 18:09

Pszenica Ozima i jara po rzepaku 250 kg polifoski 8 pojdze

#10156 Share 1490

1490

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 20:10

Pszenica Ozima i jara Witam mam pytanie czy jest sens mieszać superfosfat sól potasową i saletrzak czy lepiej polifoskę 4

#10157 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 20:26

Pszenica Ozima i jara Zamiast superfosfatu polecam fosforan amonu.

#10158 Share ollo82

ollo82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,gry komputerowe,

Napisany 24 sierpień 2014 - 21:10

Pszenica Ozima i jara

10 ton z hektara to dobrze a jaka ziemia i agrotechnika ??

ziemia trzecia klasa kawalek drugiej wzdluz pola rosna mega wielkie topole.nawoz to 450 kg saletry amonowej przedplonem byla piekna kukurydza na kiszonke.troche kiepsko zaorane i uprawione ale po siweie bylo juz dobrze.nawoz w dwoch dawkach,pryskane na grzyba trzy razy,dwukrotnie skracana.

#10159 Share przemo89

przemo89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 13:07

Pszenica Ozima i jara

Taka jest specyfika 2,4D, jeżeli trafi się jeszcze na okresy stresu to może się plon obniżyć. Tak jak mówisz wpływ na plon jest marginalny, a jak odmiana tolerancyjna to brak jakiegokolwiek oddziaływania. Ogólnie Gold to dobry środek, a w połączeniu z Expertem zyskujesz praktycznie kompleksowe zwalczenie chwastów. Jeżeli chcesz spać spokojnie to na razie nie wybieraj herbicydu na poprawkę-może się okazać że solo fluroksypyrem zwalczysz chwasty. Z mojej strony środek bezpieczny i godny polecenia.

Nie wybieram go na poprawkę tylko na główny zabieg podzielony na 2. Na jesieni expert bo w tym roku nie było po nim wogóle miotły, ale trochę chwastów było na wiosnę. Na wiosnę Gold bo podobno fluroksypyr daje rade skrzypowi polnemu a mam z nim lekki problem mimo wapnowania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10160 Share KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 13:32

Pszenica Ozima i jara Witam,czy na jesieni przed siewem wystarczy dac 200- 250kg. NPK na 1ha czy dorzucic jakiś azotowy np.saletrzak,a może darowac sobie ten azotowy i posiac go na wiosnę,dodam że pszenica będzie siana po pszenicy(niestety tak wyszło) w tym roku dane wapno kredowe a w tamtym obornik kurzy

Edytowany przez KOSTEK12, 26 sierpień 2014 - 13:37.