Polecane posty

KULAWA_KOZA    156

Kolego jak bym miał taką pszenicę jak u ciebie na 1-2 fotce to wjeżdżam agregatem , bo szkoda twoich nakładów na coś co nie da Ci plonu.Ta na 3 fotce jeszcze ujdzie ale szału nie ma.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Jakby to było z 1/4 pola to też bym wjechał, ale jest tego w sumie może z 10-15arów i to dość nie regularnie żeby dobrze można było przerobić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Mam do skracania Medax Top teraz moje pytanie Czy robic jeden zabieg na kolanko czy poprawic drugim zabiegiem na początku liścia flagowego?Gdzies znalazłem że  mozna mieszac z CCC na pierwszy raz.Jesli ma ktoś doświadczenie z tym środkiem proszę o podpowiedzi Jakie dawki zastosowac i kiedy.Dodam że planowane nawożenie azotem bedzie ok 180kg przedlonem był rzepak. T1 i druga dawka N już wykonane:)

przy nawożeniu jakim planujesz skracać trzeba by dwukrotnie.Na pierwszy zabieg zabieg medax 0.6 l i ccc  1 l a w fazie liścia podflagowego  0.5 l medaxu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

mam  pszenice Bogatkę i już dałem oprysk na T1, odżywkę i II dawkę N lecz na połowie pola końcówki liści pszenicy są żółte co może byś przyczyną i jak można temu zaradzić, czy to objawy braku jakiegoś pierwiastka czy jakiś grzyb, fungicyd był zastosowany w sobotę, przedplon trawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

u mnie tak też było takie place własnie , dałem mocznik i siarczan magnezu , i do tego grzybówke , efekt był koncówki znikły , chociaz wydaje mi sie że to też może być od pogody , u mnie w rejonie jest pogoda dziwna , 2 dni ciepło a potem zimno , to też odbija sie na roślinach


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
infinityPG    0

Dzięki za info właśnie tak zrobie;)


mam  pszenice Bogatkę i już dałem oprysk na T1, odżywkę i II dawkę N lecz na połowie pola końcówki liści pszenicy są żółte co może byś przyczyną i jak można temu zaradzić, czy to objawy braku jakiegoś pierwiastka czy jakiś grzyb, fungicyd był zastosowany w sobotę, przedplon trawa

Jak lustrowałem u siebie żółte pasy na polach pszenicy to ewidentnie mała dawka azotu w pierwszej dawce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Koledzy amplituda temeratur azot jest pobierany i juz za chwilę nie , podobnie z fosforem , Ja dałem 68kgN na start i zboża sa ,,głodne" poszła druga dawka i mocznik w liść na glebach lekkich zboża wyglądają lepiej (ciepło) na cięzkich i zimnych tak sobie. Ktos mi dzisiaj powiedział że azot dany w piuerwszej dawce nic nie dał i wsiąkł tak jak system korzeniowy wytworzy więcej korzeni przybyszowych i zrobi sie ciepło to wszystko ruszy jak szalone a na razie jest tak sobie. Zółte place brak MG, i siarki w glebie zachwiany transport N w roslinie stąd tak wazna siarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w najbliższym czasie planuję:
1. Na chwasty: atlantis 0,6 l/ha + gold 1,2 l/ha
2. T1: topsin 1,2 l/ha
3. Skracanie: ccc 1,2 l/ha
4. II dawka N: mocznik 180 kg/ha
Do którego oprysku można dodać mocznik, siarczan magnezu i jakąś odżywkę?
Dobra kolejność zabiegów? A może można któreś że sobą łączyć?

Edytowano przez przemaskrakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    11

Ja w najbliższym czasie planuję:

1. Na chwasty: atlantis 0,6 l/ha + gold 1,2 l/ha

2. T1: topsin 1,2 l/ha

3. Skracanie: ccc 1,2 l/ha

4. II dawka N: mocznik 180 kg/ha

Do którego oprysku można dodać mocznik, siarczan magnezu i jakąś odżywkę?

Dobra kolejność zabiegów? A może można któreś że sobą łączyć?

 

T1 połącz ze skracaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pogoda pozwoli to w sobotę polecę ze skracaniem.

W poprzednim roku miałem końcówki żółte i było to spowodowane dużymi wahaniami temperatur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganicus86    1

Ja w najbliższym czasie planuję:

1. Na chwasty: atlantis 0,6 l/ha + gold 1,2 l/ha

2. T1: topsin 1,2 l/ha

3. Skracanie: ccc 1,2 l/ha

4. II dawka N: mocznik 180 kg/ha

Do którego oprysku można dodać mocznik, siarczan magnezu i jakąś odżywkę?

Dobra kolejność zabiegów? A może można któreś że sobą łączyć?

 

to t1 topsinem to wyrzucenie pieniędzy w błoto..

1. odżywianie + skracanie

2. po 1-3 dni chwasty

3. nawożenie

4.t1

nie znam fazy rozwojowej i jak wyglada pszenica więc pisze jak nie ma zbytniej presji chorob, i nie brakuje jej azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to t1 topsinem to wyrzucenie pieniędzy w błoto..

1. odżywianie + skracanie

2. po 1-3 dni chwasty

3. nawożenie

4.t1

nie znam fazy rozwojowej i jak wyglada pszenica więc pisze jak nie ma zbytniej presji chorob, i nie brakuje jej azotu

 

Faza około BBCH 29. Odmiana sailor, wygląda bardzo ładnie, tylko od spodu trochę zaczyna jakiś grzyb wchodzić (kolega mówi że to rdza), więc chyba T1 zrobię jako pierwsze połączone ze skracaniem i odżywką bo już faza będzie zaraz wchodziła a pogoda nie sprzyja, więc trzeba wykorzystać puki się da, a potem chwasty i na końcu nawożenie.

To jaki środek byś polecił zamiast topsina?

Edytowano przez przemaskrakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganicus86    1

u mnie tak też było takie place własnie , dałem mocznik i siarczan magnezu , i do tego grzybówke , efekt był koncówki znikły , chociaz wydaje mi sie że to też może być od pogody , u mnie w rejonie jest pogoda dziwna , 2 dni ciepło a potem zimno , to też odbija sie na roślinach

 

żółte place przyczyna:

- grzyb

- brak mg

- brak manganu

- brak azotu

- słabe ph

- amplituda temp.

 

Odżywić siarczanem Mg, dołożyć mikro lub odrazu siarczan mg z mikro, jakis npk krystaliczny + Zn, Cu, Mn, + stymulator wzrostu np. tytanit i po tygodniu powinno wrócić do kultury całe pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Kolego @luki21, napiszesz jaką masz strategię skracania?? Ja też mam chyba lekko spóźniony zabieg, bo kolanko jest na 1 cm praktycznie- a dziś chyba nie uda się prysnąć. Kiedyś pisałeś, że skracasz 2-krotnie, ja na pierwszy rzut daję optimus 0,45+1 ccc, a kiedy dać poprawkę skracania, żeby dobrze zadziałało? Mam trochę resztek moddusa i medaxu na 2 zabieg, i kiedy go najlepiej wykonać-liść flagowy czy wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

jak rozetnę pszenice Bamberke w najstarszych źdźbłach to zalążek jest około 1cm. Dzisiaj i jutro ma być ciepło i czy to będzie odpowiedni moment na skracanie 1l CCC i coś na grzyba II dawka N dana w tym tygodniu. Ogólnie pszenice wyglądają u nas słabo wyblakłe, żółte liście, sąsiad azot dawał tydzień temu ale jakby w ogóle nie reagują na azot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

A ja myślę modusem lecieć, co wy na to? Jak pojadę po środki to mi wciśnie albo topsin i cerone, modus wychodzi taniej ?? 


jakie stężenie mogę dać mocznika i siarczanu magnezu  w oprysku jak pojadę z fungicydami? 

Edytowano przez dawid3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    11

Ja daję od paru lat modus 0,25l +1l stabilanu. Ewentualnie w zależności od odmiany druga dawka samym modusem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

U mnie już trzeci dzień wieje, zaczyna mnie to powoli irytować na 20ha pszenicy minimum połowe można by już jechać z t1 i skracaniem ale jak wiatr 20km/ha :wacko:


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    11

A ja myślę modusem lecieć, co wy na to? Jak pojadę po środki to mi wciśnie albo topsin i cerone, modus wychodzi taniej ?? 

jakie stężenie mogę dać mocznika i siarczanu magnezu  w oprysku jak pojadę z fungicydami? 

Mocznik:

 

Stosując 200-300 l cieczy użytkowej można dostarczyć dolistnie:

• pod koniec krzewienia - stężenie 15 proc. (wprowadza się tym samym 13,8 - 20,7 kgN/ha),

• w fazie strzelania w źdźbło - stężenie 8 proc. (7,4-11,0 kgN/ha),

• pod koniec strzelania w źdźbło - 6 proc. (5,5 - 8,3 kgN/ha),

• kłoszenie - stężenie 5 proc. (4,6 - 6,9 kgN/ha),

• kwitnienie - nie stosować dokarmiania

• dojrzałość mleczna i zielona - stężenie 4 - 5 proc. (3,7 -5,52 , 4,6 - 6,9 kgN/ha).

 

Siarczan:

 

Najlepiej gdy wykonuje się go w fazie pod koniec krzewienia, a drugi oprysk w fazie pod koniec strzelania w źdźbło lub ukazania się liścia flagowego. W obu przypadkach należy stosować stężenie nie wyższe niż 5 proc.

U mnie już trzeci dzień wieje, zaczyna mnie to powoli irytować na 20ha pszenicy minimum połowe można by już jechać z t1 i skracaniem ale jak wiatr 20km/ha :wacko:

 

 

Musisz zainwestować w końcówki do pryskania podczas wiatru. Wtedy możesz bez obaw przy takim wietrze pryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj