Polecane posty

lukaszm    11

thug - Mustang Forte stosowałem w tamtym roku w jęczmieniu jarym i nie byłem zadowolony, być może dlatego, że już zaczynała się rosa. Zostało mi go trochę, tylko nie wiem, czy 1,5 roku po terminie będzie on skuteczny (opakowanie już otwarte)?

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

chce podac pszenicy mikroelementy. wie ktos dokladnie jakich ilosci potrzebuje mniej wiecej pszenica np. miedzi, cynku itd? Bo chce kupic to oddzielnie i nie wiem jak to pozniej zmieszac? co stosujecie z mikro w swoich pszenicach?

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jak nieprzemrożony to będzie działał jakbyś wiedział ile ja stosuje środków po terminie  heheh


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

thug - Trzymam w szafce w piwnicy, więc na pewno nieprzemrożony. Tylko o to mi chodzi, że już opakowanie rok temu otwarte, ale jeszcze w nim zostało i stąd moje wątpliwości. Wiadomo, że środki ochrony roślin nie są tanie, w związku z czym, jeśli coś nie straciło swoich właściwości, to szkoda nie wykorzystać.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

pszenica jara prawie mi szpilkuje wiec chiałbym dać teraz azot (saletra) bo poszło tylko tyle co w NPK. Ile wypadało by teraz sypnąć bo zbytnio w jarej nie mam doświadczenia, z 50N? Przedplonem niestety byłą pszenica ozima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

mam pytanie pryskamy pszenice lancetem plus i czy jakby zabraklo tego srodka to czy mozna mieszac lancet plus z mocarzem prosze o szybka odpowiedz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

CHcialbym opryskac pszenice mustangiem forte ale ciagle temperatura w nocy spada ponizej 5 stopni na najblizsze dni widze ze ma byc ok.3-6 stopni noca pryskac juz czy jeszcze poczekac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

mam pytanie pryskamy pszenice lancetem plus i czy jakby zabraklo tego srodka to czy mozna mieszac lancet plus z mocarzem prosze o szybka odpowiedz ?

 

do mocarza trzeba dodać coś na jednoliścienne (miotłe)


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

tak ale opryskiwacz plukac jakos szczegolnie czy do tamtego mozna i to dorzucic jakby zaszla taka potrzeba ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie trzeba płukać ale zrobiłbym oddzielnie i dodał coś na jednoliścienne


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

Koledzy czy moge pryskać herbicydem dzień po oprysku grzybobójczym (fungicyd) ? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Mam pytanie. Jutro ma być 20 stopni oraz słonecznie, idealna pogoda na skracanie. Pod wieczór ma padać i chciałbym wysiać drugą dawkę N (jest dość sucho i na dodatek w najbliższym czasie nie zapowiadają deszczu). Teraz nie wiem co robić czy tylko wysiać saletrę a z skracaniem poczekać. Bądź w dzień skracać a pod wieczór wysiać saletrę. Co radzicie Panowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

A CZY MOŻNA JUŻ STOSOWAĆ MODUŻ Z STABILANEM JEŻELI KOLANKO JEST ZARAZ NAD WĘZŁEM KRZEWIENIA CZYLI ZARAZ PRZY ZIEMI I CZY MOŻNA DODAĆ FUNGICYDY DO TEGO BO NIE UŚMIECHA MI SIĘ 2 RAZY JEŹDZIĆ ?

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CEZAR76    1

Witam

mam żółte place w pszenicy , działka jest 18ha nie są regularne , czym najlepiej ją potraktować , jak na razie poradnu tylko RSM32 w dawce 250 l

Pozdrawiam i dzięki za podpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Stosował ktoś z was galaper strong mam zamiar nim prysnąć jęczmień ozimy z racji tego że można nim pryskać aż do liśća flagowego Tylko jak on sobie radzi z chabrem , fiołkiem , przytuliom ??Prosze o pilną odpowiedz z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beryl89    5

Witam. Mam problem z miatła w pszenicy. Na jesień pryskalem na chwasty Legato plus i wyglada jakby miotły nie wzięlo do konca. Nie jest jej aż tak dużo, ale widac ja miejscami.

Słabo rośnie i tu moje pytanie, czy mam czekac czy pryskac? chcialbym uniknąc kolejnych kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

nie da sie zaoszczedzic na miotle i do tego teraz, lancet okolo 135 na ha lub axial nieco drozej


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

Panowie czy mogę zastosować II dawkę azotu na pszenicę w tym samym dniu w którym wykonałem oprysk herbicydem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379

Czesc, mam szybkie pytanie :D
Mam pszenice do pryskania od chwastu Lancetem i nie wiem czy jechac ja dzis? A z tego wzgledu ze zapowiadaja od poniedzialku dwa dni zmino, nawet do 0 w nocy. A na Lancecie jest napisane zeby przez 6 dni od zabiegu tem dobowa nie byla nizsza niz 5 stopni:/
Przeczekac jeszcze te kilka dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

pryskałem dzisiaj na pszenicę na chwasty i znalazłem na polu padniętego dzika

jakby to asf to świnie będą po 10zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

czy aminopielikiem d maxx 430 ec można pryskać jęczmień ozimy ?? na etykiecie nie ma ale pytam sie bardziej doświadczonych czy ktoś próbował  albo po prostu nie zrobili REJESTRACJIarrow-10x10.png albo wygasła - można jęczmień jary ( mam nim pryskać pszenicę ozimą i pszenżyto ozime i przy okazji  jak można to bym opryskał i jęczmień ozimy ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj