Polecane posty

Jano7711    65

Dawka moddusa 0.27l + 1lCCC będzie wystarczająca? Bo nie wiem czy jedna butelka wystarczy na 3.68ha pszenicy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Dawka moddusa 0.27l + 1lCCC będzie wystarczająca? Bo nie wiem czy jedna butelka wystarczy na 3.68ha pszenicy..

 

myśle że w zupełności wystarczy. ja w tamtym roku dawałem 0.23 i 1l CCC ale jesdnak to jest za mało. pszenice zaczynało giąć. w niektorych miejscach niegroźne troche poległa. około 0,30 napewno trzeba dać ale tez alezy ile azotu planujesz dostarczyc

 

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dałeś 0.23 i piszesz, że mało a koledze przy 0,27 już będzie ok tak? Powtarzam 0,4 to min + 1l CCC. Takie dawki możecie sobie zostawić na drugi zabieg.

Edytowano przez new_profil_luki21

KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

na etykiecie kolego pisze ze modusa nalezy dac 0.30 l na ha + 1 l ccc a nie 0,4. 0.4 to mozesz dac wyzej napisanego optimusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

0.3modusa+1l CCC

ja w tamtym roku zrobilem experyment na 50m przejazdu opryskiwaczem.W fazie 1 kolanka dałem samo 0.3 modusa a potem w fazie 2 kolanka dałem drugi raz 0.3 modusa .Wynik oprysku był inponujący :), kosztowny ale robi wrażenie. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Kolego nie przesadzaj 0.2 Modusa + 1L ccc to takie minimum a jak toś da więcej to wiadomo że lepiej ale nie 0.4 bo to już lekka przesada a Ty chcesz jeszcze dać na drugi zabieg ponad 0.25. Ale jak to mówią kto bogatemu zabroni. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kulawa_Koza jak dasz taką opcję jak jak to też masz imponujący wynik uwierz mi :) Przy moim nawożeniu nie ryzykuje mniejszej dawki na pierwszy strzał niż 0,4.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ale jesli kolega ma 3,68 pszenicy to wyjdzie prawie 0,30 a dokładnie 0,27 l. Oko przy tej dawce jeszcze mozna przymróżyć, bo przy tym areale niewiadomo ile kupic dwie butelki bedzie za duzo, chyba ze kupi na zas na grugi rok i przechowa. Mozna zrobic tak ze rzy dawce 0,27 l mozna dodac 1 l stabilanu zamiast 1l zwykłego antywylegacza. Stabilan ma wiecej substancji w litrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro-Nom    6

Ja byłem na polu i połowa pszenicy ma 1 kolanko prawie więc myślę w ten weekend pojechać z anty wylegaczem fungicydem i siarczanem z mikro. myślałem że uda mi się pod koniec krzewienia opryskać odżywką, ale jednak nie i wszystko będę pryskać naraz jedyne co to zrezygnuje  mocznika. dam 7,5kg siarczanu + mikro + ccc 2 L / ha + ceando 183 1,5 l / ha + adiuwant. Bardzo dużo sypie nawozów więc nie zamierzam schodzić z dawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex170491    0

cerone + ccc to jeszcze nie słyszałem ja stosuje ccc w dawce 1,5l ha w fazie pierwszego kolanka a cerone w fazie liścia flagowego w dawce 0,5l ha i nie miałem jeszcze problemu z wyleganiem pszenicy a w życie stosuje 0,7l ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

można zastosować cerone+CCC, jeśli tak to w jakich dawkach?

 

chodzi o to że etefon czyli (cerone , retar) powodują starzenie sie czy przyspieszanie starzenia tkanek dlatego o ile stosujemy to jak napóżniej sie da z zalecanego terminu

natomiast ccc jak najwcześniej  pszenica około pierwszego kolanka


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Jak u was wygląda Bamberka? U mnie bardzo zmarniała i sie zastanawiam czy nie dać już w tym tygodniu II dawki saletry? Julius i Arkadia wyglądają ładnie, a ta Bamberka pojaśniała nieco i są uschnięte/żółte liście zapewne od przymrozków bo wyglądała wczesniej bardzo ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Jutro pójdę na pole sprawdzić w jakiej fazie jest Bogatka. Końcem tygodnia ma się ocieplić, więc planuje pryskać ją herbicydem i rozsiać drugą dawkę azotu. Zastanawiam się, czy do skracania nie zastosować pierwszy raz regulatora Medax Top? Jestem ciekaw opinii Forumowiczów na temat tego regulatora wzrostu. Z góry dziękuję za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Jak u was wygląda Bamberka? U mnie bardzo zmarniała i sie zastanawiam czy nie dać już w tym tygodniu II dawki saletry? Julius i Arkadia wyglądają ładnie, a ta Bamberka pojaśniała nieco i są uschnięte/żółte liście zapewne od przymrozków bo wyglądała wczesniej bardzo ładnie.

 

ja jutro jadę z 2 dawką  azotu nie ma na co czekać


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Medax (droższy od Modussa) super na drugi zabieg. jechałem w tamtym roku dawalem przypadkiem bo zabrakło Modussa. Mam opinię o nim taką że rewelacja na spóźnione zabiegi.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

0.3modusa+1l CCC

ja w tamtym roku zrobilem experyment na 50m przejazdu opryskiwaczem.W fazie 1 kolanka dałem samo 0.3 modusa a potem w fazie 2 kolanka dałem drugi raz 0.3 modusa .Wynik oprysku był inponujący :), kosztowny ale robi wrażenie. :rolleyes:

 

Mógłbyś opisać ten  przypadek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

A jak jutro rozsieję saletrę na 2 dawkę, to pojutrze można prysnąć na chwasty(korekcyjnie) huzarem lub galaper strong+IPU? Czy poczekać jeszcze np. do czwartku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Co się może stać pszenicy ,pszenżytu jak opryskam lancetem plus  po fazie pierwszego kolanka ??? Na etykiecie lancetu pisze że można stosować do fazy pierwszego kolanka a zboża są już w fazie strzelania w źdźbło a wjechać w pole będzie się dało może początkiem następnego tygodnia to zboża będą już w fazie 1 a może 2 kolanka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidor111    14

Oprysk słabiej zadziała bo chwasty będą duże stosowałem kiedyś lancet tez w późnej fazie z zbożem było ok ale fiołka pszepuscilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj