Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22555 odpowiedzi na ten temat

#9961 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 14:46

Pszenica Ozima i jara Wiosną ponad 170kg N jesienią dużo obornika. Raz skracane samym ccc ozon i arkadia wszystko stoi. Dwa razy ochrona to za mało w ciągu tygodnia grzyb zjadł.Zapowiadał się ładny plon ale chyba będzie lipa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 01:50
  •  

#9962 Share Mareg

Mareg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 01 lipiec 2014 - 17:09

Pszenica Ozima i jara u mnie bamberka jak na razie stoi w 100 procent , łacznie dostała 400 kg saletry i na zime obornik

#9963 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 17:57

Pszenica Ozima i jara Ozon i Tonacja po jęczmieniu trzyma pion , Skagen po ziemniaku 20-30% poległ i to wszędzie tam gdzie mam ścieżki technologiczne , a co do zdrowotności to Skagen najładniej wygląda a Ozon no właśnie mam do was pytanie bo 3 razy chroniony i zaczynają się pojawiać białe kłosy jak u was to wygląda?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9964 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 22:36

Pszenica Ozima i jara Podobno spadku plonu nie ma po wyłożeniu zboża jeżeli jeżeli ziarno osiągnie konsynstencję wosku. Nie wiem dokładnie od kiedy to sie zaczyna ale u mnie jakieś tam mleczko jeszcze sie wyciska po ścisnięciu ziarna a pare % też mi wyłożyło. Nie ma co narzekać z tego co patrzyłem po pogodzie długoterminowej to zapowiadaja upały z burzami także może być już tylko gorzej nie narzekajcie.

#9965 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 02 lipiec 2014 - 01:43

Pszenica Ozima i jara Tonacja po jęczmieniu jarym skracana 2l CCC nadal stoi, po łubinie skracana 2l CCC a później 0,5l cerone trochę wyłożyło, jakieś 20%

W tej po jęczmieniu pojawiają się białe kłosy, wilgoci na pewno nie brakuje. Chroniona T1 bumper super + corbel, późne T2 falcon

#9966 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 02 lipiec 2014 - 21:39

Pszenica Ozima i jara Po dzisiejszej ponad dwu godzinnej ulewie Bamberka chyba już cała glebnie, potenzial też zaczyna kłasć i na dodatek są placki gdzie kłosy zbielały a teraz widzę pojawia się septorioza plew. Dużo lepiej wygląda agill i toras.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#9967 Share azz11

azz11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 22:13

Pszenica Ozima i jara Witam panów, po dzisiejszych ulewach u mnie też Bamberka poległa. Woj. warm-maz.

#9968 Share Szrotolot

Szrotolot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 22:25

Pszenica Ozima i jara I Muszelka też poległa. Zaznaczam że nie od przenawożenia tylko po ulewach i to w dołkach.
A może to przez sąsiadkę która przy miedzy właśnie chodziła i czarami rzucała, ehh te czarownice ;) sam nie wiem.......

#9969 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 22:28

Pszenica Ozima i jara Dużo wam tych zbóż nawylegało? U mnie do 10 %. Ciekawe jak ze spadkiem plonu bedzie. Dzis patrzyłem ziarno to po ściśnięciu jeszcze troche mleczka wycieka także nie za dobrze chyba.

#9970 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 23:12

Pszenica Ozima i jara U mnie 50 % ;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9971 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 03 lipiec 2014 - 20:36

Pszenica Ozima i jara a ja dziś pryskałem na kłos pszenicę jarą Bonbona bo do koszenia jakieś 5-6 tygodnie

#9972 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 17:52

Pszenica Ozima i jara Kolega dzisiaj kosił znajomemu jęczmień i zjechał bo zapychał się tyle miał chabru musi opryskać, też na małym kawałku ok 0,5 ha w pszenicy ozimej mam sporo chabru do koszenia jeszcze ok 3-4 tygodni czy po niedzieli opryskać i nie zaszkodzi już pszenicy czy za wcześnie albo dać spokój z opryskiem

#9973 Share margoo78

margoo78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 21:02

Pszenica Ozima i jara Za wcześnie na oprysk, musisz jeszcze poczekac aż w pełni wykształci się ziarno.

#9974 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 21:59

Pszenica Ozima i jara

Kolega dzisiaj kosił znajomemu jęczmień i zjechał bo zapychał się tyle miał chabru musi opryskać, też na małym kawałku ok 0,5 ha w pszenicy ozimej mam sporo chabru do koszenia jeszcze ok 3-4 tygodni czy po niedzieli opryskać i nie zaszkodzi już pszenicy czy za wcześnie albo dać spokój z opryskiem

dasz na ten kawałek litr Reglone 3-4 dni przed koszeniem i bedzie git teraz za wcześnie jest

#9975 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 06:34

Pszenica Ozima i jara Dzięki koledzy też tak sobie wczoraj pomyślałem że jednak jeszcze za wcześniena oprysk ale napewno spryskam mam w domu sporo Tajfunu i Glicofisu ale kupię ten Reglone

#9976 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 09:27

Pszenica Ozima i jara Panowie mam takie pytanie. Pszenica odmiana arkadia była pryskana na T1 0,9 tilt + 0,9 mirage oraz T2/T3 0,4 falcon oraz 0,5 amistar. Zauważyłem że są takie place że całkowicie ją żżera chyba fuzarioza bo widać jakiś grzyb na kłosach. I tu moje pytanie pszenica pozawiązywała na jednym pięterku po 3 ziarniaki i teraz widze że prawie na każdym pięterku jeden z tych trzech bądź więcej jest zasuszony taki mały który napewno odwieje kombajn a niektóre są normalne grube. Czy to jest właśnie efekt słabej ochrony? Czy może efekt tego że nie dałem 3 dawki saletry?

#9977 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 11:14

Pszenica Ozima i jara ja myślę, że i jedno i drugie.. ale pewnie bardziej brak azotu, bo jeslibyłoby to zasuszone przez chorobę to plewa na tym ziarniaku również zdrowo by nie wyglądała..

#9978 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 12:15

Pszenica Ozima i jara Co ty gadasz 3 dawka azotu nie ma na to wpływu. Ziarniaki powinny być wykształcone przy dwóch pierwszych dawkach. Problem lezy w patogenach, szkodnikach bądz pogodzie chodz to ostatnie odpada bo przy nalewaniu wody pod dostatkiem.

#9979 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 13:42

Pszenica Ozima i jara Czyli co ochrona dała ciała? Tomek Ty pryskałeś 3 raz? jak tam u Cb pszenice nie moge na wsi podejrzeć bo rzepakiem zawaliłeś wszystko ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9980 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 15:14

Pszenica Ozima i jara Myśle że ochrona, jak szkodnik nie byłoby plewy i ziarna ale tego nie jestem pewny 100%. Pryskane 2 razy, Arkadia zdrowa, Sailor porażony zgorzelem bo już dawno biale place i korzenie czarne. Arkadia tilt i prochloraz, sailor ruskim nie trafionym na podsuszki i taka to różnica.