Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

28570 odpowiedzi na ten temat

#9841 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 09:36

Pszenica Ozima i jara ja powiem, że nie wierzę w środek jesienny, skuteczny na wszystko, więc jesienią expert met na miotłę, a wiosną coś na te chwasty, które wychodzą, lintur lub mustang forte. zboże czyściutkie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 23:51
  •  

#9842 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 12:34

Pszenica Ozima i jara Mnie tez poprzepuszczał oprysk na miotłe,sporo sie tego wywaliło przed kloszeniem dopiero..Nie wiem czy ryzykować jeszcze raz na jesień czy nie.Jesli tak to od razu po siewie czy skuteczniejszy będzie po wschodach?Czy lepiej zobić porządek na wiosne ajk tak to co jest najlepsze i w wiare kozystnej cenie?

#9843 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 998 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 17:35

Pszenica Ozima i jara Mi "Komplet" przepuścił minimalna ilość przytulii, trochę maku, i trochę miotły ale to chyba z wiosennych wschodów. Ogólnie oprysk ten zadziałał bardzo ładnie na kawałku słabszej ziemi, na tej lepszej, żałuję że nie przeleciałem aminopielik w minimalnej dawce wiosną.
I teraz jak już temat o herbicydach, to takie pytanie czy lepsze będzie opryskanie expert met+legato+glean , czy zamiast 250 g experta dać, 2 litry boxera? Głównie zależy mi aby mieszanina ta załatwiła przytulię, samosiewy rzepaku, miotłę i bodziszek drobny.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9844 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 czerwiec 2014 - 18:13

Pszenica Ozima i jara zwalczajcie najlepiej chwasty na jesieni np 2-3 liście opryskiem maraton czy coś w tym stylu.

#9845 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 908 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 10:09

Pszenica Ozima i jara U mnie Huzar activ przepuścił wyczyńca i owies głuchy,pszenica wykłoszona,czym teraz pryskać na wyczyńca i głuchy owies? Puma da radę w tej fazie? Owies wywalił się po zmiennej pogodzie(deszcz-ostre słońce)

#9846 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 18 czerwiec 2014 - 11:19

Pszenica Ozima i jara Na własną odpowiedzialność puma lub pewniejszy axial ale ryzyko uszkodzenia zawsze istnieje.

Edytowany przez milanreal1, 18 czerwiec 2014 - 12:22.
cytowanie poprzedniego posta

#9847 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2109 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 12:11

Pszenica Ozima i jara można funi dawać po przekwitnięciu pszenicy? I co dać aby kieszeni nie zabiło. Jeszcze na robaka dać danadim. t2 było i chciałem zrezygnować z t3 ale przy aktualnej pogodzie chce zastosować t3

#9848 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9211 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 18 czerwiec 2014 - 12:22

Pszenica Ozima i jara

milanreal co byś polecił dać na jesień żeby mieć z głowy chwasty do żniw?

Z jakimi chwastami masz problem i ile możesz wydać?

I teraz jak już temat o herbicydach, to takie pytanie czy lepsze będzie opryskanie expert met+legato+glean , czy zamiast 250 g experta dać, 2 litry boxera? Głównie zależy mi aby mieszanina ta załatwiła przytulię, samosiewy rzepaku, miotłę i bodziszek drobny.

Boxer jest lepszy od experta i to zdecydowanie, bardzo dobry na miotłę, dobry na przytulię i samosiewy rzepaku. A jak dodasz legato i glean to wszystko załatwi wzorowo.

U mnie Huzar activ przepuścił wyczyńca i owies głuchy,pszenica wykłoszona,czym teraz pryskać na wyczyńca i głuchy owies? Puma da radę w tej fazie? Owies wywalił się po zmiennej pogodzie(deszcz-ostre słońce)

Jak pszenica się wykłosiła to już za późno. Puma w tej fazie to ogromne ryzyko, axial ryzyko mniejsze ale jednak pozostaje.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#9849 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 998 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 16:30

Pszenica Ozima i jara A jak ciągniemy temat herbicydów, to na przyszłość poradzisz kolego Milan, coś oprócz gleanu żeby dorzucić do Kompletu by polepszyć działanie na miotłe i przytulię?(zostało mi Kompletu na 1,5 hektara a nie jestem z niego w pełni zadowolony)

#9850 Share MarcinMadry

MarcinMadry

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 16:38

Pszenica Ozima i jara Mam pytanko do posiadaczy pszenicy jarej arabella. Jest to odmiana oścista czy bezostna? Mam ją pierwszy rok z centrali i w łanie sa i kłosy i ościste i bezostne. Dzieki za info. ..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9851 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2671 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 17:11

Pszenica Ozima i jara arabelle mam kwalifikat.Na końcach kłosów ma dłuższe ości

#9852 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 17:15

Pszenica Ozima i jara W czym boxer jest lepszy od experta? Tym, że jest z syngenty?

#9853 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2671 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 17:23

Pszenica Ozima i jara syngenta jest najlepsza :) .Od dawna pachnie tutaj reklamą.

#9854 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3240 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 18 czerwiec 2014 - 18:45

Pszenica Ozima i jara

A jak ciągniemy temat herbicydów, to na przyszłość poradzisz kolego Milan, coś oprócz gleanu żeby dorzucić do Kompletu by polepszyć działanie na miotłe i przytulię?(zostało mi Kompletu na 1,5 hektara a nie jestem z niego w pełni zadowolony)

daj kolego o.55 kompletu plus do tego grodyl albo granstar albo lentipur izoherb

Thug

#9855 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3076 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 20:24

Pszenica Ozima i jara Czym zwalczyć życice w pszenżycie?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#9856 Share spajki01

spajki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 23:39

Pszenica Ozima i jara "Czym zwalczyć życice w pszenżycie? " Atlantis 04 WG odnosnie życicy to spory problem jest z tego co widze tez u mnie bo mało jest śródków które ją biorą chyba jeszcze Huzar Pack ale ten znowu nie bierze owsa głuchego .Może są jeszcz einne środki sam zbieram informacje na ten temat :)

#9857 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2671 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 07:37

Pszenica Ozima i jara Axial zwalcza życice w dawce 0.45 l pomimo ze nie jest to uwzglednione na etykiecie.Problem w tym ze nie ma rejestracji w pszenżycie

#9858 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 08:41

Pszenica Ozima i jara U mnie też wyszła życica, jakis tydzień temu. Nie ma sensu sobie tym teraz głowy zawracać. Zastosowałem tebukonazol w momencie pełni kwitnienia pszenicy, a teraz widze septerioze plew. tebu jeszcze powinien działać więc mam nadzieje,ze choroba nie będzie postępować dalej. Ponadto zauwazyłem, że trafiajaą się zamiast ziarniaków małe, żółte, podłużne larwy. Tego jeszcze nia miałem, co to może być? Z obserwacji wynika, że gdy wytwarzał się ziarniak to one już tam były, jak zjadły to chyba zamierają i nie przemieszczają się dalej. Jechać jeszcze z opryskiem czy już nie ma sensu?

#9859 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 09:16

Pszenica Ozima i jara Jaki jest sens pryskania po wykłoszeniu? A axial jak najbardziej może być stosowany w pszenżycie, i ozimym i jarym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9860 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 10:19

Pszenica Ozima i jara Witam, zauwazyłem ze jeden gosc siejąc pszenice zimową miesza dwie odmiany wysoką i niską ,twierdzi ze plon jest duzo wiekszy ponieważ kłosy pszenicy wysokiej nie konkurują z niską ,czy to prawda?Mieszając takie odmiany mozna zwiekszyc plon?