Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22560 odpowiedzi na ten temat

#9801 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 16:53

Pszenica Ozima i jara

pszenica kwitnie odm akteur i jest sporo mączniaka w spodzie było pryskane soligorem 10 dni temu ale jakoś słaby efekt czym to teraz prysnąc czy tilt turbo może byc?

Akteuer bardzo dobra odmiana pod względem plonowania , ale podatna na choroby,u mnie po 4 tygodniach od opryskania Soligorem wyskoczyła septerioza liści ale poszedł duett ultra i sprawa załatwiona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 09:38
  •  

#9802 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 20:56

Pszenica Ozima i jara Mam pytanko zawsze wszyscy uczeni krzyczeli żeby w fazie kwitnienia nie wykonywać żadnych zabiegów a po przeczytaniu kilku komentarzy widzę że jest odwrotnie więc kogo słuchać? Miałem zamiar po przekwitnięciu jechać z Tebu ale widzę że niektórzy twierdzą iż jest to już za późno?

#9803 Share Koniu34

Koniu34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 21:17

Pszenica Ozima i jara Kolego ja zaryzykowalem i opryskalem w czasie kwitnienia pszenicy 30 hektarów i wszystko jest ok

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9804 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 12 czerwiec 2014 - 21:48

Pszenica Ozima i jara

Mam pytanko zawsze wszyscy uczeni krzyczeli żeby w fazie kwitnienia nie wykonywać żadnych zabiegów a po przeczytaniu kilku komentarzy widzę że jest odwrotnie więc kogo słuchać? Miałem zamiar po przekwitnięciu jechać z Tebu ale widzę że niektórzy twierdzą iż jest to już za późno?

I tak własnie w naszym kraju wiedza teoretyczna spotyka się z praktyką - 50 lat temu taka była teoria - a oni na uczelniach dalej to tłuką - teraz się mówi że to najlepszy termin oprysku - aczkolwiek bez odżywek sklejających - co innego w życie które jest obcopylne - tam trzeba bardzo uważać.

#9805 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7789 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 22:11

Pszenica Ozima i jara A ja pryskałem w piątek od 18 do 22 wieczorem 0,5 tubu i 0,5 propico i liście flagowe pożółkły, efekt zbyt mocnej temperatury następnego dnia, dobrze że 40ha prysnołem i tak ponad połowa.

#9806 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 23:09

Pszenica Ozima i jara Pryskałeś woda prosto z wodociągu czy wcześniej ogrzaną? Też pryskałem w nocy przed upałami, tylko że woda miała co najmniej 18*C i odpukac, nic się nie stało. Dlaczego dajesz propikonazol? Moim zdaniem nie ma po nim jakiegokolwiek efektu. Za to mieszanka tebu z epoksykonazolem wypadła znakomicie, nieopryskana (przez przeoczenie i zmęczenie) kontrola już w 50% zjedzona przez septoriozę, na powierzchni chronionej nawet nie ma śladu jakichkolwiek infekcji (żyto brasetto i pszenżyto grenado pryskane zaraz po kłoszeniu - w pszenżycie jedyny zabieg, pole po bobiku i ziemniaku).

#9807 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 13 czerwiec 2014 - 00:09

Pszenica Ozima i jara

Miałem prysnąć zapobiegawczo tebu+na robala-skrzypionka ale widze że już jej nie ma prawie i skoro mówisz że tebu i tak w tej fazie na niewiele sie zda to odpuszcze sobie,później jeszcze mszyca może zaatakować.Menara z amistarem u mnie tez podziałała chyba dobrze bo nie widze aktywnych chorób tylko nie wiem jak długo taka mieszanka będzie trzymała skoro zabieg był 3 tyg temu.

Teoretycznie 0,6l amistaru powinno trzymać ok 6 tyg i z moich obserwacji może tak być. Do tanich amistar nie należy ale efekt jest.

pomoże jej bumper 250 ec 0.5l/h do tego odżywka suplo 2,5l/h i mocznika 6kg ?

]
Mówiąc w skrócie zawaliłeś. Przed chorobami się zapobiega, a jak rdza już daje zarodniki to i tak grzyb swój cel już osiągnął. Sam bumper średnio radzi sobie z rdzą, a jak rdza zrobiła co chciała to nie da wiele. Masz nauczkę na przyszłość.

pszenica kwitnie odm akteur i jest sporo mączniaka w spodzie było pryskane soligorem 10 dni temu ale jakoś słaby efekt czym to teraz prysnąc czy tilt turbo może byc?

Stosowanie tiltu turbo w fazie kłoszenia (bo zapewne już taka jest) bywa ryzykowne. Fenpropidyna w wysokiej temp błyskawicznie przemieszcza się i może powodować fitotoksyczność. Tilt w fazie liścia flagowego jest dopuszczalny.

A ja pryskałem w piątek od 18 do 22 wieczorem 0,5 tubu i 0,5 propico i liście flagowe pożółkły, efekt zbyt mocnej temperatury następnego dnia, dobrze że 40ha prysnołem i tak ponad połowa.

Może powiem coś dziwnego ale w takich sytuacjach warto jest robić zbiegi nocą, i zmniejszać ilość cieczy na ha. Zimna woda+wysoka temperatura+szybki triazol (tebukonazol) i fitotoksyczność może się zdarzać.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#9808 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 08:07

Pszenica Ozima i jara

plony dosyć wygórowane więc podaj te np. 200 kg Polifoski 6, więcej myśle ze nie ma sensu

Wygórowany? po zbożach osiągam tam 5,5t, jak bym chciał 8t to może i wygórowany ale 6,5 po rzepaku. No zobaczymy.

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#9809 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 13 czerwiec 2014 - 15:29

Pszenica Ozima i jara jak na IV klase gleby plon 6,5-7 to nie mały plon
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#9810 Share areknn

areknn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 15:32

Pszenica Ozima i jara w jakich proporcjach stosujecie tebu i epoksykonazol Ja stosowałem 0.5 epoksykonazol + 0.6 tebu na 1 ha

Edytowany przez areknn, 13 czerwiec 2014 - 15:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9811 Share Farmkeen

Farmkeen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 16:19

Pszenica Ozima i jara Ja pryskałem pszenicę 0,6 l/ha epoksykonazol + 0,5l/ha tebukonazol .

#9812 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 13 czerwiec 2014 - 18:30

Pszenica Ozima i jara pszenice jechałem samym falkonem 0,6 l na ha a pszenżyto 0,2 falkon i 0,8 tebukonazolu
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#9813 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 22:00

Pszenica Ozima i jara milanreal-a Ty stosowałeś amistar łącznie z menarą czy sam?Rozumiem że jak nie ma chorób to wystarczyłby sam amistar a jak juz zaatakowały to z menarą?
Ja dałem pół na pół po 0,5 l.Będziesz pryskał jeszcze na zabezpieczenie kłosa?

#9814 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 13 czerwiec 2014 - 23:52

Pszenica Ozima i jara Dawałem menarę z amistarem w życie, pszenicy nie sieję. Dawki 0,4l+0,6l. Pryskałem na początku fazy kłoszenia i to był pierwszy i ostatni zabieg.
W sumie dobrze kombinujesz, amistar działa zapobiegawczo, czyli gdy rośliny są zdrowe to sam powinien być ok. Ale jednak jakiś preparat triazolowy warto dodać, zawsze jest też działanie interwencyjne.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#9815 Share damaxyz

damaxyz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:informatyka, góry, rolnictwo, sport, elektronika

Napisany 14 czerwiec 2014 - 12:37

Pszenica Ozima i jara Prośba o pomoc osób, które pryskały np. Pumą po wykłoszeniu pszenicy ozimiej na wykłoszony owsik. Czy można i czy coś pomoże chciaż żeby ziarniaki obleciały. Ewentualnie proszę o pomoc co zrobić aby nie było go w zbiorniku przy żniwach. Czy jak poczekam z młóceniem dłużej to obleci.

Pozdrawiam,

#9816 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 14 czerwiec 2014 - 20:08

Pszenica Ozima i jara W tamtym sezonie wujek pryskał po wykłoszeniu pumą i nic się nie działo babka w śor powiedziała że to na własne ryzyko ale mu pomogło w pszenicy także to na ryzyko każde pole inne i nawożenie inne pozdro

#9817 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 15 czerwiec 2014 - 09:20

Pszenica Ozima i jara A u mnie pszeniczka się wykłosiła
http://e-fotek.pl/im...24853849098.jpg

http://e-fotek.pl/im...24305718537.jpg

http://e-fotek.pl/im...88702884059.jpg

http://e-fotek.pl/im...15877074060.jpg

A tutaj kolorystycznie widać różnicę między Agilem a KWS Ozon , KWS bardziej niebieski ......jedyny w swoim rodzaju :rolleyes:

http://e-fotek.pl/im...15015739907.jpg

Myślę że plon bedzie dobry -_-

#9818 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 10:00

Pszenica Ozima i jara

Prośba o pomoc osób, które pryskały np. Pumą po wykłoszeniu pszenicy ozimiej na wykłoszony owsik. Czy można i czy coś pomoże chciaż żeby ziarniaki obleciały. Ewentualnie proszę o pomoc co zrobić aby nie było go w zbiorniku przy żniwach. Czy jak poczekam z młóceniem dłużej to obleci.

Pozdrawiam,

Pumą bym ci nie radził bo w późnej fazie owsika może nie zgładzić, a i pszenicy zaszkodzić rok temu w jarym jęczmieniu i jarym pszenżycie pryskałem owsik w późnej fazie pumą i efekt mizerny w przeciwieństwie do axialu.
W tej fazie to radze axial, rok temu prysłem kawałek od miotły axialem 0,3L jak kwitła pszenica i było ok.

#9819 Share kristofer85

kristofer85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 11:02

Pszenica Ozima i jara witam was,jestem tutaj bo mam poważny problem z pszenżytem,a mianowicie, pousychały mi liście i pole wyglada jakby było brązowe,wykłosiłosię i kłos jest nawet ładny ale boje się ze nic z tego nie bedzie,prosze o opinie-z góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9820 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 15 czerwiec 2014 - 11:27

Pszenica Ozima i jara pewnie grzyb zniszczył.... pryskałeś wogole od grzyba?
ZETOR Team !!!