Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

28017 odpowiedzi na ten temat

#9781 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 10 czerwiec 2014 - 20:58

Pszenica Ozima i jara Pszenica jara werbena dzisiaj kwitnie już na całego :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 03:06
  •  

#9782 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 21:23

Pszenica Ozima i jara

w jakie plony celujesz

Ziemia klasy IV wiec mysle 6,5-7

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#9783 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 21:29

Pszenica Ozima i jara

Czy tebukonazol zastosowany po kwitnięciu pszenicy działa?

Oczywiscie, ze tak. Fakt, iz na fuzarioze pryskamy jak pszenica kwitnie, aczkolwiek zabezpieczany rowniez przed innymi chorobami.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9784 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2543 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 10 czerwiec 2014 - 22:08

Pszenica Ozima i jara

Czy tebukonazol zastosowany po kwitnięciu pszenicy działa?

działa ale raczej nie spełni swojego zadania.

Ziemia klasy IV wiec mysle 6,5-7

plony dosyć wygórowane więc podaj te np. 200 kg Polifoski 6, więcej myśle ze nie ma sensu
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#9785 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 11 czerwiec 2014 - 18:14

Pszenica Ozima i jara

Pod ozime daruj sobie. A jeśli pod jare to możesz tak zrobić

A dlaczego tak mówisz?Nie urośnie zbyt dobrze?A co innego radził byś jak nie rzepak?

#9786 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 930 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 20:25

Pszenica Ozima i jara ja w tamtym roku po żniwach zrobiłem podorywkę i zasiałem łubin i pod koniec października miał ok 80 cm więc jak żniwa będą wcześniej i będzie sporo wilgoci to warto siać zawsze coś tam urośnie dobre i te 20 cm zielonej masy,
a ja dziś pryskałem pszenicę Soligorem i jak wróciłem to na ciągniku było pełno kwiatków pszenicy czy jak kwiatki opadły to czy nie zaszkodziło w zawiązaniu ziarna ?

#9787 Share piotr123456789

piotr123456789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 07:12

Pszenica Ozima i jara marcin
A z tej zielonej masy robiłeś może kiszonkę. A może ma ktoś coś sprawdzonego po jęczmieniu ozimym na kiszonkę w bele do opasów.

#9788 Share Massey38

Massey38

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 14:06

Pszenica Ozima i jara Panowie mam pytanko pryskałem pszenice ozimą od grzyba ii podczas jazdy strasznie sie z niej kurzyło na rudo co to może byc ? pomocy !!

#9789 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 14:09

Pszenica Ozima i jara rdza

#9790 Share Massey38

Massey38

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 14:13

Pszenica Ozima i jara pomoże jej bumper 250 ec 0.5l/h do tego odżywka suplo 2,5l/h i mocznika 6kg ?

rdza

pomoże jej bumper 250 ec 0.5l/h do tego odżywka suplo 2,5l/h i mocznika 6kg ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9791 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2762 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 12 czerwiec 2014 - 15:21

Pszenica Ozima i jara jak sie kurzyło to może być i mączniak .. nie wiesz jakie są objawy na lisciu ? przecież to odrazu widać
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#9792 Share jacek37

jacek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 16:44

Pszenica Ozima i jara pszenica kwitnie odm akteur i jest sporo mączniaka w spodzie było pryskane soligorem 10 dni temu ale jakoś słaby efekt czym to teraz prysnąc czy tilt turbo może byc?

#9793 Share Massey38

Massey38

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 16:45

Pszenica Ozima i jara

jak sie kurzyło to może być i mączniak .. nie wiesz jakie są objawy na lisciu ? przecież to odrazu widać

Liście żółte dlatego pryskałem .. ale mam pytanko czy ten oprysk pomoże w takiej dawce ?

#9794 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 16:53

Pszenica Ozima i jara

pszenica kwitnie odm akteur i jest sporo mączniaka w spodzie było pryskane soligorem 10 dni temu ale jakoś słaby efekt czym to teraz prysnąc czy tilt turbo może byc?

Akteuer bardzo dobra odmiana pod względem plonowania , ale podatna na choroby,u mnie po 4 tygodniach od opryskania Soligorem wyskoczyła septerioza liści ale poszedł duett ultra i sprawa załatwiona

#9795 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 20:56

Pszenica Ozima i jara Mam pytanko zawsze wszyscy uczeni krzyczeli żeby w fazie kwitnienia nie wykonywać żadnych zabiegów a po przeczytaniu kilku komentarzy widzę że jest odwrotnie więc kogo słuchać? Miałem zamiar po przekwitnięciu jechać z Tebu ale widzę że niektórzy twierdzą iż jest to już za późno?

#9796 Share Koniu34

Koniu34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 21:17

Pszenica Ozima i jara Kolego ja zaryzykowalem i opryskalem w czasie kwitnienia pszenicy 30 hektarów i wszystko jest ok

#9797 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 12 czerwiec 2014 - 21:48

Pszenica Ozima i jara

Mam pytanko zawsze wszyscy uczeni krzyczeli żeby w fazie kwitnienia nie wykonywać żadnych zabiegów a po przeczytaniu kilku komentarzy widzę że jest odwrotnie więc kogo słuchać? Miałem zamiar po przekwitnięciu jechać z Tebu ale widzę że niektórzy twierdzą iż jest to już za późno?

I tak własnie w naszym kraju wiedza teoretyczna spotyka się z praktyką - 50 lat temu taka była teoria - a oni na uczelniach dalej to tłuką - teraz się mówi że to najlepszy termin oprysku - aczkolwiek bez odżywek sklejających - co innego w życie które jest obcopylne - tam trzeba bardzo uważać.

#9798 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8340 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 22:11

Pszenica Ozima i jara A ja pryskałem w piątek od 18 do 22 wieczorem 0,5 tubu i 0,5 propico i liście flagowe pożółkły, efekt zbyt mocnej temperatury następnego dnia, dobrze że 40ha prysnołem i tak ponad połowa.

#9799 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 23:09

Pszenica Ozima i jara Pryskałeś woda prosto z wodociągu czy wcześniej ogrzaną? Też pryskałem w nocy przed upałami, tylko że woda miała co najmniej 18*C i odpukac, nic się nie stało. Dlaczego dajesz propikonazol? Moim zdaniem nie ma po nim jakiegokolwiek efektu. Za to mieszanka tebu z epoksykonazolem wypadła znakomicie, nieopryskana (przez przeoczenie i zmęczenie) kontrola już w 50% zjedzona przez septoriozę, na powierzchni chronionej nawet nie ma śladu jakichkolwiek infekcji (żyto brasetto i pszenżyto grenado pryskane zaraz po kłoszeniu - w pszenżycie jedyny zabieg, pole po bobiku i ziemniaku).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9800 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9200 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 13 czerwiec 2014 - 00:09

Pszenica Ozima i jara

Miałem prysnąć zapobiegawczo tebu+na robala-skrzypionka ale widze że już jej nie ma prawie i skoro mówisz że tebu i tak w tej fazie na niewiele sie zda to odpuszcze sobie,później jeszcze mszyca może zaatakować.Menara z amistarem u mnie tez podziałała chyba dobrze bo nie widze aktywnych chorób tylko nie wiem jak długo taka mieszanka będzie trzymała skoro zabieg był 3 tyg temu.

Teoretycznie 0,6l amistaru powinno trzymać ok 6 tyg i z moich obserwacji może tak być. Do tanich amistar nie należy ale efekt jest.

pomoże jej bumper 250 ec 0.5l/h do tego odżywka suplo 2,5l/h i mocznika 6kg ?

]
Mówiąc w skrócie zawaliłeś. Przed chorobami się zapobiega, a jak rdza już daje zarodniki to i tak grzyb swój cel już osiągnął. Sam bumper średnio radzi sobie z rdzą, a jak rdza zrobiła co chciała to nie da wiele. Masz nauczkę na przyszłość.

pszenica kwitnie odm akteur i jest sporo mączniaka w spodzie było pryskane soligorem 10 dni temu ale jakoś słaby efekt czym to teraz prysnąc czy tilt turbo może byc?

Stosowanie tiltu turbo w fazie kłoszenia (bo zapewne już taka jest) bywa ryzykowne. Fenpropidyna w wysokiej temp błyskawicznie przemieszcza się i może powodować fitotoksyczność. Tilt w fazie liścia flagowego jest dopuszczalny.

A ja pryskałem w piątek od 18 do 22 wieczorem 0,5 tubu i 0,5 propico i liście flagowe pożółkły, efekt zbyt mocnej temperatury następnego dnia, dobrze że 40ha prysnołem i tak ponad połowa.

Może powiem coś dziwnego ale w takich sytuacjach warto jest robić zbiegi nocą, i zmniejszać ilość cieczy na ha. Zimna woda+wysoka temperatura+szybki triazol (tebukonazol) i fitotoksyczność może się zdarzać.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)