Polecane posty

pasiu66    18

Saletrzak to też azotan amonu, tyle że z dodatkiem węglanu wapnia. Działają mniej więcej tyle samo czasu, tyle że saletrzak dłużej się rozpuszcza i później zaczyna działać. A za to mocznik zaczyna działac po ok 3 tyg, siać go nalezy z wyprzedzeniem.

A może najlepiej by było dać pół na pół. Saletrę i mocznik, wtedy działało by od razu i przez długi czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Ja dałem drugą dawkę tydzień temu poszedł mocznik 100 kilo na ha.

ja sialem wczoraj 120 kg/ha uwazam ze wystarczajaco , w marcu było 220kg/ha saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rysiu789    0

Witam,

Pierwszy raz pryskałem pszenicę opryskiem protugan 500 SC na miotłę około miesiąc temu. Czy mogę opryskać ją drugi raz i czym najlepiej? Proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A może najlepiej by było dać pół na pół. Saletrę i mocznik, wtedy działało by od razu i przez długi czas...

 

 

W sumie można i tak, ale zalecał bym z kilkudniowym odstępem. Saletra i mocznik to nawozy higroskopijne, gdy je zmieszasz to będą pochłaniać wodę przez co nawóz się uwodni i nastąpi strata N. Tak więc mieszanie saletry z mocznikiem jest wręcz niebezpieczne.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedyś zostało mi w rozsiewaczu zmieszanej saletry i moczniku to na drugi dzień kapało z rozsiewacza, ale gdy się od razu wysiewa to można zmieszać ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No od razu to jeszcze można, ale mieszanie z wyprzedzeniem mija się z celem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

ja za mocznik płacilem 158zł/100 kg a saletrzak był po 129zł/100 kg. to gdzie ty taki tani saletrzak kupujesz?

 

 

To była odpowiedź na post @zonk28 że oprysk dość dobrze cenowo wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Wiem Eryko że dobrze byłem wczoraj w polu to wszystko prócz pszenicy zżółkło :D Pole będzie czyściutkie jak co roku :rolleyes: Dlatego takie mieszanie stosuje i jestem zadowolony ...a i cenowo nie jest żle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35
Napisano (edytowany)

U mnie nie za ciekawie to wygląda,miotła nie żółknie nawet.

 

zdjcie0066uy.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

zdjcie0065cm.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

zdjcie0064.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Czy to mogą być efekty ostatnich mrozów?

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

Czym prysnąć w pszenicy jarej na owies głuchy i na perz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam,

Pierwszy raz pryskałem pszenicę opryskiem protugan 500 SC na miotłę około miesiąc temu. Czy mogę opryskać ją drugi raz i czym najlepiej? Proszę o poradę.

No to co Ty co miesiąc pryskasz na miotłę? :D prysnij raz a dobrze, w tym stadium to myslę że Huzarem najlepiej będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

U mnie nie za ciekawie to wygląda,miotła nie żółknie nawet.

 

zdjcie0066uy.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

zdjcie0065cm.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

zdjcie0064.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Czy to mogą być efekty ostatnich mrozów?

faktycznie nie zaciekawie to wyglada. a ile stopni był mróz i ile trwał godzin lub dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

To może być efekt mrozów jak był bardzo duży bo całkiem zżółkła albo była czymś przypalona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Panowie stosowaliście w pszenicy,pszenżycie Huzar Activ w tym roku? Jak u Was z efektami. Ja stosowałem pełną dawkę i dziś jadę na zakupy po ŚRO na tzw "korektę" bo chwasty odbijają.... Reklama dźwignią handlu, a huzar miał/ma bdb reklamę i chyba dałem się na nią "nadziać" <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no w tym roku akurat nie stosowalm huzaru ale inne lata wyczyszczał wszystko pięknie....moze warunki pogodowe niesprzyjaly..bo z własnego doswiadczenia wiem ze jest swietny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

Panowie stosowaliście w pszenicy,pszenżycie Huzar Activ w tym roku? Jak u Was z efektami. Ja stosowałem pełną dawkę i dziś jadę na zakupy po ŚRO na tzw "korektę" bo chwasty odbijają.... Reklama dźwignią handlu, a huzar miał/ma bdb reklamę i chyba dałem się na nią "nadziać" <_<

stosowałem 2x w zeszłym i tym roku i chyba zawiode się po raz 2 ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

huzar powoli odchodzi do historii. Ta jego nowa formuła to jakaś kpina. Wstydzili by się mówić, że to jest nowa wersja. Na dwuliścienne to jeszcze działał (bynajmniej i mnie) na jednoliścienne to szkoda pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Panowie stosowaliście w pszenicy,pszenżycie Huzar Activ w tym roku? Jak u Was z efektami. Ja stosowałem pełną dawkę i dziś jadę na zakupy po ŚRO na tzw "korektę" bo chwasty odbijają.... Reklama dźwignią handlu, a huzar miał/ma bdb reklamę i chyba dałem się na nią "nadziać" <_<

ja mialem ,,kolekcje'' chwastów w pszenzycie wiec kupilem wlasnie huzar acitv to normalnie tak mi wyczyscił chwasty ze gołą ziemie było widac a pszenzyto teraz pieknie zagaiło i rosnie jak wsciekłe;)u mnie zwalczył wszystkie chwasty na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35
Napisano (edytowany)

faktycznie nie zaciekawie to wyglada. a ile stopni był mróz i ile trwał godzin lub dni?

 

max -6 było, dobre 3 noce.w dzien bywało +10.

Tylko kawałek taki jest ,reszta rośnie dalej i jest wporządku.

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0
Napisano (edytowany)

No to faktycznie lipa jesli było -6 trzy noce. u nas było -4 jedna noc i nastepna tylko -1. wiec ja po zbozu nic nie zauwazylem ani w burakach zeby cos sie stało przez mróz.całe szczescie ze tylko masz kawałek takiej pszenicy. a ile łacznie siejesz pszenicy jarej i ozimej?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj