Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#9761 Share tom28

tom28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 19:56

Pszenica Ozima i jara panowie jutro mam zamiar prysnąć na mszyce i na grzyba, i zastanawiam się czy morzna dać jeszcze jakąś odżywke na ziarko i co najlepiej dać na grzyba na kłos?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 09:10
  •  

#9762 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 20:52

Pszenica Ozima i jara

Jak siales to nie bylo w nasionach jeczmienia? Bo pszenica, a jeczmien to widac golym okiem raczej. Ja tez mam Ozona, a w nim jeczmien jary rosnie, ale to na pewno nie z siewem, tylko musial w ziemi 2 lata byc... Obok mam inna odmiane i to samo.

nie zwracałem uwagi, ale być musiało skoro jest, był wczesniej rzepak jęczmień pszenica jęczmień pszenżyto itp, ale jęczmieńn jak był to jary i nie czterorzędowy.

#9763 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 21:02

Pszenica Ozima i jara Jak wyglądają wasze pszenice chorobowo.?
U mnie flagowy i podflaga czysta. Na 3-cim liściu bywa septoria i DTR. Kilka dni temu poszedł 1lTebu a na T2 1l Credo +0,7 epoksy.
Chciałbym żeby jeszcze co najmniej miesiąc popracowała .

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9764 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 08 czerwiec 2014 - 21:36

Pszenica Ozima i jara Czy owies głuchy jak wypuści wiechę wystarczy nożyczkami powycinać czy on dojrzeje leżąc na ziemi (mowa o kłoszącym się owsie głuchym) bo z korzeniami wyrywać to roboty mam na parę dni.

#9765 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 22:24

Pszenica Ozima i jara Wyskoczyła mi miotła w pszenicy,czy warto pryskać jeszcze?pszenica już prawie przekwitła a miotła przerasta ją,miejscsami jest jej sporo.Jesienią była pryskana glinem ,wszystko było pięknie aż tu po tych deszczach sie ukazała..można jeszcze ją czymś zniszczyć bez spadku plonu czy sobie darować w tej fazie?

#9766 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 08:42

Pszenica Ozima i jara przy tej ilości co mówisz to sobie daruj, wychodzi na to że to z wiosennych wschodów, a ta nie jest taka groźna, rok temu taką miałem w mokrzejszych miejscach i było dobrze. jak kosisz kombajnem z kabiną to tym bardziej.

Jaki polecacie wilgotnościomierz do rzepaku, zboża i kukurydzy mokrej. Mi najbardziej podoba się ten http://allegro.pl/wi...4229826566.html ma go ktoś? a może coś innego do max 2000 zł?

#9767 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 09 czerwiec 2014 - 09:15

Pszenica Ozima i jara ja mam asonika .. jest do wszystkiego bardzo fajny i polecam
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#9768 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 09 czerwiec 2014 - 09:55

Pszenica Ozima i jara

po rzepaku planuje posiać pszenicę, powiedzcie ile pod nią zastosować P i K? Słoma zostanie ścięta. Pod rzepak poszło 360kg\ha NPK 4-15-30, 100kg soli, 100kg NPK 8-20-30. gleba lekka, zawartość P średnia, K średnia, Mg niska. Czytałem że niektórzy po rzepaku w ogóle nie dają nawozów na jesieni.

w jakie plony celujesz?

Panowie czy warto jechać T3 z tebukonazolem.Pryskałem 3 tyg temu manara +amistar.Pszenica już prawie przekwitła.Chodzi mi o to czy warto zabezpieczyć kłos na fuzarioze czy nie koniecznie?

warto, ale jeżeli pszenica już przekwitła to nie wiem czy coś zdziałasz przeciwko fuzariozie
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#9769 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 10:00

Pszenica Ozima i jara

ja mam asonika .. jest do wszystkiego bardzo fajny i polecam

Jeżeli działa on tak jak draminski ten zasypowy to dziękuje jako że przy zbożu jeszcze w miare to mokrą kuku mierzy z 10 % rozbieżnością

#9770 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 09 czerwiec 2014 - 10:43

Pszenica Ozima i jara on nie jest do mokrej kukurydzy . do kukurydzy musi byc z młynkiem
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9771 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 11:13

Pszenica Ozima i jara Koledzy poradźcie czy sypać 3 dawkę saletry ok. 120kg/h na kłosa jak już pszenica się wykłosiła? Czy poczekać i po kwitnieniu prysnąć odżywką, tylko jaką? Mam jeszcze basfalior 36 extra.

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

#9772 Share jarek1996

jarek1996

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 22:00

Pszenica Ozima i jara Czy mogę prysnąć pszenicę jarą, która się kłosi od owsika jeszcze puma ?

#9773 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 22:00

Pszenica Ozima i jara Na nowo kupionej działce zasiałem pszenicę jarą , jest ładna. Ale wieczorami wychodzą na flagowy ,przedflagow ślimaki <na dzień chyba schodzą na niższe partie rośliny> Jest ich masa na średnio co 3-4 roślinie ślimak. I teraz pytanie - czy jest sens je zwalczać teraz? jakie powodują szkody w tej fazie <niedługo będzie się kłosić>? Zamierzam zasiać na tym polu rzepak jako roślinę następczą - a ślimaki w rzepaku to problem.

#9774 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 22:29

Pszenica Ozima i jara Takie pytanie. Pszenice już wykłoszona kwitnie i mam na polu jedno takie miejsce z 0,5ha (działka 34ha) gdzie jest bardzo ciężka glina pszenica wzeszła bardzo rzadko, wiosną było duże nasłonecznienie i wylazło mi tam masę GŁUCHEGO OWSIKA. I pytanie czy da się coś z tym jeszcze zrobić żeby to spalić ? Lada dzień owsik będzie się kłosił. Czym mogę opryskać to 0,5ha aby nie spalić całkowicie pszenicy która tam jest?

#9775 Share JacoVR6

JacoVR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 22:44

Pszenica Ozima i jara Napisze ciekawostke na twój owsik może pomoże
Pryskałem pzenice od grzyba i dodałem 0.4l optimusa no i zostało mi w opryskiwaczu(400l) jakieś 60l dolełem wode i boru i pojechałem pryskać buraki a na drugi dzien zobaczyłem ze został spalony owsik w burakach tam gdzie zaczynałem . może by tym sprubować

#9776 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 czerwiec 2014 - 23:00

Pszenica Ozima i jara

Panowie czy warto jechać T3 z tebukonazolem.Pryskałem 3 tyg temu manara +amistar.Pszenica już prawie przekwitła.Chodzi mi o to czy warto zabezpieczyć kłos na fuzarioze czy nie koniecznie?

Jak już pszenica kończy kwitnienie to nawet tebukonazol niewiele pomoże.
A jak oceniasz menare z amistarem? U mnie trzyma super. Warte swojej ceny.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#9777 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 23:43

Pszenica Ozima i jara Miałem prysnąć zapobiegawczo tebu+na robala-skrzypionka ale widze że już jej nie ma prawie i skoro mówisz że tebu i tak w tej fazie na niewiele sie zda to odpuszcze sobie,później jeszcze mszyca może zaatakować.Menara z amistarem u mnie tez podziałała chyba dobrze bo nie widze aktywnych chorób tylko nie wiem jak długo taka mieszanka będzie trzymała skoro zabieg był 3 tyg temu.

#9778 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 10:14

Pszenica Ozima i jara

Jak już pszenica kończy kwitnienie to nawet tebukonazol niewiele pomoże.
A jak oceniasz menare z amistarem? U mnie trzyma super. Warte swojej ceny.

Na fuzarioze może i nie pomoże, ale tego nie wiemy, aczkolwiek warto opryskać mimo wszystko. Zabezpieczy liść flagowy na kolejny okres - proponuję zrobić próbę na części pola i gwarantuje, że opryskana pszenica będzie dłużej zielona.

#9779 Share Piotrek48

Piotrek48

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 10:24

Pszenica Ozima i jara Witam.Mam takie pytanie czy można wykonać zabieg na T3 pszenice ozimą i pszenżyto w czasie kwitnienia.Czy zabieg nie strąci tych białych pyłków na kłosie,tzn nie zaszkodzi to kwitnięciu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9780 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 10:31

Pszenica Ozima i jara Na pszenicę jak kwitnie jak najbardziej, tylko przy takich temp. jak dziś pryskac nie wcześniej jak o 21.
Na pszenżyto nie pryskaj jak kwitnie, poczekaj po przekwitnięciu. Jeśli chcesz tanio to srodkiem zawierającym tebukonazol, a z inncyh środki zawierające np. protiokonazol, metkonazol, epoksykonazol.