Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomazi3p    44

Pszenica w fazie 2-3 rozkrzewień, wcześnie siana ale jak wspomniałem skorupa po mocnych opadach zrobiła swoje, właśnie przeglądałem pogodę i za jakiś czas ma się ocieplić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Pszenica w fazie 2-3 rozkrzewień, wcześnie siana ale jak wspomniałem skorupa po mocnych opadach zrobiła swoje, właśnie przeglądałem pogodę i za jakiś czas ma się ocieplić.

jeżeli ma 2-3 rozkrzewienia to daj saletre i wystarczy.

A jak zechesz dokrzewić to spokojnie jeszcze możesz poczekac na lepsze temperatury


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Pszenica już azot dostała w zeszłym tygodniu, dziś popadało lekko i może się coś ruszy. Tylko przymrozki nocne hamują pełne ruszenie wegetacji.


Pszenica już azot dostała w zeszłym tygodniu, dziś popadało lekko i może się coś ruszy. Tylko przymrozki nocne hamują pełne ruszenie wegetacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejB    3

Stosował ktoś środek Input oraz Fandango?

Edytowano przez andrzejB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Stosował ktoś środek Input oraz Fandango?

 

ja stosowałem tylko nie schodż z dawki przy mieszaniu ogólnie środki bdb protiokonazol bez konkurecji wśród triazoli


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejB    3

Dzięki za odp. Chciałem dać na T1 Input 1l/ha a na T2/T3 Fandango też 1l/ha. Miałem kombinować i mieszać różne środki, ale zastanawiam się czy ten wybór nie byłby lepszy. Cenowo podobnie by mi wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Kupiłem na pszenice ozimą Lancet Plus, mam 1h dzierżawy gdzie od groma jest perzu, myślałem żeby coś dorzucić na ten jeden kawałek, tylko co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ogólnie ciężko zwalczyć jednoliścienne w jednoliściennych  można próbować atribut , apyros  ale miej na uwadze silne zatrzymanie zboża

ja tak miałem kiedyś z dzierżawą to desykowałem w sporej dawce 5l glifosatu 360 ale nie było tego perzu bardzo dużo

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Kupiłem na pszenice ozimą Lancet Plus, mam 1h dzierżawy gdzie od groma jest perzu, myślałem żeby coś dorzucić na ten jeden kawałek, tylko co??

 

Perz to tylko Apyros , ale to chyba odzielny zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jeśli nie będzie rzepaku, buraków to Attribut 70 wg w dwóch dawkach pierwsza po ruszeniu wegetacji 60g, a za tydzień druga 40g z dodatkiem na inne chwasty. Nawet miedze przypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

trzeba uważać na rośłiny następcze i tak jak pisałem wcześniej pszeniczka stanie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Co sądzicie o pszenicy jarej Kandela? Mam kawałek pola klasa 4 a i zastanawiam się czy jej nie zasiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Rozsialiśmy nawóz na część zbóż ozimych już 28.02 Do dziś jest dość zimno od czasu do czasu są u nas cieplejsze dni ale pełne ruszenie wegetacji ograniczają prawie codzienne przymrozki i tu maje pytanie czy ten nawóz nie pójdzie na marne?? bo po zbożach nie widać żadnej różnicy może mają bardziej intensywny kolor a saletra podobno działa tylko około 1 miesiąca czy to prawda ?? Dodam że jestem z Podkarpacia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Rozsialiśmy nawóz na część zbóż ozimych już 28.02 Do dziś jest dość zimno od czasu do czasu są u nas cieplejsze dni ale pełne ruszenie wegetacji ograniczają prawie codzienne przymrozki i tu maje pytanie czy ten nawóz nie pójdzie na marne?? bo po zbożach nie widać żadnej różnicy może mają bardziej intensywny kolor a saletra podobno działa tylko około 1 miesiąca czy to prawda ?? Dodam że jestem z Podkarpacia

 

po prostu jest za zimno zeby ruszyla wegetacja. bedzie cieplej to zobaczysz efekty. Mnie tylko bawi jak niektorzy szaleja z druga dawka zapominajac ze rosliny nie potrzebuja tylko azotu do wzrostu ale tez i temperatury :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Stosował ktoś środek Input oraz Fandango?

Stosowałem w ubiegłym roku Input + Prosaro. Jak na 2-zabiegową ochronę wariant całkiem dobry.

Jak szaleje maczniak to Input może nie dać rady. Prosaro bdb środek na ochronę kłosa. Ogólnie ok


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

będzie kilka dni ciepła więc we wtorek jadę z CCC + Dynamic Cresco + mikro + mocznik na dokrzewienie.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Panowie dany 12 dni temu azot w postaci saletry i saletrosanu nie został zmarnowany przez te niskie temperatury? Po roślinach widać jakieś minimalne zmiany, ale dalej to nie jest to co by człowiek chciał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam bardzo gęstą pszenicę, czy taki zestaw poradzi, czy jeszcze może jakoś to ulepszyć?

Na początek fazy strzelania w źdbło 0,4l moddusa i 1,5l stabilanu i na liść flagowy 0,3l moddusa (ew. może dodać cereone) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja rownież dałem saletre z 11 dni temu. Coś zaczyna sie dziać, listki zaczynają sie regenerowac, ciemnieć i blaszki lisci zaczynaja robic sie szersze ale powoli to idzie wszystko napewno przez niskie temperatury nocą ale od jutra zalezy od regionu nadaja coraz cieplej i bez przymrozkow w nocy wiec powinna ruszyc na całego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

 Nie lepiej ją przebronować oczywiście jak możesz, z tamtego roku wiem że ja bardzo gęsta to i antywylegacz nie pomorze.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaziU91    14

Witam Wszystkich . Mam pszenicę ozimą Ostka strzelecka i planuję

 

Nawożenie 150 czystym składniku przewiduję + Jakieś odżywki i mocznik dolistnie 

 

 

Ochrona grzybowa tylko 2 zabiegowa  T1 Tilt turbo 0.6l/ha + Mirage 0.6l/ha

                                                             T2 Falcon 0.6l/ha

 

Z ochrony było by na tyle . Dobra będzie ochrona ?? 

 

Skracanie myślałem na Moddus + Antywylegacz/Stabilan czy Antywylegacz/Stabilan ? 

 

 Pozdrawiam KaziU91

 

Edytowano przez KaziU91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Panowie dany 12 dni temu azot w postaci saletry i saletrosanu nie został zmarnowany przez te niskie temperatury? Po roślinach widać jakieś minimalne zmiany, ale dalej to nie jest to co by człowiek chciał?

 

spokojnie. Przyjdą wyższe temperatury rośliny ruszą i skorzystają ze składnika. Nie popadajmy w szał nie wiadomo jakich strat N

 

Panowie mam bardzo gęstą pszenicę, czy taki zestaw poradzi, czy jeszcze może jakoś to ulepszyć?

 

Na początek fazy strzelania w źdbło 0,4l moddusa i 1,5l stabilanu i na liść flagowy 0,3l moddusa (ew. może dodać cereone) ?

 

Wydaje mi się za ostro. Na pierwszy zabieg daj 0,3 moddusa i 1 stabilanu a na flagówke cerone

  • Like 1

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj