Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22584 odpowiedzi na ten temat

#9661 Share patfilmax

patfilmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 18:58

Pszenica Ozima i jara ja zawsze jak pryskam fungicydem na kłosa to dodaje coś na robactwo, bo środek na robaki nie jest drogi a jak bym miał oddzielnie jeszcze jechać to lepiej odrazu dodać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 01:57
  •  

#9662 Share batman17

batman17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 20:04

Pszenica Ozima i jara

Ja dałem na pszenice i pszenżyto zimowe przy t2 zapobiegawczo. gdyż myślę że 18 zł na ha to 30 kg pszenicy, a robić kolejny oprysk to też koszt.
Ale ogólnie lepiej insekty pryskać w jarych (większe korzyści.)

kolego a czym pryskasz na insekta, że tak tanio ci wychodzi 18zl. proszę o odp i jeszcze raz zapytam? czy wystarczy 1l falconu na 2 ha pszenicy

#9663 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 czerwiec 2014 - 21:42

Pszenica Ozima i jara

no wlasnie losktos ma racje, ja mialem slady septoriozy i chcialem opryskac ale nie dalo sie wjechac i musialem poczekac prawie tydzien. Opryskalem ponad tydzien temu Menara i mam nadzieje ze zahamuje chorobe bo liscie jakie byly tak sa. oczywiste ze slady choroby nie znikna, chodzi o to zeby sie nie rozprzestrzeniala.

Tak jak mówił losktos, gdy już objawy septoriozy wystąpią to możesz tylko porażenie zahamować. Z septoriozą zdecydowanie lepiej zapobiegać, bo potem może być problem. Menara mimo że nie ma najlepszego triazola na septoriozę (epoksykonazol) to dobrze sobie radzi z septoriozą, lepiej nawet wręcz od droższego falconu.

no wlasnie, pryskacie jak zobaczycie nawet mala ilosc skrzypionki i mszyc czy przestrzegacie progow szkodliwosci?

Według integrowanej ochrony powinno się przestrzegać progów szkodliwości. Oczywiście są małe odstępstwa. W przypadku zwalczania robaków to te progi nie maja większego znaczenia. Koszty pyretroidów są niskie, i nawet dawanie ich przy małym porażeniu nie poskutkuje poniesieniem dużych kosztów.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9664 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 09:42

Pszenica Ozima i jara

kolego a czym pryskasz na insekta, że tak tanio ci wychodzi 18zl. proszę o odp i jeszcze raz zapytam? czy wystarczy 1l falconu na 2 ha pszenicy

rogor 400 ec na rudniku kosztuje 400 zł 10L * 0,5L wychodzi 20 zł a u mnie w sklepie mniej, nie ma rejestracji w zbożu, ale porównaj z bi58 400 ec.

#9665 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 19:39

Pszenica Ozima i jara ponawiam pytanie bo nie daje mi to spokoju, czy antywylegaczem 675 w dawce 1l mogłem skrócić kłosek, pszenica bogatka była w fazie jak I kolanko było na wysokości ok 3-5mm, bo sąsiad nie pryskał i u niego pszenica ma po 12 pięterek i kłos gruby, a moja bogatka na 7 i kłosek cienki i obie kwitną. Nie wiem jaką on ma odmianę lecz ma ponad 1,5m wysokości a moja ok 85cm postaram się zrobić jutro zdjęcia

#9666 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 03 czerwiec 2014 - 19:49

Pszenica Ozima i jara niewielkie szanse żebyś mógł skrócić w tej fazie kłos ma 1.5 metra i myślisz że ustoi?

Thug

#9667 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 19:56

Pszenica Ozima i jara

ponawiam pytanie bo nie daje mi to spokoju, czy antywylegaczem 675 w dawce 1l mogłem skrócić kłosek, pszenica bogatka była w fazie jak I kolanko było na wysokości ok 3-5mm, bo sąsiad nie pryskał i u niego pszenica ma po 12 pięterek i kłos gruby, a moja bogatka na 7 i kłosek cienki i obie kwitną. Nie wiem jaką on ma odmianę lecz ma ponad 1,5m wysokości a moja ok 85cm postaram się zrobić jutro zdjęcia

Zaczekaj z tą Bogatką do zbiorów. Ona nigdy nie wygląda, ale zawsze sypie :)

#9668 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 20:09

Pszenica Ozima i jara miejmy nadzieję, bo ojciec suszy mi głowę, że sąsiad ma taką ładną a moja licha, ojciec mówi, że jego jest pod szyje, a moja za kolana, i u sąsiada kłosek jak ręka

#9669 Share dawid1606

dawid1606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 20:30

Pszenica Ozima i jara Sam kłos plonu nie przepowie może być dużo tych pięterek ale łan może być zbytnio zagęszczony co spowoduje słabsze wypełnienie i niższą mtz.

#9670 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 03 czerwiec 2014 - 20:42

Pszenica Ozima i jara dokładnie tak .. dana odmiana ma zakodowane ile bedzie pięterek .. a lepiej zeby ziarno w okresie nalewania miało pod dostatkiem wszystkiego i to wystarczy
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9671 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 21:55

Pszenica Ozima i jara tak czytam te ostatnie posty i zastanawiam się po co te nerwy? Patrząc na wasze galerie w większości każdy ma piękne łany, które rokują bardzo dobrze- nie zawsze wszystko uda się w 100% tak jakbyśmy chcieli ;) ale muszę powiedzieć ,że minęły właśnie dwa dni jak wróciłem z wakacji ;) wybrałem się na odpoczynek do UK-no i jak łatwo się domyśleć znalazłem też czas żeby "luknąć" po brytyjskich słynnych polach z pszenicą...i ku mojemu zaskoczeniu powiedziałbym ,że szału jakiegoś wielkiego nie ma a wręcz przeciwnie powiedziałbym , że wielu z panów wyżej może się w swoich galeriach dużo piękniejszymi łanami pochwalić; przecież niby mają lepszy klimat (nowsze technologie) a i (sprzęt pewnie najlepszy w Europie) :D a tak naprawdę okazuje się , że My Polacy naprawdę dogoniliśmy Europe zachodnią ...a może nawet i więcej niż tylko dogoniliśmy! :) Jedno jest pewne - nie zamieniłbym swojego przeciętnego łanu na łan w UK i to nie tylko ze względu na to , że to nasza Ojczysta Ziemia i należy ją szanować! :rolleyes: Ktoś może się ze mną nie zgodzić ale to takie moje spostrzeżenia że pola pszenicy na AF są dużo ładniejsze niż te które widziałem w Wielkiej Brytanii :huh:

#9672 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 23:05

Pszenica Ozima i jara

dokładnie tak .. dana odmiana ma zakodowane ile bedzie pięterek .. a lepiej zeby ziarno w okresie nalewania miało pod dostatkiem wszystkiego i to wystarczy

A kiedy to ziarno się nalewa? Mam zasiane dwie odmiany ozon i arkadię. Ozon narazie słabo wygląda według arkadii krótsze kłosy bardziej porażony przez choroby przy podwójnej ochronie. Obie odmiany już dawno się wykłosiły a pytam się o to nalewanie dlatego że mam zasiane przeważnie na V klasie i wolałbym żeby podczas tego nalewania nie było suszy. U mnie jak narazie to nie było całego tygodnia bez opadów.

#9673 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 07:53

Pszenica Ozima i jara He he ale nawet jak bedzie susza to co nalewania nie przyspieszysz nalewanie zaczyna sie praktycznie zaraz po wyjsciu klosa ;)

#9674 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 04 czerwiec 2014 - 08:40

Pszenica Ozima i jara

ponawiam pytanie bo nie daje mi to spokoju, czy antywylegaczem 675 w dawce 1l mogłem skrócić kłosek, pszenica bogatka była w fazie jak I kolanko było na wysokości ok 3-5mm, bo sąsiad nie pryskał i u niego pszenica ma po 12 pięterek i kłos gruby, a moja bogatka na 7 i kłosek cienki i obie kwitną. Nie wiem jaką on ma odmianę lecz ma ponad 1,5m wysokości a moja ok 85cm postaram się zrobić jutro zdjęcia

spokojnie, napewno nie skróciłeś kłosa, po pierwsze nie w tej fazie a po drugie nie w takiej dawce. Możesz uspokoić ojca :P
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#9675 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 08:51

Pszenica Ozima i jara

He he ale nawet jak bedzie susza to co nalewania nie przyspieszysz nalewanie zaczyna sie praktycznie zaraz po wyjsciu klosa ;)

No to jak tak to wody ma pod dostatkiem. A może powiesz ile czasu sie ziarno nalewa? Wiem że nic nie przyśpieszę tylko tak z ciekawości chcę wiedzieć

#9676 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 788 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 09:03

Pszenica Ozima i jara panowie kiedy mozna atakowac ochrone pszenicy na t3 juz dawno sie wyklosila

#9677 Share Wojtas26

Wojtas26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 09:07

Pszenica Ozima i jara Panowie można mieszać AXIAL z LINTUR?

#9678 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 04 czerwiec 2014 - 09:39

Pszenica Ozima i jara

panowie kiedy mozna atakowac ochrone pszenicy na t3 juz dawno sie wyklosila

w trakcie kwitnienia, jak opadają pierwsze pylniki
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#9679 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 10:24

Pszenica Ozima i jara Czy jest sens dodać mocznik do oprysku na skrzypionke?pszenica kwitnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9680 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 04 czerwiec 2014 - 10:26

Pszenica Ozima i jara po kwitnieciu zaczyna sie tak konkternie nabieranie masy przez ziarno
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!