Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22585 odpowiedzi na ten temat

#941 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 12:08

Pszenica Ozima i jara Widzę że to temat dla mnie a jeszcze tu nie byłem. Mam w tym roku 3ha pszenicy ozimej i 27ha pszenicy jarej.

Ozima dostała już oprysk mocznikiem i 200kg/ha saletry, następnym zabiegiem będzie oprysk od chwastów Chisel 75WG + Trend 90EC.
Pytanie brzmi kiedy zastosować ten oprysk?

Pszenica jara: właściwie na całym areale już pięknie poschodziła. Stosowałem pod nią około 250kg/ha Polifoska i około 250kg/ha Mocznik.
Planuję zasilać ją saletra amonową a później stosować antywylegiwacz.
Nie wiem jednak w jakiej fazie po raz pierwszy zastosować saletrę i proszę o polecenie jakiegoś środku na głuchy owies.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 07:44
  •  

#942 Share szymek85

szymek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 12:57

Pszenica Ozima i jara Witam czy mogę zmieszać Protugan + GOLD 450 EC Widze że temperatura w nocy ma być większa więc chce prysnąć za jednym razem pszenice oz.

#943 Share Medalik

Medalik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Sport, polityka :-) ,rolnictwo

Napisany 17 kwiecień 2011 - 15:48

Pszenica Ozima i jara

Witam, w tym roku postanowiłem się wziąśc ostro za chwasty w pszenicy ozimej, głównie chodzi mi o perz,przytulie i miotłe. Co myślicie o mieszaninie Attribut 70WG(60g) + Mustang 306SE(0,5l) na ha? Zmieszczę się w 200 zł/ha?

Zmieścisz się w 200zł. Attribut ok 170zł-120gr, Mustang chyba 100zł-1litr .Ja zastosowałem 60gr Attribut+0,4l Mustang. W zeszłym roku efekt był super mam nadzieję że w tym będzie tak samo.

Panowie pszenica ozima na jednym polu żółcieje, zrobiły się takie plamy (place) w kilku miejscach , co może być powodem ???Grzyby???
Pole jest piaszczyste, miesiąc temu dałem 200kg saletry.

Edytowany przez Medalik, 17 kwiecień 2011 - 17:04.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#944 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 16:36

Pszenica Ozima i jara

Ja przy 190 N planuje 0.8lccc zaraz na do krzewienie a w okolicy kolanka to nie wiem ile wtedy dawać czy 2l? Bo chyba tego 0.8 na do krzewienie to nie ma co liczyć do ogólnej dawki?

Na dokrzewienie 0,8L, za 3-5 dni z 1L i starczy z CCC.
Na 2-gie kolanko etefon(Cerone-0,5L), lub moddus 0,3L.
Witam, w tym roku postanowiłem się wziąśc ostro za chwasty w pszenicy ozimej, głównie chodzi mi o perz,przytulie i miotłe. Co myślicie o mieszaninie Attribut 70WG(60g) + Mustang 306SE(0,5l) na ha? Zmieszczę się w 200 zł/ha?
Szkoda stanowiska na attribut, a nóż rzepaku Ci się zachce bo cena wysoka i co wtedy???
Nie wierz w cuda, że propoksykarbazon sodowy zwalczy perz w tej fazie rozwojowej, jedynie na chwilę go "przymuli" by móc ponownie się rozwijać.
Zamień na atlantis lub huzar, ewentualnie sekator. Z mustangiem na pewno nie wydasz 2-ch stówek.

#945 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 16:42

Pszenica Ozima i jara na atribucie się przejechałem 2 razi i nigdy więcej do rak nie wezmę, atlantis jak najbardziej. Zwalczałem owies głuchy w fazie początku kłoszenia i pół działki atribut a pół działki atlantis. Po atribucie zahamowało owies i się odbił tak że w zniwa był zielony i wykłoszony a po atlantisie to wiecha owsa zgniła przed wykłoszeniem i w zniwa było czysto. Miotły wiosną pokrzewionej to nawet nie zarysuje atribut, atlantis załatwi sprawę.

#946 Share H4S

H4S

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 17:03

Pszenica Ozima i jara Dziękuje panowie z porady , dziś byłem na polach i na pszenicy ozimej pojawił się mączniak i nie wiem za bardzo co zrobic z tym fantem. Co mi poradzicie jak go w możliwie tani i skuteczny sposób zwalczyc? Czy jeżeli teraz zastosuje fungicyd to później będę musiał zabieg powtórzyc? Sory za tyle pytań ale jestem początkującym rolnikiem.

#947 Share Medalik

Medalik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Sport, polityka :-) ,rolnictwo

Napisany 17 kwiecień 2011 - 17:03

Pszenica Ozima i jara Ale tu koledze chodzi o perz a atlantis chyba perzu nie bierze????

Mam prośbę chciałem zamieścić zdjęcie tej mojej pszenica ale nie mogę dodać zdjęcia .Czy może mi ktoś powiedzieć jak???

Edytowany przez Medalik, 17 kwiecień 2011 - 18:23.

#948 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 18:24

Pszenica Ozima i jara Na perz to co innego, Apyros, ale nie pamiętam dawki na perz.

#949 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 kwiecień 2011 - 18:58

Pszenica Ozima i jara panowie co mi poradzicie w sprawie poprzedniego posta?? Bo trzeba jutro podjąć decyjze i ruszać z opryskiem.

wegetacja w pełni a miejscami brak krzewienia i przebarwienia czarne.

Jutro mam zamiar podac dolistnie Ekolist zdecydowałem się na Standard ma podwyższone zawartośći mikroelementów choć nie ma Fosforu + Siarczan Magnezu stężenie 2,5% zalecają 7,5kg/ha więć 7,5kg/300l cieczy roboczej/ha. Co o tym sądzicie?

Edytowany przez proxy8441, 17 kwiecień 2011 - 19:20.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#950 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 20:04

Pszenica Ozima i jara na perz to apyros lub attribut apyrosu 26g i stosować go trzeba samego a attribut 100g w dwóch dawkach 60 i 40 po tygodniu .na etykietach jest napisane jak perz zwalczac tymi środkami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#951 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 00:06

Pszenica Ozima i jara na perz daje sie 26 g/ha Apyrosu i cena ok 100 zł wychodzi i inne chwasty zalatwione przy okazji

Edytowany przez Lukaszjarm, 18 kwiecień 2011 - 00:06.

#952 Share Piotrlubelskie

Piotrlubelskie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 06:19

Pszenica Ozima i jara

panowie co mi poradzicie w sprawie poprzedniego posta?? Bo trzeba jutro podjąć decyjze i ruszać z opryskiem.

wegetacja w pełni a miejscami brak krzewienia i przebarwienia czarne.

Jutro mam zamiar podac dolistnie Ekolist zdecydowałem się na Standard ma podwyższone zawartośći mikroelementów choć nie ma Fosforu + Siarczan Magnezu stężenie 2,5% zalecają 7,5kg/ha więć 7,5kg/300l cieczy roboczej/ha. Co o tym sądzicie?

jesli zdefiniowałeś moczniaka to mozrze jakimś tanim prochlorazem przeleć ?

Mam pytanie ponieważ sami wiecie ze trzeba tnąc koszty planuje po pierwszym kolanku polecieć CCC + 70 kg mocznika + mikro czay jednorazowa taka dawka nie popaży roślinek ?

Edytowany przez Piotrlubelskie, 19 kwiecień 2011 - 06:21.

#953 Share sprite

sprite

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 07:49

Pszenica Ozima i jara Stosował ktoś w pszenicy ozimej Lancet Plus?

#954 Share Piotrlubelskie

Piotrlubelskie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 14:52

Pszenica Ozima i jara Tak ale do tego musisz dodac jakis adiuwant ogolnie srodek godny polecenia sam pryskalem prawie cala plantacje pszenicy w tamtym roku w tym około 30 ha + na test cześć opryskałem Huzarem

drodzy koledzy pojawiaja mi sie choroby w pszenicy po przedplonie truskawek

obstawiam na Brunatna plamistość liści moze jakis ekspert sie wypowieziec ? co to dokladnie jest planuje na t1 input ale do tej choroby bede musial chyba domieszac arte ?
Pszenica

Edytowany przez milanreal1, 19 kwiecień 2011 - 21:15.
cytowanie poprzedniego posta

#955 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 17:56

Pszenica Ozima i jara mam to samo na polu po truskawkach, moim zdaniem jest to niedobór jakiegoś składnika a nie choroba, plantacje wieloletnie maja to do siebie że wyjaławiają glebę

#956 Share Piotrlubelskie

Piotrlubelskie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 18:26

Pszenica Ozima i jara Nie zupełnie robiłem badania glebowe i poziom jest bardzo wysoki, na 99% jest to choroba, truskawki maja to do siebie ze po kilku latach maja rozne choroby grzybowe

Edytowany przez milanreal1, 19 kwiecień 2011 - 21:16.
cytowanie poprzedniego posta

#957 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 19 kwiecień 2011 - 19:42

Pszenica Ozima i jara Ja zawsze Tolurex + Chwastox Turbo i pole czyściutkie :rolleyes: Jak narazie najładniejszy Brillant oj dawno tak pięknej pszenicy nie miałem , zobaczymy jaki plon da :rolleyes:

#958 Share lukas21

lukas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 19:46

Pszenica Ozima i jara

tak ale do tego musisz dodac jakis adiunkt ogolnie srodek godny polecenia sam pryskalem prawie cala plantacje pszenicy w tamtym roku w tym około 30 ha + na test cześć opryskałem Huzarem

No nie wiem czy Adiunkt będzie zadowolony jak będziesz chciał go dodać do oprysku :)
Trend is your friend

#959 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 19 kwiecień 2011 - 20:12

Pszenica Ozima i jara

tak ale do tego musisz dodac jakis adiuwant ogolnie srodek godny polecenia sam pryskalem prawie cala plantacje pszenicy w tamtym roku w tym około 30 ha + na test cześć opryskałem Huzarem

drodzy koledzy pojawiaja mi sie choroby w pszenicy po przedplonie truskawek

obstawiam na Brunatna plamistość liści moze jakis ekspert sie wypowieziec ? co to dokladnie jest planuje na t1 input ale do tej choroby bede musial chyba domieszac arte ?
Pszenica

Na brunatną plamistość liści bardzo dobty jest tilt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#960 Share rikisam

rikisam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 06:28

Pszenica Ozima i jara

Pszenica

To na pewno nie jest brunatna plamistość liści