Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ogar118    65

Popieram opinię mf25 nic a nic nie wymyło nie ma strachu, musiało by dowalić strasznie wody a o tej porze roku nie zdarza się to często...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

trochę się zainteresowałem tymi odżywkami intermagu....

I tak planuję dać na pierwsze kolanko z funicydami plonovit opty 

http://intermag.pl/nawozy/produkt/plonvit-opty

koszt 30zł/ha

 

potem na flagowy dać plonovit zboża 

http://intermag.pl/nawozy/produkt/plonvit-zboza

koszt 17zł/ha

 

macie jakieś doświadczenia z tymi odżywkami?

lub jakaś tańsza równie dobra opcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Stosuję ten plonvit zboża jakiś czas w zeszłym roku do każdego zabiegu dodawałem nie mam problemu z parametrami mimo niskiego nawożenia teraz zwiększam nawożenie a zmniejszam te ,,zupy" 1. z ciekawości 2. wkurza mnie że nie przyjmują zpowrotem tych opakowań jak się kupi w 20l to jeszcze spoko bo się przydadzą później tylko 5l są dostępne jak się dobrze umyje to do punktu sprzedaży olei rozlewnych się odwiezie a jak już w 1l sprzedadzą bo innych nie ma to znów kłopot wolę kupować coś do rozpuszczania w formie sypkiej i w worku

Edytowano przez sznajdik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Błąd zrobili ci co nie posiali

To my w podlaskim wszyscy bład zrobiliśmy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

też  uważam  że  najciekawszymi  odżywkami  są  te  z  Yary odpowiedni  skład pod  konkretną  roślinę prawidłowo zbilansowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasjas    0

Motylkowe takie jak łubin i groch mają bardzo słabo sile kiełkowania i wschodów.

 

 

Czy to prawda że stosując Lancet PLUS w następnym roku nie można uprawiać strączkowych?

 

Sorki, że cytuje już dość stare posty, jednak temat myślę warty poruszenia w związku z obowiązkiem zazieleniania. Wielu producentów pszenicy stosuje lancet plus czy mustang forte, oba zawierają aminopyralid po którym nie powinno się siać np. grochu. Ale np w moim przypadku w związku z zazielenianiem będę chyba zmuszony zasiać groch na polu gdzie rok wcześniej był wykonany oprysk mustangiem forte. Czy ktoś z Was się przekonał jak w praktyce reaguje na to groch? Myślę że sporo osób może być tym problemem zainteresowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

mam pytanie , palnuje wsiac pszencie jara TYBALT po pszenicy ozimej ( sciałem słome) , opłaca sie siac w tym stanowisku czy lepeiej tego nie robic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

chodziło mi , że rok temu była tam ozima a podobno jara po ozimej sie nei udaje i chcaiłem zapytac jak to jest tym bardziej ze scinałem słome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

no powinno się unikać monokultury ale jeżeli wcześniej (przed pszenicą ozimą) była inna roslina (nie zbożowa) to nie ma obaw. No chyba że masz do dyspozycji inne stanowiska


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

miwigos  gratuluję odwagi i spokoju z siewem jęczmienia ja WLKP jak pogoda nie zwariuje to ok 15-20 marca pomyślę o nawożeniu pszenżyta potem siew owsa mieszanki, sąsiad nigdy nie sieje w marcu sieje początek kwietnia i ok 15 ma tak samo duże zboże jak siane w zimno marcowe moje czy innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

przed pszenica ozima była trawa i ziemniaki a innych stanowisk juz nie mam własnei :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr63a    2

ja też posieję pszenicę jarą po zimowej, już drugi rok tak robię, ważne żeby dopilnować terminu oprysku fungicydem i ma być w porządku.

o plonie zadecyduje ile dasz nawozy i ilość opadów, pszenica jara potrzebuje dużo wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

to w takim razie myśle ze bedzie dobrze , aby tylko żeby wody nie brakowało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

witam. chce posiac 200kg saletry 34n. i 100 kg siarczanu magnezu. czy to jest dobre rozwiazanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Marian to sobie poczytaj czemu warto owies, pszenicę i jęczmień browarny wysiać wcześnie. może i ma tak samo duże te zboża ale system korzeniowy jest z pewnością słabszy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

Pod pszenicę jara planuję takie nawożenie

Polifoska 6 - 200kg/h , Mocznik - 100kg/h , wapno granulowane 52%CaO,16%MgO - 500kg/h ( przedsiewnie ) , później saletra 150kg/h Co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

nie miałem czasu wapnować jesienią, a PH wynosi 5,2 ... więc trzeba wapnowaćmoim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Wapno i nawóz NPK razem to kiepski wybór. Jak już to wapno trzeba by wysiać już (a nwet tydzien temu) a sie w połowie marca razem z nawozami


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj