Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22551 odpowiedzi na ten temat

#9441 Share batman17

batman17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 20 maj 2014 - 21:05

Pszenica Ozima i jara panowie po jakim czasie działa moddus, ja wczoraj prysnąłem jarą pszenicę w stadium 2-3 kolanka, dawka 0,4l/ha moddusa a dziś poszła saletra 150 kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 07:58
  •  

#9442 Share Mareg

Mareg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 20 maj 2014 - 21:25

Pszenica Ozima i jara czy można mieszać pume z chawstoxem ?

#9443 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 maj 2014 - 21:37

Pszenica Ozima i jara @batman17 taka dawka moddusa może trzymać nawet 4 tygodnie

posłuchałem dobrych rad mądrych ludzi i dziś prysnąłem pszenicę jarą samym Linturem ale zboże jest już w większości w fazie 2 kolanka i nawet zaczyna się kłaść w niektórych miejscach i na sam Antywylegacz 675 jest trochę późno jaką mieszaninę z moddusem proponujecie i ile mam odczekać na kolejny zabieg?

Antywylegacz jest teraz ryzykowny. Jak chcesz go koniecznie dawać to max 0,5l. Moddusa 0,3l to taka dość mocna dawka, powinna mocno usztywnić rośliny.

Jakie mogą być efekty zbyt późnego stosowania regulatorów wzrostu?
Jeśli na etykiecie jest "do liścia flagowego" to rozumiem ze do fazy ukazywania się pierwszych ości kłosa. Dobrze rozumuje?
@milanreal1 jutro ide na pole dokładnie sprawdzić w jakiej fazie jest pszenżyto i pszenica i jade z samym moddusem. Boje ze się porwali, zwłaszcza ze jedno jak i drugie na razie dostało ok 150kg/N/ha i planowalem jeszcze dac pod 180.
Ciągle zastanawiam się dlaczego moddus ma w etykiecie pszenżyto do drugiego kolanka i czy nie narobie gnoju jak prysnę na liść flagowy.

Zbyt późno dany regulator może utrudniać kłoszenie, oraz problemy z wykształceniem ziarna. Ogólnie z dawaniem regulatorów trzeba uważac i lepiej jest go dać wcześniej niż za późno, choć rok temu ktoś usztywniał pszenice moddusem gdy kłosy wychodziły z pochwy liściowej i nie było żadnych negatywnych skutków.
Z tą rejestracja to nie mam pojęcia czemu tak jest. Choć w sumie jak zalecają 0,6l moddusa to taka dawka pszenżyto będzie trzymała do samego kłoszenia.

U mnie pszenica ozima Bogatka wczoraj zaczęła się kłosić. Ma wysokość 80cm. Na liść podflagowy (a miejscami widoczny liść flagowy) dałem 0,2l Moddusa. Teraz mam zamiar opryskać ją Zafirem. Nie połamie się chyba od przejazdu C-330?

Już się pryskało żyto na ponad metr i nic się nie działo. Choć ciekawiej robi się zabiegi w zbożach traktowanych moddusem, tak głośny i wyraźny szelest roślin. W zbożach nie skracanych te rośliny łatwiej się pochylają.

Czym pryskac skutecznie na skrzypionke w takie ciepło?
Ok godziny19 to jeszcze w cieniu będzie z 20C a w łąnie zboza więcej ,kupione mam decis i karate zeon - one niby na nizsze temperatury na wyższe Bi58 ale nie byłem zadowolony z działania w ubiegłym roku. Miałem w ubiegłym roku nowy srodek eforia Syngenty niby niezależny od temperatury w tym już go nie ma w sprzedaży.

To chyba raczej sklep nie ma tego środka. Eforia chyba została 2 lata temu dopiero wprowadzona do obrotu, nie możliwe żeby już rejestracja się skończyła.

Zwykły tebukonazol będzie za słaby na rdze?

Tebukonazol też jest dobry na rdzę. Choć za najlepsze trazole na rdzę uważam cyprokonazol, epoksykonazol, tebukonazol.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9444 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 20 maj 2014 - 22:05

Pszenica Ozima i jara

Koledzy pomóżcie- dzisiaj w pszenicy ozimej zauwarzyłem niedobitki miotły po zastosowaniu lanceta plus. Czym moge ją teraz potraktować żeby było było bezpiecznie ( faza liścg flagowego , za około tydzień będzie się kłosić.) Bardzo prosze o szczerą odpowiedz.

Koledzy pomóżcie- dzisiaj w pszenicy ozimej zauwarzyłem niedobitki miotły po zastosowaniu lanceta plus. Czym moge ją teraz potraktować żeby było było bezpiecznie ( faza liścg flagowego , za około tydzień będzie się kłosić.) Bardzo prosze o szczerą odpowiedz.

Edytowany przez ovi, 20 maj 2014 - 22:07.

#9445 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 20 maj 2014 - 22:09

Pszenica Ozima i jara eżeli zboże jest naprawdę w fazie 39 lub wcześniejszej to -Axial, jeżeli miotła przed fazą liścia flagowego to 0,35l aż nadto. Jeżeli to są naprawdę niedobitki to zastanów się czy jest sens ekonomiczny przedewszystkim, bo nie sposób jest wywalić 120-130zł na zniszczenie 1 czy 2 egzemplarzy ASV

Edytowany przez Tomazi3p, 20 maj 2014 - 22:21.

#9446 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 21 maj 2014 - 04:20

Pszenica Ozima i jara milanreal1 - kolego eforia została wycofana, nie z powodu końca rejestracji tylko coś z nią było nie tak, może zalegała albo coś

#9447 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 21 maj 2014 - 07:33

Pszenica Ozima i jara

Jak niedobitki to odpuść , nie ma sensu dla kilku roślin mitły ganiać z opryskiwaczem są progi szkodliwości i tego należy się trzymać

#9448 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 21 maj 2014 - 11:36

Pszenica Ozima i jara jakie sa te progi szkodliwosci?

#9449 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 21 maj 2014 - 11:45

Pszenica Ozima i jara Mam takie pytanie odnośnie zastosowania Cerone w pszenicy ozimej na liść flagowy. Mam teraz odpowiednią fazę rozwojową, pszenica jest bardzo mocna, lecz obecne upały i strach przed suszą która, może się pojawić. Słyszałem opinie, że jak zastosuję z za 2 tyg przyjdzie susza to mam już po ładnym plonie pszenicy, ponieważ Cerone potęguje efekt braku wody. Co robić? Ryzyko jest duże... ale jak nie popryskam i popada to się położy i plon też może znacząco spaść...

#9450 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 21 maj 2014 - 14:52

Pszenica Ozima i jara W pszenicy ozimej na około 30 arów przetwała miotła zbożowa i jest tege sporo . Łan jest gęsty wiec nie spenetruje na chwilę obecną tego oprysk. Czy nie zaszkodzę pszenicy gdy bym opryskał pumą uniwersal jak wszystko by się juz wykłosiło ? W sklepie powiedziano mi że mogę choć puma ma rejestracje tylko do końca krzewienia.

Czy modus podany na liśc flagowy podczas niedoboru może spowodować poważne obnizenie plonu ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9451 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 21 maj 2014 - 15:16

Pszenica Ozima i jara

Mam takie pytanie odnośnie zastosowania Cerone w pszenicy ozimej na liść flagowy. Mam teraz odpowiednią fazę rozwojową, pszenica jest bardzo mocna, lecz obecne upały i strach przed suszą która, może się pojawić. Słyszałem opinie, że jak zastosuję z za 2 tyg przyjdzie susza to mam już po ładnym plonie pszenicy, ponieważ Cerone potęguje efekt braku wody. Co robić? Ryzyko jest duże... ale jak nie popryskam i popada to się położy i plon też może znacząco spaść...

Tak dokładnie to w okresie suszy/wysokich temperatur rośliny wytwarzają etylen-co prowadzi do bardzo powolnego dojrzewania, gdy dodatkowo zaaplikujemy generatory etylenu- czytaj Cerone, wytwarzanie etylenu znacznie się zwiększa i zboże wcześniej zakańcza wegetacje, wcześniejsze zakończenie wegetacji- mniejszy plon. Tutaj akurat jest loteria, pogody nie przewidzisz, a czy skracanie w Twoim przypadku jest konieczne?

W pszenicy ozimej na około 30 arów przetwała miotła zbożowa i jest tege sporo . Łan jest gęsty wiec nie spenetruje na chwilę obecną tego oprysk. Czy nie zaszkodzę pszenicy gdy bym opryskał pumą uniwersal jak wszystko by się juz wykłosiło ? W sklepie powiedziano mi że mogę choć puma ma rejestracje tylko do końca krzewienia.

Czy modus podany na liśc flagowy podczas niedoboru może spowodować poważne obnizenie plonu ?

Co do stosowania graminicydów w tym okresie to dużo osób tak robi, mimo iż ze strony prawnej jest to zabronione. I do tego jeszcze koszt- przy zwiechowanej miotle dawka herbicydu musi być większa. A co do Cerone to zobacz nad tym postem.

#9452 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 21 maj 2014 - 15:17

Pszenica Ozima i jara Tomazi3p - myślę, że jest konieczne, nawożenie ok.200N/ha i ochrona na maksymalnym poziomie. Rośnie na 3 klasie, póki co warunki bardzo sprzyjały. A na pierwsze kolanko poszło 0,5l ccc + 0,3 modusa i na tym koniec... Na chwilę obecną około 80cm.

#9453 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 21 maj 2014 - 15:30

Pszenica Ozima i jara No przy takim nawożeniu to 2 razy musi być, stosowanie etefonu w sytuacjach stresowych wiąże się z ryzykiem. A sam Moddus nie wchodzi w grę?

#9454 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 21 maj 2014 - 17:41

Pszenica Ozima i jara Sytuacja stresowa to ile bez deszczu? A czy jeśli nie będzie padać a mimo to wilgoć będzie w ziemi to nie będzie problemu tak?

#9455 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 21 maj 2014 - 18:13

Pszenica Ozima i jara U mnie to narazie wody pod dostatkiem, aż się wjechać w zboże nie da. Wyjątkiem jest pole z pszenicą - tam woda nie stoi.

#9456 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 21 maj 2014 - 19:00

Pszenica Ozima i jara Koledzy, nieco szybka sprawa...

Wiem że na mączniaka najlepsze morfoliny ale czy w mniej zaawansowanym stadium dawka 1l tebukonazolu 250g + 0,6l epoksykonazolu 125g poradzi sobie?

Drugie pytanie bo zostało mi jeszcze Duetu Ultra i Arteii. Czy mogę zrobić na pozostałą pszenice mieszanki: Duet Ultra + jakaś morfolina (specjalnie dokupiona bo mączniaka więcej) i druga mieszanka: Artea + morfolina?

Trzecie pytanie czy do powyższych kombinacji w pszenicy moge dodać jeszcze Moddus (do kłoszenia około tydzień).

#9457 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 21 maj 2014 - 20:56

Pszenica Ozima i jara Pytanie - taka mieszanka powinna sbie poradzić
Pytanie 2 - mogą być takie mieszanki
Pytanie 3 - z Moddusa bym już zrezygnował
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#9458 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 21 maj 2014 - 21:05

Pszenica Ozima i jara Ja dzisiaj przed wieczorem opryskałem pszenice 0.8soprano +0.8 tebu + 0.5 cerone i 5kg odżywki proelaf N20 P20 K20 to był ostatni wjazd w nią.
Mam pytanie bo mam już naszykowane w opryskiwaczu na 1.5ha pszenżyta 1.2 soprano+1.2 tebu i chciałbym dać jeszcze siarczan magnezu 10kg i to na 400l wody. Pszenżyto już ma kłosy czy mogę tym rano pryskać.

#9459 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 21 maj 2014 - 21:16

Pszenica Ozima i jara

Tomazi3p - myślę, że jest konieczne, nawożenie ok.200N/ha i ochrona na maksymalnym poziomie. Rośnie na 3 klasie, póki co warunki bardzo sprzyjały. A na pierwsze kolanko poszło 0,5l ccc + 0,3 modusa i na tym koniec... Na chwilę obecną około 80cm.

Ja dziś pojechałem modusem 0,3 na flagowy w pszenicy (wcześniej 0,7 ccc + 0,35 modusa) Choc ma 60 cm to jeszcze sporo urośnie bo dopiero kłos zaczyna mocno nabrzmiewać więc z 20 cm urośnie

Jeśli nie będzie trzeciej dawki to bym sobie odpusicił skracanie w twoim przypadku chybą że przenica strasznie wiotka to nie ma sie co zastanawiac bo jedna burza i kłaść się będzie .

Edytowany przez renovoltage, 21 maj 2014 - 21:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9460 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 22 maj 2014 - 08:05

Pszenica Ozima i jara U mnie pszenica najładniejsza jaką kiedykolwiek miałem :rolleyes: zobaczymy jak z plonem bedzie.
Za 2 lata jak będę siał pszenice to na pewno Agil zagości u mnie na polu :)
Pozostało jeszcze T2/T3 Amistar/Menara. , ale to już pójdzie jak zaczną kłosa wychodzić.
Co do mszycy -zobaczymy :unsure: