Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

27976 odpowiedzi na ten temat

#9401 Share MrZgredy

MrZgredy

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 32 postów

Napisany 19 maj 2014 - 17:53

Pszenica Ozima i jara Chodzi mi o ozimą pszenicę już nie długo będzie się kłosić :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 12:29
  •  

#9402 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 858 postów

Napisany 19 maj 2014 - 18:29

Pszenica Ozima i jara Ciężko będzie cokolwiek teraz Ci doradzić- fiołek po okresie kwitnienia słabo reaguje na herbicydy, do tego słabsza aplikacja herbicydu z powodu łanu. Fluroksypyr tutaj raczej nie pomoże, ewentualnie na miotłe można cos znaleźć.

#9403 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9198 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 maj 2014 - 18:42

Pszenica Ozima i jara Fiołka już nie ma co zwalczać, wszystko co szkodliwe to już zrobił. A na miotłę axial ale to się musisz śpieszyć.

@milanreal1: Zastanawiam się czy tego Moddusa nie dać razem z jakimś fungicydem. Zarówno w pszenicy jak i pszenżycie pojawia sie mączniak przy czym w pszenicy mam go więcej. Obserwuje co się dzieje na polu i póki co występowanie choroby ogranicza się jedynie do dolnej części źdźbła. Liście (tylko dolne) są w niewielkim stopniu porażone. Ciągle się zastanawiam czy to już moment na fungicyd odwlekając zabieg by (przynajmniej w pszenżycie) wyczekać kłoszenia i zakończyć zabiegiem w fazie początku kłoszenia ochronę fungicydową. Wówczas korekta regulatorem już nie będzie możliwa. Może podrzucisz jakies najbardziej racjonalne i ekonomiczne rozwiązanie? Pszenżyto jak i pszenice na ziemiach klasy IV i zakładam plon ok 5-6t więc ochronę muszę dostosować do wydajności.

Jak chcesz dać moddus z fungicydem to lepiej daj go tak szybko jak się tylko da. Moddusa lepiej nie dawać w późniejszych fazach. Poza tym mieszanie moddus w tej fazie z szybkimi triazolami np tebukonazolem, epoksykonazolem czy protiokonazolem może być fitotoksyczne dla roślin. W pszenżycie możesz dać fungi razem z moddusem. W pszenicy bym rozdzielił zabiegi. Najpierw moddus, potem fungi jeżeli choroby nie atakują. Do moddusa byłaby dobra menara.

pszenicę jarą Arabella przypaliłem herbicydem w fazie 3 liści, po 5 dniach dałem Asahi + saletra, widzę że ładnie się zazieleniła. Na Asahi jest napisane że to regulator wzrostu. Pytanie czy dać teraz jeszcze Moddus, jest w fazie 2 kolanka?

Asahi to stymulator a to róznica ;) Łanu nie reguluje wiec moddus wskazany.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9404 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 19 maj 2014 - 19:07

Pszenica Ozima i jara Potrzebuję szybkiej i fachowej odpowiedzi na temat stosowania Pumy na głuchy owies i miotłę w fazie liścia flagowego w pszenicy da się to bez szkód prysnąć?

#9405 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 19 maj 2014 - 20:50

Pszenica Ozima i jara Ja bym prysnął Axialem , ale to dlatego że już się kiedyś ratowałem nim i strat nie było widać.

#9406 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 19 maj 2014 - 20:59

Pszenica Ozima i jara w koncu pod lublinem zaświeciło i nawet deszcz od dwóch dni nie pada hehe troche mokro ale proximka po sciezkach ładnie sobie radziła
do meritum
w koncu poszedł na jara pszenice lintur z axialem- plan jest taki zeby poczekać kilka dni np do piatku czy soboty i dopakowac "multiwitamine" a mianowicie 4kg mocznika 4,8 kg folicare (3x18) 1 litr multiple (mikro
) 2kg siarczanu pytanie jest takie czy nie za bogato nic nie poprzypalam??

chce zastosować również resztki stabilanu i antywylegacz tylko kiedy?? razem z "multiwitaminą" czy poczekac do przyszłego tygodnia i zastosowac go razem z soligorem????

czy połaczyc fungicyd z tymi odrzywkami i załatwic temat

#9407 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 19 maj 2014 - 21:08

Pszenica Ozima i jara obojetnie czy z odżywka czy fungi zalezy bardziej od fazy rozwojowej pszenicy jak jest juz pierwsze kolanko to nie ma na co czekac

#9408 Share email9

email9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 19 maj 2014 - 21:13

Pszenica Ozima i jara Panowie czym byście mi poradzili opryskać przenicę jarą w której jest sporo żółtlicy drobnokwiatowej? Po długich opadach dopiero dzisiaj udało się wjechać z opryskiem, jak zajechałem na pole to ujrzałem mieszanke pszenicy z żółtlicą. Poleciałem mustangiem a on chyba tego niebierze, bynajmniej nic niema o tym na etykiecie więc czymś musze poprawić tylko doradzcie czym...

#9409 Share KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 19 maj 2014 - 21:13

Pszenica Ozima i jara posłuchałem dobrych rad mądrych ludzi i dziś prysnąłem pszenicę jarą samym Linturem ale zboże jest już w większości w fazie 2 kolanka i nawet zaczyna się kłaść w niektórych miejscach i na sam Antywylegacz 675 jest trochę późno jaką mieszaninę z moddusem proponujecie i ile mam odczekać na kolejny zabieg?

#9410 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 19 maj 2014 - 21:17

Pszenica Ozima i jara daj sam modus antywylegacz zostaw na drógi rok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9411 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 858 postów

Napisany 19 maj 2014 - 21:32

Pszenica Ozima i jara

Panowie czym byście mi poradzili opryskać przenicę jarą w której jest sporo żółtlicy drobnokwiatowej? Po długich opadach dopiero dzisiaj udało się wjechać z opryskiem, jak zajechałem na pole to ujrzałem mieszanke pszenicy z żółtlicą. Poleciałem mustangiem a on chyba tego niebierze, bynajmniej nic niema o tym na etykiecie więc czymś musze poprawić tylko doradzcie czym...

Zarówno Mustang 195 jak i 306 zwalczają żółtlicę, jakby chciało się wpisać wszystkie wrażliwe gatunki na etykietę to litr przynajmniej 100zł kosztował.

#9412 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 754 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 19 maj 2014 - 22:15

Pszenica Ozima i jara Jakie mogą być efekty zbyt późnego stosowania regulatorów wzrostu?

Jeśli na etykiecie jest "do liścia flagowego" to rozumiem ze do fazy ukazywania się pierwszych ości kłosa. Dobrze rozumuje?

@milanreal1 jutro ide na pole dokładnie sprawdzić w jakiej fazie jest pszenżyto i pszenica i jade z samym moddusem. Boje ze się porwali, zwłaszcza ze jedno jak i drugie na razie dostało ok 150kg/N/ha i planowalem jeszcze dac pod 180.
Ciągle zastanawiam się dlaczego moddus ma w etykiecie pszenżyto do drugiego kolanka i czy nie narobie gnoju jak prysnę na liść flagowy.

#9413 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 858 postów

Napisany 19 maj 2014 - 23:10

Pszenica Ozima i jara Efekty zbyt późnego zastosowania są różne, począwszy od zatrzymania kłosa w źdźble po częściową sterylizację kłosków. Faza liścia flagowego- czyli na język BBCH- 39, to faza w której widać języczek liścia flagowego. A co do pszenżyta to u naszych zachodnich sąsiadów etykietę Moddusa

#9414 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2062 postów

Napisany 20 maj 2014 - 06:12

Pszenica Ozima i jara u mnie w pszenicy zaczynają powoli wychodzić pierwsze pojedyńcze kłoski będzie to odpowiedni moment na III dawkę saletry?

#9415 Share szymon870

szymon870

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 maj 2014 - 06:27

Pszenica Ozima i jara co daje 3 dawka azotu? tylko poprawia parametry czy wplywa tez na plon?

#9416 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 20 maj 2014 - 06:39

Pszenica Ozima i jara Powiem ci po żniwach, bo ponoć zastosowana w fazie bbch39 zwiększa plon, a w bbch51 białko, mi zależy na plonie więc jadę zaraz jak rosa zginie z dawką 120 kg saletry na w pełni rozwinięty liść flagowy, a zaraz za mną pracownik z adexarem 1,25l + bi58 0,5l + tytanit 0,2L

#9417 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 20 maj 2014 - 06:43

Pszenica Ozima i jara Witam moja pszenica ozima zaczyna powoli się kłosić chcę teraz dać basfoliar i czy mogę dodać do tego środek na grzyba?

#9418 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 470 postów

Napisany 20 maj 2014 - 07:38

Pszenica Ozima i jara U mnie pszenica ozima Bogatka wczoraj zaczęła się kłosić. Ma wysokość 80cm. Na liść podflagowy (a miejscami widoczny liść flagowy) dałem 0,2l Moddusa. Teraz mam zamiar opryskać ją Zafirem. Nie połamie się chyba od przejazdu C-330?

#9419 Share jacek37

jacek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 20 maj 2014 - 08:40

Pszenica Ozima i jara czy mozna opryskac mustangiem razem z pumą?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9420 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2420 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 20 maj 2014 - 09:44

Pszenica Ozima i jara

U mnie pszenica ozima Bogatka wczoraj zaczęła się kłosić. Ma wysokość 80cm. Na liść podflagowy (a miejscami widoczny liść flagowy) dałem 0,2l Moddusa. Teraz mam zamiar opryskać ją Zafirem. Nie połamie się chyba od przejazdu C-330?

No a moja ma 50cm gdzieś i do kłoszenia jeszcze z 2 tyg minimum.
Dodany obrazek