Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22563 odpowiedzi na ten temat

#921 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 14 kwiecień 2011 - 11:10

Pszenica Ozima i jara Mustanga mam już kupionego a miał być do tego Attribut ale niema perzu ani owsa głuchego tylko miotla więc taniej wyjdzie ten Protugan i dlatego pytam czy mieszał ktoś. Najwyżej zrobię próbkę do ręcznego opryskiwacza i popryskam kawałek i zobacze efekty.
-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 01:59
  •  

#922 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 15:41

Pszenica Ozima i jara Mustang + izoproturon ok.
Możesz dodać ze dwie setki starane.

Mam kilka pytań odnosnie nawożenia pszenicy w fazie kłoszenia co lepsze by było dać mocznik w zwykłej postaci czy lepiej rozmieszać w opryskiwaczu i do tego jakiś nawóz dolistny i czy potrzebny jest antywtlegacz pszenica dostała jakieś 200kg saletry i z tym powyższym nowozeniem będzie potrzebyny czy nie

Antywylegacz z 0,5L/ha. Lub Cerone 0,4L/ha.
Ten drugi lepszy, jak nie masz doświadczenia w opryskach.

Mocznik to syp jak najprędzej.
Żadnego dolistnego.
Mocznik w kłoszeniu też nie.

#923 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 15:51

Pszenica Ozima i jara Torez, na poprawkę 2l protuganu+ 0.6mustangu to starczy czy dać jeszcze po 5gr grodylu? Jesienią poszło expert +6gr glinu lub cugar+6gr glinu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#924 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 00:24

Pszenica Ozima i jara

Mustang + izoproturon ok.
Możesz dodać ze dwie setki starane.

Antywylegacz z 0,5L/ha. Lub Cerone 0,4L/ha.
Ten drugi lepszy, jak nie masz doświadczenia w opryskach.

Mocznik to syp jak najprędzej.
Żadnego dolistnego.
Mocznik w kłoszeniu też nie.

W ilu dawkach proponujesz pryskać Antywylegaczem 0,5l/ha?

#925 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1670 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 07:08

Pszenica Ozima i jara po 0,5 litry antywylegacza to nawet różnicy nie będzie , minimalna zalecana dawka to 1,2 litra, ja bym się tego trzymał, jeśli będzie ciepło i mokro to można trochę zmniejszyć a jeśli zimno to zwiększyć dawkę

#926 Share Piotrlubelskie

Piotrlubelskie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 15:49

Pszenica Ozima i jara

po 0,5 litry antywylegacza to nawet różnicy nie będzie , minimalna zalecana dawka to 1,2 litra, ja bym się tego trzymał, jeśli będzie ciepło i mokro to można trochę zmniejszyć a jeśli zimno to zwiększyć dawkę

proponowałbym 1,5 l/ha mniejszej dawki nie ma co stosowac tymbardziej ze pogoda nie pewna,

drodzy koledzy mam taki dylemat zostało mi sporo mocznika gdyz zamowilem po kukurydze ale plany sie troszke pokrzyzowały co powiecie na 2 dawkę azotu ewentualnie saletrzaku bo tez mi kilka ton zbywa ? czy lepiej odłożyć i zakupić saletrę ? na druga dawkę planuje ok 40 N/ha

#927 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 16:31

Pszenica Ozima i jara Farmermf:
Na poprawkę wystarczy bez grodylu.

Eryko:
Kolega Areqo nie nasypał tego azotu za wiele, więc 2x0,5L/ha wystarczy w zupełności.
Ponad 1L-1,5L/ha jednorazowo w pszenicy do 100kg azotu to zbyt duży strzał.

#928 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 18:19

Pszenica Ozima i jara Ja przy 190 N planuje 0.8lccc zaraz na do krzewienie a w okolicy kolanka to nie wiem ile wtedy dawać czy 2l? Bo chyba tego 0.8 na do krzewienie to nie ma co liczyć do ogólnej dawki?

#929 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 15 kwiecień 2011 - 20:32

Pszenica Ozima i jara farmernf dwa lata temu dałem ok. 1.8l antywylegacza tyle że jeszcze z fungicydem i dopiero większe opady uratowały pszenice bo zaczeła wyraźnie żółknąć, tak że jak dacz 2l i nie popada później solidnie to może być problem.

#930 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 20:41

Pszenica Ozima i jara a co myslicie o 1 zabiegu fungicydowym z uzyciem
Bumper Super 0,9L + Instict 0,4L / ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 20:44

Pszenica Ozima i jara a jaka jest tego zabiegu cena?

#932 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 21:05

Pszenica Ozima i jara cena to ok 110 zł platne w sierpniu
2 doradcow mi polecilo tym pryskac bo nie ma duzego zagrozenia chorobami w tym momecie a pozniej na liscia flagowego i klosa sie dobierze pozniej

Edytowany przez Lukaszjarm, 15 kwiecień 2011 - 21:07.

#933 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1670 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 21:51

Pszenica Ozima i jara

a co myslicie o 1 zabiegu fungicydowym z uzyciem
Bumper Super 0,9L + Instict 0,4L / ha

jest to mieszanina bardzo podobna do tej którą ja wcześniej podałem, tylko tobie bardzo drogo to wychodzi,

#934 Share piotr12345

piotr12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 21:51

Pszenica Ozima i jara nie wiem czy możno mieszać apyros z granstarem i jak to będzie dzialac. nigdzie o takie mieszance nic nie pisało a mam takie srodki na stanie!!!!

Edytowany przez piotr12345, 15 kwiecień 2011 - 22:16.

#935 Share H4S

H4S

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 16 kwiecień 2011 - 15:02

Pszenica Ozima i jara Witam, w tym roku postanowiłem się wziąśc ostro za chwasty w pszenicy ozimej, głównie chodzi mi o perz,przytulie i miotłe. Co myślicie o mieszaninie Attribut 70WG(60g) + Mustang 306SE(0,5l) na ha? Zmieszczę się w 200 zł/ha?

#936 Share 1konrad

1konrad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 kwiecień 2011 - 15:22

Pszenica Ozima i jara Panowie i Panie.
Nie ma co za bardzo oszczędzać , dobrej jakości pszenicy brakuje i będzie brakowało.
Na chwasty - Apyros 13g+Gr. teraz ten nowy Ultra 40 g , do tego tani insektycyd, jesli mamy pszeniczkę już po pierwszym kolanku , to dobrze jest zmieszać Moddus 0,2 + CCC 650-700 g (ale nie radzę tanich generyków) bo może powstać żel, oczywiście do tego jakiś makro i mikro (najlepiej EDTA - solubor, siarczan m).

Witam, w tym roku postanowiłem się wziąśc ostro za chwasty w pszenicy ozimej, głównie chodzi mi o perz,przytulie i miotłe. Co myślicie o mieszaninie Attribut 70WG(60g) + Mustang 306SE(0,5l) na ha? Zmieszczę się w 200 zł/ha?

ostrożnie z Attributem , bo nie bedziesz mógł posiać rzepaku , a warto
Mustang popatrz na temperaturę i będzie ok , ale dodaj lepiej Atlantis , tam gdzie nie ma perzu. Gdzie ty chłopie siejesz pszenicę w perzowisko !!!!!!!
taj jak wyżej pisałem lepiej Apyros + Granstar ultra 13g+40g,
na bardzo późną przytulię 0,25 Tomiganu lub Starane +olej wystarczy i bezpiecznie
pozdrawiam
1konrad

nie wiem czy możno mieszać apyros z granstarem i jak to będzie dzialac. nigdzie o takie mieszance nic nie pisało a mam takie srodki na stanie!!!!

oficjalnie takiej mieszaniny nie ma , ale .....
lepiej ten nowu Granstar Ultra , jest bezpieczniejszy , już takie rzeczy robiłem , miotła była po kolana

#937 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 16 kwiecień 2011 - 21:06

Pszenica Ozima i jara Koledzy a co byście mi doradzili w pszenicy ozimej coś na miotłę i owies? Zastanawiam się między Attrtibutem + granstar albo puma? Co do attributu to się obawiam żeby pszenicy nie popalił bo w zeszłym roku palił mi jarą. Czy ktoś stosował go w ozimej i czy mógłby się wypowiedzieć czy jest z niego zadowolony. Jeśli chodzi o Pumę to jest bardzo dobra tylko że droga. Albo może coś innego mi doradzicie? Bardzo proszę o pomoc.
A i zapomniałem dodać na ruszenie wegetacji był dany siarczan amonu i teraz RSM 100L ale to chyba nie ma wpływu na to jakim środkiem opryskać.

Edytowany przez melon10641, 17 kwiecień 2011 - 08:40.

#938 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 kwiecień 2011 - 22:10

Pszenica Ozima i jara

drodzy koledzy mam taki dylemat zostało mi sporo mocznika gdyz zamowilem po kukurydze ale plany sie troszke pokrzyzowały co powiecie na 2 dawkę azotu ewentualnie saletrzaku bo tez mi kilka ton zbywa ? czy lepiej odłożyć i zakupić saletrę ? na druga dawkę planuje ok 40 N/ha

Jak jest ciepło ok 10st i temp będzie w tych granicach to mocznik możesz stosować tylko weź pod uwagę że mocznik zaczyna działać po ok 3 tyg. Saletrzak też możesz zastosować o ile spadnie deszcz. Bez deszczu to raczej będzie leżał na polu nierozpuszczony.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#939 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 10:45

Pszenica Ozima i jara zastanawiam sie nad zakupem oprysku na pszenice jara... chodzi o pozbycie sie chwastów. tylko pojawia sie maly problem jedna czesc pola jest delikatnie zaperzona a na reszcie perzu nie ma. prosze o odpowiedz. dodam ze zboze juz rosnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 kwiecień 2011 - 11:19

Pszenica Ozima i jara w zeszłym roku pszenice ozimą pryskałem Attributem + Sekator efekt wspaniały, teraz mam tam rzepak i jest. Stosowałem się do ulotek obu specyfików obliczając dawkę, nic na wyrost.

A teraz z innej beczki a mianowicie posiałem pszenice ozimą Tonacje przedplonem była piękna kukurydza na zielonke, na przełomie września i pażdziernika, pod korzeń dostała 200kg Polifoski 8 długo wschodziła bo było zimno i deszczowo ale wzeszłą i była ładna, w zimę wchodziła niezbyt wybujała, na wiosnę zielona poleciałem saletrą na pocz. weg. teraz obserwuję brak krzewienia na lekkich pagórkach, tzn widać rządki i praktycznie stoi w miejscu ma przebarwienia głównie czarne czym ją podleczyć? co jej brakuje? na chwasty jeszcze nie pryskałem bo nie ma sensu skoro jest chora a nie ma ich duzo aż ją wylecze.

Jutro mam zamiar prysnąć ją Ekolistem PK wraz z siarczanem magnezu dobry pomysł??? Poradzcie cos.

My siejemy, a Bóg daje plony.