Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22585 odpowiedzi na ten temat

#9241 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 10 maj 2014 - 06:55

Pszenica Ozima i jara danadin zostaw na mszyce w zabiegu na kłos.Teraz zwykły pyretroid typu decis,fastac wystarczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 07:14
  •  

#9242 Share 1490

1490

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 10 maj 2014 - 07:44

Pszenica Ozima i jara Witam miałem prysnąć na grzyba BRASITUN mocznik siarczan i ekolist zrobiłem miksture a tu deszcz i pytanie ile czasu może to stać w opryskiwaczu i za jaki czas po ustaniu opadów można to wypryskać dzięki za podpowiedzi

#9243 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 10 maj 2014 - 08:00

Pszenica Ozima i jara 1490 - Jeśli to nie będą duże opady i rośliny obeschną, to możesz pryskać. Wczoraj cały dzień u mnie wiało, a nawet trochę pokropiło. Przygotowałem sobie wieczorem Mustang Forte (+ adjuwant Faster) i zajeżdżam na pole (przed 20), a na liściach zboża krople rosy, koła przy ciągniku mokre. I właśnie miałem nie pryskać, ale sobie myślę, co zrobię z tą miksturą? Czy się nie zepsuje? No i ostatecznie wypryskałem, i jak już mi jeden z Forumowiczów pisał - środek ma zadziałać. A dziś od 4:15 co chwilę pada, okropnie wieje, pochmurno. I też bym nie opryskał. Jutro niedziela, a na nowy tydzień pogody są niesprzyjające, jeśli chodzi o warunki do wykonywania zabiegów ochrony roślin, bądź dokarmiania (ciągłe opady). Tak więc, jednym słowem, trudna sytuacja z tym przetrzymywaniem tak przygotowanego roztworu przez jakiś dłuższy czas.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9244 Share 1490

1490

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 10 maj 2014 - 09:02

Pszenica Ozima i jara

1490 - Jeśli to nie będą duże opady i rośliny obeschną, to możesz pryskać. Wczoraj cały dzień u mnie wiało, a nawet trochę pokropiło. Przygotowałem sobie wieczorem Mustang Forte (+ adjuwant Faster) i zajeżdżam na pole (przed 20), a na liściach zboża krople rosy, koła przy ciągniku mokre. I właśnie miałem nie pryskać, ale sobie myślę, co zrobię z tą miksturą? Czy się nie zepsuje? No i ostatecznie wypryskałem, i jak już mi jeden z Forumowiczów pisał - środek ma zadziałać. A dziś od 4:15 co chwilę pada, okropnie wieje, pochmurno. I też bym nie opryskał. Jutro niedziela, a na nowy tydzień pogody są niesprzyjające, jeśli chodzi o warunki do wykonywania zabiegów ochrony roślin, bądź dokarmiania (ciągłe opady). Tak więc, jednym słowem, trudna sytuacja z tym przetrzymywaniem tak przygotowanego roztworu przez jakiś dłuższy czas.

Dięki właśnie wyszło słońce i zaraz jadę

#9245 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 10 maj 2014 - 09:02

Pszenica Ozima i jara Koledzy można mieszać Grodyl+Granstar+ Atlantis razem???

#9246 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 10 maj 2014 - 09:28

Pszenica Ozima i jara

Mam takie pytanie odnośnie zabiegu T2 w pszenicy. Zaczynają mi się pojawiać pierwsze przebarwienia końcówek liści, chyba to septorioza liści i moje pytanie czy czekać z T2 do flagowego czy opryskać już w tej fazie i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się choroby ? Co poradzicie ?

pzebarwienia końcówek liści mogą wskazywać raczej na niedobór jakichś pierwiastków albo po np.moczniku jeżeli pryskałeś ale to tylko moje spostrzeżenia pozdro.

Mam pytanko zostało mi trochę revelera z tamtego roku , w tym na t2 kupiłem falcon i jak myślicie czy lepiej zrobić część revelerem a część falconem czy może lepiej zrobić mieszaninę z tych środków z góry dzięki za poradę?

#9247 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 10 maj 2014 - 18:40

Pszenica Ozima i jara częśc revellerem a czesc falconem
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#9248 Share patrykDF

patrykDF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 10 maj 2014 - 20:29

Pszenica Ozima i jara

Zdecydowanie odradzam. Ten mocznik zacznie działać w lipcu kiedy większość korzeni pszenicy już dawno obumarła i nie będzie zdolna do pobierania czegokolwiek.

Od kiedy mocznik zaczyna działac po 2 miesiącach?

mtz55 mozesz zastosowac mocznik na 3 dawka kilka dni wczesniej jak bys dawał saletre.

#9249 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2853 postów

Napisany 10 maj 2014 - 23:06

Pszenica Ozima i jara

Koledzy można mieszać Grodyl+Granstar+ Atlantis razem???

Można by.
A co polecacie w tej fazie na jednoliścienne w pszenicy? W dole pola odrodziła mi się stara łąka. Perzu nie ma ale wszystko inne co z trawiastych. Czym to tanio i skutecznie zwalczyć?

Edytowany przez damianzbr, 10 maj 2014 - 23:07.

#9250 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 10 maj 2014 - 23:20

Pszenica Ozima i jara najdłużej można axialem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9251 Share batman17

batman17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 10 maj 2014 - 23:25

Pszenica Ozima i jara panowie pomocy. jesienią pryskałem pszenicę snajperem 1l/ha, 3 tygodnie temu 20g grodyl i 1 l puma/ha, a przytulia dalej super zielona. czym ją zwalczyć, pszenica ma już 3 kolanka a miejscami pszytulia bierze górę nad pszenicą , czym to zwalczyć żeby nie uszkodzić pszenicy, proszę o pomoc?

#9252 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 11 maj 2014 - 00:45

Pszenica Ozima i jara Wez jakiś fluroksypyr. Myślę że 120 - 150g/ha czystego składnika powinno wystarczyć. Możesz też spróbować karfentrazonem (Aurora z FN Agro) dawek niestety nie pamiętam,

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#9253 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 11 maj 2014 - 09:59

Pszenica Ozima i jara

panowie pomocy. jesienią pryskałem pszenicę snajperem 1l/ha, 3 tygodnie temu 20g grodyl i 1 l puma/ha, a przytulia dalej super zielona. czym ją zwalczyć, pszenica ma już 3 kolanka a miejscami pszytulia bierze górę nad pszenicą , czym to zwalczyć żeby nie uszkodzić pszenicy, proszę o pomoc?

Tutaj fluroksypyr wchodzi w grę. Karfentrazon jest kontaktowy, więc może nie do końca zwalczyć przytulię-zależy od gęstości łanu. PS. Muszę powiedzieć że trochę kasy u Cb poszło na herbicydy :)

#9254 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 11 maj 2014 - 10:04

Pszenica Ozima i jara Dlaczego Grodyl w minimalnej dawce skoro przytulia występuje?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#9255 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 11 maj 2014 - 10:41

Pszenica Ozima i jara ja dalem Lancet na wiosne i elegancko a jak gdziestam sie chwast pojawi to nie tragedia, po co tyle kasy pakowac jak kolega batman skoro mozna prosciej?

#9256 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 11 maj 2014 - 10:58

Pszenica Ozima i jara A ja zauważyłem , że ciepła zima dała znać o sobie i kto nie wykonał zabiegu na jesieni a pole ma dobrze zaopatrzone w chwasty to wiosną nie może sobie poradzić , a tu na forum to tylko garstka o tym pisze a w żeczywistości to takich ludzi jest dużo , sporo nasłuchałem się o tym w tym roku a i kasy ludzie utopili nie mało

#9257 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 11 maj 2014 - 11:10

Pszenica Ozima i jara u niektorych gospodarzy to nawet rzepak zakwitł w pszenicy.

#9258 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 11 maj 2014 - 11:14

Pszenica Ozima i jara Oczywiście przytulia i miotła w roli głównej

U mnie sąsiad zlikwidował 5 ha rzepaku i zasiał jęczmień ciekawie to narazie wygląda ale już opryskał zobaczymy jak to wyjdzie , narazie troszeczkę żółto

u niektorych gospodarzy to nawet rzepak zakwitł w pszenicy.

Jak można wiedzieć to z jakiej gminy jesteś?

#9259 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 11 maj 2014 - 11:15

Pszenica Ozima i jara gmina Jabłonna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9260 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 11 maj 2014 - 11:58

Pszenica Ozima i jara Odnośnie hervicydow na blawatka, to ją poprawialem w piątek(jesienią legato plus+glean). Pryskalem mustangiem forte i efekty już widać, a pszenżyto żyje. W pszenicy po mustangu forte(wiosną) mam jasnote. Ogólnie to w tym roku mam problem z odchwaszczaniem