Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22585 odpowiedzi na ten temat

#9221 Share mtz55

mtz55

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 09 maj 2014 - 20:05

Pszenica Ozima i jara Panowie czy jest możliwe zastosowanie mocznika na 3 dawkę? Bo nie starczy mi saletry na wszystkie pola. Jeśli tak to kiedy? Jak co to jutro dodam zdjęcie pszenicy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 23:13
  •  

#9222 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 09 maj 2014 - 20:09

Pszenica Ozima i jara oczywiście ,że tak.Jak jest ciepło to mocznik działa tylko troche wolniej od saletry.Mówię tu o temp ok 20 stopni.A nie jest przecież tak pozno.

#9223 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 09 maj 2014 - 20:27

Pszenica Ozima i jara

Stosował ktoś Osirisa na kłos bo podobno ogranicza występowanie mykotoksyn ?

stosowałem w ubiegłym roku osirisa w dawce 2l.Ładnie podziałał.W tym sezonie też bedzie zabieg na kłos osirisem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9224 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 09 maj 2014 - 20:31

Pszenica Ozima i jara

Panowie czy jest możliwe zastosowanie mocznika na 3 dawkę? Bo nie starczy mi saletry na wszystkie pola. Jeśli tak to kiedy? Jak co to jutro dodam zdjęcie pszenicy.

Odradzam mocznik w 3 dawce, tylko i wyłacznie saletra
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#9225 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 09 maj 2014 - 20:44

Pszenica Ozima i jara

panowie znacie dobry środek na poprawkę w pszenicy ozimej na chabra faza 3 kolanka

-Tribenuron+Fluroksypyr
-MCPA
-Fluroksypyr
-Mieszanina Galaper Strong
-Starane Super

Edytowany przez Tomazi3p, 09 maj 2014 - 20:53.

#9226 Share Lewy410

Lewy410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo muzyka

Napisany 09 maj 2014 - 20:54

Pszenica Ozima i jara

Odradzam mocznik w 3 dawce, tylko i wyłacznie saletra

dlaczego odradzasz mocznik podaj przyczynę

#9227 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 09 maj 2014 - 20:54

Pszenica Ozima i jara robiłeś którymś z nich ???

#9228 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 09 maj 2014 - 21:04

Pszenica Ozima i jara MCPA i Galaper/Galaper Strong.

#9229 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 09 maj 2014 - 21:06

Pszenica Ozima i jara MCPA do końca krzewienia. Później szkodzi.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#9230 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 09 maj 2014 - 21:12

Pszenica Ozima i jara Myślisz ze Sarzyna ryzykowala by odszkodowania dla rolników, zalecając MCPA do BBCH 32?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9231 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 09 maj 2014 - 21:22

Pszenica Ozima i jara W jakim produkcie?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#9232 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 09 maj 2014 - 21:23

Pszenica Ozima i jara Chwastox AS 600seta

#9233 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 09 maj 2014 - 21:27

Pszenica Ozima i jara A znowu w Chwastox Extra zaleca do końca krzewienia, a MCPA jes połowę co w Chwastox AS

sprzedam

#9234 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 09 maj 2014 - 21:27

Pszenica Ozima i jara

MCPA i Galaper/Galaper Strong.

też robiłem galaperm strongiem i robiłem na 2.3 ha a nie jak zalecają na 2.5ha trochę za zimno było i może przez to nie poszedł, chyba zrobię trimaxem i dodam jeszcze trochę galapera bo mi zostało szkoda mi tej pszenicy ale muszę coś z tym dziadem zrobić :(

#9235 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 09 maj 2014 - 21:59

Pszenica Ozima i jara

A znowu w Chwastox Extra zaleca do końca krzewienia, a MCPA jes połowę co w Chwastox AS

Tutaj chodzi o koszty rejestracji, dwa produkty niby te same ale formy użytkowe MCPA inne. Chwastox 300 jest już wiekowy, nie wiem czy producentowi opłacało by się aktualizować etykietę- są to ogromne koszty, a wiadomo że przy rynku generyków typu Agritox, czy przy zalewających rynek sulfonylomocznikach takie posuniecie jest ryzykowne. Co do fazy BBCH 29/30 to nie zmienia się tu nic jeżeli tyczy się to dikamby/2,4D(bardziej dikambą) które są bardziej "niebezpieczne" w starszych fazach.

#9236 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 09 maj 2014 - 22:03

Pszenica Ozima i jara Mam takie pytanie odnośnie zabiegu T2 w pszenicy. Zaczynają mi się pojawiać pierwsze przebarwienia końcówek liści, chyba to septorioza liści i moje pytanie czy czekać z T2 do flagowego czy opryskać już w tej fazie i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się choroby ? Co poradzicie ?

#9237 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 09 maj 2014 - 22:07

Pszenica Ozima i jara

też robiłem galaperm strongiem i robiłem na 2.3 ha a nie jak zalecają na 2.5ha trochę za zimno było i może przez to nie poszedł, chyba zrobię trimaxem i dodam jeszcze trochę galapera bo mi zostało szkoda mi tej pszenicy ale muszę coś z tym dziadem zrobić :(

Tribenuron tez jak najbardziej może być. Fluroksypyr wymaga jednak temperatury-minimum to 8*c ale lepiej jak jest przynajmniej 15*C. U mnie pozostał tez po Toto+Galaper-ale tutaj był mój błąd-temperatura. Chaber głownie konkuruje o przestrzeń i wodę, której ostatnimi czasy było u mnie mało.

#9238 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 09 maj 2014 - 22:12

Pszenica Ozima i jara nie mam pretensji do środka bo zimno było muszę go czymś zwalczyć. bo jest go od groma u mnie

#9239 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 maj 2014 - 23:12

Pszenica Ozima i jara

Jakie bezpieczne stezenie mocznika i siarczanu siedmiowodnego moge zastosowac na lisc flagowy razem z Menara?

O ile dobrze pamiętam to mocznik 5-7%, siarczan 2,5-4%. Możesz dać razem z menara.

pytanie do MilanReal
Planuję na t2 w pszenicy i pszenżycie dać Acanto 0,8l i jakiś epoksykonazol 0,6l. A może same Acanto 1l ,no i oczywiście T3- tebukonazol lub Menarę jeszcze sam niewiem.
Czy to jest dobre rozwiązanie, gdyż wydaję mi się że na pszenicy i pszenżycie pojawia się DTR i septoriozy. Oraz czy na Flagówkę mogę dać mocnik+siarczan

Acanto powinno wystarczyć 0,6l chyba że chcesz dłuższej ochrony to większa dawka. Z kolei sadzę że tego środka z epo możesz dać więcej. T3 bez zastrzeżeń.

Panowie co moge zastosować na Pszenice Ozima zapowida sie że bedzie chciała Leżeć w Przysżłości .Dałem 0,3 Modusa i 1 l stabilanu w fazie 1 kolana ale idzie w góre jak burza i ma dużo azotu chcialbym ja jakos wzmocnić Co Polecicie jest w fazie Liscia Flogowego .Pozdrawiam

0,2l moddusa lub 0,5l cerone
A na przyszłość inaczej skracaj. O ile pamiętam dajesz ogromne dawki N. W takiej sytuacji w fazie BBCH30 1l CCC i 0,3l moddusa i po 3 tygodniach 0,3l moddusa. Pszenica będzie sztywna niczym drewno.

Panowie czy jest możliwe zastosowanie mocznika na 3 dawkę? Bo nie starczy mi saletry na wszystkie pola. Jeśli tak to kiedy? Jak co to jutro dodam zdjęcie pszenicy.

Zdecydowanie odradzam. Ten mocznik zacznie działać w lipcu kiedy większość korzeni pszenicy już dawno obumarła i nie będzie zdolna do pobierania czegokolwiek.

Mam takie pytanie odnośnie zabiegu T2 w pszenicy. Zaczynają mi się pojawiać pierwsze przebarwienia końcówek liści, chyba to septorioza liści i moje pytanie czy czekać z T2 do flagowego czy opryskać już w tej fazie i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się choroby ? Co poradzicie ?

Jeżeli to septorioza i zamierzasz dawać fungicyd o dłuższym okresie działania to wg mnie możesz przyspieszyć zabieg. W końcu zabieg na kłos ma za zadanie ochronić również flagowy. Z septoriozą jest zawsze takie niebezpieczeństwo że spóźnienie zabiegu może już nic nie dać.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9240 Share maciek56

maciek56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 10 maj 2014 - 00:09

Pszenica Ozima i jara W pszenicy jarej cos gryzie liscie(widac podluzne braki na listkach) pszenica jest w fazie krzewienia i chcialbym ja opryskac mocznikiem 10% + siarczanem 5 % i do tego chcialbym dodac jakis insektycyd. Mam w domu Danadim 400 ec , czy moge go dodac do mocznika i siarczanu czy lepiej kupic cos innego??