Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#901 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 20:03

Pszenica Ozima i jara sypnij jej przed siewem ze 100-150 kg i bedzie git

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 02:15
  •  

#902 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 20:06

Pszenica Ozima i jara Dokładnie zrób tak jak napisał Lukaszjarm@ sypniej jej do 200 kg i bedzie dobrze.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#903 Share pracaipasja

pracaipasja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 20:30

Pszenica Ozima i jara Nie ma takiej opcji zeby teraz trafic w optimum temperaturowe dla CCC,ponizej 10 stopni tez dziala ale slabiej.0,-1 tez wielkiej krzywdy nie zrobia.
Mam pytanie czy ktos sial pszenice twarda(makaronowa),sa jakies roznice w uprawie?Dalem sie namowic na prawie 10 ha i troche sie martwie co z tego bedzie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#904 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 04 kwiecień 2011 - 21:12

Pszenica Ozima i jara TOREZ dziękuję za odpowiedź. Czytając twoje posty można się dużo dowiedzieć

#905 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 06:47

Pszenica Ozima i jara Można dawać Asahi na słabą pszenice (osłabiona przez mrozy)? I czy można mieszać w fazie krzewienia Asahi, antywylegacz, miedź i siarczan magnezu?

#906 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 08:47

Pszenica Ozima i jara Kiedyś gdzieś czytałem że prowadzone są prace nad dopuszczeniem (rejestracja) Asahi do stosowania na zboże.Poszukaj informacji na temat substancji aktywnej występującej w Asahi,występuje ona też w innym środku który jest już dopuszczony do stosowania w zbożach(nie pamiętam nazwy).
A tak wogóle to w zeszłym roku stosowałem na pszenżyto w dawce ok 0,4l na ha.
Co do mieszanin to trudno powiedzieć- ja mieszałem z mocznikiem i siarczanem magnezu.

#907 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 476 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 19:54

Pszenica Ozima i jara ostatnio czytalem,że ASASHI najlepiej działa w rzepaku i burakach.W zbożach nie wykazuje swoich mozliwości.A wydanie kilkudziesięciu złotych bez efektu na polu też szkoda.

#908 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 22:40

Pszenica Ozima i jara Ashasi to ja stosuje tylko do buraków ponieważ bardzo dobrze się sprawdza kiedyś spróbowałem w zborzu ale nic to nie dało tylko jeszcze sobie zborze podpaliłem troche :blink:
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#909 Share propiconazol

propiconazol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 13:31

Pszenica Ozima i jara Nawet generalny dystrybutor go nie zaleca na zboża.

#910 Share jarekkk9

jarekkk9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:49

Pszenica Ozima i jara mam pytyanie po jakim czasie od pierwszego sypnięci dajecie drugą dawke nawozu pod pszenice ozimą bo ja dałem pierwszą 9.03 i zastanawiam się kiedy dać drugą i czy jak opryskam w pszyszłym tygodniu na chwasty to robi to jakąś różnicę w podaniu drugiej dawki nawozu ,trzeba odczekać jakiś czas czy nie. i kiedy dajecie odrzywkę z gury dziękóje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#911 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 08 kwiecień 2011 - 15:32

Pszenica Ozima i jara Ja drugą dawke daje z poczętkiem maja , jak zboże ma około 20 cm.

#912 Share Firek

Firek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet,

Napisany 08 kwiecień 2011 - 16:14

Pszenica Ozima i jara Drugą dawke nawozu podaję się w fazie strzelania w źdźbło (wszystko zależy kiedy zboże było siane,a także od tego kiedy ruszyła wiosną wegetacja)zazwyczaj tj. po 20 kwietnia (można znalezc w prasach rolniczych i w internecie jak rozpoznawac w jakiej fazie jest aktualnie zboże, strzelanie w źdżbło od BBCH 30)

#913 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 16:20

Pszenica Ozima i jara ja na Pszenice w nowym tygodniu pojade z druga dawka..

#914 Share Piotrlubelskie

Piotrlubelskie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 11:33

Pszenica Ozima i jara na niekrorych kawałkach brazowieja mi koła pszenicy, poradzi ktoś co moze być przyczyną
?

#915 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 09 kwiecień 2011 - 13:09

Pszenica Ozima i jara Ja też to miałem gdzie niegdzie , to chyba jest od zimy .......ale dałem Hydrofoske 21 , i pszenica zebrała się i jest ciemno zielona , dostała jeszcze saletre i jest piękna.

#916 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 17:19

Pszenica Ozima i jara

Drugą dawke nawozu podaję się w fazie strzelania w źdźbło

Z 10-12 lat temu byłem w Austrii, w gospodarstwie nasiennym z prawdziwego zdarzenia.
Pszenica po zimie wyglądała suuper, po 6 rozkrzewień. Na start 90 kg/ha saletra, w czasie przymrozku, druga dawka 250 kg/ha przed 1 kolankiem, ten charakterystyczny "narost" zaczynał się tworzyć. Oczywiście saletra.
Jeżeli do wysiewu byłby mocznik, stosowali by go za 10 dni od momentu wysiewu 1 dawki.
Przyznam szczerze, robiłem podobnie (mocznik za 14 dni, saletra w 1 kolankiem). Obecnie robię identycznie ;)

Piotrlubelskie:
Azotem nawoziłeś?

#917 Share areqo

areqo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:Wszystko po trochu

Napisany 10 kwiecień 2011 - 18:25

Pszenica Ozima i jara Mam kilka pytań odnosnie nawożenia pszenicy w fazie kłoszenia co lepsze by było dać mocznik w zwykłej postaci czy lepiej rozmieszać w opryskiwaczu i do tego jakiś nawóz dolistny i czy potrzebny jest antywtlegacz pszenica dostała jakieś 200kg saletry i z tym powyższym nowozeniem będzie potrzebyny czy nie

#918 Share Piotrlubelskie

Piotrlubelskie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 19:02

Pszenica Ozima i jara

Piotrlubelskie:
Azotem nawoziłeś?

Oczywiście 250 kg saletry na ha i koła nie znajdują sie w dolkach czy to moze sprawka braku wapnia ? działki średnio co 4 lata są nawożone obornikiem,

Mam kilka pytań odnosnie nawożenia pszenicy w fazie kłoszenia co lepsze by było dać mocznik w zwykłej postaci czy lepiej rozmieszać w opryskiwaczu i do tego jakiś nawóz dolistny i czy potrzebny jest antywtlegacz pszenica dostała jakieś 200kg saletry i z tym powyższym nowozeniem będzie potrzebyny czy nie

w fazie kłoszenia najlepiej nawozic saletrą ja dawałem 40 kg N w czystym składniku moj znajomy znowu w czasie kloszenia daje mocznik z mikroelementami + fungicyd na t3 i on oczywiscie pryska

jak ładna pszenica to antywylegacz skazany, ja daje na t1 + CCC(np regulator 675) ewentualnie gdy w pozniejszej fazie jest bujna to tylko modus

#919 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 14 kwiecień 2011 - 08:44

Pszenica Ozima i jara Stosował ktoś Mustang 0.4l + Protugan 2l dawka na 1ha?? To na miotłę i chwasty dwuliścienne w pszenicy ozimej. Na etykiecie pisze że można łączyć Mustang z Izoproturonem a Protugan ma właśnie tą substancję aktywną i Pan w sklepie też mówi że można ale wole zasięgnąć jeszcze jednej opinni.
-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#920 Share krzys037

krzys037

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 10:25

Pszenica Ozima i jara w tym roku nie kombinuje tylko stosuje atlantis+sekator pak na wyczynca przytulie i rumiany tego jest duzo .po zostosowaniu w ubiegłym roku huzar pak zmuszony byłem powtozyc atlantisem na wyczynca . a myslałem ze to miotła i podwoiłem koszty zwalczania chwastów a wyglądała tak; http://www.agrofoto....ca-ozima-tulsa/