Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#9081 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 04 maj 2014 - 18:42

Pszenica Ozima i jara BBCH 37-39

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 05:41
  •  

#9082 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 04 maj 2014 - 18:42

Pszenica Ozima i jara tak jakby zaczynal ukazywac sie lisc flagowy ale nie ejstem pewien

#9083 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 04 maj 2014 - 18:56

Pszenica Ozima i jara slawek2209 ale ja nie narzekam na choroby tylko mam jasnozielona pszenicee miejscami

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9084 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 04 maj 2014 - 19:02

Pszenica Ozima i jara przedplony zbożowe maja taki urok ze pszenica jest słabsza niz po rzepakach.Choroby zapewne tez by sie znalazły

#9085 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 04 maj 2014 - 19:08

Pszenica Ozima i jara Myślę , że ta jasna zieleń w tym roku spowodowana była słabym wykorzystaniem azotu z powodu zimnej wiosny , a i niedobór wody też dał się we znaki , teraz u mnie przynajmniej polało 2 razy i to tak solidnie , drugą dawkę azotu dałem jakieś 2 tygodnie temu i dopiero zrobił się efekt ale i temp. oscylowała w okolicach 20 stopni i kilka nocy po 12/13 było , a teraz znowu 3 dni po ok 7-12 i noce w granicach zera , nie podoba mi się ta wiosna zupełnie

Edytowany przez Strazak76, 04 maj 2014 - 19:10.

#9086 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 04 maj 2014 - 19:09

Pszenica Ozima i jara Jest jakaś minimalna temperatura na zastosowanie odżywek siarczanu magnezu i mocznika?

#9087 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 04 maj 2014 - 19:24

Pszenica Ozima i jara Panowie co byście radzili jeszcze teraz dać na pszenice by ją usztywnić? na t1 poszło cerone + capallo ale miejscami wygląda jak by już sie miała położyć tak sie zastanawiam czy może dać jeszcze modusa?? dodam że stanowisko po rzepaku i dastała 150kg N

:) :)

#9088 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 04 maj 2014 - 19:26

Pszenica Ozima i jara podaj moddus 0.2 lub medax 0.5 l

#9089 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 04 maj 2014 - 19:28

Pszenica Ozima i jara Dzięki a jest jakiś dobry termin czy poprostu im szybciej tym lepiej?

#9090 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 04 maj 2014 - 19:30

Pszenica Ozima i jara termin chyba jest teraz odpowiedni.jest lisc podfagowy i wykreca sie flagowy wiec duzo czasu nie ma

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9091 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 04 maj 2014 - 19:36

Pszenica Ozima i jara no jakies choroby delikatnie sie przewijaja ale jeszcze nie jest tak zle, zobaczymy co to bedzie
pewnie i tak cene w zniwa znowu zjada do 650 zl to chyba plon 10 t z ha by dal zysk:)
mam takie pytanie luzno zwiazane z tematem. uprawiam ziemie drugi rok i tak zastanawiam sie czy sa jakies przeciwskazania zeby uprawiac pszenice i rzepak na zmiane??? ewentualnie jakos wzbogacic ten plodozmian? nie interesuja mnie buraki, kukurydza, straczkowe, ziemniaki. na moich terenach malo kto to uprawia
s

#9092 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 04 maj 2014 - 19:37

Pszenica Ozima i jara Dzięki panowie, a jeszcze jedno pytanko, pryskać wszystko (10ha) czy tylko tą najbujniejszą?

#9093 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 04 maj 2014 - 19:39

Pszenica Ozima i jara sam musisz ocenic która jest podatna na wyleganie.bujniejsza napewno nalezałoby w pierwszej kolejnosci

Edytowany przez slawek2209, 04 maj 2014 - 19:42.

#9094 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 04 maj 2014 - 19:41

Pszenica Ozima i jara Żeby nie być gołosłownym co do tej pogody o której wcześniej pisałem to tak wygląda po dwóch dawkach azotu łącznie 400kg/ha saletry , w innych latach to kolorek granatowy był a w tym roku jakaś bladość przynajmniej jak na moje oko http://www.fotosik.p...4d4b98684.html#

#9095 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 04 maj 2014 - 20:26

Pszenica Ozima i jara

no jakies choroby delikatnie sie przewijaja ale jeszcze nie jest tak zle, zobaczymy co to bedzie
pewnie i tak cene w zniwa znowu zjada do 650 zl to chyba plon 10 t z ha by dal zysk:)
mam takie pytanie luzno zwiazane z tematem. uprawiam ziemie drugi rok i tak zastanawiam sie czy sa jakies przeciwskazania zeby uprawiac pszenice i rzepak na zmiane??? ewentualnie jakos wzbogacic ten plodozmian? nie interesuja mnie buraki, kukurydza, straczkowe, ziemniaki. na moich terenach malo kto to uprawia
s

Opierać ci się nie bedzie przed sianiem tylko pszenicy i rzepaku ale mozesz miec problem z kiłą w rzepaku po kilku takich latach. U mnie zmianuje się kukurydzą potem pszenżyto i znowu rzepak. Masz jeszcze jęczmień zimowy/jary. Dodatkowo mniejszy problem z samosiewami rzepaku bo po roku wyorujesz świeże nasionka i pięknie rosną w rzepaku zwiększając obsadę. Warto pszesiać jęczmieniem który z pola wcześniej zbierasz i masz czas na zasiew rzepaku

#9096 Share jogi123

jogi123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 maj 2014 - 20:41

Pszenica Ozima i jara

Witam panowie co to za faza rozwojowa bbch pszenica ozima pokazał sie głóchy owies i niewiem czy pumą nie jest za puzno czy nie zaszkodze pszenicy owies jest narówni z pszenica ok.45 cm wysokosci za informacje z góry dziekuje

I co z tą puma uniwersal pryskac czy nie.

#9097 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 04 maj 2014 - 20:44

Pszenica Ozima i jara a moddusem to mozna pryskac do liscia falgowego czyli do fazy bbch 37 a jak jest faza bbch 39 to juz nie mozna ?

#9098 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 04 maj 2014 - 21:00

Pszenica Ozima i jara Panowie,kiedy najlepiej wykonać zabieg T2 skoro T1 byl 3 tyg temu?Trudno mi zgadnąc jaka teraz jest faza,chyba flagowy zaczyna sie wyłaniać.po rozcięciu źdźbła kłosek jest mniej więcej po środku.Zaczekać jeszcze jak klos będzie wyżej czy jak liść flagowy sie rozwinie całkiem czy jak?Mozna bedzie dodac mocznik i siarczan mg?

#9099 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 04 maj 2014 - 21:05

Pszenica Ozima i jara

Opierać ci się nie bedzie przed sianiem tylko pszenicy i rzepaku ale mozesz miec problem z kiłą w rzepaku po kilku takich latach. U mnie zmianuje się kukurydzą potem pszenżyto i znowu rzepak. Masz jeszcze jęczmień zimowy/jary. Dodatkowo mniejszy problem z samosiewami rzepaku bo po roku wyorujesz świeże nasionka i pięknie rosną w rzepaku zwiększając obsadę. Warto pszesiać jęczmieniem który z pola wcześniej zbierasz i masz czas na zasiew rzepaku

Pierwsze słysze by płodozmian zboże-rzepak był dobry do rozmnażania kiły :blink: znam kilku sporych rolników co właśnie sieją rzepak-pszenica i tak na okrągło i problemów nie mają,a na samosiewy są opryski więc to chyba najmniejszy problem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9100 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 04 maj 2014 - 21:11

Pszenica Ozima i jara Właśnie taki płodozmian prowadzi do rozmnażania kiły i z tego co wiem to w niektórych rejonach staje sie już niemały problem. Zaleca sie conajmniej 3-4 lata przerwy w obsiewie rzepakiem lub innymi kapustnymi ale to twoje pole i skoro uważasz, że wsytarcza rok to ok. W moich okolicach tego problemu nie ma wcale może u Ciebie też nie. A te samosiewy to nie w pszenicy tylko w rzepaku. Opryskasz je? Do tego z opinii kolegi co sieje go sporo stwierdził iż słabiej sypie rzepak jeżeli jest zbyt czesto na tym samym polu właśnie przez samosiewy.

Edytowany przez Merkoo, 04 maj 2014 - 21:19.