Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

23417 odpowiedzi na ten temat

#9001 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 02 maj 2014 - 17:18

Pszenica Ozima i jara a jak przeklada sie to na plon, gesciejszy siew.
siew powiedzmy 200 kg a 270

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 20:23
  •  

#9002 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2199 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 02 maj 2014 - 17:36

Pszenica Ozima i jara W moim regionie idealny siew pszenicy to właśnie okolice 270kg/ha i tak sieje.Nie jest gęsta nie jest rzedka.
taka jak ma być.
Wszystko zależy od ziemi, przedplonu, nawożenie , Ph, klasy ziemi.
W tamtym roku siałem KWS Ozon 240/250kg/ha po ziemniakach i był taki jak ten :)
Plon 7.2 tony/ha
Przy czym nie była tak zadbana jak w tym roku.

#9003 Share FisKars

FisKars

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 02 maj 2014 - 17:40

Pszenica Ozima i jara Jak to jest z zastosowaniem modusa lub medax na liść flagowy na etykiecie jednego i drugiego jest napisane że można stosować do fazy liścia flagowego. Spotkałem się z opiniami (również na forum) że lepiej nie stosować bo wpływa negatywnie na kłos. Mi akurat odpowiada połączenie t2 + medax/moddus, dodam że liść flagowy nie jest w pełni rozwinięty ma około 2-4cm a kłos nie jest wytworzony na niektórych pędach po przecięciu powoli pojawiają się małe kuleczki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9004 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 02 maj 2014 - 18:09

Pszenica Ozima i jara

w czym przeszkadza gesciejszy siew?bo pszenica kulawej kozy bardzo ladnie wyglada

Materiał siewny kosztuje i zwiększony wysiew podnosi koszty w SHR w Sobiejuchach na plntacjach nasiennych siali 80 kg na hektar i zbierali podobno ok 7 ton z ha nikomu takiej normy wysiewu nie polecają ale u siebie tak zastosowali opowiadał gościu z Danko na poletkach ja jestem zwolennikiem rzadkich siewów miałem dwa lata temu po wymarznięciach przesianą pszenicę jęczmieniem jarym a że problem był z nasinami to posiałem 100 kg na hektar jak powschodził to obraz nędzy gołe pole sąsiedzi się śmiali ale dałem azotu to nikt by nie uwierzył że ten jęczmień wydał 5 ton z ha

#9005 Share jogi123

jogi123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 02 maj 2014 - 19:08

Pszenica Ozima i jara Panowie jak skuteczny jest atribut na głuchy owies w pszenicy jarej.

#9006 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1576 postów

Napisany 02 maj 2014 - 19:32

Pszenica Ozima i jara Pszenica arkadia a z lewej strony słupa pszenżyto fredro. Nie tak dawno poszło 60kgN a z t2 poczekam jeszcze tydzień aż te chłodniejsze dni przejdą i się ociepli.
http://www.fotosik.p...1fc92a471c.html

#9007 Share fryciol

fryciol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 02 maj 2014 - 19:48

Pszenica Ozima i jara również jestem zwolennikiem rzadkich siewów. Kwalifikowany materiał siewny świetnie się krzewi i 150-160kg/ha w zupełności wystarczy.

#9008 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1577 postów

Napisany 02 maj 2014 - 19:50

Pszenica Ozima i jara a jak pszenica slabo wyglada tzn nie rowno rosnie to co mozna dac bo w jednym miejscu ladna a w drugim kiepska a w tamtym roku pszenzyto ladne na calym polu tym bylo to czym mozna zasilic ta pszenice bo strasznie nie rowno rosnie i slabo wyglada

#9009 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 02 maj 2014 - 20:32

Pszenica Ozima i jara Masz nierówne pole,pszenżyto słabiej oczuwa piaski czy zakwaszoną ziemię. Zasilić można azotem tam gdzie słabsza, ewentualnie oprysk mocznik+ siarczan+micro

#9010 Share batman17

batman17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 02 maj 2014 - 20:33

Pszenica Ozima i jara

a jak pszenica slabo wyglada tzn nie rowno rosnie to co mozna dac bo w jednym miejscu ladna a w drugim kiepska a w tamtym roku pszenzyto ladne na calym polu tym bylo to czym mozna zasilic ta pszenice bo strasznie nie rowno rosnie i slabo wyglada

daj około 6 litrów basfoliar 36 ekstra na ha do tego siarczan magnezu siedmiowodny około 8kg i na pewno pomoże.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9011 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1577 postów

Napisany 02 maj 2014 - 20:44

Pszenica Ozima i jara dzieki za odp to stosowales i efekt jest duzy ? to wychodzi ok 50 złna ha ale jak pryskane bylo moddusem te pole to keidy mozna bo ona ma takie zalamki a moddusem opryskalismy zeby sie nie wylozylo a jak sie pryskalo to jzu wszystkie pola

Edytowany przez milanreal1, 02 maj 2014 - 20:55.
cytowanie poprzedniego posta

#9012 Share batman17

batman17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 02 maj 2014 - 20:53

Pszenica Ozima i jara koledzy ja mam pytanko; czy możliwe że pszenice jarą tybalt sianą 21 marca trzeba już skracać, na połowie pola pod lasem wydaje się że ma kolanko 5 cm nad ziemią a w dalszej części jeszcze nie widać. co robić pryskać ccc czy czekać? jeszcze herbicyd nie poszedł??? Pryskacie już jare ccc??? proszę o pomoc

dzieki za odp to stosowales i efekt jest duzy ? to wychodzi ok 50 złna ha ale jak pryskane bylo moddusem te pole to keidy mozna bo ona ma takie zalamki a moddusem opryskalismy zeby sie nie wylozylo a jak sie pryskalo to jzu wszystkie pola

pryskałem pszenicę ozimą w tym roku ze 2 tygodnie temu i około po tygodniu pszenica zrobila się ładna czarna. tego basfoliaru można dać ok 10 kg na ha ale ja nie chciałem ryzykować mam ziemie 4b klasa, a i pryskaj wieczorem żeby nie przypaliło.

koledzy ja mam pytanko; czy możliwe że pszenice jarą tybalt sianą 21 marca trzeba już skracać, na połowie pola pod lasem wydaje się że ma kolanko 5 cm nad ziemią a w dalszej części jeszcze nie widać. co robić pryskać ccc czy czekać? jeszcze herbicyd nie poszedł??? Pryskacie już jare ccc??? proszę o pomoc

pryskałem pszenicę ozimą w tym roku ze 2 tygodnie temu i około po tygodniu pszenica zrobila się ładna czarna. tego basfoliaru można dać ok 10 kg na ha ale ja nie chciałem ryzykować mam ziemie 4b klasa, a i pryskaj wieczorem żeby nie przypaliło.

z tego co wcześniej pisali na forum to po modusie jakieś 3-4 dni trzeba się wstrzymać

#9013 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9045 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 maj 2014 - 20:54

Pszenica Ozima i jara

milanreal1 - We wtorek wreszcie wykonałem zabieg korekcyjny w celu zwalczenia przytulii czepnej w pszenicy ozimej Bogatka. Miałem zamiar pryskać w najbliższy poniedziałek Moddusem, ale - jak już wspominałem w innej części tego Forum - zapowiadają przymrozki - w związku z czym dzień po ustąpieniu przymrozków mogę pryskać bezpiecznie? Pszenica dość wysoka, ponad kolana i jeszcze nie skracana przez niekorzystną pogodę (opady, wiatr). Planuję dać dawkę maksymalną - 0,4l. Dodałbym siarczan magnezu, ale mogą być przypalenia, gdyż jak sam już na tym Forum pisałeś, Moddus nie lubi mieszanin. Mam nadzieję, że fluroksypyr troszkę ją zwolni (opóźni w rozwoju), jeśli chodzi o wzrost, bo z tego co czytałem w jakimś artykule na internecie, to również jest to substancja z grupy regulatorów wzrostu i coś tam skraca. Pewnie, że bez regulatora się nie obejdzie, ale zawsze jakoś przytrzyma w tym 6-7 dniowym okresie przerwy między zabiegiem herbicydowym, a wykonanym regulatorem wzrostu.

Nie że moddus nie lubi mieszanin ale czasami zła pora aplikacji może spowodować przypalenia. Akurat siarczan myślę że nie powinien szkodzić, jest łagodzący dla roślin, w przeciwieństwie do mocznika. Teraz wzrost najbardziej ogranicza chłód.

a pszenica pryskana byla duetem star i na dole liscie sie zolte strasznie robia ? i wogole na polu nie jest jednolita tylko miejscami duza a miejscami mala co to moze byc nawozy pod korzen poszly a saletry teraz 2 dawka poszla 200 kg czy t oczegos brakuje tej pszenicy czy odzywkami podgonil by ja jakimi opdzywkami ?
a i 2 pytanie jak moddus lejecie do opryskiwacza tro w kontakcie z woda robi sie taki bialy tak jakby kaszka z mlekiem ?

Prawdopodobnie niedobór magnezu lub atak grzyba.
To charakterystyczne dla moddusa. Potem bez problemu się to rozpuszcza. Jak nie chcesz takiego efektu to zanim wlejesz moddus do opryskiwacza rozcieńczaj go w osobnym naczyniu.

Mam maly problem w pszenicy ozimej sporo owsa nie zmarzl po zimie(owies siewny nie gluchy) czy oprysk Puma lub Axialem spalilby owies faza pszenicy przed flagowym nigdy w zyciu nie bylo takiego czegos zeby owies przez zime przeszedl. Oprysk na zime glean+legato pole czyste tylko te owies

Tak, bez problemu. Owies jest wrażliwy na axiala bądź pumę.

w czym przeszkadza gesciejszy siew?bo pszenica kulawej kozy bardzo ladnie wyglada

Zależy kto co chce mieć na polu. Możesz mieć łąkę i możesz mieć dobrą obsadę. U niego jest z 1000 roślin na metrze. A przy 600 roślinach można osiągnąć 9t. Zgadzam się ze rzadki siew to brzydkie pole, ale w fazie strzelania w źdźbło już jest ok ;) Lepiej 600 porządnych kłosów niż 800-900 byle jakich.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#9014 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 836 postów

Napisany 02 maj 2014 - 21:14

Pszenica Ozima i jara A tak z ciekawości to jaki będzie porządny kłos na pszenicy i pszenżycie? Sprawdzałem pszenżyto Fredro to ma średnio 10 pięter w kłosie. To dobrze czy średnio, a może mało? W chwili obecnej po rozkrojeniu ma około 4 cm długości.

Dziś zrobiłem dokładniejszą lustrację - kłos ma przeważnie 12-14 pięter, długość od 5 do 9cm

Edytowany przez Agrest, 03 maj 2014 - 13:53.

#9015 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 02 maj 2014 - 21:18

Pszenica Ozima i jara

usKolego u mnie jak bym posiał poniżej 200kg/ha to by było pośmiewisko na wsi :)
takie ziemie i tak ludzie sieją , taki rejon.
Po za tym Muszelka to pszenica która jak przezimuje to daje najlepsze plony :) ma najładniejsze kłosa 6 rzędowe , a to juz inna bajka.
Miałem i wiem co potrafi Muszelka.

To powiem ci że jak dla mnie bardzo dużo siejesz , ale nie wnikam każdy ma swoją szkołę , osobiście preferuję siew pszenica 170/180 a jęczmień 140/160kg , jak kogoś interesuje to tak wygląda skagen 180kg/h , jak się ktoś dobrze przyjży to widać efekt anty z modussem w sumie to w tym celu fotkę sobie pykłem http://www.fotosik.p...36a49ef1e8.html

#9016 Share piotrek12413

piotrek12413

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 02 maj 2014 - 21:19

Pszenica Ozima i jara Witam, z powodu pogody i swiat zostal mi kawalek pszenicy nie prysaknej tilt turbo+mirage+odzywk+siarczan+moczniki i teraz pytanie czy w poniedzialek jak wykonam ten zabieg to nic sie nie stanie
? na jednym z srodkow juz nie pamietam na ktorym jest napisane ze stosowac do konca fazy krzewienia, nie wplynie to ujemnie na rosliny?

#9017 Share batman17

batman17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 02 maj 2014 - 21:34

Pszenica Ozima i jara koledzy ja mam pytanko; czy możliwe że pszenice jarą tybalt sianą 21 marca trzeba już skracać, na połowie pola pod lasem (jest ncieplej) wydaje się że ma kolanko 5 cm nad ziemią a w dalszej części jeszcze nie widać. co robić pryskać ccc czy czekać? jeszcze herbicyd nie poszedł??? Pryskacie już jare ccc??? proszę o pomoc

#9018 Share JozeF84

JozeF84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 03 maj 2014 - 07:31

Pszenica Ozima i jara ja miałem siana 26 luty i w zeszłym tygodniu poszedł herbicyd i parę dni później odzywka siarczan + 1,1l ccc odmiana Koksa, tybalta tez mam siana w tym samym terminie
ale jest dużo mniejszy (odm. krótko słoma) w przyszłym tygodniu pojdzie podobna mieszanina tylko mniej ccc.

#9019 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2512 postów

Napisany 03 maj 2014 - 08:30

Pszenica Ozima i jara

koledzy ja mam pytanko; czy możliwe że pszenice jarą tybalt sianą 21 marca trzeba już skracać, na połowie pola pod lasem (jest ncieplej) wydaje się że ma kolanko 5 cm nad ziemią a w dalszej części jeszcze nie widać. co robić pryskać ccc czy czekać? jeszcze herbicyd nie poszedł??? Pryskacie już jare ccc??? proszę o pomoc

wczoraj pryskałem pszenice jarą Arabelle ccc w dawce 0.7l.Faza pierwszego kolanka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9020 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 03 maj 2014 - 09:07

Pszenica Ozima i jara Mam pszenicę ozimą po rzepaku.Dopiero kilka dni temu została opryskana przeciwko chwastom goldem w górnej dawce.Było dużo samosiewów ,mniejsze ładnie poskręcało ale większe dalej stoją i kwitną.Czym to teraz dobić jednocześnie zwalczając miotłę.