Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#881 Share inwa

inwa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 15:30

Pszenica Ozima i jara bugjo22 czy pamiętasz co dałeś pierwsze mocznik czy herbicyd, jak dałeś herbicyd to się nie dziw, jest zasada,że jeśli gdziekolwiek dodajesz mocznik to właśnie mocznik ma iść pierwszy a dopiero później herbicyd.Jeśli zrobisz odwrotnie to są takie efekty jak u ciebie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 05:55
  •  

#882 Share mysza103

mysza103

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 17:50

Pszenica Ozima i jara Jeśli chodzi o mocznik to ja dodaje ok.10 kg/ha do każdego oprysku(herbicyd,fungicyd,regulator wzrostu)i nie widze nic złego,wręcz przeciwnie oprysk przylepia sie lepiej do chwastów.A i można jeszcze obniżyć dawke herbicydu do dolnej granicy ponieważ mocznik wzmacnia jego działanie(ja tak zawsze robie).NO ale jeżeli ktoś da moczniku 40-50 kg/ha przy górnej dawce herbicydu,to nie ma sie co dziwić że pali chwasty i zboże.

#883 Share bugjo22

bugjo22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 19:13

Pszenica Ozima i jara ja wtedy dalem 15kg mocznika i byl "moczony" wczesniej bo wiadomo ze obniza temp wody tylko ze pelna dawka herbicydu tak doradca powiedzial ale co sie czlowiekowi dziwic jak chlopaczek ledwo po studiach zero praktyki i wielki doradca.ale moze sproboje jeszcze w tym roku tylko z mniejsza dawka herbicydu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#884 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 11:49

Pszenica Ozima i jara Witam.
Czy Tolurexem mozna pryskac jak temp w nocy jest okolo 4,3 stopnie zadziala? Skoro mozna zima, przedwiosnie i wiosna to powinien zadzialac prawda?Dam 3l na ha.
Pozdrawiam

#885 Share cezar903

cezar903

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rol., ciągniki

Napisany 02 kwiecień 2011 - 13:36

Pszenica Ozima i jara Czy jeżeli połącze nerbicyd z mocznik to wypryskam to normalną(niebieską) końcówką? Przykładowo te 10 kg mocznika to rozrobic wczesniej w jakiejś bańce? na ile litrów? Kiedy zastosować ten zapobieg(połowa kwietnia?)? Przepraszam za tyle pytan ale może tak zrobimy w tym roku. Z góry dziękuje.
Sprzedam:
-młocarnie MZC-4B i prasę z Kunowa
-ładowacz obornika elektryczny
-agregat 2,3m ExPOM Kutno. Chętni i szczegóły na PW.

#886 Share kamwiol

kamwiol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 06:48

Pszenica Ozima i jara koledzy powiedzcie jaka dawke mocznika dac pod pszenice jara? i czy mozna go stosowac bo slyszalem ze moze palic kielki

#887 Share Piotrlubelskie

Piotrlubelskie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 08:52

Pszenica Ozima i jara Na t1 chce prysnac pszenice input 0,8 l/ha + 0,5 prorok ? czy to dobry pomysł?

#888 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 03 kwiecień 2011 - 09:41

Pszenica Ozima i jara Ja odzywki nigdy nie stosuje........na wiosne saletra , pod ozima przenice i ma być.Chwastox Turbo + Tolurex i pole czyściutkie.

#889 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 03 kwiecień 2011 - 10:29

Pszenica Ozima i jara Jakie zbierasz plony skoro nie stosujesz odżywek? A może stosujesz obornik?
Moje pole nie widziało obornika od prawie 20lat

Zadałem podobne pytanie w temacie o antywylegaczach ale chyba mało osób go czyta i nie otrzymałem odpowiedzi wiec zapytam tutaj
Po zastosowaniu CCC na dokrzeienie czy też w celu skrócenia ile dni nie powinno być przymrozków żeby nie było negatywnych efektów. Co się stanie jeżeli wystąpi przymrozek. Chodzi mi oczywiście o stosowanie CCC w pszenicy ozimej

#890 Share jakub2812

jakub2812

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 12:41

Pszenica Ozima i jara A co Myślicie o LANCET 125 WG??
Czytałem ulotkę i bierze dużo chwastów które u mnie występują ale jest napisane że z ADJUWANTEM co to Jest ten ADJUWANT? I ile to mniej więcej kosztuje na hektar??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#891 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 12:45

Pszenica Ozima i jara Adiuwant pozwala na lepsze wchłonienie środka, lepszą przyczepność. Kosztuje to grosze - przykład to Trend, Atpolan

#892 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 14:55

Pszenica Ozima i jara

Zadałem podobne pytanie w temacie o antywylegaczach ale chyba mało osób go czyta i nie otrzymałem odpowiedzi wiec zapytam tutaj
Po zastosowaniu CCC na dokrzeienie czy też w celu skrócenia ile dni nie powinno być przymrozków żeby nie było negatywnych efektów. Co się stanie jeżeli wystąpi przymrozek. Chodzi mi oczywiście o stosowanie CCC w pszenicy ozimej

przymrozki? o to nie stosuje się przy temperaturze średniej dobowej minimum 10 stopni?

#893 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 15:35

Pszenica Ozima i jara Raczej mało prawdopodobne jest żeby w czasie krzewienia się pszenic była śr dobowa temp powyżej 10stC przez kilka dni
ale z drugiej strony jeżeli w nocy wystąpi przymrozek -2 a w dzień będzie temp 18stC to średnia wyjdzie 10. Już nie wiem jak to rozumieć

#894 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 19:32

Pszenica Ozima i jara ktoś mądry wypowie się w temacie? jak rozumieć te 10 stopni? to średnio czy minimalnie a byc 10stopni.

#895 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 20:07

Pszenica Ozima i jara

A co Myślicie o LANCET 125 WG??
Czytałem ulotkę i bierze dużo chwastów które u mnie występują ale jest napisane że z ADJUWANTEM co to Jest ten ADJUWANT? I ile to mniej więcej kosztuje na hektar??

Podobno 120zl na hektar jutro bede wiedzial dokladnie, wezme na 3ha(no... chwastow na ulotce sporo bierze:)zobaczymy jak zadziala, tylko temp w nocy niska).

#896 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 21:09

Pszenica Ozima i jara Już kupiłem na 2.5ha Lancet Plus 125WG 0,5kg 293.43zł + adiuwant Olstick 90EC 2,5l 33.47zł. Ciekawe jak zadziała, to herbicyd z innej grupy chemicznej niż dotychczas przezemnie stosowane i dlatego chciałem go wypróbować. Mam szczególnie uciążliwe chwasty miotłe przytulie i fiołka

Znalazłem etykiete antywylegacza płynnego a tam przeciwskazania
Środka nie stosować:
- na glebach ubogich, w warunkach niskiego nawożenia azotowego
- w temperaturze powietrza poniżej 10ºC i powyżej 25º C
- na 3-4 godziny przed spodziewanym deszczem, przed przymrozkami

drugi punkt zrozumiałem że temp w czasie zabiagu nie może być niższa niż 10stC a trzeci że kilka dni przed przymroskami. Tylko jaki okres przed przymrozkami jest bezpieczny?

#897 Share Kyristo

Kyristo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 22:09

Pszenica Ozima i jara [quote name='gwozd' timestamp='1301861376' post='697859']
Już kupiłem na 2.5ha Lancet Plus 125WG 0,5kg 293.43zł + adiuwant Olstick 90EC 2,5l 33.47zł. Ciekawe jak zadziała, to herbicyd z innej grupy chemicznej niż dotychczas przezemnie stosowane i dlatego chciałem go wypróbować. Mam szczególnie uciążliwe chwasty miotłe przytulie i fiołka.

Stosowałem go w tamtym roku i powiem że się spisał, choc nasilenie chwastów, jak i ich faza rozwojowa była spora,ale sobie poradził , łan był czysty.
Będziesz zadowolony z jakości zabiegu.
MI zostało się chyba na hektar z tamtego roku, więc dokupię resztę i w tym roku też nim wszystko osmerfuje B)

#898 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 17:02

Pszenica Ozima i jara

ktoś mądry wypowie się w temacie? jak rozumieć te 10 stopni? to średnio czy minimalnie a byc 10stopni.

Jeśli o CCC się rozchodzi, to w czasie wykonywania zabiegu temperatura min. 12-13 stopni, optymalnie 15-18. W nocy powyżej 3-4 stopni. Kolejne 4 dni po zabiegu powyżej 12 stopni dzień, powyżej 3 stopnie noc. Powinno działać.

Przymrozki to ze 3-4 dni przed zabiegiem i tydzień po zabiegu.

#899 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 17:41

Pszenica Ozima i jara i to jest rzeczowa odpowiedź dzięki!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#900 Share kamwiol

kamwiol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 19:58

Pszenica Ozima i jara czy ktos mi napisze co z tym mocznikiem pod pszenice jara? bo jutro chce siac