Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

23110 odpowiedzi na ten temat

#8921 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 28 kwiecień 2014 - 19:49

Pszenica Ozima i jara Z jakich kwasomierzy glebowych korzystacie?? Tradycyjnie płynem heliga czy pH metrem np. http://allegro.pl/bg...4179883747.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 20:12
  •  

#8922 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1981 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 19:50

Pszenica Ozima i jara Cóż w tym roku to norma i raczej pewnej diagnozy jak dotąd nie ma i zdania są podzielone. Tak swoją drogą bardzo słabo i blado wygląda jak na tak ogromną dawkę N. Moja dostała 105 N, a jest duużo ciemniejsza i gęstsza. Coś nie tak masz z tym polem i szkoda było walić tyle azotu.

Edytowany przez grego, 28 kwiecień 2014 - 19:55.

#8923 Share ppwolf38

ppwolf38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 28 kwiecień 2014 - 19:51

Pszenica Ozima i jara Mnie sie wydaje ze to jednak od oprysku....duzo "chemii"skumulowalo sie w koncowkach lisci ...moze byly jakies spadki temperatur..
u nas w okolicy podobne objawy jedne mniej inne wiecej ale widze ze juz im przechodzi takze raczej to nie grzyb bo na nie pryskanych tego nie ma..

a8185 ja korzystalem z tego najprostszego z plynem Heliga...wg;mnie bardzo miarodajny...wynik potwierdzil sie z wynikiem ze stacji...ph 7,4..

Edytowany przez ppwolf38, 28 kwiecień 2014 - 19:59.

"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8924 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 19:54

Pszenica Ozima i jara a8185 - Ja właśnie korzystam z takiego pH-metra, do którego podałeś link. Ciekawe jaki jest błąd pomiaru w przypadku tego urządzenia? Według niego pszenica u mnie rośnie na glebie o pH 6,8.

Edytowany przez lukaszm, 28 kwiecień 2014 - 19:55.

#8925 Share andrzejg120

andrzejg120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 19:59

Pszenica Ozima i jara Ale te żółknięcie zaczęło się po opryskaniu, wapna napewno też nie jest za dużo bo to na dzierżawie ale pszenżyto w tamtym roku na tym polu dało 7t. W rzeczywistości to pszenica jest ciemnozielona tylko może pod słońce było robione zdjęcie i tak wyszło. W okolicy takiej ciemnej nie ma bo nikt tyle azotu nie sypie. Przerazają mnie tylko te końcówki żółte, może coś byście doradzili.

#8926 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2501 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 20:06

Pszenica Ozima i jara masz wadliwy płodozmian.Dlas mnie to septorioza.Chorób podstawy nie zauwazyłes?

#8927 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 20:30

Pszenica Ozima i jara

Witam. Proszę o pomoc w zlikwidowaniu przypalenia lub grzyba. 19,04 Opryskałem pszenicę modusem 0,4+tytanit 0,3+tilt turbo 0,7+mirage 0,7+mikroelementy+odżywki 2 z azotem i mikroelementami. Po 3-4 dniach zaczęły żółknąć końcówki liści a dzisiaj wygląda jak na zdjęciach. I już sam nie wiem czy to przypalenie czy grzyb.Do tej pory dostała około 190kg N w czystym składniku. Pryskać tytanitem+odżywka czy czekać, a może coś innego polecacie, bo na T2 to trochę za wcześnie.

Jak dla mnie to brak magnezu, chlorofil skupia się w tzw pasy. Oprócz pasów możliwa jest również paciorkowatość

#8928 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 28 kwiecień 2014 - 20:49

Pszenica Ozima i jara Mam pszenicę jarą odmiana werbena z centrali i słabo się krzewi (2 miesiące temu siana) czy zastosowanie np. stabilanu poprawi jej krzewienie??

#8929 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 28 kwiecień 2014 - 21:07

Pszenica Ozima i jara azot plus 0,5 stabilanu jarka jakoś cudownie się nie krzewi

#8930 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9024 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 kwiecień 2014 - 21:11

Pszenica Ozima i jara

Czyli zostawić to tak ta ?

Zostaw, nic tej pszenicy nie będzie

Witam zastanawiam.się czy skracać pszenicę bamberka na 2,3 kolanko nawozenie 200 N na 1 kolanko dostała 1.4 l antywylegacz i 0.3 modus. Część niej dostała 2 l anty. Wiem że jest to odmiana skłonna do wylegania a chciałbym temu zapobiec.

No 200kg N to już sporo. Po 2-3 tyg dobrze by było jakbyś jeszcze raz dał 0,3l moddusa.

pszenica ma 2 kolanko trzy cm nad 1 kolankiem, pierwszy zabieg skracania wykonywalem 2,5 tyg temu

To teraz już możesz dać jeszcze jedno skracanie.

Witam. Proszę o pomoc w zlikwidowaniu przypalenia lub grzyba. 19,04 Opryskałem pszenicę modusem 0,4+tytanit 0,3+tilt turbo 0,7+mirage 0,7+mikroelementy+odżywki 2 z azotem i mikroelementami. Po 3-4 dniach zaczęły żółknąć końcówki liści a dzisiaj wygląda jak na zdjęciach. I już sam nie wiem czy to przypalenie czy grzyb.Do tej pory dostała około 190kg N w czystym składniku. Pryskać tytanitem+odżywka czy czekać, a może coś innego polecacie, bo na T2 to trochę za wcześnie.

Te objawy są takie że w sumie wiele przyczyn można podać. Mi akurat to się widzi na przypalenie, bo jak to dobrze widać substancje skumulowały się na końcówkach liści. Niedobór magnezu raczej bym odrzucił ono się ukazuje na początku na dolnych liściach. Septorioza jest prawdopodobna ale w sumie fungi dałeś. Jak to przypalenia to po kilku dniach ustąpią ;)
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8931 Share wskpiotrus125

wskpiotrus125

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 268 postów
  • Zainteresowania:John Deere ,Interesuje się Rolnictwem, motoryzacją, mechaniką,modelarstwem rolniczym

Napisany 28 kwiecień 2014 - 21:22

Pszenica Ozima i jara witam chcę zastosować na pszenicę ozimą basfoliar 36 extra i siarczan amony czy to dobry wybór??

#8932 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 kwiecień 2014 - 21:31

Pszenica Ozima i jara zdecydowanie tak popalisz razem z chwastami ta pszenice , zamiast siarczanu amonu uzyj siarczanu magnezu ;)

#8933 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 28 kwiecień 2014 - 21:38

Pszenica Ozima i jara Po drugiej dawce saletry i T2 oraz Foliq zmieniła się ciutkę :)
Dodany obrazek

W srodę skracam.

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 28 kwiecień 2014 - 21:39.

#8934 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 28 kwiecień 2014 - 21:41

Pszenica Ozima i jara ładna :)

#8935 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 21:44

Pszenica Ozima i jara Lepiej siarczan magnezu niż amonu dawać dolistnie. Panowie powiedzcie czy wy fungicydy stosujecie z czasem wejścia chorób czy stosujecie zapobiegawczo? ja na T1 poleciałem zapobiegawczo (propikonazol+ fenprodyna) tern premium + (prochoraz) promax w dawce 0,8l/ha, już od zabiegu minęło dobre 2-3tyg i jak narazie brak oznak chorób na zbożach pszenicy przedplonem był rzepak a pszenżyta rzepak-pszenica i ugór. pszenżyto już dość niedaleko mu do kłoszenia (jakieś 2tyg) i czy mam już "zapobiegawczo" lecieć z T2 czy się wstrzymać do momentu kłoszenia. liczyłem dać na T2 protiokonazol - Fandango 200EC 0,5l/ha i to by było chyba ostatni raz w pszenżycie a w pszenicy też protiokonazol w tej chwili i na T3 dać tebukonazol też 0,5l/ha. Warto się kosztować w tej chwili przy braku ognisk chorób i poczekać aż do momentu kłoszenia i dać tylko tebukonazol?

Edytowany przez Patryk3802, 28 kwiecień 2014 - 21:45.

Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

#8936 Share wskpiotrus125

wskpiotrus125

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 268 postów
  • Zainteresowania:John Deere ,Interesuje się Rolnictwem, motoryzacją, mechaniką,modelarstwem rolniczym

Napisany 28 kwiecień 2014 - 21:57

Pszenica Ozima i jara a z azotu co dać dolistnie razem z tym basfoliarem?

#8937 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 22:00

Pszenica Ozima i jara mocznik
Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

#8938 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1558 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 22:38

Pszenica Ozima i jara Dzisiaj rozsiałem 100 saletry i 100 saletrzaku po pszenicy i to jest ostatnia dawka. Pryskał ktoś na T2 soprano z tebu? Jak się sprawdza taka mieszanka?Mam zamiar dać po 0.6 każdego środka i to będzie ostatni zabieg pierwszy był tilit turbo z mirage oraz ccc bodajże 12.04

#8939 Share Mareg

Mareg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 29 kwiecień 2014 - 11:22

Pszenica Ozima i jara co sądzicie o Wirtuozie 520 ec ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8940 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 kwiecień 2014 - 12:49

Pszenica Ozima i jara DObry ale w tym roku cena przerazajaca