Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

24192 odpowiedzi na ten temat

#8921 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2538 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 20:06

Pszenica Ozima i jara masz wadliwy płodozmian.Dlas mnie to septorioza.Chorób podstawy nie zauwazyłes?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 08:03
  •  

#8922 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 20:30

Pszenica Ozima i jara

Witam. Proszę o pomoc w zlikwidowaniu przypalenia lub grzyba. 19,04 Opryskałem pszenicę modusem 0,4+tytanit 0,3+tilt turbo 0,7+mirage 0,7+mikroelementy+odżywki 2 z azotem i mikroelementami. Po 3-4 dniach zaczęły żółknąć końcówki liści a dzisiaj wygląda jak na zdjęciach. I już sam nie wiem czy to przypalenie czy grzyb.Do tej pory dostała około 190kg N w czystym składniku. Pryskać tytanitem+odżywka czy czekać, a może coś innego polecacie, bo na T2 to trochę za wcześnie.

Jak dla mnie to brak magnezu, chlorofil skupia się w tzw pasy. Oprócz pasów możliwa jest również paciorkowatość

#8923 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 28 kwiecień 2014 - 20:49

Pszenica Ozima i jara Mam pszenicę jarą odmiana werbena z centrali i słabo się krzewi (2 miesiące temu siana) czy zastosowanie np. stabilanu poprawi jej krzewienie??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8924 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 28 kwiecień 2014 - 21:07

Pszenica Ozima i jara azot plus 0,5 stabilanu jarka jakoś cudownie się nie krzewi

#8925 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9084 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 kwiecień 2014 - 21:11

Pszenica Ozima i jara

Czyli zostawić to tak ta ?

Zostaw, nic tej pszenicy nie będzie

Witam zastanawiam.się czy skracać pszenicę bamberka na 2,3 kolanko nawozenie 200 N na 1 kolanko dostała 1.4 l antywylegacz i 0.3 modus. Część niej dostała 2 l anty. Wiem że jest to odmiana skłonna do wylegania a chciałbym temu zapobiec.

No 200kg N to już sporo. Po 2-3 tyg dobrze by było jakbyś jeszcze raz dał 0,3l moddusa.

pszenica ma 2 kolanko trzy cm nad 1 kolankiem, pierwszy zabieg skracania wykonywalem 2,5 tyg temu

To teraz już możesz dać jeszcze jedno skracanie.

Witam. Proszę o pomoc w zlikwidowaniu przypalenia lub grzyba. 19,04 Opryskałem pszenicę modusem 0,4+tytanit 0,3+tilt turbo 0,7+mirage 0,7+mikroelementy+odżywki 2 z azotem i mikroelementami. Po 3-4 dniach zaczęły żółknąć końcówki liści a dzisiaj wygląda jak na zdjęciach. I już sam nie wiem czy to przypalenie czy grzyb.Do tej pory dostała około 190kg N w czystym składniku. Pryskać tytanitem+odżywka czy czekać, a może coś innego polecacie, bo na T2 to trochę za wcześnie.

Te objawy są takie że w sumie wiele przyczyn można podać. Mi akurat to się widzi na przypalenie, bo jak to dobrze widać substancje skumulowały się na końcówkach liści. Niedobór magnezu raczej bym odrzucił ono się ukazuje na początku na dolnych liściach. Septorioza jest prawdopodobna ale w sumie fungi dałeś. Jak to przypalenia to po kilku dniach ustąpią ;)
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#8926 Share wskpiotrus125

wskpiotrus125

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 275 postów
  • Zainteresowania:John Deere ,Interesuje się Rolnictwem, motoryzacją, mechaniką,modelarstwem rolniczym

Napisany 28 kwiecień 2014 - 21:22

Pszenica Ozima i jara witam chcę zastosować na pszenicę ozimą basfoliar 36 extra i siarczan amony czy to dobry wybór??

#8927 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 kwiecień 2014 - 21:31

Pszenica Ozima i jara zdecydowanie tak popalisz razem z chwastami ta pszenice , zamiast siarczanu amonu uzyj siarczanu magnezu ;)

#8928 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2257 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 28 kwiecień 2014 - 21:38

Pszenica Ozima i jara Po drugiej dawce saletry i T2 oraz Foliq zmieniła się ciutkę :)
Dodany obrazek

W srodę skracam.

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 28 kwiecień 2014 - 21:39.

#8929 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 28 kwiecień 2014 - 21:41

Pszenica Ozima i jara ładna :)

#8930 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 21:44

Pszenica Ozima i jara Lepiej siarczan magnezu niż amonu dawać dolistnie. Panowie powiedzcie czy wy fungicydy stosujecie z czasem wejścia chorób czy stosujecie zapobiegawczo? ja na T1 poleciałem zapobiegawczo (propikonazol+ fenprodyna) tern premium + (prochoraz) promax w dawce 0,8l/ha, już od zabiegu minęło dobre 2-3tyg i jak narazie brak oznak chorób na zbożach pszenicy przedplonem był rzepak a pszenżyta rzepak-pszenica i ugór. pszenżyto już dość niedaleko mu do kłoszenia (jakieś 2tyg) i czy mam już "zapobiegawczo" lecieć z T2 czy się wstrzymać do momentu kłoszenia. liczyłem dać na T2 protiokonazol - Fandango 200EC 0,5l/ha i to by było chyba ostatni raz w pszenżycie a w pszenicy też protiokonazol w tej chwili i na T3 dać tebukonazol też 0,5l/ha. Warto się kosztować w tej chwili przy braku ognisk chorób i poczekać aż do momentu kłoszenia i dać tylko tebukonazol?

Edytowany przez Patryk3802, 28 kwiecień 2014 - 21:45.

Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8931 Share wskpiotrus125

wskpiotrus125

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 275 postów
  • Zainteresowania:John Deere ,Interesuje się Rolnictwem, motoryzacją, mechaniką,modelarstwem rolniczym

Napisany 28 kwiecień 2014 - 21:57

Pszenica Ozima i jara a z azotu co dać dolistnie razem z tym basfoliarem?

#8932 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 22:00

Pszenica Ozima i jara mocznik
Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

#8933 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1588 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 22:38

Pszenica Ozima i jara Dzisiaj rozsiałem 100 saletry i 100 saletrzaku po pszenicy i to jest ostatnia dawka. Pryskał ktoś na T2 soprano z tebu? Jak się sprawdza taka mieszanka?Mam zamiar dać po 0.6 każdego środka i to będzie ostatni zabieg pierwszy był tilit turbo z mirage oraz ccc bodajże 12.04

#8934 Share Mareg

Mareg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 29 kwiecień 2014 - 11:22

Pszenica Ozima i jara co sądzicie o Wirtuozie 520 ec ?

#8935 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 kwiecień 2014 - 12:49

Pszenica Ozima i jara DObry ale w tym roku cena przerazajaca

#8936 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 29 kwiecień 2014 - 13:14

Pszenica Ozima i jara Zauważyłem że w pszenicy ozimej końcówki starszych liści zaczynają zasychać. Nie wygląda to ciekawie. Do pewnego momentu pięknie wyglądała. Potem ją skracałem 0,7 CCC, 0,2 Moddusa do tego poszło 1l Wirtuoza na grzyba i pół kg Super5 wraz z siarczanem mg 3%. Mimo że kolega @milanreal1 twierdził że można do skracania dodac mocznika zrezygnowałem. Jednak mimo braku mocznika coś musiało jej sie nie spodobać bo od tamtej pory zdecydowanie jej stan sie pogorszył.
Nie wiem czy to było wynikiem złej mieszaniny czy może nad ranem po zabiegu pojawiły sie przymrozki. Taki stan choć w mniejszym nasileniu obserwuje na kilku polach pszenicy różnych gospodarzy.
Czym można ją podratować? Myślalem o Asahi ale zalecają go na rzepak, buraki itp. Czy czekać aż sama sie pozbiera?

#8937 Share Michal225

Michal225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo , off road:)

Napisany 29 kwiecień 2014 - 13:32

Pszenica Ozima i jara Ja bym na twoim miejscu poczekał , miałem też taką mieszanke i to samo ale na dzień dzisiejszy wszystko wraca do normy .....

#8938 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2257 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 29 kwiecień 2014 - 16:09

Pszenica Ozima i jara Asahi fige daje jest przereklamowany......
Wirtuoz daje się na T1.

#8939 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 kwiecień 2014 - 17:25

Pszenica Ozima i jara

Dzisiaj rozsiałem 100 saletry i 100 saletrzaku po pszenicy i to jest ostatnia dawka. Pryskał ktoś na T2 soprano z tebu? Jak się sprawdza taka mieszanka?Mam zamiar dać po 0.6 każdego środka i to będzie ostatni zabieg pierwszy był tilit turbo z mirage oraz ccc bodajże 12.04

Ja stosuje taką mieszaninę na t2, przy niesprzyjającej pogodzie nie obędzie się bez ochrony kłosa, trzeba obserować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8940 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9084 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 29 kwiecień 2014 - 18:26

Pszenica Ozima i jara

Zauważyłem że w pszenicy ozimej końcówki starszych liści zaczynają zasychać. Nie wygląda to ciekawie. Do pewnego momentu pięknie wyglądała. Potem ją skracałem 0,7 CCC, 0,2 Moddusa do tego poszło 1l Wirtuoza na grzyba i pół kg Super5 wraz z siarczanem mg 3%. Mimo że kolega @milanreal1 twierdził że można do skracania dodac mocznika zrezygnowałem. Jednak mimo braku mocznika coś musiało jej sie nie spodobać bo od tamtej pory zdecydowanie jej stan sie pogorszył.
Nie wiem czy to było wynikiem złej mieszaniny czy może nad ranem po zabiegu pojawiły sie przymrozki. Taki stan choć w mniejszym nasileniu obserwuje na kilku polach pszenicy różnych gospodarzy.
Czym można ją podratować? Myślalem o Asahi ale zalecają go na rzepak, buraki itp. Czy czekać aż sama sie pozbiera?

Mieszanina nie była zła. Jakie były warunki atmosferyczne podczas zabiegu?
Pozbierać to się pozbiera. Na 1 polu trochę przesadziłem że mocznikiem i siarczanem, liście przypaliło a po 2 tyg tam gdzie były przypalenia to rośliny wyglądają nawet lepiej niż tam gdzie przypaleń nie było :D
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)