Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#8801 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 20:14

Pszenica Ozima i jara

Dolistnie chcesz stosować czy rozsiewaczem ten azot ?

Rozsiewaczem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 12:16
  •  

#8802 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 20:16

Pszenica Ozima i jara

raczej choroba już pare postów wcześniej pisali. U większości tak jest :P

jeśli faktycznie to choroba (septarioza) to ręce opadają bo pryskałem z 2 tyg temu DUET STAR + Mirage czyli na septarioze mieszanka nie słaba i takie coś? Myślałem aby przejechać jeszcze raz mikro + siarczan magnezu ale może na razie lepiej nie ruszać.

Edytowany przez grego, 22 kwiecień 2014 - 20:24.

#8803 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 22 kwiecień 2014 - 20:30

Pszenica Ozima i jara Pryskałem tydzień temu chwastoxem trio 1,5l/h pszenice jarą i jęczmień jary i coś słabo widzę działa, pogoda była super +15C, ostrożeń polny wygląda na nieruszony i inne chwasty w fazie siewki co były to też wyglądają jak by rosły dalej ehhh nigdy już tego badziewia nie kupię ;[ mam też przetaczniki i myślę nad SEKATOR 125od pryskał ktoś??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8804 Share jogi123

jogi123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 20:35

Pszenica Ozima i jara U mnie pszenica 15 dni temu dostała tez fungicyd topsin + odrzywka mocznik siarczan mag. po paru dniach modus i ccc i tez jest jakby przypalona albo choroba

#8805 Share cobrap

cobrap

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 22 kwiecień 2014 - 20:36

Pszenica Ozima i jara

Witam wychodowałem jakieś zielsko w pszenicy ozimej był chisel ale nie ruszył tego muszę poprawiać tylko co to jest iczym prysnąć z góryn dzięki za pomoc

kolego to jest bardzo dorodny chaber blawatek a w takiej fazie to kiedys stosowalem Starane bodajze z Granstarem ( nazwa handlowa Granstar Strong) albo Mustang Forte

#8806 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 21:20

Pszenica Ozima i jara Za duży zbieg okoliczności żeby te żółte końcówki to septerioza, każdy kto pryskalem tydzień temu i więcej fungicydami i moddusem to sie pojawiły te przebarwienia także to raczej przypalenia są po odprysku i jeszcze doszły do tego niskie temperatury

#8807 Share Mareg

Mareg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 22 kwiecień 2014 - 21:23

Pszenica Ozima i jara co bedziecie robic z tymi przebarwieniami , zarazą na pszenicy bo widze , że nie tylko ja mam ten problem ;)

#8808 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 21:32

Pszenica Ozima i jara Panowie czy medax top w dawce ok 0,8-0-9l/ha moge mieszac z odzywkami krystalonem zielonym mikrostartem i siarczanem i ewenualnie mocznik?

#8809 Share piotr322

piotr322

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 21:37

Pszenica Ozima i jara

Pryskałem tydzień temu chwastoxem trio 1,5l/h pszenice jarą i jęczmień jary i coś słabo widzę działa, pogoda była super +15C, ostrożeń polny wygląda na nieruszony i inne chwasty w fazie siewki co były to też wyglądają jak by rosły dalej ehhh nigdy już tego badziewia nie kupię ;[ mam też przetaczniki i myślę nad SEKATOR 125od pryskał ktoś??

Pryskałem Sekatorem jest godny polecenia, tylko on jest do końca fazy krzewienia ale jak pszenica nie jest jeszcze mocno wyrośnięta nie powinno się nic złego stać.

#8810 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 22 kwiecień 2014 - 21:40

Pszenica Ozima i jara

mogę wymieszać modusa 250 z antywylegaczem, i środkami grzybowymi mocznikiem i odżywką ???

tak dokładniej to:

modus 250 0,3 l/ha
antywylegacz 675 sl 1 l/ha albo stabilan nie wiem jeszcze zobaczymy
halny 200 ec 0,10 l/ha
tenore 400 ew 0,5 l/ha
soprano 1125 sc 0,5 l/ha
procam 1.5 kg / ha [ODŻYWKA]
MOCZNIK 15 KG / HA

ZASTANAWIAM SIĘ CZY MOGĘ TYM OPRYSKAĆ ZBOŻE I MOŻE JESZCZE DODAĆ SIARCZAN MAGNEZU ???

NIE ZWAŻY MI SIĘ ??

zrób modus z antywylegaczem a w drugim zabiegu reszte.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8811 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 22 kwiecień 2014 - 21:43

Pszenica Ozima i jara

co bedziecie robic z tymi przebarwieniami , zarazą na pszenicy bo widze , że nie tylko ja mam ten problem ;)

Po deszczach dałem siarczan + mocznik + insol 3 i jak by przebarwienia zatrzymały się

#8812 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 21:44

Pszenica Ozima i jara witam,poleciałem dziś moddusem z antywylegaczem i za pół godziny po zabiegu poleciał dość mocny deszcz ,zostanie coś z tego zabiegu czy raczej nie?

#8813 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 kwiecień 2014 - 21:56

Pszenica Ozima i jara witam, stosowałem ccc w fazie krzewienia po ruszeniu wegetacji, pryskać jeszcze raz antywylegaczem? jak tak to kiedy?

#8814 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 22 kwiecień 2014 - 22:59

Pszenica Ozima i jara Na samo CCC może już być za późno.

Witam planuje dzis opryskac pszenice ktora ma juz 2 kolanko moddusem 0,3 l + CCC 0,5 l ale nadaja 22 stopnie i sloneczna pogode czy moge jechac z taka mieszanina w godzinach poludniowych czy lepiej wstrzymac sie do wieczora?? Podobno moddus dziala lepiej w wyrzszych temperaturach ale boje sie zeby nie pszypalic.

Zdecydowanie w godzinach południowych możesz jechać. 25 stopni wg mnie jest temp graniczną gdzie zabiegi lepiej przełożyć na późniejsza godzinę.

hej panowie, jak myslicie stanie sie cos jak w takie temperatury jak teraz opryskam pszenice mocznikiem 12kg + siarczan magnezu 12kg na ha? oczywiscie oprysk po 16 godzinie.

Bedzie ok ;)

Witam, co moze byc nie tak , koncowki lisci zrobily sie bardzo zolte , tydzien temu dostala 1.2 ccc + 0,2 moddus'a

Bardziej na septorioze mi to wygląda.

pojawiają sie jakieś owady na pszenicy, pryskacie teraz faza 1-2 kolanko czy poczekać do liścia flagowego?

To postacie dorosłe skrzypionki zbożowej, prowadzą żer uzupełniający aby złożyć jara. Postacie dorosłe nie robią wielkich niekorzyści. Larwy w fazie liścia flagowego należy zwalczać.

U mnie też gdzieś dziwnie miejscami wygląda pszenica, najwięcej jest tego na uwrotach i od drogi :unsure: opryskana tilt turbo 0,9l+ mirage 0,9l ale jeszcze wcześniej pszło gold+izoherb (we właściwej fazie). Mysle, że to może przebarwienia tak jak piszą na etykiecie. I tak oto miejscami wygląda:

Ogólnie mysle, że wygląda nieźle

Nie chciałbym być złym prorokiem ale miałem kiedyś podobne pszenżyto po zabiegu lentipurem, hamowało rozwój do samego zbioru i wiele z tego nie zebrałem.

mogę wymieszać modusa 250 z antywylegaczem, i środkami grzybowymi mocznikiem i odżywką ???

tak dokładniej to:

modus 250 0,3 l/ha
antywylegacz 675 sl 1 l/ha albo stabilan nie wiem jeszcze zobaczymy
halny 200 ec 0,10 l/ha
tenore 400 ew 0,5 l/ha
soprano 1125 sc 0,5 l/ha
procam 1.5 kg / ha [ODŻYWKA]
MOCZNIK 15 KG / HA

ZASTANAWIAM SIĘ CZY MOGĘ TYM OPRYSKAĆ ZBOŻE I MOŻE JESZCZE DODAĆ SIARCZAN MAGNEZU ???

NIE ZWAŻY MI SIĘ ??

Zdecydowanie dodaj 7-10kg siarczanu. Jak będziesz dawać w odpowiedniej kolejności to nic się nie zważy. Możesz dać to wszystko razem ale w godzinach wieczornych. Na słońcu może dojść do przypaleń.
Najkorzystniejsze dla roślin będzie skracanie w godz południowych, i następnego dnia fungicyd z odzywkami wieczorem.

witam,poleciałem dziś moddusem z antywylegaczem i za pół godziny po zabiegu poleciał dość mocny deszcz ,zostanie coś z tego zabiegu czy raczej nie?

Powinno być dość dobrze, skuteczność zabiegu powinna być wysoka. Moddus szybko wnika do rośliny.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#8815 Share batman17

batman17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 09:39

Pszenica Ozima i jara panowie mam pytanie, wiem że forum jest o pszenicy ale spytam o owies? pole leżało ugorem z 5 lat dwa lata temu było zrandapowane, zaorane i wsiana tatarka, tatarka przeorana na jesien. Wiosną wsiana miesz. zbożowa. Podorywka, obornik i orka zimowa, w tym roku na wiosnę wsiałem owies 21 marca. pod korzeń dałem 110kg mocznika pod korzeń, 100kg soli potasowej i 100kg superfosfatu pojedyńczego na ha. Teraz pół pola jest żółta jak cholera, co możę być przyczyną, co mam zrobić aby jej pomogło. owies jest w fazie 3-4 liści??? proszę o pomoc.

#8816 Share seremiak

seremiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 10:28

Pszenica Ozima i jara zobacz czy niema robactwa w glebie

#8817 Share wojcik1207

wojcik1207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 10:34

Pszenica Ozima i jara Panowie pszenica jara monsun siana 21.03 jest teraz w fazie 3-4 lisci. Przedsiewnie dalem 100kg mocznika i planuje dac jeszcze 200kg saletry. Podzielic to na dwie dawki i posypac teraz na krzewienie, czy sie wstrzymac i wysiac jedna dawke w pozniejszym terminie?

#8818 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 10:41

Pszenica Ozima i jara Ja dałem pod korzen okolo 150 mocznika i teraz na krzewienie rozsypalem okolo 130 saletry.

#8819 Share wojcik1207

wojcik1207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 10:42

Pszenica Ozima i jara pozniej jeszcze bedziesz cos dawal?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8820 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 10:59

Pszenica Ozima i jara Tak jescze troche saletry pojdzie z 70kg-100 noi dolistnie troche moczniak