Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22580 odpowiedzi na ten temat

#8721 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 14:33

Pszenica Ozima i jara

Nikt nie jest nie omylny kazdemu coś sie może pomieszać nie oceniajmy ludzi z góry. Ile tej pszenicy było kolego?

1 hektar mało/dużo orka będzie qq

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 04:09
  •  

#8722 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1301 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 14:52

Pszenica Ozima i jara Czy macie problem z rozwadnianiem modusa? u mnie jak tylko go wleje do wody robi się taki glut biały coś jak guma do żucia. Pytałem sprzedawcy to nie wie czemu tak się dzieje. Możliwe żebym miał jakiegoś trefnego czy to jest normalne?

#8723 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 14:56

Pszenica Ozima i jara To jest normalna sprawa z modusem, te gluty napewno sie rozpuszcza.Jak nie chcesz ich miec w opryskiwaczu to rozrób modusa w jakimś wiaderku i pózniej wlej do opryskiwacza.

Edytowany przez milanreal1, 19 kwiecień 2014 - 22:13.
cytowanie poprzedniego posta

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8724 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 19 kwiecień 2014 - 15:02

Pszenica Ozima i jara albo włącz mieszadło wlewając go

#8725 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1301 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 17:27

Pszenica Ozima i jara Mieszadło chodziło cały czas. Ok dziki trochę się uspokoiłem. A można go mieszać np z jakimś mocznikiem, siarczanem, odżywką, grzybówką?

#8726 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 19 kwiecień 2014 - 18:16

Pszenica Ozima i jara ja zrobiłem miksa nie widzę negatywnych skutków póki co. odżywka+ moddus + mondatak + corbel + propico + ccc. tylko deszcz po 4 godzinach. nie wiem czy będzie w pełni działał

#8727 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 19:20

Pszenica Ozima i jara Dwa tygodnie temu zastosowałem na pszenicę i pszenżyto Medax 0,6l i antywylegacz 1l. Pszenżyto Fredro na najlepszym kawałku miało pierwsze kolanko około 2,5cm od węzła krzewienia, na pozostałych około 0,5cm. Wczoraj chodząc po nim źdźbła strzelały pod butem jak zapałki. Znaczy, że chyba środki zadziałały :) W środę wylałem drugą dawkę RSM około 180l/ha. Pierwszy raz stosuję skracanie i wyższe nawożenie azotowe, zobaczymy co wyjdzie w sierpniu.
Do Medaxu dodałem Helicur, ale chyba cudów to po nim spodziewać się nie można. Poprawka będzie chyba Duettem Star

#8728 Share kronolus

kronolus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 19:50

Pszenica Ozima i jara

Co sie stanie jezeli zmieszam magnez z potasem?? Duzo osob pisze ze miesza odzywki NPK z siarczanem i nic sie nie dzieje. Czy to stwierdzenie jest czyms potwierdzone czy to poprostu wyobraznia kolegi??

W zeszłym roku właśnie zmieszałem foliq krystaliczny z siarczanem i mi pszenice troche pokręciło odmiana Bamberka dostała dziwnych plam i już nie było plonu dobrego.
Mam swoje doświadczenie koleś z ODR zwrócił mi na to uwagę oczywiście chodzi o ten magnez mieszany z potasem może przesadziłem z dawką nie wiem ale od tamtej pory nie mieszam .

Edytowany przez kronolus, 19 kwiecień 2014 - 20:19.

#8729 Share dancio

dancio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 20:00

Pszenica Ozima i jara Koledzy mam problemy pszenicą jarą, żółkną od góry liście czym, mogę teraz zapobiec z góry dziękuje :)

#8730 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 20:24

Pszenica Ozima i jara Daj odżywki ;)
Pytanie ode mnie do jakiej fazy tzn do jakiej wysokości kolanka nad węzłem krzewienia moge zastosować 0,2 moddusa i 0,8 ccc. Dziś patrzyłem to jest 1 cm nad węzłem może mniej a pryskać bede mógł dopiero w piątek to pewnie będzie z 1,5 cm do 2 cm nad węzłem krzewienia czy to nie za późno na skracanie tymi preparatemi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8731 Share damaxyz

damaxyz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:informatyka, góry, rolnictwo, sport, elektronika

Napisany 19 kwiecień 2014 - 21:15

Pszenica Ozima i jara Witam,

Pszenica ozima (Akteur i Genius) w marcu otrzymała dawkę 300 kg saletrzaku i wczoraj (pogoda niestety nie pozwoliła wcześniej - deszcz) popryskałem Lintur + Axial. Proszę Was o radę co proponujecie podać teraz - czy nawóz dolistny mocznik + siarczan + odżywki czy może coś innego. Ziemia klasy I i II.

Z góry dzięki.

#8732 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 19 kwiecień 2014 - 21:38

Pszenica Ozima i jara Ja bym dał saletrę doglebowo i dolistnie mocznik (nie za dużo)+siarczan+odżywka i fungicyd jeśli jeszcze nie pryskałeś wtedy zboże dostanie kopa i ruszy pełną parą.

Edytowany przez Yngel, 19 kwiecień 2014 - 21:38.

#8733 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 kwiecień 2014 - 22:12

Pszenica Ozima i jara

1,5l /ha

1,5l to nie jest jakaś wyjątkowo wysoka dawka. Jak pójdzie w fazie krzewienia to bardziej się rozkrzewi, jak za późno może trochę skrócić kłos, ale nie koniecznie. Jak trafisz idealnie skróci.

panowie co sie stanie pszenicy jarej jak ma dopiero 2 liscie a opryskalem ją modusem 0,2 +stabilan 1l +bosfoljar ekstra bo wedlug etykiety nie powino sie stosować modus czesniej jak przed konicem krzewienia a stało sie tak bo to niestety była wsiewka po zimie

Po co antywylegacze w pszenicy jarej w tak wczesnej fazie? Może to się przyczynić do silniejszej krzewistości pszenicy.

Czy macie problem z rozwadnianiem modusa? u mnie jak tylko go wleje do wody robi się taki glut biały coś jak guma do żucia. Pytałem sprzedawcy to nie wie czemu tak się dzieje. Możliwe żebym miał jakiegoś trefnego czy to jest normalne?

To jest absolutnie normalne i to się zdarza, potem te gluty bez problemu się rozpuszczają ;) Jak chcesz sie pozbyć takiego efektu to rozwadniaj moddus zanim wlejesz do opryskiwacza.

Mieszadło chodziło cały czas. Ok dziki trochę się uspokoiłem. A można go mieszać np z jakimś mocznikiem, siarczanem, odżywką, grzybówką?

Można, tylko czasami mogą wystąpić lekkie przypalenia liści dlatego taki zabieg najbardziej bezpieczny dla zbóż jest w dzień pochmurny lub wieczorem. Z kolei moddus najlepiej działa na słońcu.

Daj odżywki ;)
Pytanie ode mnie do jakiej fazy tzn do jakiej wysokości kolanka nad węzłem krzewienia moge zastosować 0,2 moddusa i 0,8 ccc. Dziś patrzyłem to jest 1 cm nad węzłem może mniej a pryskać bede mógł dopiero w piątek to pewnie będzie z 1,5 cm do 2 cm nad węzłem krzewienia czy to nie za późno na skracanie tymi preparatemi?

Nie jest za późno i możesz spokojnie stosować ;)
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#8734 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 23:06

Pszenica Ozima i jara milanreal1 bo to pszenica sian byla w listopadzie i takie paski mi spalilo gdzie snieg polecial i musialem dosiewać jarą toa samą odmiane bo to byla przywodka ale jak dokrzewi to bajka gorzej jak by jej coś zrobilo inego

#8735 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 kwiecień 2014 - 23:11

Pszenica Ozima i jara Nie sądzę aby stało się coś złego ;)
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#8736 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 23:22

Pszenica Ozima i jara ok to dzięki za uspokojenie mnie po tym co zobaczyłem na uloce

#8737 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 07:26

Pszenica Ozima i jara

Daj odżywki ;)

modusa z ccc możesz stosować 0d 1 do 3 kolanka bardzo elastyczny termin

#8738 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 20 kwiecień 2014 - 08:48

Pszenica Ozima i jara

Daj odżywki ;)

ogólnie rzecz biorąc im późniejsze stosowanie tym powinno sie zmniejszyć dawkę CCC a zwiększyć Moddusa (oczywiscie nie do przesady). Te dawki które napisałeś myśle że możesz śmiało stosować, ale do piatku jak będzie ciepło to kolanko bardzo Ci ucieknie.
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#8739 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 09:21

Pszenica Ozima i jara Właśnie się o to boje że mi moze za bardzo uciec, Chodziłem w piatek rano sprawdzałem czy można pryskać i kolanko sporadzycznie sie pokazywało do 0,5 cm nad węzłem ale to w naprawde najwiekszych roślinach. 2 dni super pogody wczoraj zajechałem pod wieczór sprawdzić jeszcze raz i o dziwo kolanko juz 1 cm nad węzłem. Wyjeżdżam na studia i nie bede miał kiedy oprysku zrbić do piątku no ale zobaczymy jak za nadto ucieknie to to albo dam sam moddus albo jeszcze troche ccc zmniejsze. Dzieki za porady. Dopiero teraz widać jak wielki wpływ na wegetowanie roślin ma temperatura. Zboże rośnie w oczach ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8740 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 14:18

Pszenica Ozima i jara stosujecie nalistne nawozenie odzywkami npk/? daje to jakis efekt
taka odzywka zastosowana na lisc flagowy ma jeszcze sens? wplynie jakos na plon? niedoborow na roslinach nie widac zadnych
moze to niepotrzebne nabijanie kosztu?