Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

28679 odpowiedzi na ten temat

#8681 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 845 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 16 kwiecień 2014 - 21:24

Pszenica Ozima i jara

Jutro chce pryskac antywylegaczem ccc .czy w ten sam dzien moge dac2 dawke saletry.a jesli nie to po jakim czasie od oprysku mpge dac2 dawke saletry

możesz w ten sam dzień jeśli tylko zdążysz.

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 11:07
  •  

#8682 Share richardo29

richardo29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 05:34

Pszenica Ozima i jara Witam potrzebuje waszej rady pszenica ucieka z kolankiem a nie pryskana na chwasty, czy moge poleciec modusem z antywylegaczem plynnym a za dzien dwa herbicydem?

#8683 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 940 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 06:11

Pszenica Ozima i jara A czy ktos mipowie ile dac moze kompletny zabiegna grzyba tzn 3x na grzyba bo to koszt powiedzmy 500zl i przy plonie ok 6t uzyska sie np 7 ton?Bo jezeli nieto chyba mysle ze pryskanie na grzyba tylko po to zeby nadwyzka plonu sie zwrocila za fungicydy mija sie chyba z celem?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8684 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 17 kwiecień 2014 - 06:59

Pszenica Ozima i jara To zależy nie tylko od ochrony grzybowej ale głównie od klasy ziemi,nawożenia,wilgoci w ziemi bo możesz zrobić 3 X na grzyba będzie susza i co wtedy plon będzie niski.

Edytowany przez milanreal1, 17 kwiecień 2014 - 22:37.
cytowanie poprzedniego posta

#8685 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 07:02

Pszenica Ozima i jara

Witam potrzebuje waszej rady pszenica ucieka z kolankiem a nie pryskana na chwasty, czy moge poleciec modusem z antywylegaczem plynnym a za dzien dwa herbicydem?

Daruj sobie modusa w ogóle skracanie. Opryskaj na chwasta a za 5-10 dni rób co chcesz. Planujesz 8t że skracanie jest konieczne? Herbicyd też je przytrzyma.

#8686 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 845 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 17 kwiecień 2014 - 07:50

Pszenica Ozima i jara Jeśli ma odmianę podatną na wyleganie to nawet jak by celował w 5t/ha to mu pszenicę położy, stosowanie regulatorów wzrostu jak najbardziej wskazane.
Richardo29 poczekaj tak ze trzy dni chociaż.

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

#8687 Share dkc3232

dkc3232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 08:52

Pszenica Ozima i jara

Witam potrzebuje waszej rady pszenica ucieka z kolankiem a nie pryskana na chwasty, czy moge poleciec modusem z antywylegaczem plynnym a za dzien dwa herbicydem?

Jak najbardziej najważniejsze w tej chwili skracanie, po jakiś 2 -3 dniach śmiało z herbicydem. Jeśli będziesz stosował mustang możesz pokusić się o jeden zabieg, ale tutaj lepiej uważać z takim rozwiazaniem.

#8688 Share grego2

grego2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 09:15

Pszenica Ozima i jara Przejechałem się po odmianach i najsłabiej przynajmniej kolorystycznie i wizualnie wygląda Bamberka dosyć blada, Julius i Ludwig bardzo ładne szczególnie Ludwig robi o tej porze wrażenie ciemna zieleń ładnie rozrośnięty, Jeden kawałek specjalnie ominąłem fungicydem i nie ma żadnych oznak chorób. Na Bamberke dam jeszcze mocznik z siarczanem magnezu.

#8689 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 kwiecień 2014 - 09:34

Pszenica Ozima i jara Panowie u mnie w regionie pszenice nie opryskane bo od 2 tyg nie ma warunkow dzisiaj jest pogoda na pryskanie pryskac zborza Mustangiem na noc zapowiadaja 4 stopnie i podobnie na przyeszle dni pryskac??

#8690 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6580 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 kwiecień 2014 - 10:47

Pszenica Ozima i jara wczoraj ponad 10-15 stopni ciepła i modus+ccc w nocy ponoć prawie zero, dziś już jest 15.
Ciekawe co z tego wyjdzie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8691 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 17 kwiecień 2014 - 11:04

Pszenica Ozima i jara panowie dawał ktoś juz może druga dawkę saletry?U mnie pszenica w 1 kolanku

#8692 Share jajonasz

jajonasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 11:10

Pszenica Ozima i jara Ja chyba zaraz jade, tylko że pszenica jeszcze trochę mokra :(

Otrzymane zadanie jest świętym, wykonujesz je do końca za wszelką cenę

#8693 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • Zainteresowania:Tworzenie muzyki

Napisany 17 kwiecień 2014 - 11:40

Pszenica Ozima i jara a co sie stanie jak CCC da sie przed 1kolankiem ,albo po 1 kolanku. Są jakieś negatywne skutki?

#8694 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 470 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 12:34

Pszenica Ozima i jara U mnie też pogody nie ma i dopiero we wtorek planuję pryskać pszenicę Moddusem, potem za trzy dni fungicyd i za trzy dni herbicyd.
Odnośnie wielu postów pojawiających się na tym Forum, a dotyczących stosowania nawozu w dniu jakiegokolwiek zabiegu ochrony roślin, bądź dokarmiania dolistnego - w tamtym roku stosowałem około 11 godziny herbicyd Starane w pszenicy ozimej, a około 16 sypałem drugą dawkę saletry. I nic się nie stało. Zresztą nawet się nie zastanawiałem, czy tak robić, czy nie. Ważne, aby nawóz siać na suche rośliny, bo inaczej można poparzyć zboże.

#8695 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1152 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 17 kwiecień 2014 - 13:52

Pszenica Ozima i jara panowie tak się zapytam bardziej doświadczonych bo pierwszy raz mam pszenice, czym prysnąć pszenice ozimą na grzyba? i kiedy to zrobić można już?

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#8696 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 17 kwiecień 2014 - 15:42

Pszenica Ozima i jara zależy ile zabiegów, przynajmniej z dwa czyli teraz na 1 kolanko a drugi na liść flagowy

#8697 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 901 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 18:28

Pszenica Ozima i jara

Daruj sobie modusa w ogóle skracanie. Opryskaj na chwasta a za 5-10 dni rób co chcesz. Planujesz 8t że skracanie jest konieczne? Herbicyd też je przytrzyma.

trochę Twoja wypowiedź jest nie na miejscu, herbicyd przytrzyma na tyle, że później nie wyłoży? Żarty. Ja dwa lata temu zrobiłem 'myjaka' na poprzeczce bo mi zabrakło troszkę środka i tych kilka metrów pszenica była o wiele wyższa i trochę ją położyło.. Teraz i w najbliższym czasie jej nie położy, ale jak już będą kłoski, czy też później przed koszeniem jak jakieś nawałnice, deszcze wiatry przyjdą - to powodzenia z Twoim przytrzymaniem herbicydem... :)
Moim zdaniem środki typu modus robią zajebistą robotę, ostatnie lata stosuję mieszankę stablian + modus na 1 kolanko, i jakie deszcze czy nawałnice nie były - pszenica stała. A pamiętam za gospodarzenia poprzednika - leżała po nawałnicach jakby jakim walcem przejechał i też nie było wtedy mierzone w 8t, tylko plony były w granicach 3-5t.

To, że kolanko ucieka, to nie ma tragedii. Modusem, Medaxem czy też Cerone również po tym 1-szym kolanku można skutecznie przytrzymać pszenicę.. np dasz między 1-2 kolankiem 1,2l stabilanu+ 0,3modusa i powinno być ok.
Zależy co masz na chwasty jak lancet, to wal na kolanko a później lancetem.

Edytowany przez skywalker89, 17 kwiecień 2014 - 18:36.

#8698 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 17 kwiecień 2014 - 18:45

Pszenica Ozima i jara Ja jutro wpaduje z saletrą druga i ost dawka bo pszenica cos blednie, pójdzie 250kg/ha

#8699 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4225 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 18:55

Pszenica Ozima i jara

U mnie też pogody nie ma i dopiero we wtorek planuję pryskać pszenicę Moddusem, potem za trzy dni fungicyd i za trzy dni herbicyd.
Odnośnie wielu postów pojawiających się na tym Forum, a dotyczących stosowania nawozu w dniu jakiegokolwiek zabiegu ochrony roślin, bądź dokarmiania dolistnego - w tamtym roku stosowałem około 11 godziny herbicyd Starane w pszenicy ozimej, a około 16 sypałem drugą dawkę saletry. I nic się nie stało. Zresztą nawet się nie zastanawiałem, czy tak robić, czy nie. Ważne, aby nawóz siać na suche rośliny, bo inaczej można poparzyć zboże.

Się rzucało na oszronione, zaroszone rośliny czy w deszcz, saletra/mocznik/saletrosan i rzadnych poparzeń :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8700 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2679 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 20:15

Pszenica Ozima i jara

Ja jutro wpaduje z saletrą druga i ost dawka bo pszenica cos blednie, pójdzie 250kg/ha

druga dawke saletry dawałem 2 tygodnie temu.Trzecia na poczatku maja