Polecane posty

Zenonim    223

Da radę ja sieję jutro Ozona po burakach. w tamty roku siałem w listopadzie i była najlepsza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

przymierzam się do zakupu nawozów na wiosnę...

co myślicie o pierwszej dawce na pszenicę w postaci Salmagu (27,5N 3,5CaO, 4MgO), potem po ok 2-3 mocznik?

Ten Salmag zawiera dodatkowe składniki czego nie ma w saletrze.... a cena za 1kg N jest porównywalna 3,89 Salmag - 3,7 Saletra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Toż to to samo co Saletrzak prawie. 

RSM, Saletrosan, Saletra amonowa najlepsze na pierwszy strzał wiosną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Saletrzak średnio się nadaje posypowo. Jak chcesz dać CaO i MgO to zdecydowanie lepsza będzie saletra CAN z yary. Droższa od saletrzaku ale ma lepszą przyswajalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Ja  stosowałem saletrzak z powodzeniem wiosną i nawet na druga dawkę. Czy warto przepłacać i kupować yara ? Nie wiem. Teraz sypię  saletre kedzierzyńską bo mój handlarz akurat tym handluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Saletrzak na drugą dawkę z mocznikiem w stosunku 1/1 -przynajmniej u mnie to się sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

koledzy jak myślicie czy pszenica siana 15.11 da sobie radę? dodam że nie jest to przewódka .

Wszystko zalezy od układu pogody :) Ja siałem 2 lata temu legende 13 listopada i dała 6 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Nawet jak posiejedz w grudniu wszystko zalezy jaka bedzie zima , a nastepnie jak przetrwa to szybko N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elciamloda    0

panowie i panie czy nawozy juz pod dachem zakupione i moje pytanie jakimi dawkami azotu zaczac nawozenie pszenicy ozimej i pszenzyta jestem tu nowy na form i mlodym bez doswiadczen w tym temacie rolnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Oj poczytaj sobie całe fora masz wszystko robiłem razem z ojcem teraz kilkańaście lat sam i nadal się uczysz wszystko się zmienia nawozy opryski uprawa chciałem tobie napisać ale nie ma sensu pisania na ten temat nie da rady w kilku zdaniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

panowie i panie czy nawozy juz pod dachem zakupione i moje pytanie jakimi dawkami azotu zaczac nawozenie pszenicy ozimej i pszenzyta jestem tu nowy na form i mlodym bez doswiadczen w tym temacie rolnikiem.

podaj jakieś informacje o plantacji: obsada, termin siewu, odmiana, stan roslin, przedplon, oczekiwany plon. Bez tego to jak wróżenie z fusów..


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W tym sezonie pierwsza dawka będzie raczej obfitsza. Jeszcze nie było nawet większego przymrozku, a już koniec listopada. Dopiero wiosna, gdy będzie można wjechać na pole wszystko się rozstrzygnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elciamloda    0

Moim zdaniem jak na dzien dzisiejszy to wszystko fajnie wyglada kolorek mocny roslinka zdrowa.Pszenzyto siane po bobiku 14h na 4b,5kl pod koniec wrzesnia w ilosci 225kg/h jest pokrzewione ladnie jak na moje oko a plon to bym chcial osiagnac tak na poziomie 5,5do 6,5t/h.Natomiast pszeniczka to tak czesc jest tez niezla a na tej ciezkiej ziemi na glinie to juz jest slabsza bylo za sucho i miala cierzko sie wybic w gore przedplon po pszenicy dwa lata temu byl tam bobik to pszeniczka byla ladna a trzy lata temu bylo wapnowane siew na poczatku pazdziernika 230kg/h a plon bym chcialbym osiagnac z tego kawalka[20h]jak najlepszy kl2do4.Woj.warm-maz.


Na wiosne pod pszenice i pszenzyto na 1 dawke planuje dac 200kg/h saletry amonowej na 2 tez 200kg/h saletry amonowej a miedzy 1 a 2 dawka to dac dolistnie mocznik siarczan i odzywki i jakie najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

panowie i panie czy nawozy juz pod dachem zakupione i moje pytanie jakimi dawkami azotu zaczac nawozenie pszenicy ozimej i pszenzyta jestem tu nowy na form i mlodym bez doswiadczen w tym temacie rolnikiem.

 

Ja saletre 34 %N zakupiłem w dobrej cenie 1240 zł tona. A jakim dawkami nawozic to zalezy od stanu pszenicy na wiosne. Jesli dobrze wyglada to ja w swoim przypadku daje w granicach 60 kg N czyli około 180 kg saletry na hektar bo ogolnie tyle pszenica potrafi przerobic azotu w pierwszej dawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Ja tam się zastanawiam co brać na pierwszą dawkę Saletrosan czy Saletra ( jaką).  Może stawię zdjęcie pszenicy i mi coś poradzicie panowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

podobno saletrosan jest bardzo dobry bo posiada dobrze przyswajalna siarke dla rosliny i azot jest tez jest lepiej przyswajalny wtedy. Duzo ludzi chwali ten nawoz. Podobno idealny na pierwsza dawke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Ja saletre 34 %N zakupiłem w dobrej cenie 1240 zł tona. A jakim dawkami nawozic to zalezy od stanu pszenicy na wiosne. Jesli dobrze wyglada to ja w swoim przypadku daje w granicach 60 kg N czyli około 180 kg saletry na hektar bo ogolnie tyle pszenica potrafi przerobic azotu w pierwszej dawce.

 

a jesli zle wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

źle czyli co ?? rzadka czy co ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

podobno saletrosan jest bardzo dobry bo posiada dobrze przyswajalna siarke dla rosliny i azot jest tez jest lepiej przyswajalny wtedy. Duzo ludzi chwali ten nawoz. Podobno idealny na pierwsza dawke

saletrosan bardzo dobry ale na plantacje dobrze rozkrzewione jesienią i o dobrej kondycji wiosną - tam gdzie nie potrzeba wielkiego "azotowego kopa"

Na plantacje słabsze bardziej saletra

  • Like 1

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Ja saletre 34 %N zakupiłem w dobrej cenie 1240 zł tona. A jakim dawkami nawozic to zalezy od stanu pszenicy na wiosne. Jesli dobrze wyglada to ja w swoim przypadku daje w granicach 60 kg N czyli około 180 kg saletry na hektar bo ogolnie tyle pszenica potrafi przerobic azotu w pierwszej dawce.

W grudniu zeszłego roku kupowałem saletrę 34%N po 1200zł/t i jeszcze się nie orientowałem w cenach ale myślałem że będzie tańsza gdyż cena gazu nie wzrosła w porównaniu do zeszłego roku a to podobno główny wyznacznik cen. Sporo lepiej jest z ON bo da się już kupić po 4.80 za litr i może jeszcze spadnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Praktycznie zawsze daję 200l RSM32 80N/ha przed  /na początku ruszeniem wegetacji, a z drugą dawką kombinuję w zależności jak wygląda.

ON 4,75-5zł na stacji RSM32 940zł/t Canwil27 1060/t brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj