Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22572 odpowiedzi na ten temat

#8661 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 21:35

Pszenica Ozima i jara Także Sailor mi się nie podoba, bardzo widocznie reaguje na mozaikach, ciut słabsza gleba i już widać róźnicę z daleka. Siedzi, siedzi i nie rośnie Arkadia lepiej trochę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 15:53
  •  

#8662 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 14 kwiecień 2014 - 21:43

Pszenica Ozima i jara U mnie Sailor wygląda możliwie. Tyle ze posiałem go na polu klasy 2(pierwszy zasiew na tym polu, świeży nabytek, wcześniej był tam sad potem ugór). Jedyne co to miejscami słabo powschodził i trochę rzadki, ale to wina uprawy przedsiewnej. Nie jestem przyzwyczajony do tak zwięzłej gleby i popełniłem błąd. Po orce gleba się tak zeschła, że uprawa agregatem uprawowym potem siew agregatem talerzowym a bryły wielkości głowy i twarde jak kamienie.

#8663 Share Roberto653

Roberto653

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 21:49

Pszenica Ozima i jara Witam. Mam zamiar opryskać przenicę odżywką, chcę dać siarczan magnezu (mikrokompleks), basfoliar 10l na hektar i mocznik, i nie wiem jak zrobić czy zastosować najpierw siarczan z mocznikiem i za tydzień basfoliar czy wszystko razem w dwóch takich samych dawkach?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8664 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 22:37

Pszenica Ozima i jara Ile max można dać siarczanu magnezu jednowodnego w oprysku? Z ekolistem Z 2l/ha i nie wiem czy może dać jeszcze mocznik ale chyba poczekam bo dziś druga dawka saletry 60kg N poszło to może mocznik na później z kolejnym ekolistem pójdzie ale to zależnie od warunków i wyglądu

#8665 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 22:55

Pszenica Ozima i jara tak caly czas mysle, zamierzam na druga dawke azotu dac saletre 250 kg. na forum radzono zeby dac 150 a potem miedzy 3-4 kolankiem 100 kg. wszystkie zrodla przy dawaniu 2 krotnie azotu podaja ze nalezy dac przy ruszeniu wegetacji i podczas strzelania w zdzblo, nie ma nic o dzieleniu dawek na dwie podczas strzelania w zdzblo. 250 kg saletry na raz chyba pszenica da rade przerobic?

#8666 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 15 kwiecień 2014 - 09:18

Pszenica Ozima i jara Witam kolegów.Nie wiem czy mogę wykonać takie zabiegi jak dać mocznika dzisiaj a jutro na chwasta popryskać a pryskał będę goldem może być takie cosik pozdrowionka.

#8667 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 11:36

Pszenica Ozima i jara @sybiuszek24 Chcesz dokarmić dolistnie czy mocznik będziesz rozsiewał rozsiewaczem ?

#8668 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 15:17

Pszenica Ozima i jara

Ile max można dać siarczanu magnezu jednowodnego w oprysku? Z ekolistem Z 2l/ha i nie wiem czy może dać jeszcze mocznik ale chyba poczekam bo dziś druga dawka saletry 60kg N poszło to może mocznik na później z kolejnym ekolistem pójdzie ale to zależnie od warunków i wyglądu

Siarczan magnezu 1-wodny(proszek) stężęnie max 3%. Ja dawałem 4,5kg/200l wody. Weź tuż przed opryskiem wiadro wody i trzymaj włączoną wiertarke z mieszadłem i syp pomału siarczan, inaczej porobią Ci się bryły "lodu" :D Było kupić 7-wodny, on się łatwo rozpuszcza.

A tak wogóle to szkoda kasy powiedziałbym, stosowałem w zesżłym roku na 2ha i na 2ha nie stosowałem, taka sama ziemia, nawożenie, ochrona, odmiana pszenicy i różnicy żadnej nie było przy 2 zabiegach 6kg/ha. Chyba, że wzmaga działanie środków ochrony roslin to może jeszcze ale to już lepsze adiuwanty i taniej wyjda.

A już z mocznikiem to wogóle szkoda czasu na zabawe, stosowałem to nic tylko duża presja chorób po nim. Pole kontrolne miałem nie opryskane i zdecydowanie mniejsza presja była jak nie opryskałem mocznikiem.

Edytowany przez MarcinC360, 15 kwiecień 2014 - 15:20.

#8669 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2117 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 15 kwiecień 2014 - 15:57

Pszenica Ozima i jara coś przybladły zboża po tych deszczach i po tym zimnie :mellow:
Planuje jak się wypogodzi dac jej dolistnie Mg , a za jakiś tydzien w fazie 1-2 kolanka druga i ostatnią dawke saletry.
Potem Modus i T2.

#8670 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 15 kwiecień 2014 - 16:28

Pszenica Ozima i jara

@sybiuszek24 Chcesz dokarmić dolistnie czy mocznik będziesz rozsiewał rozsiewaczem ?

Sorry że tak późno mocznik rozsiewaczem będę siał.Więc jak mówisz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8671 Share Mareg

Mareg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 15 kwiecień 2014 - 17:56

Pszenica Ozima i jara co myślicie , żeby dac w jednym oprysku mocznik , siarczan Mg każdego po 12-13 kg. 3 kg kristalonu, 1l miedzi w płynie i coś od grzyba np. wirtuoz na 300l wody/ha ??

#8672 Share tomekburza3

tomekburza3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 19:31

Pszenica Ozima i jara Faktycznie pszenica sailor jest wrażliwa na złe warunki atmosferyczne, Arkadia i Jantarka wyglądają trochę lepiej i mniejsze nasilenie chorób niż na pszenicy Sailor mimo gorszego przedplonu. Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów po jakim czasie będzie widać efekty Axiala? Oprysk wykonany 8 dni temu i jak narazie miotła piękna zielona. Jeszcze jedno pytanie jaki wpływ na rośline może mieć zastosowanie huzara lub lanceta w fazie 2-3 kolanka?

#8673 Share Mareg

Mareg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 15 kwiecień 2014 - 19:38

Pszenica Ozima i jara @tomekburza3 ja w tamtym roku pryskałem huzarem w fazie dobrego drugiego kolanka i nie było widac żadnych skutków ubocznych ;)

#8674 Share joziorej

joziorej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 20:19

Pszenica Ozima i jara a stosował ktoś nawozy dedykowane ,,Dr Green,,podobno rewelacjia ja zaczynam w tym roku zobacze jaki będzie efekt

#8675 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 20:28

Pszenica Ozima i jara Mocny skład mają, koszt od 12-17 zł za kg, więc niw wygórowany, ze względu na skład, dawkowanie 1-2 kg/ha.Może będę teraz stosował, jak inne mi się skończą.
Muszę do nich napisać żeby mi składy wszystkiego przysłali.

#8676 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 15 kwiecień 2014 - 20:30

Pszenica Ozima i jara

Faktycznie pszenica sailor jest wrażliwa na złe warunki atmosferyczne, Arkadia i Jantarka wyglądają trochę lepiej i mniejsze nasilenie chorób niż na pszenicy Sailor mimo gorszego przedplonu. Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów po jakim czasie będzie widać efekty Axiala? Oprysk wykonany 8 dni temu i jak narazie miotła piękna zielona. Jeszcze jedno pytanie jaki wpływ na rośline może mieć zastosowanie huzara lub lanceta w fazie 2-3 kolanka?

Stosowałem axial ponad 2 tyg temu i miotły teraz nie mogę zauważyć nigdzie, ale żyto strasznie szybko rośnie i zagłuszyło. Ale sądzę że po 2-3tyg efekt chwastobójczy powinien być.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#8677 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 20:42

Pszenica Ozima i jara Podajcie skład tego Dr Green bo z tego co znalazłem to nic nie warte odżywki.

#8678 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 15 kwiecień 2014 - 21:14

Pszenica Ozima i jara dr green to jakiś żart
już wolałbym praparaty firmy Yara przynajmniej wiem za co płacę wypróbowane mówię o dolistnych

Thug

#8679 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 21:19

Pszenica Ozima i jara Mam dwa worki po nim, jeden to NP 12- 36 Start, daje się go na wszystko jako pierwszą po 12-13 zł,
A drugą mam na zboża, ale jutro spiszę i podam, z tego co pamiętam to Bor 0,5 Mangan 8% Miedź 5 lub 6%
Oparte na nośnikach aminokwasach, nie są schelatyzowane.
Osobiście jadę od paru lat na Dalgety Cumans, 16% Manganu 8 lub 6 % Miedzi cynk, azot, i coś jeszcze, lub sam mieszam,
Koło mnie gospodarstwo 5 tyś ha na nie przeszło, więc to nie żart, i nie ma w nich 0,00nic

Edytowany przez tomek73, 15 kwiecień 2014 - 21:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8680 Share QWERTY888

QWERTY888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 21:38

Pszenica Ozima i jara jakie znaczenie gospodarcze ma przypalenie pszenicy rsm. Spadek plonu? Wiecej chorob grzybowych?