Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#8621 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 11:44

Pszenica Ozima i jara Twoja druga mieszanina zawiera fluroksypyr, więc efekty po tygodniu to normalka. Chisel u mnie w zeszłym roku prawie doczyścił pszenżyto i pszenicę z miotły zbożowej która została po DFF+IPU. Pierwsze efekty były po ok 1,5tygodnia. Aby zabieg był skuteczny(nie tylko Chisela) trzeba jaknajwięcej SA "dostarczyć" chwastom, a to przy bujnym zbożu jest czasami problemem. Dawałeś Trenda?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 07:54
  •  

#8622 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 735 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 12:06

Pszenica Ozima i jara

Co do twoich pytań to nie pomogę , ale to żółknięcie w tym roku obserwuje się na pszenice jeżdżę trochę po woj. lubelskim i jak patrzę to tak niektóre pszemice się zachowują , ale do rzeczy mam pytanie zastosowałeś huzara w niskich temp. i jak z działaniem bo kiedyś jak był huzar w granulacie to jak najbardziej go uważałem za najlepszy środek a teraz w tej formulacji płynnej to jak dla mnie się popsuł , a może inaczej potrzebuje wysokiej temp. do dobrego działania , więc jak możesz to napisz jak zadziałał u ciebie po tych przymrozkach

Mam pytanko nie stosowałem nigdy modusa z ccc , w tym roku mam zamiar zastosować , z tego co rozmawiałem to najlepiej w fazie pierwszego kolanka , ale niestety u mnie zimno i przekropnie a pszenica idzie do góry , lepszą aurę i cieplejszą nadają dopiero pod koniec tygodnia więc ucieknie , ale na modusie pisze że można stosować do 3 kolanka taką mieszaninę i z tąd moje pytanie czy ktoś stosował w późniejszej fazie taki zabieg i jaki efekt końcowy był z góry dzięki za odp. pozdrawiam

co do ccc+modus, to jak zadziała w późniejszych fazach to na pewno zależy od odmiany i warunków jakie będą panować. Część pszenicy na początku tygodnia potraktowałem intesywnie tzn na chwasty, skracanie z fungicydem, odżywka oraz RSM (każdy zabieg oddzielnie, rsm pierwszy raz stosowałem i boję się że może przesadziłem bo wylałem 250l/ha 32%). z ccc+modus trafiłem na fajną pogodę bo było słonecznie, ale mam obawy czy może się nie pospieszyłem z zazbiegiem, ale po rozicnaniu pojedynczych pędów kolanko niby było nad więzłem krzewienia, ale w słabszych pędach nie wiem jak to wyjdzie, pierwszy raz tak zastosowałem.
W ub. roku ccc+modus opóźniłem ze względu na dużą nierwóność pszenicy, i wyszło tak że niektóre miały 2 kolanko już a niektóre dopiero 1.. efekt skaracania? W moim przypadku udało mi się, pszeniczka super stała, ale zastosowałem dawkę troszkę niestandardową bo ccc 1,2l+ 0,25 modusa.

#8623 Share 1490

1490

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 13:08

Pszenica Ozima i jara

Twoja druga mieszanina zawiera fluroksypyr, więc efekty po tygodniu to normalka. Chisel u mnie w zeszłym roku prawie doczyścił pszenżyto i pszenicę z miotły zbożowej która została po DFF+IPU. Pierwsze efekty były po ok 1,5tygodnia. Aby zabieg był skuteczny(nie tylko Chisela) trzeba jaknajwięcej SA "dostarczyć" chwastom, a to przy bujnym zbożu jest czasami problemem. Dawałeś Trenda?

Witam trend był w zestawie więc też poszedł i siarczan jednowodny 3 kg na 250 l wody

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8624 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 13 kwiecień 2014 - 13:35

Pszenica Ozima i jara Witam.
W zeszłym roku posiałem pszenicę dla kurek. Nie jest tego dużo, ale coś mi przyatakowało. Proszę o poradę co to za chorubsko ją dopadło? Od chwastów jeszcze nie było pryskane. Na jesieni przed siewem dałem nawóz wieloskładnikowy. Z wiosny dałem troszkę saletry amonowej.

A, o to i objawy: af1001.jpg
i
af1002.jpg

#8625 Share 1490

1490

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 13:56

Pszenica Ozima i jara Witam wygląda na kwaśną glebe i mało jedzenia na jesień ile tego byłona h

#8626 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 13 kwiecień 2014 - 14:00

Pszenica Ozima i jara 75 kg fosforanu i 75 kg soli. Gleba kwaśna to fakt. W tym roku będę wapnował. Jak można teraz zaradzić temu?

#8627 Share 1490

1490

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 14:07

Pszenica Ozima i jara Witam dałbym saletre do woli tzn ok250 kg na h i pojechać niezwłocznie w poprzek lub ukośnie broną za tydzień powinno być ok

#8628 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 14:11

Pszenica Ozima i jara W sytuacjach krytycznych pH można zastosować nawóz wapniowy szybkodziałający- kredę i to tak żeby zboża miały jak najmniejszy kontak z wapnem. Do tego intensywne dolistne dokarmianie P, K i Mg. Na jesień próby glebowe/ewentualnie kwasomierz i zmierzyć pH, i wapno. Najpierw kasa na wapno, później na nawozy

#8629 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 14:34

Pszenica Ozima i jara

co do ccc+modus, to jak zadziała w późniejszych fazach to na pewno zależy od odmiany i warunków jakie będą panować. Część pszenicy na początku tygodnia potraktowałem intesywnie tzn na chwasty, skracanie z fungicydem, odżywka oraz RSM (każdy zabieg oddzielnie, rsm pierwszy raz stosowałem i boję się że może przesadziłem bo wylałem 250l/ha 32%). z ccc+modus trafiłem na fajną pogodę bo było słonecznie, ale mam obawy czy może się nie pospieszyłem z zazbiegiem, ale po rozicnaniu pojedynczych pędów kolanko niby było nad więzłem krzewienia, ale w słabszych pędach nie wiem jak to wyjdzie, pierwszy raz tak zastosowałem.
W ub. roku ccc+modus opóźniłem ze względu na dużą nierwóność pszenicy, i wyszło tak że niektóre miały 2 kolanko już a niektóre dopiero 1.. efekt skaracania? W moim przypadku udało mi się, pszeniczka super stała, ale zastosowałem dawkę troszkę niestandardową bo ccc 1,2l+ 0,25 modusa.

Dzięki za odpowiedź , ale jakbyś jeszcze mógł napisać czy robiłeś jakąś kontrolę i czy efekt skrócenia był widoczny

#8630 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 kwiecień 2014 - 16:04

Pszenica Ozima i jara Panowie zauwazylem ze wyszlo mi niedawno troche mietlicy w pszenicy i bede musial to poprawic tam gdzie woda stala , kolanko jeszcze przy ziemi i chce to protuganem albo czyms opryskac jakims izoprotunem stosowal ktos w fazie 1 kolanka ?? nic sie chyba nie powinno stac bo na etykiecie ze do konca krzewienia mozna pylic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8631 Share mtz55

mtz55

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 16:15

Pszenica Ozima i jara Witam czy moge zastosować na skracanie pszenicy (Modus+ccc +promax450ec+tern premium 575ec+ osd zboże 2kg).

#8632 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1220 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 16:27

Pszenica Ozima i jara Było już o tym parę razy pisane że nie można łączyć Moddusa z innymi opryskami. Jedynie to tylko Moddus + CCC możesz zmieszać jeśli chcesz żeby dobrze zadziałało.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#8633 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 16:54

Pszenica Ozima i jara

Zasiałem pszenicę jarą po łakach na glebie klasy 4 gdzie niegdzie 3 no i teraz mam problem ponieważ zaczyna zółknąć i jest bardzo blada co zrobić czym opryskać lub czym posiać pomużcie prosze.Pozdrawiam! - pytanie kolegi Pronara 123 Odpowiadam :)
Postanowiłem pomóc koledze chociaż ostatnio się nie udzielałem na forum. Drogo kolego sądze że u ciebie na polu wystąpiły objawy choroby tzw "nowin" czyli gleb na których dopiero rozpoczęto uprawę roślin uprawnych. Z opisu pola wynika że występuje rażący brak miedzi, cynku, magnezu, boru czyli tzw mikroelementów,, należy szybko podać dolistnie jakiś dobry preparat mikroelementowy, ale w najniższej zalecane j dawce przez producenta, to chwilowo powinno pomóc, za jakieś 2 tyg jak pszenica odżyje i będzie miała ze 3 liście ponownie niską dawkę mikroelementów plus siarczan magnezu i tak ze 100 gram boru , następne w fazie 3 kolanka ponownie plus siarczan magnezu, powinno pomóc ale nie spodziewaj się w rekordów plonowych, po zbiorach zaleiciłbym wapnowanie wapnem magnezowym w wersji "na bogato". Działaj i daj znać jak wychodzi, pozdrawiam :)

W przypływie dobrego humoru odpowiem koledze Knoro 93.
Termin odchwaszczania wiosennego jest zawsze ryzykowny, bo wiosna lubi być kapryśna i tak jak w tym roku cały czas jest chłodno i nie ma kiedy huzarem popryskać a on wymaga ciepłych dni, prysnołeś Huzarem i teraz pszenica "siedzi", preparat ten jest regulatorem wzrostu i działa na chwast jak i na pszenice, to tak jak byś walnoł kolege młotkiem kilowym w głowę i dziwił się że nie wstaje :), musi swoje odchorować - do tego chwasty te najbardziej uciążliwe nadal będą rosły i czeka cię zabieg korekcyjny, co do żółknięcia dolnych liści - typowy objaw braku magnezu , żółkną liście dolne bo roślina przemieszcza magnez do górnych młodych partii rośliny aby zapewnić sobie rozwój a redukuje liście najmniej produktywne, także kolego do każdego zabiegu siarczan magnezu trzeba dodać, tak jak u kolegi wyże wapnowanie wapnem magnezowym w wersji "na bogato". Wrócę do pryskania pszenicy od wielu lat pryskam pszenicę na jesieni albo tuz po siewie albo w fazie 2-3 liści, efekt murowany i do tego mam luz terminowy no i wychodzi taki zabieg tanio, mam prawie całą jesień na wykonanie zabiegu a nie niepewną wiosnę gdy terminy na wszystko gonią, stosowałem Maraton a teraz o d 2 lat Komplet, pozdrawiam :)

Szkoda że ostatnio żadko zagląasz na forum i służysz swoją radą tym mniej doświadczonym. Rozmawiałem kiedyś z Toba na gg o ile sie nie myle i wiem ze masz naprawde ogromna wiedze jeśli możesz częsciej odwiedzaj forum często brakuje tu fachowej porady ;) Odnośnie pszenicy. Chwasty skreca przytulia juz calkiem pozółkła także zabiegu korekcyjnego raczej nie będzie. Napisałem tego posta odnośnie huzaru poniewieważ co roku pryskamy jesienia żeby wiosna był spokój. Ten rok był wyjątkowy na podlasiu było bardzo mało terminów na wykonanie zabiegu dlatego cześć pola nie została opryskana podobnie zreszta jak i rzepaku czego skutki sa teraz bardzo dotkliwe ( również odchorowuje galere). Jestem zaskoczony po prostu że zboże tak rażąco odczuło odchwaszczanie. Odnośnie żółtych liści sam nie wiem czego to moze byc efekt być może masz racje że magnezu ale w poprzednich latach aż tak bardzo nie było tego widać jak w tym roku. Ja podejrzewam w tej kwesti również brak wilgoci. A może ma jakies znaczenie że rzepak był przedplonem? Mam 20 metrów dalej to wyglada rewelacyjnie dawno takiego nie miałem. Siarczanem mialem dać wczoraj ale już chyba odpuszcze az do oprysku na grzyba tym bardziej że zapowiadaja deszcz i niskich temperatur ciąg dalszy.

#8634 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 735 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 17:22

Pszenica Ozima i jara

Dzięki za odpowiedź , ale jakbyś jeszcze mógł napisać czy robiłeś jakąś kontrolę i czy efekt skrócenia był widoczny

był widoczny bo tam gdzie jakiś myjak na uwrociu był zrobiony to była wyższa, a z drugiej strony w miejscach gdzie nałożyło się na poprzeczkach to była jeszcze niższa...

#8635 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 17:24

Pszenica Ozima i jara

Panowie zauwazylem ze wyszlo mi niedawno troche mietlicy w pszenicy i bede musial to poprawic tam gdzie woda stala , kolanko jeszcze przy ziemi i chce to protuganem albo czyms opryskac jakims izoprotunem stosowal ktos w fazie 1 kolanka ?? nic sie chyba nie powinno stac bo na etykiecie ze do konca krzewienia mozna pylic

pszenicy nic nie powinno sie stac tylko miotła jest w zaawansowanym rozwoju i tutaj axial byłby najbardziej skuteczny

#8636 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 13 kwiecień 2014 - 17:52

Pszenica Ozima i jara izoproturon nie na tę fazę pszenicy wlnij axilem albo pumą chyba puma wyjdzie trooche taniej

Było już o tym parę razy pisane że nie można łączyć Moddusa z innymi opryskami. Jedynie to tylko Moddus + CCC możesz zmieszać jeśli chcesz żeby dobrze zadziałało.

kolego a skąd masz takie dziwne info że modussa nie miesza sie z fungi bo ja to robie od kilku lat efekt bardzo dobry mało tego polecamy tak klientom robimy tak na poletkach doswiadczlnych i jest bardzo dobrze wiec nie wiem skad takie informacje
sugerujesz rolnikom dodartkowe koszty w zwizązku z kolejnymi przejazdami

Edytowany przez thug, 13 kwiecień 2014 - 17:53.

Thug

#8637 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 17:54

Pszenica Ozima i jara z jakimi srodkami mieszasz moddus ze nie przypala.z wirtuozem i decisem mega przypalal mi

#8638 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 13 kwiecień 2014 - 18:00

Pszenica Ozima i jara w tym roku meszałem z nawozami dolistnymi łącznie z siarcznem magnezu i stymulatorami szło capallo szedł stabilan także niezła zupa i zero przypaleń dawka modussa 0,25 plus 1l stabilanu

Thug

#8639 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 18:05

Pszenica Ozima i jara ile dni mineło od zabiegu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama