Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

24224 odpowiedzi na ten temat

#8581 Share jajonasz

jajonasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 16:01

Pszenica Ozima i jara Heh, to i ja mam pytanie, mianowicie czy mogę jednego dnia rozsiać 2 dawkę N w postaci saletry ( koło południa), a następnie tego samego dnia (popołudniu) opryskać 1,5l CCC + siarczan Mg + Kristalon?
Dzięki za odpowiedź :)

Otrzymane zadanie jest świętym, wykonujesz je do końca za wszelką cenę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 00:19
  •  

#8582 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Zainteresowania:Różne takie...:)

Napisany 11 kwiecień 2014 - 16:42

Pszenica Ozima i jara Jasne że możesz, ja w poniedziałek jechałem rano azot a popołudniu fungi :)
Moje pytanie- jakie macie doświadczenia z działaniem fungicydów, w poniedziałek pryskałem pszenżyto 1l tilt turbo+ 0,8 mirage+ siarczan Mg, pszenice duet star+ mirage + siarczan, już nie wspomne że pół godz po zabiegu przeleciał lekki deszcz( 0,05mm?) ale raczej tego sie nie obawiam, tylko jak z działąniem w niskich temperaturach, prochloraz i morfoliny niby działają w niskich, a epoksykonazol? w poniedziałek było ciepło, we wtorek + 22.

#8583 Share zbyszek99

zbyszek99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:11

Pszenica Ozima i jara Cześć jestem nowy mam pytanie czy można mieszać antywylegacz ze środkiem na chwasty?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8584 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1342 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:18

Pszenica Ozima i jara Po jakim czasie od zastosowania herbicydu mogę pojechać z odżywkami i nawozem w pszenicy?? Dodam że pryskałem Puma + Grodyl.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#8585 Share 1490

1490

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:23

Pszenica Ozima i jara Witam czy można łączyć w oprysku antywylegacz płynny i ekolist PK1 czy można dodać mocznik dzięki za podpowiedz

#8586 Share jacek37

jacek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:33

Pszenica Ozima i jara

Witam mam pytanie czy można zastosować Antywylegacz płynny + Gold 450 EC na przytulię w pszenicy ozimej? Można je mieszać? Ewentualnie kiedy kolejna dawka azotu? Pierwsza była na początku marca 100 kg ha saletra. Jaką dać drugą dawkę? Jestem początkujący i się dopiero uczę. Z góry dzięki za odpowiedź.

mozna mieszac ja od dawna tak robie ale w jarej bo w ozimej to przytulja jest spora i raczej nie bedzie zawysokiej skutecznosci goldu

#8587 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:43

Pszenica Ozima i jara panowie, moge razem z fungicydem zmieszac kristalon zielony 4kg+ mocznik 12kg + siarczan magnezu 8kg ? nie przypali?

#8588 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1378 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:46

Pszenica Ozima i jara Herbicydów nie mieszamy praktycznie z niczym, a co do antywylegaczy zdania są podzielone-jedni dodawają odżywki, fungicydy itp. Ja osobiście jadę samym antywylegaczem (CCC + Moddus), a póżniej fungicyd ze "wszystkim".

#8589 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2526 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:49

Pszenica Ozima i jara CCC można mieszać praltycznie chyba ze wszystkimi fungicydami, Moddus natomiast nie lubi mieszania z niczym. Oczywiście herbicyd zawsze solo
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#8590 Share zbyszek99

zbyszek99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:59

Pszenica Ozima i jara Dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie po jakim czasie po gold 450 ec zastosować antywylegacz? Pszenica ok 15 cm.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8591 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 20:54

Pszenica Ozima i jara około 10 dni po herbicydzie. Można szybciej jak popada ale zmniejszoną dawką. Od taką teorie słyszałem. Część herbicydów to regulatory wzrostu więc....

#8592 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:42

Pszenica Ozima i jara http://www.fotosik.p...66308b7878.html
http://www.fotosik.p...870045a48a.html

takie liście pojawiają się na ok 20% roślin, na wszystkich działkach.
teraz pytanie, czy jechać z duetem star i atakiem +mg, gdy temperatura nie jest większa niż 13 stopni, a w nocy 1-2, czy jednak się wstrzymać i czekać na większe tempertatury.
ja bym nie czekał i jutro pryskał, choć pszenica nic a nic nie rośnie z powodu braku opadów, ale nie chciałbym tego robić pochopnie.

#8593 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:59

Pszenica Ozima i jara A ja mam inne pytanie czy do mikrokompleksu dodawac jakies dodatkowe odzywki. Mam wątpliwości ponieważ wychodzi on drożej o 2 zł od zwykłego siarczanu magnezu stąd wnioskuje że jest on wzbogacony o znikome ilości mikroelementów a zawiera raczej samą siarke. A może dodać polowe zalacenej dawki np plonowitu do tego mikrokompleksu??

Edytowany przez knoro93, 11 kwiecień 2014 - 21:59.

#8594 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 22:43

Pszenica Ozima i jara Dzisiaj opryskałem pszenice Mirage 0.7l+Tilt turbo 0,7L+Moddus 0,4l+odżywka 2kg+mocznik 5kg+siarczan mg 5kg.Troche sie obawiam że dawka Modusa była za duża z taką mieszaniną.Było pochmurno,temperatura 10 stopni.Jak myslicie czy czy mam sie bać..?

#8595 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9085 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 kwiecień 2014 - 23:43

Pszenica Ozima i jara Nie masz czego się bać. Tym bardziej że było stosunkowo chłodno i pochmurno. Oczywiście działanie modusa może być ciut słabsze, najlepiej redukuje wzrost podczas dużego nasłonecznienia, z kolei to może powodować szybkie wnikanie innych śor czy odżywek i wtedy mogą się pojawić przypalenia.

Witam
Jaka dawke Modusa zastosować w pszenicy Bamberka?Wysiew ok 210kg/ha,nawozenie ok 150N.Nie wiem czy mi sie wydaje ale chyba miejscami jest juz 2 kolanko,wysokość 20-30cm.Miała byc mieszanina razem z CCC ale deszczyk spartolił moje plany.Dać 0,3 czy 0,4l Modusa?

Wysiew nic mi nie mówi, obsada już tak. Sądzę że 0,3l moddusa powinno skuteczne zatrzymać. 0,4l jak ryzyko wylegania jest wysokie.

Witam, panowie dzisiaj (piątek) mam zamiar zaatakować pszenice CCC + moddus + coś na grzybka i tu zachodzi moje pytanie. Czy jutro mogę wjechać z drugą dawką saletry?

Spokojnie, nic nie szkodzi.

na drugą dawke może byc saletszak? bo mi został

Może ale tylko wtedy gdy są przewidywalne opady deszczu i to nie małe.

Panowie mam pytanko..czy zbyt wczesne zatsosowanie CCC na skracanie mija się z celem? Opryskałem ponad tydzien temu..i nie jestem pewien czy było juz to nieszczęsne kolanko... Jeśli nie było to co sie stanie...? Podlałem tylko pszeniczkę wodą?

Wczesne zastosowanie CCC do BBCH29 włącznie może powodować dokrzewianie łanu. Jeżeli przy węźle krzewienia pojawi się kolanko to CCC skutecznie skróci.

Witam mam pytanie czy można zastosować Antywylegacz płynny + Gold 450 EC na przytulię w pszenicy ozimej? Można je mieszać? Ewentualnie kiedy kolejna dawka azotu? Pierwsza była na początku marca 100 kg ha saletra. Jaką dać drugą dawkę? Jestem początkujący i się dopiero uczę. Z góry dzięki za odpowiedź.

Herbicydów lepiej nie mieszac chyba że etykieta na to pozwala.

Jasne że możesz, ja w poniedziałek jechałem rano azot a popołudniu fungi :)
Moje pytanie- jakie macie doświadczenia z działaniem fungicydów, w poniedziałek pryskałem pszenżyto 1l tilt turbo+ 0,8 mirage+ siarczan Mg, pszenice duet star+ mirage + siarczan, już nie wspomne że pół godz po zabiegu przeleciał lekki deszcz( 0,05mm?) ale raczej tego sie nie obawiam, tylko jak z działąniem w niskich temperaturach, prochloraz i morfoliny niby działają w niskich, a epoksykonazol? w poniedziałek było ciepło, we wtorek + 22.

Epoksykonazol to zwykły triazol, czyli dobrze działa od temp 12 stopni, 15-20 to temp optymalna.

http://www.fotosik.p...66308b7878.html
http://www.fotosik.p...870045a48a.html

takie liście pojawiają się na ok 20% roślin, na wszystkich działkach.
teraz pytanie, czy jechać z duetem star i atakiem +mg, gdy temperatura nie jest większa niż 13 stopni, a w nocy 1-2, czy jednak się wstrzymać i czekać na większe tempertatury.
ja bym nie czekał i jutro pryskał, choć pszenica nic a nic nie rośnie z powodu braku opadów, ale nie chciałbym tego robić pochopnie.

Jest taka 1 ważna zasada, która nalezy przestrzegac bezwględnie. Nawet jeżeli warunki zastosowania są lekko niekorzystne a choroby silnie atakują to trzeba jechać, skuteczność może być słabsza, ale jak poczekasz to choroby moga już byc nie do zwalczenia.

CCC można mieszać praltycznie chyba ze wszystkimi fungicydami, Moddus natomiast nie lubi mieszania z niczym. Oczywiście herbicyd zawsze solo

Tu nie do końca się zgodzę. Moddus nie powinien powodować przypaleń ze wszystkim (no może poza niektórymi herbicydami i RSM). Przypalenia mogą powodować warunki atmosferyczne podczas zabiegu, a pośrednio temu winny jest moddus. Moddus nie należy do najtańszych środków, i tak jest nie tylko ze względu na bardzo dobrą substancje aktywną ale też ze względu na zawartość wielu "wypełniaczy" które maja polepszyć jego skuteczność. Moddus bardzo szybko rozpuszcza warstwę woskową liścia, wtedy liście otrzymują ogromną ilość substancji aktywnych oraz składników pokarmowych, równocześnie transpiracja zdecydowanie wzrasta. A światło i wysoka temp przyspieszają wszystkie te procesy. Aby wyrównać stężenie w komórkach roślina musi szybko pobrać dużo wody. Jeżeli wody w glebie brakuje to roślina odrzuca komórki a nawet całe liście. Wszystko tez jest uzależnione od ilości składników wniesionych z odżywkami, oraz od zachowania substancji aktywnych z innych fungicydów w roślinie.
Sądzę że chyba nikt nie jest w stanie przewidzieć kiedy przypalenia będą, mimo że teoria ich powstawania została dawno rozpracowana. Bardzo dużo zależy od zwykłego szczęścia.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#8596 Share Tomaszeek

Tomaszeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 05:26

Pszenica Ozima i jara witam huzarem sie juz pryska czy jeszcze zaczekac? bo z tego co wiem to on chyba wschodzacych chwastow nie bieze tylko te co sa juz wyrosniete? po jakim czasie potem z fugnicydem jechac? chodzi o pszenice ozimą

Edytowany przez Tomaszeek, 12 kwiecień 2014 - 05:30.

#8597 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 08:25

Pszenica Ozima i jara Dzięki milanreal1 za zainteresowanie.
Tak z ciekawości zapytam czy Moddus może zwiększyć działanie Tilta i Mirage lub odwrotnie,czy te fungicydy mogą zwiększyć działanie Moddusa?
U mnie choroby juz zaatakowały także nawet było by mi na ręke gdyby tak było.

#8598 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 15:59

Pszenica Ozima i jara mam pytanie. Jak dam dolistnie mocznik 12 kg + siarczan magnezu 8 kg to po jakim czasie moge dac saletre posypowo? Czy moze odwrotnie? Jaki odstep?

#8599 Share Przemek2203

Przemek2203

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, F1,Rolnictwo i wiele innych...

Napisany 12 kwiecień 2014 - 16:19

Pszenica Ozima i jara Co sądzicie o takiej mieszance na pszenice w T1 Wirtuoz 1l/h + Rosasol 29-10-10 z mikroskładnikami 7kg/h

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8600 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 17:10

Pszenica Ozima i jara pszenice pozno zasialismy bo po kukurydzy i teraz slabo sie rozkrzewila na jednym pola na 1 dawke poszlo 170 kg saletry i teraz co zrobic zeby sie lepiej rozkrzewila moze ze 200 kg saletry dac na 2 dawke bo teraz byla pryskana od grzyba