Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22553 odpowiedzi na ten temat

#8581 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 23:13

Pszenica Ozima i jara Witam
Jaka dawke Modusa zastosować w pszenicy Bamberka?Wysiew ok 210kg/ha,nawozenie ok 150N.Nie wiem czy mi sie wydaje ale chyba miejscami jest juz 2 kolanko,wysokość 20-30cm.Miała byc mieszanina razem z CCC ale deszczyk spartolił moje plany.Dać 0,3 czy 0,4l Modusa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 14:37
  •  

#8582 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 23:31

Pszenica Ozima i jara

@piotrekja24, jak będzie 8 ton to będę naprawdę zadowolony.

Troche Cie nie rozumiem kolego dajesz 230 N i gnojowicy od groma i liczysz na 8 ton. 8 ton to przy duzo mniejszym nawozeniu mozna uzyskac przy dobrym rozkładzie opadów i pogody Ile dales P i K i jaka klasa ziemi?

#8583 Share M4t3usz

M4t3usz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wszelako rozmaite :)

Napisany 11 kwiecień 2014 - 06:23

Pszenica Ozima i jara P-90 K-120 + 35m3 tj 3,5x20kg=185kg K . Jak da mi 10 ton to bedzie super ale jak juz da 8 to bede usatysfakcjonowany. To moja pierwsza uprawa pszenicy. Klasa 4, ph 6,5 zasobnosc od sredniej do bardzo wysokiej.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8584 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 07:01

Pszenica Ozima i jara Witam, panowie dzisiaj (piątek) mam zamiar zaatakować pszenice CCC + moddus + coś na grzybka i tu zachodzi moje pytanie. Czy jutro mogę wjechać z drugą dawką saletry?

#8585 Share jacek37

jacek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 08:18

Pszenica Ozima i jara na drugą dawke może byc saletszak? bo mi został

#8586 Share szwiesiek

szwiesiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 10:17

Pszenica Ozima i jara

Witam, panowie dzisiaj (piątek) mam zamiar zaatakować pszenice CCC + moddus + coś na grzybka i tu zachodzi moje pytanie. Czy jutro mogę wjechać z drugą dawką saletry?

Panowie mam pytanko..czy zbyt wczesne zatsosowanie CCC na skracanie mija się z celem? Opryskałem ponad tydzien temu..i nie jestem pewien czy było juz to nieszczęsne kolanko... Jeśli nie było to co sie stanie...? Podlałem tylko pszeniczkę wodą?

#8587 Share zbyszek99

zbyszek99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 15:48

Pszenica Ozima i jara Witam mam pytanie czy można zastosować Antywylegacz płynny + Gold 450 EC na przytulię w pszenicy ozimej? Można je mieszać? Ewentualnie kiedy kolejna dawka azotu? Pierwsza była na początku marca 100 kg ha saletra. Jaką dać drugą dawkę? Jestem początkujący i się dopiero uczę. Z góry dzięki za odpowiedź.

#8588 Share jajonasz

jajonasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 16:01

Pszenica Ozima i jara Heh, to i ja mam pytanie, mianowicie czy mogę jednego dnia rozsiać 2 dawkę N w postaci saletry ( koło południa), a następnie tego samego dnia (popołudniu) opryskać 1,5l CCC + siarczan Mg + Kristalon?
Dzięki za odpowiedź :)

Otrzymane zadanie jest świętym, wykonujesz je do końca za wszelką cenę

#8589 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Różne takie...:)

Napisany 11 kwiecień 2014 - 16:42

Pszenica Ozima i jara Jasne że możesz, ja w poniedziałek jechałem rano azot a popołudniu fungi :)
Moje pytanie- jakie macie doświadczenia z działaniem fungicydów, w poniedziałek pryskałem pszenżyto 1l tilt turbo+ 0,8 mirage+ siarczan Mg, pszenice duet star+ mirage + siarczan, już nie wspomne że pół godz po zabiegu przeleciał lekki deszcz( 0,05mm?) ale raczej tego sie nie obawiam, tylko jak z działąniem w niskich temperaturach, prochloraz i morfoliny niby działają w niskich, a epoksykonazol? w poniedziałek było ciepło, we wtorek + 22.

#8590 Share zbyszek99

zbyszek99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:11

Pszenica Ozima i jara Cześć jestem nowy mam pytanie czy można mieszać antywylegacz ze środkiem na chwasty?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8591 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:18

Pszenica Ozima i jara Po jakim czasie od zastosowania herbicydu mogę pojechać z odżywkami i nawozem w pszenicy?? Dodam że pryskałem Puma + Grodyl.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#8592 Share 1490

1490

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:23

Pszenica Ozima i jara Witam czy można łączyć w oprysku antywylegacz płynny i ekolist PK1 czy można dodać mocznik dzięki za podpowiedz

#8593 Share jacek37

jacek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:33

Pszenica Ozima i jara

Witam mam pytanie czy można zastosować Antywylegacz płynny + Gold 450 EC na przytulię w pszenicy ozimej? Można je mieszać? Ewentualnie kiedy kolejna dawka azotu? Pierwsza była na początku marca 100 kg ha saletra. Jaką dać drugą dawkę? Jestem początkujący i się dopiero uczę. Z góry dzięki za odpowiedź.

mozna mieszac ja od dawna tak robie ale w jarej bo w ozimej to przytulja jest spora i raczej nie bedzie zawysokiej skutecznosci goldu

#8594 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:43

Pszenica Ozima i jara panowie, moge razem z fungicydem zmieszac kristalon zielony 4kg+ mocznik 12kg + siarczan magnezu 8kg ? nie przypali?

#8595 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1329 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:46

Pszenica Ozima i jara Herbicydów nie mieszamy praktycznie z niczym, a co do antywylegaczy zdania są podzielone-jedni dodawają odżywki, fungicydy itp. Ja osobiście jadę samym antywylegaczem (CCC + Moddus), a póżniej fungicyd ze "wszystkim".

#8596 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:49

Pszenica Ozima i jara CCC można mieszać praltycznie chyba ze wszystkimi fungicydami, Moddus natomiast nie lubi mieszania z niczym. Oczywiście herbicyd zawsze solo
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#8597 Share zbyszek99

zbyszek99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:59

Pszenica Ozima i jara Dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie po jakim czasie po gold 450 ec zastosować antywylegacz? Pszenica ok 15 cm.

#8598 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 20:54

Pszenica Ozima i jara około 10 dni po herbicydzie. Można szybciej jak popada ale zmniejszoną dawką. Od taką teorie słyszałem. Część herbicydów to regulatory wzrostu więc....

#8599 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:42

Pszenica Ozima i jara http://www.fotosik.p...66308b7878.html
http://www.fotosik.p...870045a48a.html

takie liście pojawiają się na ok 20% roślin, na wszystkich działkach.
teraz pytanie, czy jechać z duetem star i atakiem +mg, gdy temperatura nie jest większa niż 13 stopni, a w nocy 1-2, czy jednak się wstrzymać i czekać na większe tempertatury.
ja bym nie czekał i jutro pryskał, choć pszenica nic a nic nie rośnie z powodu braku opadów, ale nie chciałbym tego robić pochopnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8600 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:59

Pszenica Ozima i jara A ja mam inne pytanie czy do mikrokompleksu dodawac jakies dodatkowe odzywki. Mam wątpliwości ponieważ wychodzi on drożej o 2 zł od zwykłego siarczanu magnezu stąd wnioskuje że jest on wzbogacony o znikome ilości mikroelementów a zawiera raczej samą siarke. A może dodać polowe zalacenej dawki np plonowitu do tego mikrokompleksu??

Edytowany przez knoro93, 11 kwiecień 2014 - 21:59.