Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22553 odpowiedzi na ten temat

#8521 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 10:45

Pszenica Ozima i jara Mam pytanie odnośnie RSM. Czy w obecnych fazach rozwojowych zbóż ozimych stosujecie RSM 32 czy raczej rozcieńczacie do 28%? Posiadam końcówki 5-otworowe. W zeszły roku rozcieńczałem, ale jeśli ktoś ma pozytywne doświadczenia bez rozcieńczania to niewątpliwie ułatwiło by mi pracę.
I drugie pytanie czy można rozlewać rsm dzień po skracaniu? - chyba nie ma to większego wpływu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 16:59
  •  

#8522 Share gomez181

gomez181

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 12:30

Pszenica Ozima i jara Chłopaki mozna mieszać mocznik z nawozami dolistnymi NPK????????????????????????

#8523 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 13:28

Pszenica Ozima i jara

dzięki chłopaki będę mógł spać lepiej ale rano nie wiem czy nie prysnąć jej znowu ze dwa razy wodą czy to coś da ?

Ja bym już szykował pług :(
To że przejechałeś wodą nic nie pomoże, po oprysku woda szybko odparowała a kolejne przejazdy nie spłukały glifostatu. W takiej fazie rozwojowej (siła wchłaniania i przemieszczania) nawet na perz wystarczyło by 3l. Nie łudź sie że zboże przetrwa, takie jest moje zdanie :( Daj znać jak potoczyły się losy pszenicy...?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8524 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 20:12

Pszenica Ozima i jara Nie koniecznie, w tamtym roku tu na forum jeden pomylił się i na 5 ha buraka wlał z 2 litry glifosatu i nic burakom nie było.Też pług szykował.
Po glenie z kukurydzą może być problem, może zrobić sie czerwona i nie rosnać.

#8525 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 08 kwiecień 2014 - 20:47

Pszenica Ozima i jara panowie. u mnie na pszenicach zaczyna się pierwsze kolanko, zapowiadają 2 tyg deszczu więc cięzko mi będzie zrobić zabieg ccc, czy modus też skraca źdźbło, czy działa bardziej jak cerone ??? czy dawka np 0,2 l coś da czy trzeba więcej ???. wcześniej planowałem dać po 1l ccc w formulacji 720.

#8526 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 20:53

Pszenica Ozima i jara panowie mam dylemat.
pierwsza dawka saletry 200 kg poszla 8 marca
tydzien temu dalem 1 l ccc na rozkrzewienie
miejscami pszenica jest gesta, faza koniec krzewienia/strzelanie w zdzblo
a miejscami dopieor gdzies 2-3 liscie
czy ccc rozkrzewi ta slabsza pszenice?
czy moze juz dac dawke saletry ,nie czekac na drugie kolanko? planuje 250 kg saletry
a moze dac teraz 100 kg a potem 150

#8527 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 21:12

Pszenica Ozima i jara Dzisiaj pryskałem pszenice Bumberem 0,5 l/ha niestety po 2 godzinach spadł deszcz zadziała coś ???? czym pryskac drugi raz ??? i kiedy ???

#8528 Share mlodociany17

mlodociany17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Modernizacja Rolnictwa

Napisany 08 kwiecień 2014 - 21:16

Pszenica Ozima i jara

Mam pytanie odnośnie RSM. Czy w obecnych fazach rozwojowych zbóż ozimych stosujecie RSM 32 czy raczej rozcieńczacie do 28%? Posiadam końcówki 5-otworowe. W zeszły roku rozcieńczałem, ale jeśli ktoś ma pozytywne doświadczenia bez rozcieńczania to niewątpliwie ułatwiło by mi pracę.
I drugie pytanie czy można rozlewać rsm dzień po skracaniu? - chyba nie ma to większego wpływu?

U nas będziemy lać bez rozcieńczania tyle że końcówki chyba 7-otworowe :) jakoś nie trzasnąłem

#8529 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 08 kwiecień 2014 - 21:29

Pszenica Ozima i jara

Mam problem dziś potraktowałem 1ha huzarem i niestety 1,5 litra randapem. To jest tak jak się samemu tego nie zrobi. Ojciec miał dolać mi huzara 1,5 litra bo mi brakowało na beczkę na hektar i pomylił środki. Jest jakaś szansa na ozimą pszenice czy orka. Jak przyjechałem do domu od razu się skapnąłem i co pomyślałem że wyleję dwie beki czystej wody na nią ale chyba to nic nie da help hilfe coś jest w stanie jej pomóc czy nic już. Niby randapu powinno być 5l na hektar ale nie wiem
.

Szczerze mówiąc to na wstępie współczuje, bardzo prawdopodobne że glifosat silnie będzie hamować wzrost, i plonu wielkiego z tego nie będzie. Ale nie pozostaje nic innego jak czekać. Za 2 tyg będziesz widział co robić.

panowie. u mnie na pszenicach zaczyna się pierwsze kolanko, zapowiadają 2 tyg deszczu więc cięzko mi będzie zrobić zabieg ccc, czy modus też skraca źdźbło, czy działa bardziej jak cerone ??? czy dawka np 0,2 l coś da czy trzeba więcej ???. wcześniej planowałem dać po 1l ccc w formulacji 720.

Moddus nie tylko usztywnia, ale też skraca. Więc nie działa tak jak ccc czy jak etefon, bardziej można powiedzieć że ma działanie pośrednie w stosunku do tych dwóch substancji, chociaż to też nie jest zbyt szczęśliwe stwierdzenie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#8530 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 21:34

Pszenica Ozima i jara

@Tomazi od razu wylałem dwie beczki czystej wody na nią od razu i dawka była mniejsza bo 1,5l zamiast 5 l na hektar . Myślisz że za mało wody ?

Takie życie...
Ja bym się nie nastawiał że pszenica przetrwa.
Jaki był odstęp pomiedzy opryskiem a polaniem?
Powiem z własnego doświadczenia że niektóre środki np chwastox i targa działają w mgnieniu oka, tj są wchłaniane. pryskałem na rosę z pola zgonił mnie deszcz i a chwasty poszły się ....
Co do dawki 1,5l
Ja wiosną pryskam samosiewy żyta oraz miotłę które to wyrosły w poplonach z gorczycy przez jesień i zimę. Żyta wglądają tak jak te siane we wrześniu, miotła dorodna. Dawka randapo podobnego środka to 0.9l na ha woda 175l. Pole czyste! W przyszłym roku jeszcze zmniejszę dawkę.
Czasami nie daj się namówić na jakieś ashaje i inne g....na
Ja k bym miał siewnik talerzowy to siałbym bez pługa jarą pszenicę w to co jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8531 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 08 kwiecień 2014 - 22:42

Pszenica Ozima i jara a jaka dawka powinna wystarczyć modusu w pszenicy tonacja, przy nawożeniu 130-140 N by pszeniczka ustała ???

#8532 Share damaxyz

damaxyz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:informatyka, góry, rolnictwo, sport, elektronika

Napisany 09 kwiecień 2014 - 05:13

Pszenica Ozima i jara Pojawił mi się chwast w pszenicy - może ktoś powiedzieć jaka jest jego nazwa i czym go zwalczyć:

Załączone miniaturki

• zdj1.jpg
  • zdj2.jpg

Edytowany przez damaxyz, 09 kwiecień 2014 - 05:13.

#8533 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 09 kwiecień 2014 - 10:08

Pszenica Ozima i jara Większość pędów 1rzędu ma już kolanko prawie 1cm nad węzłem krzewienia i wczoraj dostała mieszankę 5% mocznika 5% siarczaniu Mg 2l insolu 2l CCC 1l bumper super 0,5l corbel. Skończyłem pryskać około 19 i do północy na pewno nie padało ale później był niewielki deszcz. Temperatura w nocy około 10st. Mam nadzieję że będzie działać prawidłowo bo to niezła mieszanka wyszła.
Na stanowisku po łubinie myślę żeby dać na podflagowy 0,5l etefonu. Ma dostać 140 - 150kg N
A gdzieś za tydzień trzeba prysnąć apyrosem na niedobitki miotły i zamiennikiem starane na przytulie.

#8534 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 11:33

Pszenica Ozima i jara tzn tak miałem 1.5l randapu w 300 l wody i tym plus huzar popryskałem jeśli chodzi o oprysk czystą wodą to od razu jak zajechałem do domu nie spodobała mi się butelka randapu którą zostawił ojciec więc od razu była jazda z czysta wodą max 1 godzinka

#8535 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 12:04

Pszenica Ozima i jara Jestem niestety w 99% pewien że masz pozamiatane, na zboża 1,5l to zabójcza dawka :(

#8536 Share piotr322

piotr322

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 13:01

Pszenica Ozima i jara Ja również tak uważam, nie warto isć w koszta i ją ratować bo ona na pewno nie da dobrego plonu, jesli nawet przetrwa

#8537 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 13:21

Pszenica Ozima i jara Nie myślałem nawet, że będzie na tym Forum zamieszczony taki post, w którym jest napisane o zastosowaniu Roundup'u w uprawie pszenicy. Jeśli o mnie chodzi to zawsze kilkanaście razy się upewniam, czy biorę właściwy środek, czy daje jego właściwą ilość oraz odpowiednią ilość wody. Lepiej więcej czasu poświęcić na chociażby "podziwianie" etykiety - nawet, gdy jej treść dobrze znamy - i na skutek tej "straty" czasu opryskać mniej pola, aniżeli się spieszyć i popełnić tak kosztowny błąd, który kosztować może zniszczenie plantacji.

Edytowany przez lukaszm, 09 kwiecień 2014 - 13:26.

#8538 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 13:25

Pszenica Ozima i jara Nie pierwszemu i nie ostatniemu się przytrafi, w tej czy to innej sprawie, takie życie <_<

#8539 Share Moris7598

Moris7598

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 14:40

Pszenica Ozima i jara

Co sądzicie o mieszance Atlantis 0,5l + Helm Tribi 16g +Starane 0,2l ?

Dobra mieszanka sam ja stosuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8540 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 16:04

Pszenica Ozima i jara

Nie myślałem nawet, że będzie na tym Forum zamieszczony taki post, w którym jest napisane o zastosowaniu Roundup'u w uprawie pszenicy. Jeśli o mnie chodzi to zawsze kilkanaście razy się upewniam, czy biorę właściwy środek, czy daje jego właściwą ilość oraz odpowiednią ilość wody. Lepiej więcej czasu poświęcić na chociażby "podziwianie" etykiety - nawet, gdy jej treść dobrze znamy - i na skutek tej "straty" czasu opryskać mniej pola, aniżeli się spieszyć i popełnić tak kosztowny błąd, który kosztować może zniszczenie plantacji.

Panie Geniusz jak się włączasz w połowie rozmowy to nic nie wiesz cofnij się do pierwszego mojego wpisu i wtedy oceniaj ;-P