Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22555 odpowiedzi na ten temat

#8461 Share Kamil_NH

Kamil_NH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 12:24

Pszenica Ozima i jara Panowie i Panie czym pryskacie w pszenicy jarej na głuchy owies? Ponieważ puma uniwersal jest zalecana na pszenicę ozimą i jęczmień jary i się zastanawiam czy można w jarej pszenicy opryskać pumą uniwersal aby pozbyć się głuchego owsa.

Czy może polecacie inny środek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 03:26
  •  

#8462 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 12:37

Pszenica Ozima i jara axial ma rejestracje na jara.atribut tez

Edytowany przez slawek2209, 06 kwiecień 2014 - 12:38.

#8463 Share Kamil_NH

Kamil_NH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 13:13

Pszenica Ozima i jara Dzięki za informacje, kupię ATTRIBUT 70 SG.
Pierwszy raz będę go stosował to podzielę się informacją jak podziałał.

Chyba, że ktoś się wypowie o działaniu, a dokładnie skuteczności ATTRIBUT 70 SG.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8464 Share bert1985

bert1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 13:15

Pszenica Ozima i jara Witam Szanowne grono Rolników. Mam taką prośbę o poradę jak poprowadzić pszenicę jarą parabolę, w tej chwili ma około 5 cm. i jest dosyć rzadka. jedyny mój zabieg to mocznik przed siewem w dawce 200 kg N przed siewem. Dodam że jest to moje raczkowanie w rolnictwie, stąd moje może błahe pytanie

#8465 Share Dalforsiak

Dalforsiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 13:24

Pszenica Ozima i jara Panowie mam taki problem, że dwa dni temu opryskałem pszenicę Lancetem Plus. Niestety w nocy przyszedł przymrozek i dzisiaj zauważyłem, że przypaliło końcówki w pszenicy. Jak myślicie czym to teraz podratować? Czy to tylko chwilowe objawy i przejdzie???

#8466 Share Kamil_NH

Kamil_NH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 13:44

Pszenica Ozima i jara

Witam Szanowne grono Rolników. Mam taką prośbę o poradę jak poprowadzić pszenicę jarą parabolę, w tej chwili ma około 5 cm. i jest dosyć rzadka. jedyny mój zabieg to mocznik przed siewem w dawce 200 kg N przed siewem. Dodam że jest to moje raczkowanie w rolnictwie, stąd moje może błahe pytanie

?????????.....
Dałeś przedsiewnie 200kg/ha N czyli czystego składnika?
Czy 200kg/ha Mocznika?

W sumie to każda z tych opcji jest dużo przesadzona z ilością Azotu.

Jednorazowa dawka azotu to max 60-80kg/ha zależnie od gleby.

Obserwuj jej rozwój zadbaj o opryski żeby nie było chwastów, ponieważ jak piszesz, że jest rzadka to zielsko będzie miało pole do popisu.

#8467 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 14:14

Pszenica Ozima i jara wczoraj wykonałem zabieg wirtuoz + 1.5 l CCC. Kiedy mógłbym wykonać zabieg odrzywkami?? Siarczan magnezu + Mocznik + Odżywki?? Stosuje ktoś z was nawozy dolistne Fertina??

#8468 Share bert1985

bert1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 14:45

Pszenica Ozima i jara No tak zasadnicza różnica, mocznika 200 kg. a gleba to piaszczysta 4-ta klasa.

#8469 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 14:53

Pszenica Ozima i jara troche duzo mocznika podałes ale masz lekka glebe wiec dobre rozwiazanie z tym mocznikiem.Umnie parabola obsade ma 450 szt.m2.przy pierwszym kolanku dostanie 180 kg saletry.Przedsiewnie azotu było 250 kg saletrzaku

#8470 Share rycho30

rycho30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 15:03

Pszenica Ozima i jara jak rozpoznać kiedy jest to 1 kolanko czy chodzi o to że jak się przetnie na pół pszenicę to jest to ciemna zieleń w łodydze to to kolanko i drugie pytanie jeśli to kolanko jest dopiero 0,5 cm to czy można już pryskać ccc+moddus i jakie będą tego konsekwencje jeśli się tak wcześnie opryska. Milan jeśli mugłbyś mi na te moje pytania odpowiedzieć to byłbym Ci bardzo wdzięczny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8471 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 15:57

Pszenica Ozima i jara na opryski CCC i modus już najwyższy czas w zbożach ozimych w moim rejonie woj. Śląskie na pewno jest już strzelanie w źdźbło i 1 kolanko 1cm nad ziemią jutro jadę pryskać 1lccc+ 0,2modus+ 0,4Propico+ 0,8 coś z Basf+0,5CORBEL

#8472 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 18:00

Pszenica Ozima i jara Jeśli chodzi o to pierwsze kolanko to u mnie woj.lubelskie jeszcze chwilka

Panowie mam taki problem, że dwa dni temu opryskałem pszenicę Lancetem Plus. Niestety w nocy przyszedł przymrozek i dzisiaj zauważyłem, że przypaliło końcówki w pszenicy. Jak myślicie czym to teraz podratować? Czy to tylko chwilowe objawy i przejdzie???

Jeżeli zastosowałeś Lancet a wystąpił przymrozek to tak może się dziać , jak błyśnie słoneczko to powinna się zregenerować ale na zdrowie jej to nie wyszło napewno , a i działanie Lancetu będzie obniżone

#8473 Share Florczan

Florczan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 18:08

Pszenica Ozima i jara Panowie a jarą pszenice mogę opryskać lancetem plus ??? pytałem sie sprzedawcy o mówił ze słyszał ze jechali :):)

#8474 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 18:19

Pszenica Ozima i jara na lancecie nie pisze nic o pszenicy jarej na oziminy lancet sie dobrze sprawdza zboze czyste

#8475 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 18:40

Pszenica Ozima i jara Gdyby był tańszy o jakies 50zł to jeszcze. A tak to 140zł/ha to zbyt dużo

#8476 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 19:08

Pszenica Ozima i jara

Panowie mam taki problem, że dwa dni temu opryskałem pszenicę Lancetem Plus. Niestety w nocy przyszedł przymrozek i dzisiaj zauważyłem, że przypaliło końcówki w pszenicy. Jak myślicie czym to teraz podratować? Czy to tylko chwilowe objawy i przejdzie???

U mnie tez po Lancecie w nocy byly przymrozki ale nie zauwarzylem zeby pszenica zolkla. Pryskane bylo w poniedzialek a w sobote juz niektore chwasty byly juz zwiegniete

#8477 Share sebaskorpio

sebaskorpio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:elektronika, systemy mikroprocesorowe, nowoczesne technologie

Napisany 06 kwiecień 2014 - 19:42

Pszenica Ozima i jara W czwartek wykonałem oprysk Moddus 0,3l + 1l CCC a po ok. godz. spadł deszcz, jak uważacie w jakim stopni zadziała? Rośliny szybko wysychały w momencie pryskania była ładna pogoda.

#8478 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 06 kwiecień 2014 - 19:59

Pszenica Ozima i jara Powinno być ok, moddus z ccc w korzystnych warunkach dość szybko wnikają do rośliny ;)

Panowie doradca mi powiedział żeby wlac samego antywylegacza płynnego 0,8-0,9 L na 1ha a na etykiecie pisze 1-2l na 1 ha, nie zamało bedzie?

1l ccc to stanowczo za mało, 2l ok ale musisz trafic idealnie w fazę. Sam ccc zawsze jest lekko ryzykowny,

Mnie chodziło głównie o rozwój pszenicy nie o odmianę wyższą czy niższą :) bo mam tak mniej więcej 8ha bardziej rozwiniętej a 8 mniej, ta pierwsza jest w fazie I kolanka. Modusa mam tylko 3l więc starczy mniej więcej na połowę i tak myślę by na tą pierwszą dać 0,3l modusa i 1l ccc a na tą drugą 1,8l stabilana.

A w ten sposób. Wg mnie dobrze kombinujesz i tu nie muszę komentować za wiele bo jest ok.

witam kolegów mam do was pytanie czy pryskał ktoś z was gleanem na wiosnę i czy można jeszcze nim pryskać??

Glean zostaw sobie na jesień. Teraz to już za późno.

Norma i standard, nie przejmuj się, będzie ok. Z drugiej strony teraz masz już odpowiedz czemu odchwaszczanie wiosenne jest ostatecznością.

jak rozpoznać kiedy jest to 1 kolanko czy chodzi o to że jak się przetnie na pół pszenicę to jest to ciemna zieleń w łodydze to to kolanko i drugie pytanie jeśli to kolanko jest dopiero 0,5 cm to czy można już pryskać ccc+moddus i jakie będą tego konsekwencje jeśli się tak wcześnie opryska. Milan jeśli mugłbyś mi na te moje pytania odpowiedzieć to byłbym Ci bardzo wdzięczny

Kolanko to takie wyraźne zgrubienie, wyżej widać kształtujący się kłos.
W tej fazie jak najbardziej możesz już dać moddus z ccc. I teraz wcale nie jest za wcześnie, jest to odpowiednia faza.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#8479 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 21:16

Pszenica Ozima i jara A czy warto zastosować dzieloną dawkę antywylegacza jeśli chciałbym zastosować samo ccc? Czy 1 oprysk 1,2 litra antywylegacz i później za 5 dni oprysk 1 litr antywylegacz będzie lepszy niż jednorozowa dawka 2-2,2 litra ccc? Rośliny odczują mniejszy stres?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8480 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 07 kwiecień 2014 - 07:14

Pszenica Ozima i jara jedna dawka 1,5 l i odpowiednia faza - nic więcej nie trzeba kombinować (oczywiście mowa o niskich pszenicach)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)