Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22585 odpowiedzi na ten temat

#8441 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 04 kwiecień 2014 - 22:49

Pszenica Ozima i jara To tak trochę "po bandzie" ale nic nie powinno się stać.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 06:52
  •  

#8442 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 07:36

Pszenica Ozima i jara

Dzisiaj i jutro stosuje mustang forte w dawce 1l/ha, nie wiecie Panowie ile czasu potrzeba by zastosować antywylegacz??? dwa dni wystarczą??? Na bardziej podatne na wyleganie pszenice pójdzie 1l ccc i 0,3l modusa, na mniej podatne dam 1,8l ccc.

Producent mustanga dopusza nawet mieszanie ccc i moddusa z z mustangiem ale profilaktyczne lepiej oddzielic zabiegi .Dwa ,trzy dni powinny wystarczyc pomiedzy zabiegami

#8443 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 05 kwiecień 2014 - 08:21

Pszenica Ozima i jara wiem Milan że trochę to mało pewnie trzy dni to takie minimum. Ale tak, wcześniej herbicydem nie dało się wjechać bo przymrozki teraz jest ok to pryskam, ale nie które pszenicę jak zauważyłem już kolanko przy samej ziemi jest, dzisiaj skończę pszenice niedziele zrobię pauzę, w poniedziałek zrobię słodyszka bo zaczyna się pojawiać w rzepaku a po południu chciałbym chociaż te większe pszenicę zrobić tylko pytanie czym??? czy bezpiecznie modusa dać z ccc czy lepiej samo ccc w wyższej dawce a modusa zostawić na te mniejsze pszeniczki. Z kolei jak zostawię w poniedziałek nie ruszone jak zacznie padać a opady zapowiadają to potem ccc trzeba będzie schować do następnego sezonu...

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8444 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 08:45

Pszenica Ozima i jara A jak u was wyglądają pszenice bo u nas mimo, iż poszła już druga dawka tydzień temu to pszenice wręcz zmarniały, straciły kolor i żółkną dolne liście. Jeszcze nic na nie nie dawałem bo chciałem poczekać na pierwsze kolanko ale od tygodnia pszenice ani drgną. Stabilan chyba sobie daruje, a może by dzisiaj pojechać dolistnie NPK i grzybowym nie za wcześnie to będzie?

#8445 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 kwiecień 2014 - 10:36

Pszenica Ozima i jara Panowie mozna opryskac pszenice ccc na dokrzewienie w nocy po 5st ma byc bo ostatni tydzien prawie caly czas na 0 bylo

#8446 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 14:32

Pszenica Ozima i jara tydzien temu dawałem ccc i były przymrozki,ale działanie ccc juz widac.pszenica robi sie sztywna

#8447 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 19:22

Pszenica Ozima i jara a kiedy rozpoznac 1 kolanko w pszenicy i jak dzis bylo dawane herbicydem to kiedy nalezy dac 2 dawke azotu i kiedy modusem i duetem star a jak teraz pojdzie duet star to kiedy dac duet ultra czy cos innego od grzyba ?

#8448 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 21:03

Pszenica Ozima i jara

A jak u was wyglądają pszenice bo u nas mimo, iż poszła już druga dawka tydzień temu to pszenice wręcz zmarniały, straciły kolor i żółkną dolne liście. Jeszcze nic na nie nie dawałem bo chciałem poczekać na pierwsze kolanko ale od tygodnia pszenice ani drgną. Stabilan chyba sobie daruje, a może by dzisiaj pojechać dolistnie NPK i grzybowym nie za wcześnie to będzie?

U mnie kolego jest to samo tydzien nie widziałem zbóż teraz przyjechałem i wydaje mi sie że jest gorzej liście dolne żółkną a końcówki robią się fioletowe nawet w trawach to zauważyłem. Nie wiem jak u Cb ale u mnie to napewno wina przymrozków codziennie niby słonecznie ale jest zimno a w nocy tem spadają nawet do -5 stopni przy gruncie, Na Twoim miejscu czekałbym na ciepłe dni jeżeli to jest przyczyną zacznie działać 2 dawka po niedzieli zapowiadaja deszcz i zboże samo ruszy. Sam sie zastanwiałem czy sypac 2 dawke i pryskac juz od grzyba razem z dożhywianiem ale wstrzymam sie jeszcze tydzien.

#8449 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 21:45

Pszenica Ozima i jara Też jestem zdania, że to przez przymrozki. U mnie od paru dni już ich nie ma i na najbliższe dni nie zapowiadają, więc pojechałem dzisiaj z nawozem dolistnym i fungicydem i jak się dokładniej przyjrzałem to kolanko już jest, a po niedzieli zapowiadają deszczowy tydzień.

Edytowany przez grego, 05 kwiecień 2014 - 22:28.

#8450 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 kwiecień 2014 - 23:26

Pszenica Ozima i jara

wiem Milan że trochę to mało pewnie trzy dni to takie minimum. Ale tak, wcześniej herbicydem nie dało się wjechać bo przymrozki teraz jest ok to pryskam, ale nie które pszenicę jak zauważyłem już kolanko przy samej ziemi jest, dzisiaj skończę pszenice niedziele zrobię pauzę, w poniedziałek zrobię słodyszka bo zaczyna się pojawiać w rzepaku a po południu chciałbym chociaż te większe pszenicę zrobić tylko pytanie czym??? czy bezpiecznie modusa dać z ccc czy lepiej samo ccc w wyższej dawce a modusa zostawić na te mniejsze pszeniczki. Z kolei jak zostawię w poniedziałek nie ruszone jak zacznie padać a opady zapowiadają to potem ccc trzeba będzie schować do następnego sezonu...

Trochę to dziwna logika dając na odmiany wyższe CCC a na niższe moddus. Jak coś to już chyba odwrotnie. Ale jednak najlepiej dać ccc razem z moddusem, wtedy masz pewność że źdźbło zostanie skrócone i usztywnione.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8451 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 06 kwiecień 2014 - 07:58

Pszenica Ozima i jara U mnie po samym Modusie w dawce 0.4l/ha pięknie skróciło i usztywniło rok temu , dawałem w fazie chyba drugiego kolanka.
Tak skróciło :rolleyes: pierwszy raz w zyciu skracałem więc musiałem zrobić porównanie.
I tak wyszło .......skracana ta z przodu.http://e-fotek.pl/im...12712146899.jpg

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 06 kwiecień 2014 - 08:01.

#8452 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 09:29

Pszenica Ozima i jara Ja w tamtym roku dałem samego maodusa, 03 przy 2 kolanku i 0,35 przy 3 kolanku, pszenica pięknie stała, była tak sztywna że jak wchodziło się w nią to trza było rozsuwać, czuło się sztywność, ale w tym roku, teraz,przed 1 kolankiem jednak dałem CCC 1 l i 03, modusa, jest niższa

#8453 Share M4t3usz

M4t3usz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wszelako rozmaite :)

Napisany 06 kwiecień 2014 - 09:33

Pszenica Ozima i jara Pszenica ładnie skrócona :) Dadało mi to wiary, że 0,35 moddusu i 1 ccc ma aż taką moc, bo jak wlewałem to nie wierzyłem, hehe :) W tamtym roku skracałem żyto etefonem, to też była piękna różnica :)

#8454 Share mich18

mich18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 10:43

Pszenica Ozima i jara Panowie doradca mi powiedział żeby wlac samego antywylegacza płynnego 0,8-0,9 L na 1ha a na etykiecie pisze 1-2l na 1 ha, nie zamało bedzie?
Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

#8455 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 11:01

Pszenica Ozima i jara 0.8 l samego ccc mało bedzie.W dawkach dzielonych owszem wystarczy 2 razy po 0.8 l lub jedna dawka 1.5 l

#8456 Share mich18

mich18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 11:07

Pszenica Ozima i jara No to jade 1,5l antywylegacza i na T1.dzięki
Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

#8457 Share M4t3usz

M4t3usz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wszelako rozmaite :)

Napisany 06 kwiecień 2014 - 11:41

Pszenica Ozima i jara Nie wiem, ile azotu dajesz, ale w tamtym roku w karłowatym pszenżycie dałem 120 kg N i 1,2 ccc i na zakładkach leżało, więc bałbym się dać po raz kolejny tylko 1,5 ccc. Ale mam małe doświadczenie w tym, więc nie sugeruj się moją wypowiedzią, mówie tylko jak u mnie było. Ja w pszenicy w tym roku nawożonej bardzo intensywnie dałem 1L ccc+ 0,35 Moddus i za tydzien-półtora bede jechał pół dawki etefonu. Wiadomo, koszty ale jak masz tylko ccc to myśle, że koło 2ch i można spać spokojnie.

#8458 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 11:44

Pszenica Ozima i jara Jesli trafi w faze to 1.5l spokojnie wystarczy.Zbóż nie powinno sie nadmiernie skracac.Wszystko w granicach zdrowego rozsądku

#8459 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 06 kwiecień 2014 - 11:57

Pszenica Ozima i jara

Trochę to dziwna logika dając na odmiany wyższe CCC a na niższe moddus. Jak coś to już chyba odwrotnie. Ale jednak najlepiej dać ccc razem z moddusem, wtedy masz pewność że źdźbło zostanie skrócone i usztywnione.

Mnie chodziło głównie o rozwój pszenicy nie o odmianę wyższą czy niższą :) bo mam tak mniej więcej 8ha bardziej rozwiniętej a 8 mniej, ta pierwsza jest w fazie I kolanka. Modusa mam tylko 3l więc starczy mniej więcej na połowę i tak myślę by na tą pierwszą dać 0,3l modusa i 1l ccc a na tą drugą 1,8l stabilana.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8460 Share andrew3011

andrew3011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 12:19

Pszenica Ozima i jara witam kolegów mam do was pytanie czy pryskał ktoś z was gleanem na wiosnę i czy można jeszcze nim pryskać??