Polecane posty

Ja też sieję.W tym roku jednak nie na wiosne tylko pod koniec października.Ciekawe co się z tego urodzi.

 

A ile wysiewasz kg/ha?  I jaki termin? Mam zamiar wysiac koło 20 pazdziernika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Ja w tamtym roku po rzepaku siałem 150 kg/ha a po kukurydzy 170-200 kg/ha. Agrotechnika wszędzie taka sama (170kg N) i po rzepaku sypała około 10 t/ha a po kukurydzy około 9 t/ha. W tym roku po rzepaku zasiałem Jokera 150 kg/ha możecie powiedziec coś o tej odmianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Czy może mi ktoś powiedzieć po ilu dniach od siewu pszenica zaczyna kiełkować tj. do ilu dni można bronować??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forANGEL    0

Pytanie do fachowców: Jaki plon osiągnie w tych samych warunkach pszenica siana po pszenicy? jeżeli w tym roku dała plon około 6.2t z ha na ziemi średniej klasy IV przy dobrym nawożeniu.
Wiem, że lepiej tak nie robić ale nie jestem w stanie uprawić w tym roku innego pola pod pszenice dobrej gliny po qq bo jest tam dosłownie skała:)
A jęczmienia jarego więcej jak 5 ton na wiosnę na tej glinie chyba nie narośnie, który trudniej będę miał sprzedać po trochę niższej cenie jak pszenice...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

mtz i tak jest na zbliżonym pomojalnym dla mnie poziomie wiem co daje a czego nie problem jest inny zmieniając wysiew o 33% zmieniamy obsadę i potencjalny plon

46g do nawet 55g to jest zbliżony poziom?

 

Może powiesz, że zmniejszajac obsade o te 33% tylko zmniejszamy plon? Plon napewno się zmienia ale przy dobrej agrotechnice i warunkach idzie w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Ja też sieję.W tym roku jednak nie na wiosne tylko pod koniec października.Ciekawe co się z tego urodzi.

 

Zasiałem po burakach w ubiegłym roku pół wrony opier....ły , na wiosnę pług i jęczmień by ładny , a 2 lata temu jak poleciały pszenice w zimie , siana wiosną dała ponad 6 t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

I to jest dla ciebie 33% różnicy :D :D Nie chcę wiedzieć jak ty obliczasz całą resztę :D

Wiesz gdzie dzwony bija, bo chyba nie. Nic nie obliczałem bo nie było co :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

Czy mieszanina Lentipur 1L+ snajper 1L + glean jedna saszetka będzie trafnym wyborem w zniszczeniu chwastów jesienią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

sam snajper nie wiem czy wyczysci wszystki a tak to zawsze jak nie jeden oprysk to drugi tylko czy nie upale pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

je nie stosowałem bo nie było potrzeby jedynie zaprawiam zaprawa z dwoma substancjami ze sredniej półki. a co ?? grzyb ci sie rzuca?? Może za wczesnie posiałes pszenice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

kiedy najlepiej zastosować Komplet jesienią na pszenicę i pszenżyto ?

Dodam, że zboża dopiero zaczynają wschodzić, jedno pole co jest trochę wyższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Ile siać na ha pszenicy Tybalt ??

 

Próbować siac ją na zimę ?  Wyczytałem, że podobno można Tybalta zasiać po 15 października,  prawda ?


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

ja mam pytanie troche z innej bajki, czy końcówka niebieską da się wypryskać RSM. I czy jak teraz pryskam 300l/ ha to przy tych samych ustawieniach opryskiwacza RSM-u też wyleci 300l. Pomijam fakt poparzenia roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

nie wiem jaka to niebieska, na pewno zwykłymi nie wolno rozlewać bo sparzysz, jeśli Ci wychodziło 300l to RSMu zawsze będzie mniej, wszystko zależy od końcówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

niebieska to 03 jak dobrze pamiętam. ale ściernisko mogę opryskać przed podorywką.

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

ja mam pytanie troche z innej bajki, czy końcówka niebieską da się wypryskać RSM. I czy jak teraz pryskam 300l/ ha to przy tych samych ustawieniach opryskiwacza RSM-u też wyleci 300l. Pomijam fakt poparzenia roślin.

 

Inna gęstość wody więcej RSM mniej

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Ile siać na ha pszenicy Tybalt ??

 

Próbować siac ją na zimę ?  Wyczytałem, że podobno można Tybalta zasiać po 15 października,  prawda ?


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj