Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

25406 odpowiedzi na ten temat

#8401 Share maciek56

maciek56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 18:37

Pszenica Ozima i jara Rozsial juz ktos 2 dawke nawozu w lubelskim?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 19:54
  •  

#8402 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 900 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 19:37

Pszenica Ozima i jara

Witam !!!

Ludzie pomóżcie jakie to chwasty ???
jakiego herbicydu użyć ??

1. Włośnica zielona lub sina
2.Jasnota purpurowa lub różowa
3. Przytulia czepna
4. Gwiazdnica pospolita
5. ponownie przytulia

Temat jest o pszenicy, ale może ktoś mi odpowie kiedy i jak skracać pszenżyto? Chcę użyć preparatu Medax. W etykiecie jest podana faza liścia flagowego, ale czy to nie za późno? Odmiana to Fredro - odmiana wysoka, gleba IIIA do IVB, pod korzeń 250 kg polifoski 6, 100kg siarczanu magnezu pogłównie, 170l rsm 32 (~70kgN). Ile mogę dać rsm na drugą dawkę?

#8403 Share Mcfarmeros

Mcfarmeros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z tym związane , wędkarstwo,motoryzacja .'' KOBITKI''!!!

Napisany 03 kwiecień 2014 - 20:08

Pszenica Ozima i jara koledzy poradzcie co robić . Pierwszą dawkę dałem 0.4-03 200kg\ha saletry a teraz chciałem dać drugą i ostatnią dawkę 100\150kg\ha mocznika a od poniedziałku ma padać cały tydzień i następny też tak wyczytałem na internecie . To sypać teraz czy czekać i dać puzniej ? Sypnę teraz to może wypłukać jak będzie lać, będe czekał to znowu nie wiadomo kiedy da się wjechać . I tak zle i tak nie dobrze . Prosze o podpowiedzi

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8404 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2535 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 03 kwiecień 2014 - 20:14

Pszenica Ozima i jara zacznijmy od tego w jakiej fazie masz zboża że chcesz już dawać 2 dawke?
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#8405 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 03 kwiecień 2014 - 20:23

Pszenica Ozima i jara a tak naprawdę kiedy powinno dawać się drugą dawkę???? u mnie koniec krzewienia jest , pierwsza dawka ok 55kg N/ha drógą chcę taką samą i 3 ok 30 N

#8406 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 20:32

Pszenica Ozima i jara U mnie tez już końcówka krzewienia jest, za tydzień spodziewam się 1 kolanka. Na herbicyd za zimno, może z tydzień jeszcze się wstrzymam. Też się zastanawiam co z azotem, pierwsza dawka była 3 marca, poniedziałek-środa mają być deszcze to jakby w sobote sypnął to mysle, że byłoby optymalnie, bo potem może być susza po 1 kolanku.

#8407 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja w gospodarstwie, podnoszenie ciężarów, ogrodnictwo

Napisany 03 kwiecień 2014 - 20:40

Pszenica Ozima i jara sypanie nawozu teraz jak jest zimno i sucho nic nie da trzeba poczekac jak i z opryskiem na chwasty

#8408 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 kwiecień 2014 - 20:43

Pszenica Ozima i jara

a tak naprawdę kiedy powinno dawać się drugą dawkę???? u mnie koniec krzewienia jest , pierwsza dawka ok 55kg N/ha drógą chcę taką samą i 3 ok 30 N

jak koniec krzewienia to już powinieneś dostarczyć formę szybko przyswajalną, moja rada daj więcej niż te 55kg, nie zapomnij o skracaniu, trzecia dawka zależności od pogody
pozdrawiam

#8409 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 20:48

Pszenica Ozima i jara a lancet plus to mozna jzu stosowac na zboza bo temperatura dobowa musi byc 5 stopni to a jak w nocy sa przymrozki to nie mozna juz ? i 2 pytanie jak opryska sie herbicydem to kiedy mozna dac moddus i fungicyd po jakim czasie ile czasu musi byc przerwy od zastosowania herbicydu lancet plus by mozna bylo zastosowac fungicyd duet star a i moddus kiedy ?

#8410 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 20:49

Pszenica Ozima i jara no to jaką dać drugą dawkę ??? skracał będę 1l cc na pierwsze kolanko, mam niskie odmiany i myślę że wystarczy przy ok 120 - 140N

Edytowany przez gucik131, 03 kwiecień 2014 - 20:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8411 Share HORTUS

HORTUS

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 20:57

Pszenica Ozima i jara Nie wiem jakie masz ziemie, ale ja przy 120-140 kg/N na hektar to bym spał spokojnie bez żadnego skracania
Skracać warto przy dawkach powyżej 150 N/ha. Drugą dawkę się daje kiedy jest 1 kolanko. Myślę że jeszcze tej fazy pszenica nie osiągnęła.

#8412 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 kwiecień 2014 - 20:58

Pszenica Ozima i jara

no to jaką dać drugą dawkę ??? skracał będę 1l cc na pierwsze kolanko, mam niskie odmiany i myślę że wystarczy przy ok 120 - 140N

kolego za dużo czynników wpływa na podjęcie ilości 2 dawki azotu, bez lustracji plantacji nie jestem wstanie tego określić, jak celujesz w 7 ton to musisz niezależnie od klasy bonitacyjnej zwiększyć N. Jak prowadzisz uprawy ekstensywne to 120 będzie ok

#8413 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 21:01

Pszenica Ozima i jara a srednio pszenica gdy ma 1 kolanko jaka ma wysokosc ? ok 15 cm ? a pszenzyto jak ma ?

#8414 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 kwiecień 2014 - 21:03

Pszenica Ozima i jara

Nie wiem jakie masz ziemie, ale ja przy 120-140 kg/N na hektar to bym spał spokojnie bez żadnego skracania
Skracać warto przy dawkach powyżej 150 N/ha. Drugą dawkę się daje kiedy jest 1 kolanko. Myślę że jeszcze tej fazy pszenica nie osiągnęła.

kolego to zależy od odmiany, terminu zasiewu nasion, pierwszej dawki azotu. Mam odmiany na których stosowałem 2 dawkę w postaci saletry (29 marzec) i już je wczoraj skróciłem a mam też taką odmianę która się jeszcze krzewi. Mieszkam w północnej części Mazowsza.
pozdrawiam

#8415 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 21:07

Pszenica Ozima i jara celuje w 6-6.5 tony zobaczymy co wyjdzie. wiem że powinno się dać po pierwszym kolanku, ale teraz mówią deszcze, więc może by się fajnie N rozłożył, tym bardziej, że wydaje mi się iż pszeniczką trochę azotu brakuje. Jutro skończę zabiegi herbicydowe, to w sobotę azot rozsieję. :)

#8416 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 kwiecień 2014 - 21:12

Pszenica Ozima i jara

a srednio pszenica gdy ma 1 kolanko jaka ma wysokosc ? ok 15 cm ? a pszenzyto jak ma ?

kolego to zależy od genotypu danej odmiany, dlatego określenie fazy 1 kolanka nie jest proste.

celuje w 6-6.5 tony zobaczymy co wyjdzie. wiem że powinno się dać po pierwszym kolanku, ale teraz mówią deszcze, więc może by się fajnie N rozłożył, tym bardziej, że wydaje mi się iż pszeniczką trochę azotu brakuje. Jutro skończę zabiegi herbicydowe, to w sobotę azot rozsieję. :)

Kolego jak masz trochę czasu i chęci zrób nawożenie w sobotę i 1 jeden przejazd w następny piątek, zobaczysz jaka będzie wieka różnica
pozdrawiam

#8417 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 21:21

Pszenica Ozima i jara

Rozsial juz ktos 2 dawke nawozu w lubelskim?

Ja mam zamiar jutro albo w sobote zalezy czy mocno popada.

#8418 Share dawcio2218

dawcio2218

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 21:37

Pszenica Ozima i jara Panowie co polecicie mi na zbyt gęste żyto dostało ok 100 kg N . Myślałem nad modusem jednak nie zależy mi na słomie więc myślę nad medaxem dobry wybór? Poleciał bym zwykłym ccc jednak w moim rejonie panują zazwyczaj susze i boję sie trochę że za bardzo skróci mi też i korzeń.

#8419 Share Mcfarmeros

Mcfarmeros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z tym związane , wędkarstwo,motoryzacja .'' KOBITKI''!!!

Napisany 03 kwiecień 2014 - 21:55

Pszenica Ozima i jara

zacznijmy od tego w jakiej fazie masz zboża że chcesz już dawać 2 dawke?

losktos@ drugą dawkę chcę dać bo mam końcówkę krzewienia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8420 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9119 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 kwiecień 2014 - 22:47

Pszenica Ozima i jara

a lancet plus to mozna jzu stosowac na zboza bo temperatura dobowa musi byc 5 stopni to a jak w nocy sa przymrozki to nie mozna juz ? i 2 pytanie jak opryska sie herbicydem to kiedy mozna dac moddus i fungicyd po jakim czasie ile czasu musi byc przerwy od zastosowania herbicydu lancet plus by mozna bylo zastosowac fungicyd duet star a i moddus kiedy ?

Polecam zastosować około tygodniową przerwę między zabiegami, chociaż jak Ci się spieszy to po około 3 dniach nie powinno zaszkodzić. Fungicyd z moddusem możesz połączyć.

Panowie co polecicie mi na zbyt gęste żyto dostało ok 100 kg N . Myślałem nad modusem jednak nie zależy mi na słomie więc myślę nad medaxem dobry wybór? Poleciał bym zwykłym ccc jednak w moim rejonie panują zazwyczaj susze i boję sie trochę że za bardzo skróci mi też i korzeń.

Jak moddusa dasz pełną dawkę to skróci nie gorzej od samego CCC, tylko że koszt wysoki. A medax powinien mieć działanie podobne do moddusa. Najsilniej skracający jest CCC. Możesz np zmieszać CCC z moddusem i wtedy działanie CCC nie jest aż tak agresywne.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)