Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#8321 Share KarolaKarotka

KarolaKarotka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 13:17

Pszenica Ozima i jara Witam, mam tutaj zdjęcie rozcietej pszenicy która wyrwałam w jednym wyrośnietym miejscu, wiem że jest niewyraźne ale napewno doświadczeni będa widzieć.
Mam pytanie - czy to jest własnie faza 1 kolanka? Odległość zaznaczona strzałkami to właśnie ok 1 cm.

http://s27.postimg.o...rn/S1052449.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 05:54
  •  

#8322 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 31 marzec 2014 - 13:55

Pszenica Ozima i jara

Witam, mam tutaj zdjęcie rozcietej pszenicy która wyrwałam w jednym wyrośnietym miejscu, wiem że jest niewyraźne ale napewno doświadczeni będa widzieć.
Mam pytanie - czy to jest własnie faza 1 kolanka? Odległość zaznaczona strzałkami to właśnie ok 1 cm.

zdjęcie takie że prawie nic nie widać ale wg mnie jest pierwsze kolanko http://www.agro.basf...przewodnik.html

#8323 Share KarolaKarotka

KarolaKarotka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 15:05

Pszenica Ozima i jara Za niewyraxistość już przeprosiłam, po zajrzeniu na strone basf jednak chyba to będzie prędzej BBCH 30 niż 31. Ale w sumie już by można w takiej fazie stosować regulator, powiedzmy w środku tygodnia?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8324 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 31 marzec 2014 - 15:53

Pszenica Ozima i jara

Witam. Mam pytanie musze prysnac pszenice manganem,czy już jest odpowiednia faza pszenicy,bo tu sie teraz pisze o stresach,chormonach itp,a ja niemam wykształcenia rolniczego, i jestem zielony w tych sprawach. Pozdrawiam.

Ty o takich głupotach to nie myśl. W zbożach jeżeli nie lecisz na plon rzędu 10t to mikroelementy plonu Ci nie wywindują.

A czemu nie mocznik?

Jak 2 dawki azotu to mocznik na drugą, jak 3 dawki to 3xsaletra.

Ponieważ na poprzedniej stronie Dwóch Forumowiczów pisało o stosowaniu przemrożonych regulatorów wzrostu, również i ja zabiorę w tej kwestii głos. Mianowicie w karcie charakterystyki Moddusa pisze, że zachowuje on swoje właściwości "przez co najmniej 4 lata, jeżeli jest przechowywany w nieotwieranych pojemnikach i w temperaturze pokojowej". [http://www.syngenta....akterystyki.pdf]
Mam Moddusa kupionego w 2010 roku z datą produkcji 01/2009. I teraz się zastanawiam, czy mogę go stosować bez żadnych obaw. Przechowywany jest w piwnicy, a więc nie był narażony ani na mróz, ani na wysoką temperaturę. Gdyby nie był otwierany, to nie poruszałbym tego problemu na Forum, bo byłoby wszystko jasne. A chodzi o to, że już był używany i termin jego przydatności minął. Na jego etykiecie jest bowiem zapis o przydatności w czasie trzech lat od daty produkcji. Na nowej etykiecie jest mowa o czterech. Nie chciałbym zniszczyć swej pszenicy, w związku z czym proszę o pomoc. Miałem stosować go na malej powierzchni ręcznym opryskiwaczem, aby sprawdzić jego efekt, ale to padało, to zimno było, a teraz nocne przymrozki. A pszenica rośnie jak szalona. Za niedługo będzie u mnie faza pierwszego kolanka. Dodałbym do niego ccc, bo wtedy podobno jest większy efekt skracania. W przypadku Antywylegacza Płynnego również minął w grudniu termin przydatności, ale nie był on otwierany i oczywiście jest przechowywany w tym samym miejscu, co reszta pestycydów, więc na pewno będzie działał. Chodzi mi przede wszystkim o Moddusa.

Już kiedyś o tym Ci pisałem. Jeżeli środek się nie rozwarstwił, wygląd i konsystencja jest takka sam to możesz jechać. Tym bardziej że moddus jest dobrym środkiem i jak był przechowywany w odpowiedniej temp to będzie dobrze.

a u mnie na około 30 arach pszenica już jest prawie w fazie pierwszego kolanka a na reszcie jeszcze trochę jej brakuje. Jak ten temat ugryźć??

Jak samo ccc dajesz to możesz już dać, jak ccc z moddusem to daj jak 50% roślin jest w fazie BBCH31, lub jeżeli wszystkie pędy główne osiągną te fazę.

Witam, mam tutaj zdjęcie rozcietej pszenicy która wyrwałam w jednym wyrośnietym miejscu, wiem że jest niewyraźne ale napewno doświadczeni będa widzieć.

Zdjęcie robione chyba kalkulatorem ale i tak bym powiedział że to BBCH 31.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#8325 Share Mareg

Mareg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 31 marzec 2014 - 18:20

Pszenica Ozima i jara co myślicie o Wirtuozie od grzyba oraz w jakiej fazie najlepiej go zastosować lub podajcie jakieś inne środki .
podajcie również swoje opinie na temat odżywki Kristalon .

Edytowany przez Mareg, 31 marzec 2014 - 18:22.

#8326 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 19:20

Pszenica Ozima i jara mam takie pytanie na polach jednych bylo tak ze byla pszenica 2 lata pod rzad i teraz 3 rok jest pszenzyto i czy mozna to pryskac lancetem plus czy chwasty sie nie uodparniaja jak sie jednym opryskiem pryska bo to dobry srodek i nie chce bardzo zmieniac i 2 pytanie czy mozna jak sie pryska od chwastow czy za jednym razem i prysnac od grzyba pszenice ozima i pszenzyto a i jakby antywylegacz dawac albo moddus to jeszcze za wczesnie czy juz mozna i czy te zabiegi laczyc czy kazdy osobno czy jak ?

#8327 Share Mateo33

Mateo33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 19:55

Pszenica Ozima i jara Manganem pryskałem ponieważ pózną jesienią po przejazdach kół pszenica była ciemniejsza,pisałem też o tym na forum i chyba Losktos zasugerował że może o byc niedobór manganu i faktycznie poszperałem w necie że jak gleba jest swieżo wapnowana, a u mnie taka była to może byc utrudniony pobór tego składnika i dlatego chciałem go jak najszybciej zastosowac.Pozdrawiam.

Edytowany przez Mateo33, 31 marzec 2014 - 19:57.

#8328 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 20:43

Pszenica Ozima i jara U mnie prawie zawsze w koleinach jest ciemniejsze zboże normalna sprawa wilgoć sie trzyma w koleiny tez zawsze wiecej nawozów sie stacza nie komninuj za bardzo nie chce mi sie wierzyć że od niedoboru manganu masz jasniejsze zboże.

#8329 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 21:15

Pszenica Ozima i jara panowie kiedy jechać z ccc+ modus i jak to rozpoznać że to już ta faza

Edytowany przez maniek20, 31 marzec 2014 - 21:16.

#8330 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 31 marzec 2014 - 21:22

Pszenica Ozima i jara Wyrwać kilka roślin, najlepiej pędów głównych, przeciąć wzdłuż i zobaczyć gdzie jest kolanko.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8331 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 21:37

Pszenica Ozima i jara a na jakiej wyskosć ma być kolanko ( nigdy nie stosowałem modusa)i dlatego pytam i czy moge juz teraz zastosować tebu w pszenicy ozimej

Edytowany przez maniek20, 31 marzec 2014 - 21:39.

#8332 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 21:39

Pszenica Ozima i jara Jak 2 dawki azotu to mocznik na drugą, jak 3 dawki to 3xsaletra.

Plan mam dać 3 ale saletry mi nie starczy bo zamierzam dać saletre na rzepak, chyba jednak dam ten mocznik na 2 dawke myśle rozsiać go już jutro by miał troche czasu na rozłożenie

:) :)

#8333 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 22:37

Pszenica Ozima i jara koledzy czy można pryskać na chwasty po rozsianiu saletrzaku na pszenice

#8334 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 06:27

Pszenica Ozima i jara milanreal1 - Dzięki za odpowiedź! Wiem, że już o to pytałem i że mi odpisałeś również wtedy, ale teraz ponowiłem swe pytanie z myślą, że może Ktoś z Forumowiczów stosował jakiś pestycyd po terminie ważności, a który wcześniej był otwierany i zabierze w związku z tym głos w dyskusji. Jak patrzę na prognozy, to do poniedziałku mogą być przymrozki, w związku z czym bezpieczniej poczekać aż ustąpią.

#8335 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 06:33

Pszenica Ozima i jara no właśnie przymrozki są codziennie, a moja pszenica musi już by skracana i nie wiem czy można wykonac oprysk przy takiej temperaturze

#8336 Share dawcio2218

dawcio2218

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 07:09

Pszenica Ozima i jara panowie czy na t1 dobrym rozwiązaniem bedzie tebukonazol+prochloraz bo tak mi polecił w sklepie?

#8337 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 07:47

Pszenica Ozima i jara Średnio, a nawet słabo.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#8338 Share piotrek12413

piotrek12413

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 10:28

Pszenica Ozima i jara Co będzie lepszym rozwiązaniem

modus+stabilan+tilt turbo+mirage a w 2 przejeździe mikro+makro+mocznik+siarczan

czy

skracanie w 1 a w 2 odżywki+fungi ?

#8339 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 10:38

Pszenica Ozima i jara Wedlug mnie druga opcja bedzie lepsza. Podobno moddus lubi przypalic w polaczeniu z niektorymi fungicydami.

Wedlug mnie druga opcja bedzie lepsza. Podobno moddus lubi przypalic w polaczeniu z niektorymi fungicydami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8340 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 11:29

Pszenica Ozima i jara jak jest minimalna dawka MODUSA łącznie CCC aby jakiś efekt był? bo potrzebuje na 6h, a są w 1l lub 5l. To z 1l by wyszło 0,166 jeśli starczy to ile CCC do tego dać?