Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

26295 odpowiedzi na ten temat

#8301 Share janek1987

janek1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 19:22

Pszenica Ozima i jara potrzebowal bym malej podpowiedzi odnosnie cerone jak sadzicie kidy bedzie mozna pryskac obecnie jest na pierwszym kolanku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 13:13
  •  

#8302 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2753 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 30 marzec 2014 - 19:24

Pszenica Ozima i jara ja antywylegaczem pryskałem już przed około tygodnia temu , oczywiscie pół dawki na rozkrzewienie
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#8303 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 19:55

Pszenica Ozima i jara Pszenica w fazie 1kolanko 1cm nad węzłem krzewienia,planuję 15g granstar+0,4l starane+2l izoproturon.Zachwaszczenie ogólne z miotłą,rumianowatymi i przytulją.Wcześniej nie mogłem wjechać -byłem chory.
Doradzcie czy dobrze planuję.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8304 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 19:57

Pszenica Ozima i jara a co zrobić w momencie gdy pszenica urosła nierówno??

#8305 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2616 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 19:58

Pszenica Ozima i jara

a u mnie na około 30 arach pszenica już jest prawie w fazie pierwszego kolanka a na reszcie jeszcze trochę jej brakuje. Jak ten temat ugryźć??

skracac .wczesniejsze danie ccc daje lepszy efekt niz przegapienie terminu

#8306 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 20:03

Pszenica Ozima i jara czyli nie czekać... W środę jadę z CCC

#8307 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 30 marzec 2014 - 20:43

Pszenica Ozima i jara Pszenicę zasiałem 10 marca pod siew tylko lubofoska 4-12-12 250kg/ha, siana po poplonie z rzepaku, wielkość jeden listek 3cm kiedy sypnąć saletry I dawkę azotu bo myślę jak będzie w fazie 3-4listków czy później, ziemia 3 klasa?

#8308 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2543 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 30 marzec 2014 - 20:45

Pszenica Ozima i jara a ile dawek planujesz?
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#8309 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 20:59

Pszenica Ozima i jara I dawka gdzieś 200-250kg/ha i II w fazie strzelania 150kg/ha Saletry Kędzierzawskiej i odżywka + siarczan magnezu + mocznik w końcowej fazie

#8310 Share mareczek525

mareczek525

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 21:23

Pszenica Ozima i jara Witam ja pryskałem lancetem pszeniczkę teraz małe przymrozki są i prawdopodobnie będą :( myslicie że zadziała? pryskał ktoś ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8311 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 22:05

Pszenica Ozima i jara

Witam ja pryskałem lancetem pszeniczkę teraz małe przymrozki są i prawdopodobnie będą :( myslicie że zadziała? pryskał ktoś ?

Myślę że na 99,9% zadziała przecież on bardzo szybko wnika w rośliny

#8312 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 470 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 08:56

Pszenica Ozima i jara Dzisiaj w prognozie pogody mówili, że przymrozki w ciągu najbliższych dni się utrzymają.
Ponawiam swe pytanie odnośnie stosowania Moddusa z 01/2009 otwartego w 2010 roku. Mogę bezpiecznie pryskać nim, czy robić próbę na małej powierzchni? Tyle Osób jest na tym Forum i Nikt nie stosował pestycydów po terminie ważności, ale przechowywanych w należytych warunkach, otwartych w poprzednim, bądź w jeszcze wcześniejszym sezonie?

Edytowany przez lukaszm, 31 marzec 2014 - 08:57.

#8313 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1034 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 12:57

Pszenica Ozima i jara czesto stosujecie na druga dawke azotu mocznik? to dobre rozwiazanie , planuje lacznie 2 dawki azotu, na pierwsa poszla saletra 200 kg, na druga planuje saletre 250 albo mocznik 200
nie daje na klos, nie zalezy mi na parametrach

#8314 Share KarolaKarotka

KarolaKarotka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 13:17

Pszenica Ozima i jara Witam, mam tutaj zdjęcie rozcietej pszenicy która wyrwałam w jednym wyrośnietym miejscu, wiem że jest niewyraźne ale napewno doświadczeni będa widzieć.
Mam pytanie - czy to jest własnie faza 1 kolanka? Odległość zaznaczona strzałkami to właśnie ok 1 cm.

http://s27.postimg.o...rn/S1052449.jpg

#8315 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 13:55

Pszenica Ozima i jara

Witam, mam tutaj zdjęcie rozcietej pszenicy która wyrwałam w jednym wyrośnietym miejscu, wiem że jest niewyraźne ale napewno doświadczeni będa widzieć.
Mam pytanie - czy to jest własnie faza 1 kolanka? Odległość zaznaczona strzałkami to właśnie ok 1 cm.

zdjęcie takie że prawie nic nie widać ale wg mnie jest pierwsze kolanko http://www.agro.basf...przewodnik.html

#8316 Share KarolaKarotka

KarolaKarotka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 15:05

Pszenica Ozima i jara Za niewyraxistość już przeprosiłam, po zajrzeniu na strone basf jednak chyba to będzie prędzej BBCH 30 niż 31. Ale w sumie już by można w takiej fazie stosować regulator, powiedzmy w środku tygodnia?

#8317 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9141 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 31 marzec 2014 - 15:53

Pszenica Ozima i jara

Witam. Mam pytanie musze prysnac pszenice manganem,czy już jest odpowiednia faza pszenicy,bo tu sie teraz pisze o stresach,chormonach itp,a ja niemam wykształcenia rolniczego, i jestem zielony w tych sprawach. Pozdrawiam.

Ty o takich głupotach to nie myśl. W zbożach jeżeli nie lecisz na plon rzędu 10t to mikroelementy plonu Ci nie wywindują.

A czemu nie mocznik?

Jak 2 dawki azotu to mocznik na drugą, jak 3 dawki to 3xsaletra.

Ponieważ na poprzedniej stronie Dwóch Forumowiczów pisało o stosowaniu przemrożonych regulatorów wzrostu, również i ja zabiorę w tej kwestii głos. Mianowicie w karcie charakterystyki Moddusa pisze, że zachowuje on swoje właściwości "przez co najmniej 4 lata, jeżeli jest przechowywany w nieotwieranych pojemnikach i w temperaturze pokojowej". [http://www.syngenta....akterystyki.pdf]
Mam Moddusa kupionego w 2010 roku z datą produkcji 01/2009. I teraz się zastanawiam, czy mogę go stosować bez żadnych obaw. Przechowywany jest w piwnicy, a więc nie był narażony ani na mróz, ani na wysoką temperaturę. Gdyby nie był otwierany, to nie poruszałbym tego problemu na Forum, bo byłoby wszystko jasne. A chodzi o to, że już był używany i termin jego przydatności minął. Na jego etykiecie jest bowiem zapis o przydatności w czasie trzech lat od daty produkcji. Na nowej etykiecie jest mowa o czterech. Nie chciałbym zniszczyć swej pszenicy, w związku z czym proszę o pomoc. Miałem stosować go na malej powierzchni ręcznym opryskiwaczem, aby sprawdzić jego efekt, ale to padało, to zimno było, a teraz nocne przymrozki. A pszenica rośnie jak szalona. Za niedługo będzie u mnie faza pierwszego kolanka. Dodałbym do niego ccc, bo wtedy podobno jest większy efekt skracania. W przypadku Antywylegacza Płynnego również minął w grudniu termin przydatności, ale nie był on otwierany i oczywiście jest przechowywany w tym samym miejscu, co reszta pestycydów, więc na pewno będzie działał. Chodzi mi przede wszystkim o Moddusa.

Już kiedyś o tym Ci pisałem. Jeżeli środek się nie rozwarstwił, wygląd i konsystencja jest takka sam to możesz jechać. Tym bardziej że moddus jest dobrym środkiem i jak był przechowywany w odpowiedniej temp to będzie dobrze.

a u mnie na około 30 arach pszenica już jest prawie w fazie pierwszego kolanka a na reszcie jeszcze trochę jej brakuje. Jak ten temat ugryźć??

Jak samo ccc dajesz to możesz już dać, jak ccc z moddusem to daj jak 50% roślin jest w fazie BBCH31, lub jeżeli wszystkie pędy główne osiągną te fazę.

Witam, mam tutaj zdjęcie rozcietej pszenicy która wyrwałam w jednym wyrośnietym miejscu, wiem że jest niewyraźne ale napewno doświadczeni będa widzieć.

Zdjęcie robione chyba kalkulatorem ale i tak bym powiedział że to BBCH 31.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#8318 Share Mareg

Mareg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 31 marzec 2014 - 18:20

Pszenica Ozima i jara co myślicie o Wirtuozie od grzyba oraz w jakiej fazie najlepiej go zastosować lub podajcie jakieś inne środki .
podajcie również swoje opinie na temat odżywki Kristalon .

Edytowany przez Mareg, 31 marzec 2014 - 18:22.

#8319 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 19:20

Pszenica Ozima i jara mam takie pytanie na polach jednych bylo tak ze byla pszenica 2 lata pod rzad i teraz 3 rok jest pszenzyto i czy mozna to pryskac lancetem plus czy chwasty sie nie uodparniaja jak sie jednym opryskiem pryska bo to dobry srodek i nie chce bardzo zmieniac i 2 pytanie czy mozna jak sie pryska od chwastow czy za jednym razem i prysnac od grzyba pszenice ozima i pszenzyto a i jakby antywylegacz dawac albo moddus to jeszcze za wczesnie czy juz mozna i czy te zabiegi laczyc czy kazdy osobno czy jak ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8320 Share Mateo33

Mateo33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 19:55

Pszenica Ozima i jara Manganem pryskałem ponieważ pózną jesienią po przejazdach kół pszenica była ciemniejsza,pisałem też o tym na forum i chyba Losktos zasugerował że może o byc niedobór manganu i faktycznie poszperałem w necie że jak gleba jest swieżo wapnowana, a u mnie taka była to może byc utrudniony pobór tego składnika i dlatego chciałem go jak najszybciej zastosowac.Pozdrawiam.

Edytowany przez Mateo33, 31 marzec 2014 - 19:57.