Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22588 odpowiedzi na ten temat

#8281 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 06:58

Pszenica Ozima i jara ja w tamtym roku miałem taką marną pszenice i dałem Maximusa + Mikro i bardzo ładnie się zebrała

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 21:08
  •  

#8282 Share patfilmax

patfilmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 07:36

Pszenica Ozima i jara Według mnie to najlepiej zastosować Asahi i azot dolistnie

#8283 Share HORTUS

HORTUS

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 07:55

Pszenica Ozima i jara Mam ten sam problem AndrzejB, co ty, zapowiadali noce bez przymrozków, więc opryskiwacz został przypięty i w pole, a tu rano biało. Gdzieś czytałem że przymrozki do -2, -3 stopni nie powinny mieć negatywnego wpływu na działanie herbicydów ale, ...... zawsze pozostaje jakiś niepokój.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8284 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 08:13

Pszenica Ozima i jara ja zastanawiam się, nad zastosowaniem jakiegoś antwylegacza, lecz nie mam żadnej praktyki z antywylegaczami, narazie dostała 130kg polifoski 21 i 180kg saletry 34%N i chciałem dać jeszcze 100-150 kg mocznika, i mam pytanie jaki antywylegacz najlepiej zastosować, w jakiej fazie i w jakiej ilości i czy z antywylegaczem można mieszać fungicydy i nawozy dolistne folicare, insol i siarczan magnezu klasa ziemi IV i część V ,nie chcę zaszkodzić przez nieodpowiednie zastosowanie antywylegacza

#8285 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 08:29

Pszenica Ozima i jara

Mam ten sam problem AndrzejB, co ty, zapowiadali noce bez przymrozków, więc opryskiwacz został przypięty i w pole, a tu rano biało. Gdzieś czytałem że przymrozki do -2, -3 stopni nie powinny mieć negatywnego wpływu na działanie herbicydów ale, ...... zawsze pozostaje jakiś niepokój.

Ja mam dwie plantacje gdzie nie były pryskane na jesień i poleciałem w czwartek tylko Tolurexem (a był mus by już pryskać... miotła). Przy tej pogodzie najbezpieczniejszy środek. W moich prognozach przymrozki były, jak do tej pory najniższa temp była około jeden , zero stopni...

#8286 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 30 marzec 2014 - 08:51

Pszenica Ozima i jara

No właśnie mam plan dać 3 i tak się zastanawiam czy nie dać mocznika na 2 a saletre na 3 bo saletry na trzy dawki mi nie wystarczy a mocznika na 3 nie chce dawać bo według mnie mocznik długo działa i zboże dłużej bedzie dojrzewać

ja jadę na dwa razy ze względu na ograniczoną ilość czasu, i w dwóch dawkach daję 155kg w czystym składniku co w przeliczeniu na saletrę daję 450kg równie dobrze mógłbym ten nawóz podzielić na 3 dawki ale niestety brak czasu spowodował że dam dwie a sytsze czyli 220kg saletry i 170kg mocznika, jak wcześniej pisałem mocznik dłużej działa a trzecią dam uzupełniającą w formie dolistnej razem z grzybówką.
Jak chcesz dać 3 dawki nie ma problemu i mocznik na drugą dawkę spokojnie możesz dać a na ,,kłos" jak rzucisz saletrę pogłównie to jeszcze lepiej :)

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#8287 Share daniel373

daniel373

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 09:45

Pszenica Ozima i jara kiedy zastosować mocznik na drugą dawkę planuje 200kg tylko w jakiej fazie zastosować, myślę że jeszcze przed pierwszym kolankiem zeby miał czas na rozłożenie się w glebie

#8288 Share Maniek111

Maniek111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 09:57

Pszenica Ozima i jara Mam pytanko, kiedy wjechać na pszenice huzar aktiv? :) Z góry dzięki. :D

#8289 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 marzec 2014 - 09:59

Pszenica Ozima i jara Koledzy chciałem kupić środki grzybobójcze na pszenicę i jęczmień jary , jakie w tym roku są dostępne i jaki najlepiej kupić ?, w poprzednich latach stosowałem Alert i byłem zadowolony z jego działania ,ale nie wiem czy w tym roku jest dostępny .

#8290 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 10:18

Pszenica Ozima i jara Koledzy moją pszenicę nawoziłem jesienią 200 kg NPK, wiosną dostała 200 kg KAINITU, potem 300 kg saletrzaku. I tu moje pytanie czy mogę ją do końca dokarmiać np. 20 kg moczniku w oprysku na ha, dodatkiem do dwóch zabiegów fundicydowych po 8 kg mocznika proszę o odp czy to wystarczy czy będzie trzeba zastąpić nawozem w granulacie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8291 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 30 marzec 2014 - 10:48

Pszenica Ozima i jara Do kiedy można dokrzewiac pszenicę antywylegaczem?
I kiedy mogę jechać z odzywka jak wczoraj pryskalem herbicydem?

Edytowany przez tomi1349, 30 marzec 2014 - 10:58.

#8292 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 11:08

Pszenica Ozima i jara Witam wszystkich:) potrzebuje pomocy, ziemia w jednym kawale okazala sie kwasna dla pszenicy, kupilem wapno ale bylo juz po ptakach, pszenica ozima zasiana. na poczatku marca posialem fosforan amonu na nią... niby troche ruszyla ale efekt jest slaby... Saletra wapniowa, co myslicie o tym nawozie zeby uratowac pszenice na kwasnej glebie? prawie zadnej opinni w calym internecie o stosowaniu saletry wapniowej pod zboza. Prosze o podpowiedzi efektywnosci nawozu saletry wapniowej, ceny--> do wartosci,dawki itp. :huh:
Ps: czytalem juz bardzo wiele opinii o probach weglanu tlenku poglownie a ale to odpada(mozna wiecej zaszkodzic) i widze tylko ratunek w saletrze wapniowej,prosze pomozcie....

#8293 Share patfilmax

patfilmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 11:18

Pszenica Ozima i jara jest tez wapno kredowe, nazywa się chyba ECOGRAN i je można stosować pogłownie

#8294 Share dawcio2218

dawcio2218

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 11:35

Pszenica Ozima i jara Witam panowie. Czy jest sen stosowac antywylegacz przy nawozeniu azotem rzędu 120 kg/h azotu pod pszenice zimowa która rośnie na 4 klasie i pszenżyta zimowego dawka 100kg/h klasa ziemi 5.Jesli tak to jaki byście polecali i z jakimi fungicydami go mieszać zeby był najlepszy efekt.

#8295 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 marzec 2014 - 12:07

Pszenica Ozima i jara daj z 1l/ha lepiej zastosowac za te 10zl srodek niz narzekac ze lezy

#8296 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 12:08

Pszenica Ozima i jara Już sobie kolego odpowiedziałeś na pytanie-myślę, że przy tej dawce N możesz sobie odpuścić antywylegacz. Sam CCC nie zdziała cudów, a jak przyjdzie susza to obniżka plonu będzie, dlatego że skraca on również system korzeniowy. Musiałbyś dodać do niego np 0,2 moddusa ale to już koszty o wiele większe.

Edytowany przez wyrebski1, 30 marzec 2014 - 12:11.

#8297 Share dawcio2218

dawcio2218

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 12:13

Pszenica Ozima i jara A co byście polecali z takich tańszych srodków?

#8298 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 12:23

Pszenica Ozima i jara

Koledzy chciałem kupić środki grzybobójcze na pszenicę i jęczmień jary , jakie w tym roku są dostępne i jaki najlepiej kupić ?, w poprzednich latach stosowałem Alert i byłem zadowolony z jego działania ,ale nie wiem czy w tym roku jest dostępny .

alert został wycofany.Na pszenice i jeczmien wirtuoz bedzie dobry

#8299 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 12:31

Pszenica Ozima i jara A można bezpiecznie stosować Moddus z datą produkcji 01/2009, otwarty w 2010 roku, przechowywany w zalecanych warunkach? I do tego Antywylegacz Płynny, gdyż pszenica to Bogatka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8300 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 12:33

Pszenica Ozima i jara a ktos stosował takie coś jak ccc+ tebu + bosfoljar na pszenice ozimą i jarą