Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22555 odpowiedzi na ten temat

#8261 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 17:30

Pszenica Ozima i jara W następnym tygodniu idzie druga dawka azotu.Dzisiaj poszedł stabilan na pierwsze kolanko.Fungicyd poczeka na wyższe temperatury

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 03:01
  •  

#8262 Share M4t3usz

M4t3usz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wszelako rozmaite :)

Napisany 29 marzec 2014 - 17:54

Pszenica Ozima i jara Dziś rozsiałem 2 dawkę na pszenicę, w poniedziałek ccc+moddus z fungi narazie czekam.
@rafto, nie wiem gdzie to wyczytałem, ale mocznik powoduje lepsze wchłanianie. W Twoim przypadku może to być tak, że zboże wchłania mocno przez liście i mogłoby przez przypadek wchłonąć herbi. Ja sam do fungi dodam z 3 kg mocznika /ha + ekolist z żeby właśnie uzyskać ten efekt a nie dorobić się przy tym presji chorób.

Edytowany przez M4t3usz, 29 marzec 2014 - 18:07.

#8263 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 18:43

Pszenica Ozima i jara

W następnym tygodniu idzie druga dawka azotu.Dzisiaj poszedł stabilan na pierwsze kolanko.Fungicyd poczeka na wyższe temperatury

Też myślałem dać Stabilan bo od ubiegłego roku mi został tylko mi go przemroziło bo stał w garażu nie wiem czy nie zaszkodzi?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8264 Share M4t3usz

M4t3usz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wszelako rozmaite :)

Napisany 29 marzec 2014 - 18:53

Pszenica Ozima i jara Nie zaszkodzi :) Pryskałem żyto etefonem nrdowskim i skrócił i nic nie było :) A stał tyle zim w garażu od ilu nie ma NRD ;)

Edytowany przez M4t3usz, 29 marzec 2014 - 18:55.

#8265 Share pikort

pikort

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 19:32

Pszenica Ozima i jara mam pytanie czy jak opruskam przenice bumperm super z kristalonem żółty i siarczanem magnezu + stabilant w jednym zabiegu to nic się nie stanie

#8266 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 29 marzec 2014 - 19:58

Pszenica Ozima i jara Ja siałem 15 marca saletrę pod pszenicę w dawce 220kg/ha więc saletra od kilku dni zaczęła działać, w drugiej dam 170kg/ha mocznika ale dopiero na drugie kolanko, wczoraj patrzyłem pierwszego kolanka jeszcze nie ma. Trzecia będzie uzupełniająca w formie dolistnej foliq N 36% 4l + mikromix 1l.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#8267 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 20:08

Pszenica Ozima i jara A jak byście mieli do wyboru saletre i mocznik to co lepsze na II dawke?

:) :)

#8268 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 29 marzec 2014 - 20:11

Pszenica Ozima i jara saletre.

#8269 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 20:14

Pszenica Ozima i jara A czemu nie mocznik?

#8270 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 20:55

Pszenica Ozima i jara Ja też się zastanawiałem czy dać na II zabieg saletrę czy mocznik. Ale jednak wybrałem mocznik.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8271 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 29 marzec 2014 - 21:12

Pszenica Ozima i jara

saletre.

Jeśli jedziesz na 3 dawki wszystkie saletra to jak najbardziej. Ale ktoś daję 2 dawki jak w moim przypadku to sytuacja nie jest już tak do końca jedno znaczna. Wtedy wybrałbym mocznik ze względu na jego formę i długość działania, forma amidowa dłużej będzie działać od form amonowych i azotanowych jakie są w saletrze, 3 dawkę już wtedy uzupełniającą w formie dolistnej.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#8272 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 21:12

Pszenica Ozima i jara Ja też myślę mocznik ale chyba przed deszczem lepiej ?Bo zalecają wymieszać po zasianiu a na pszenicy będzie ciężko ;)

#8273 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 21:25

Pszenica Ozima i jara

Też myślałem dać Stabilan bo od ubiegłego roku mi został tylko mi go przemroziło bo stał w garażu nie wiem czy nie zaszkodzi?

nie zaszkodzi tylko nie podziala jesli przemarzł

#8274 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 21:31

Pszenica Ozima i jara

A ja dziś wjechałem z CCC na rozkrzewienie , bo tam gdzie rzadka to innego ratunku nie było.
Z Aurora poczekam niech pszenica jeszcze podrośnie i noc będzie ciepła , chociaz dziś i jutro ma być cieplutko w dzień a noce +- 5*
Taka rzadka jest na 40 ar gdzieś.
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Co o tym sądzicie?

Na moje oko tu już się trzeba szykowac do skracania a nie do dokrzewiania według mnie troche sie spóźniłeś z tym dokrzewianiem.

#8275 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 21:38

Pszenica Ozima i jara

Jeśli jedziesz na 3 dawki wszystkie saletra to jak najbardziej. Ale ktoś daję 2 dawki jak w moim przypadku to sytuacja nie jest już tak do końca jedno znaczna. Wtedy wybrałbym mocznik ze względu na jego formę i długość działania, forma amidowa dłużej będzie działać od form amonowych i azotanowych jakie są w saletrze, 3 dawkę już wtedy uzupełniającą w formie dolistnej.

No właśnie mam plan dać 3 i tak się zastanawiam czy nie dać mocznika na 2 a saletre na 3 bo saletry na trzy dawki mi nie wystarczy a mocznika na 3 nie chce dawać bo według mnie mocznik długo działa i zboże dłużej bedzie dojrzewać

#8276 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 29 marzec 2014 - 22:23

Pszenica Ozima i jara Sypaliscie już 2 dawkę nawozu?

#8277 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 29 marzec 2014 - 23:08

Pszenica Ozima i jara Ja czekam na 1 kolanko wtedy druga dawka azotu

#8278 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 30 marzec 2014 - 06:31

Pszenica Ozima i jara Panowie jest jakis nawóz dolistny by zebrał tą moją pszenicę?

#8279 Share andrzejB

andrzejB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 06:47

Pszenica Ozima i jara Panowie może ktos podpowie. Wczoraj pryskałem ozimą na jedno i dwuliścienne, a w nocy wystapił niewielki przymrozek -1 może -2. Czy to zaszkodzi? Dodam że nie spodziewałem się dziś przymrozku,dlatego pryskałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8280 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 06:50

Pszenica Ozima i jara Ponieważ na poprzedniej stronie Dwóch Forumowiczów pisało o stosowaniu przemrożonych regulatorów wzrostu, również i ja zabiorę w tej kwestii głos. Mianowicie w karcie charakterystyki Moddusa pisze, że zachowuje on swoje właściwości "przez co najmniej 4 lata, jeżeli jest przechowywany w nieotwieranych pojemnikach i w temperaturze pokojowej". [http://www.syngenta....akterystyki.pdf]
Mam Moddusa kupionego w 2010 roku z datą produkcji 01/2009. I teraz się zastanawiam, czy mogę go stosować bez żadnych obaw. Przechowywany jest w piwnicy, a więc nie był narażony ani na mróz, ani na wysoką temperaturę. Gdyby nie był otwierany, to nie poruszałbym tego problemu na Forum, bo byłoby wszystko jasne. A chodzi o to, że już był używany i termin jego przydatności minął. Na jego etykiecie jest bowiem zapis o przydatności w czasie trzech lat od daty produkcji. Na nowej etykiecie jest mowa o czterech. Nie chciałbym zniszczyć swej pszenicy, w związku z czym proszę o pomoc. Miałem stosować go na malej powierzchni ręcznym opryskiwaczem, aby sprawdzić jego efekt, ale to padało, to zimno było, a teraz nocne przymrozki. A pszenica rośnie jak szalona. Za niedługo będzie u mnie faza pierwszego kolanka. Dodałbym do niego ccc, bo wtedy podobno jest większy efekt skracania. W przypadku Antywylegacza Płynnego również minął w grudniu termin przydatności, ale nie był on otwierany i oczywiście jest przechowywany w tym samym miejscu, co reszta pestycydów, więc na pewno będzie działał. Chodzi mi przede wszystkim o Moddusa.

andrzejB - Jeśli o mnie chodzi, to staram się nie pryskać jakimkolwiek środkiem, jeśli wcześniej był przymrozek i jeśli prognozy na kolejne dni nie są sprzyjające do działania pestycydu. Niemniej nie zawsze prognozy się sprawdzają. Tak miałem w ubiegłym sezonie, gdy pryskałem jesienią pszenicę (powschodowo) herbicydem Legato Plus 600 SC. Zabieg wykonałem późnym popołudniem, a rano był przymrozek. Nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków. Dodam, że fiołki i jasnoty zostały zwalczone, bo wiosną ich nie było już widać. A miotła w niektórych miejscach nadal rosła, a najbardziej przytulia.

Edytowany przez lukaszm, 30 marzec 2014 - 07:04.