Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#801 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 10:04

Pszenica Ozima i jara u nas w małopolsce dziś było -10 rano a chciłem posiac na pszenicę saletrę i polifoskę 6 a potem przebronowac,ale za duży mroz jeszcze kurde boje się troche;/

http://img88.imagesh...jcie0012to.jpg/ tak wygladała na poczadku lutego,do teraz trochę się przerzedziła ale to dobrze bo trochę za gęsta była. Sypnąc coś teraz czy zaczekac ze 2,3tygodnie, zaznacze że już więcej nawozu nie dostanie najwyżje coś dolistnego przed kłoszeniem się.

Edytowany przez lebek5, 08 marzec 2011 - 10:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 11:26
  •  

#802 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 08 marzec 2011 - 12:28

Pszenica Ozima i jara A nawet nie trochę... Przecież masz dywan na polu... Obniż trochę I dawkę N bo inaczej wszystkie Ci strzelą w górę i nie zbierzesz wartościowego plonu.

@Lukaszjarm jak możesz to siej. U mnie śnieg na polach jest nie spieszę się. Ale myślę że na weekend śnieg zniknie to również ruszę, na zboża na razie bo na łąkach woda i lód...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#803 Share Medalik

Medalik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Sport, polityka :-) ,rolnictwo

Napisany 08 marzec 2011 - 17:49

Pszenica Ozima i jara Możecie powiedzieć krótko i zwięźle co sypiecie na pierwszą dawkę pod pszenicę?? Bo się zastanawiam nad mocznikiem i saletrą. Czytając posty wcześniejsze można kręćka dostać , napiszcie konkretnie co dajecie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#804 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 18:02

Pszenica Ozima i jara ja tam znawcą nie jestem ale moim zdaniem saletra po zimie jest najlepsza. B) A co do mojego pytania to radzicie mi sypac?czy zaczekac ze 3,4 tygodnie?

#805 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 19:12

Pszenica Ozima i jara dzis zaczolem siac 9 ha po 200 kg / ha jutro jade reszte obsiac .
OT . w rzepaku ruszyla wegetacja . liscie sie unosza a na zmarznietych lisciach wypuszcza mlode :rolleyes:

#806 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 21:46

Pszenica Ozima i jara a u mnie dwie ostatnie noce po -10 w dzień dzisiaj +4 wczoraj +1 ,wegetacja: brak także czekac tylko pozostaje

#807 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 23:02

Pszenica Ozima i jara

Możecie powiedzieć krótko i zwięźle co sypiecie na pierwszą dawkę pod pszenicę?? Bo się zastanawiam nad mocznikiem i saletrą. Czytając posty wcześniejsze można kręćka dostać , napiszcie konkretnie co dajecie.

I dawka tylko i wyłącznie saletra. Dawka ok 200kg/ha będzie wystarczająca ;)
Zapraszam na swój profil

#808 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 09 marzec 2011 - 11:27

Pszenica Ozima i jara Nie wiem czy siać już saletre czy jeszcze nie. W mojej okolicy nikt tak wcześnie nawozów nie sieje. Wszyscy sieją jak pszenica ruszy i wtedy jak da sie wjechać w pole. Śniegu na zbożu już nie ma ale ojciec upiera się że jak wiosna będzie za miesiąc to deszcz wypłucze saletre

#809 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 13:11

Pszenica Ozima i jara Byłem dzisiaj na polach i stwierdziłem, że na polu już robi się piach, ziemia jest sucha. Chyba nie ma na co czekać

#810 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 15:32

Pszenica Ozima i jara

Nie wiem czy siać już saletre czy jeszcze nie. W mojej okolicy nikt tak wcześnie nawozów nie sieje. Wszyscy sieją jak pszenica ruszy i wtedy jak da sie wjechać w pole. Śniegu na zbożu już nie ma ale ojciec upiera się że jak wiosna będzie za miesiąc to deszcz wypłucze saletre

Saletry tak łatwo nie wypłucze. A sianie gdy już roślina się pobudzi to trochę za późno trochę będzie głodować a to przełoży się na plon.
Zapraszam na swój profil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#811 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 18:34

Pszenica Ozima i jara Tylko największy ból jeśli by tą pszenice całkiem wymroziło. Jeszcze się wstrzymamy u nas. Choć bardziej się boje o rzepak. U nas w dzień z 7 stopni a w nocy z 10 na minusie bez śniegu więc najgorsze co może być. Na początek jedzie Yara 16:16:16 + Siarczan amonu + a chwile po jedzie saletra.

#812 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 19:18

Pszenica Ozima i jara ja dziś posiałem saletrę na pszenicę, zresztą na resztę ozimin również. Patrząc na pogodę dwutyg. w moim regionie to dzisiaj był ostatni przymrozek rano. No oby! :)

#813 Share patryk141

patryk141

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 19:37

Pszenica Ozima i jara U mnie jeszcze śnieg leży na polach i nie ma za bardzo mowy wysiewie nawozów;/ Trzeba czekać jak będzie wyglądać pszenica po zniknięciu pokrywy śnieżnej...

#814 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 09 marzec 2011 - 20:08

Pszenica Ozima i jara Pszenica jak na razie przezimowała całkiem nieźle, końcówki liści zbrązowiały bo wystawały ze śniegu i wysmalił je mroźny wiatr. Mam tylko bogatke i tonacje.
Rozumiem że nie ma żadnych przeciwskazań żeby siać saletre?

#815 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 19:16

Pszenica Ozima i jara Gwozd:
Z całą pewnością nie ma.

Saletra całą parą, bo sporo plantacji poważnie ucierpiało.
Z dawkami ostrożnie, w I ze 200-250 kg/ha, no chyba że grunt podmokły i nieprędko się wjedzie to z 300kg/ha lub 200 saletra + 150 mocznik.

W ciągu tygodnia postaram się o fotki pszenicy hybrydowej.
Siana po kukurydzy, przezimowała, zasilona N.
Pole podzielone na dwie działki, wysiew 190 nasion a na drugiej 220 nasion na metr kw.

#816 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 20:41

Pszenica Ozima i jara No u nas w Lubelskim chyba zapowiada się pierwsza noc bez mrozu. Tylko co jeśli wróci minus 10?

#817 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 396 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 12 marzec 2011 - 00:23

Pszenica Ozima i jara Dzisiaj w dzień w Lubelskiem ( okolice Lublina) 7 stopni na plusie, teraz tylko nieco poniżej zera. Najbliższe dni zapowiadają się na plusie. Jeżeli tak będzie to myślę w poniedziałek rozsiać saletrę pod pszeniczkę ;)

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#818 Share krzys037

krzys037

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 11:13

Pszenica Ozima i jara Ja narazie czekam nic jeszcze nie rozsiałem nawozu nawet pod rzepak bo sie zanosi tak mojej okolicy linhttp://www.weatheronline.pl/weather/maps/city?PLZ=_____&PLZN=_____&LANG=pl&CEL=C&SI=kph&CONT=plpl&LAND=PLP&REGION=0001&WMO=x2005&LEVEL=52&R=0&NOREGION=0

Edytowany przez milanreal1, 14 marzec 2011 - 15:25.
cytowanie poprzedniego posta

#819 Share brtk

brtk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 14:59

Pszenica Ozima i jara Ja wczoraj wysiałem saletrę z sola potasową pod moja pszenicę w dawce 200kg saletry + 100kg soli. Jeszcze nigdy tak wcześnie nie siałem pod ozime, ale ziemia już ładnie odmarzła więc myślę że lada dzień rosliny ruszą z wegetacją. dziś sprawdzałem to widzę ze saletra juz się rozpuściła. mam nadzieję ze troche poratuje te oziminy, bo w tym roku w moim rejonie wyglądają one kiepsko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#820 Share inwa

inwa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 14:35

Pszenica Ozima i jara U nas to jest w Świętokrzyskim w okolicy Buska Zdroju wegetacja zbóż już ruszyła jeszcze w piątek na polach było buro a dziś widać,że się zieleni ale nie ma co się dziwić skoro temperatura w nocy dodatnia a w dzień ponad +15 stopni moja decyzja wysiewu Saletry tydzień temu była słuszna.Panowie nie ma na co czekać kto posiał w naszej okolicy Saletrę ten wygrał.