Polecane posty

XTRO    1530

jak dam 150 to nie zaszkodzi, zwłaszcza że w większości pól mam zasobność na poziomie średnim bądź niskim

to i tak na pszenice wychodzi PK- 78-90 to chyba dawka jest normalna nie ?

w pszenżyta też pójdzie albo taka albo 52-60

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinMadry    4

 

pod pług, potas tylko na lżejszych glebach można pogłównie

 

To chyba pójdzie pod pług 150kg polifoski 8 plus 50kg soli potasowej. A czy jak dam jeszcze 200 kg wapna granulowanego magnezowego razem to nie będzie żadnego uwstecznienia P i K? Wapno dopiero teraz na czesci pól tam gdzie nie było agregatu , bo poszedł roundap.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Co do oprysku to co będzie skuteczniejsze:maraton,komplet czy mieszanina Boxer+legato+glean?Czy warto bawic sie w mieszanie? bo cena wyjdzie podobna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja po rzepaku planuje dać 150 kg Polifoski 8. W tamtym roku jesienią pryskałem legato+glean i pola czyściutkie przy koszcie 90zł ha, a zawsze pełno przytuli. Maraton+glean też się w tym roku sprawdził ale pole musi byc wilgotne bo też lubi przytulie puścić no i koszt juz nie taki atrakcyjny jak legato+glean. Pryskałem też ExpertMet + Glean ale przytulii ta mieszanina rady nie daje i trzeba wiosna jeszcze raz pryskać natomiast wszystkie w 100% poradziły sobie z miotłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

W tamtym roku pryskałem pszenicę i pszenżyto Glean z Lentiputem. Pszenżyto było czyste pszenicy miotła została. W tym roku byłem w innym sklepie i ten mi doradził żeby dodać jeszcze do tej mieszanki Diflanil i że ma być ok. Teraz mam takie pytanie w jakich dawkach zastosować te środki żeby nie nakupić tego za dużo bo po co przepłacać. Do pryskania nie całe 6ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Chłopaki czy gorzej jest pryskać wiosną np. huzarem czy innym, pryskacie tylko jesienią czy coś jeszcze dajecie na wiosnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak na jesieni zwalczysz wszystkie chwasty to na wiosne już nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Tomazi3p, milanreal1 - Dziękuję Panowie za odpowiedź!

Wprawdzie samego DFF nie stosowałem, a jego mieszaninę z IPU, niemniej żadnego fiołka, rdestów i jasnot na polu nie znalazłem. Może zastosować jeszcze taki wariant: kupić Legato Plus 600 SC i dodać do niego jakąś substancję aktywną, która skutecznie zwalczy miotłę i przytulię? Albo stworzyć Maraton i do niego dodać Glean? Jest jeszcze dużo czasu do siewu pszenicy, więc chcę spokojnie wybrać jakiś najbardziej skuteczny wariant. Wiadomo, że na wiosnę może pojawić się przytulia, ale wtedy łatwo ją załatwi fluroksypyr.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

W tamtym roku pryskałem pszenicę i pszenżyto Glean z Lentiputem. Pszenżyto było czyste pszenicy miotła została. W tym roku byłem w innym sklepie i ten mi doradził żeby dodać jeszcze do tej mieszanki Diflanil i że ma być ok. Teraz mam takie pytanie w jakich dawkach zastosować te środki żeby nie nakupić tego za dużo bo po co przepłacać. Do pryskania nie całe 6ha

DFF wspomoże zwalczanie miotły, sam w sobie jest słabym środkiem miotłobójczym. Jeżeli chcesz mieszać to moje proporcje- 1,5-2l(+-) Lentipuru+10g Glean+0,2 Diflanil. Tylko teraz problem z opakowaniem, jeżeli by było 5ha to było by w sam raz. Koszt ok 120zł. W tej cenie będziesz miał Snajpera, CTU+DFF, Maraton, Legato Plus. Dawkę CTU dobierz do kategorii agronomicznej gleby. Na ciężkich glebach solo CTU powinien być aplikowany w dawce 3l w górę(niebezpiecznie dla niektórych odmian) w celu pewnego zwalczenia miotły. Z dodatkiem DFF pułap ten się zmniejsza. Jakie dawki dawałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Tomazi3p, milanreal1 - Dziękuję Panowie za odpowiedź!

Wprawdzie samego DFF nie stosowałem, a jego mieszaninę z IPU, niemniej żadnego fiołka, rdestów i jasnot na polu nie znalazłem. Może zastosować jeszcze taki wariant: kupić Legato Plus 600 SC i dodać do niego jakąś substancję aktywną, która skutecznie zwalczy miotłę i przytulię? Albo stworzyć Maraton i do niego dodać Glean? Jest jeszcze dużo czasu do siewu pszenicy, więc chcę spokojnie wybrać jakiś najbardziej skuteczny wariant. Wiadomo, że na wiosnę może pojawić się przytulia, ale wtedy łatwo ją załatwi fluroksypyr.

Pomysł z Maratonem+Glean popieram. Jednak musisz trafić na optymalny okres wilgotności gleby-wtedy może być bez poprawek.Do wspomnianego Legato mógłbyś dodać Glean, i taką mieszanką prysnąć w miarę wcześnie-z przytulią różnie bywa, jak rzadko stosowałeś i jak dasz wcześnie to będzie OK.Tańszym rozwiązaniem na przytulię(obok fluroksypyru, którego bardzo cenię) jest karfentrazon. Sam rozmyślam nad zastosowaniem CTU/IPU+karfentrazon, na przedwiośniu. No i koszt do przyjęcia 80zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Herbicydu Glean 75 WG nigdy na swoim polu nie stosowałem. Teraz na tym stanowisku, na którym ma być pszenica ozima był jęczmień jary. Wcześniej pszenica ozima i wtedy była pryskana Legato Plus 600 SC.

A teraz pytanie odnośnie mieszanin: Maraton + Glean można stosować przedwschodowo? Bo swego czasu na internecie znalazłem jakieś informacje, że tylko powschodowo. Z kolei w przypadku Legato Plus + Glean, zgodnie z etykietami tych herbicydów, można mieszaninę taką stosować jedynie powschodowo. A czy Ktoś stosował ją przedwschodowo?

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Bo pogody nie da się przewidzieć, a jak będzie deszczowo, to potem nie wjadę w pole. Dodatkowo dochodzi kwestia przymrozków jesiennych.

Dodam jeszcze, że teraz jest tak mokro, iż nie mogę zacząć uprawek pożniwnych.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Tak. Nie da się jej przewidzieć. A najgorzej z terminami wykonywania zabiegów ochrony roślin w sytuacji, gdy ma się grunty orne na podmokłych terenach.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Co do oprysku to co będzie skuteczniejsze:maraton,komplet czy mieszanina Boxer+legato+glean?Czy warto bawic sie w mieszanie? bo cena wyjdzie podobna

Jeżeli przedplonem jest rzepak to te 3 rozwiązanie czyli mieszanina boxera legato i gleanu (masz w tym 3 substancje aktywne o różnych mechanizmach, choć trzeba pobawić się z mieszaniem) będzie wręcz lepsza. Choć te wszystkie rozwiązania mają jedną małą wadę. Nie zawsze dadzą radę z chabrem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Przedplonem jest kukurydza.Na jednym kawałku jest sporo owsa gluchego a na innym prosa chociaż w pszenicy w tym roku mialem problem najwiekszy z przytulią i miotłą.Obawiam sie,że po kukurydzy moge mieć sporo ww.jednoliściennych,ale nie wiem czy jesienny zabieg coś na to zaradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kukurydza na kiszonkę czy ziarno? Gdy siew pszenicy będzie opóźniony to zabieg jesienny bym sobie odpuścił, na rzecz wiosną apyrosu, attributu czy w późniejszym terminie axiala (owies głuchy i chwastnice załatwi na pewno). Na przytulie mustang lub gold.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a jakbyś podszedł do tego. Dwie pszenice:

- pierwsza 10ha po pszenicy (chabry i maki zawsze były) i jęczmieniu (perz, owies głuchy i coś co tylko axial brał i to było z traw - zresztą była tam wcześniej pseudo łąka),

- druga to 9,5ha po rzepakach (był stosowany supero w dawce 2,8l na perz więc perz wykluczam że będzie bo i na ścierni nie było),

 

Na początek dostałem radę że po rzepakach ekspertmet a po pszenicy boxer.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Zależy jeszcze jaki przedplon np. po rzepaku ze słomą wraca średnio 120kg potasu więc tez nie ma co szaleć z tą solą. Trzeba wziąć pod uwagę zasobność, przedplon i czy była zbierana słoma szczególnie jeśli chodzi o potas

z tym że te 120 kg potasu ze słomy nie będzie dostępne od tak w rok

To chyba pójdzie pod pług 150kg polifoski 8 plus 50kg soli potasowej. A czy jak dam jeszcze 200 kg wapna granulowanego magnezowego razem to nie będzie żadnego uwstecznienia P i K? Wapno dopiero teraz na czesci pól tam gdzie nie było agregatu , bo poszedł roundap.

jeżeli chcesz dawać jeszcze wapno, to wapno daj pod pług, najlepiej na sciernie i wymieszać agregatem, a później orka i nawóz pod agregat


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

chwasty lepiej zwalczać na jesień ?wiem że to pytanie się powtarza ale nie wiem w końcu czy pryskać na jesień czy wiosnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja zastanawiam się nad przejsciem na jesienne odchwaszczanie, podobno efekty lepsze. Na wiosne to raz że nie zawsze jest odpowiednia temperatura a dwa, wszystko się nakłada na siebie (antywylegacz herbicydy itp)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj