Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

25364 odpowiedzi na ten temat

#8141 Share Didi5

Didi5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 07:31

Pszenica Ozima i jara Witam. Mam pytanie. wczoraj jak pryskałem pszenice przez pomyłkę wlałem za dużo oprysku na ha dokładnie to mustang forte zamiast 1l to 1.5l i czy to moze spalić pszenicę ? a i jeszcze atlantis 1l do tego na ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 00:35
  •  

#8142 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1382 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 09:04

Pszenica Ozima i jara o kurde, ale dałeś dawkę. Na pewno będziesz miał czysto na polu od chwastów, ale bym się też bał o zboże-musisz obserwować.

#8143 Share Didi5

Didi5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 11:02

Pszenica Ozima i jara A no dałem i teraz nie wiem co będzie.Chwastów to na pewno nie będzie.

Obserwować to na pewno będę bo sam jestem ciekaw czy wytrzyma pszenica taka dawkę. a nie wiesz czasami co by można było zastosować żeby trochę zminimalizować uszkodzenie rośliny?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8144 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 900 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 11:33

Pszenica Ozima i jara Na wszelkiego rodzaju sytuacje stresowe (przymrozki, poparzenia nawozami, herbicydami) można zastosować Asahi.
Zapowiadają ochłodzenie, to i skuteczność Mustanga na pewno spadnie.

#8145 Share Didi5

Didi5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 11:45

Pszenica Ozima i jara Mam taką nadzieje że tak źle nie będzie. W najgorszym przypadku to tylko zostanie zaorać i coś innego posiać.Pozdrawiam

#8146 Share gomez181

gomez181

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 11:56

Pszenica Ozima i jara chłopaki mam taki problem,jesienny oprysk w pszenicy i jeczmieniu przeposcił mi bratka albo fiołka i przytulie macie pomysl czym to zwalczyc ? chodzi tylko o te chwasty;p

#8147 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2589 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 12:20

Pszenica Ozima i jara mustang forte zwalcza te chwasty.dawka 1l na ha

#8148 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 12:25

Pszenica Ozima i jara Lintur 70WG- jednak na fiołka wyższe dawki, lub Galaper Strong. Cenowo wychodzi podobnie.

#8149 Share Didi5

Didi5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 12:36

Pszenica Ozima i jara Na pewno mustang forte da radę tym chwastą . A fiołek kwitnie?

#8150 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2589 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 12:45

Pszenica Ozima i jara Ze srodków na wiosne mustang najlepiej radzi sobie z fołkiem.Jesli do konca go nie zwalczy to zatrzyma go w dalszym wzroście.O ile pamietam ma skutecznosc w zwalczaniu około 80 %

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8151 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 13:06

Pszenica Ozima i jara Panowie jak już o opryskach mowa to potrzebuje porady, chce zasiaż mieszanke pszenżyto+groch a mam na polu posianą w jesieni gorczyce która nie przemarzła ;[ nie ma jej dużo bo wysiane 10kg na ha i tak się zastanawiam czy będzie możliwośc czymś to opryskać by zgineła a nie uszkodzić grochu?

:) :)

#8152 Share michal2126

michal2126

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 13:37

Pszenica Ozima i jara Witam ,co polecicie na pszenice ,jeżeli jesienią pryskałem tylko gleanem w dawce 24g /ha, a wiosną i tak wyszedł rzepak po ostatnim użytkowaniu, czym najlepiej go zwalczyć :? :o

#8153 Share toomi30

toomi30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo, maszyny drogowe budowlane

Napisany 23 marzec 2014 - 21:28

Pszenica Ozima i jara

Miotłe nie zwalcza!!!!!!!!!!!

Mi dziś udało się opryskać pszenice Chwastoxem TRIO , bo przytuli od groma.
Tydzień temu Tolurex i rumianki i miotła już żółknie i bladnie.

ja na przytulie stosuje grodyl po dwuch tygodniach juz widac działanie, ale moze chwastox jest tanszy?

#8154 Share mp255

mp255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 21:51

Pszenica Ozima i jara Wczoraj dałem druga a zarazem ostatnią dawkę azotu w formie mocznika 220kg/ha.Posiałem i po 2 godzinach spadł deszcz co mnie bardzo cieszyło do czasu aż zaczeło lać.Tak duża ilość wody nie wymyje mi tego azotu z ziemi na górce.Od razu dodam od siebie bo widzę że toczy się dyskusja o herbicydach i miotle.Ja na jesień dałem Tolurex (chlorotoluron) i Stakato (diflufenikan) tylko nie pamiętam w jakich dawkach i na polu czyściutko żadnej miotły ani chabra polecam tą mieszankę w opryskach jesiennych. :)
Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

#8155 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 23 marzec 2014 - 22:12

Pszenica Ozima i jara Ja pryskałem snajperem diflufenikan i chlorotoluron tylko przez ciepłą zimę środki w glebie na wiosnę kiepsko już działają co niektóre chwasty bieleją a reszta zieloniutkie jest tzn (tasznik i przytulia) zrobię poprawkę linturem i będzie dobrze, co ważne po miotle ani śladu :)

#8156 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1020 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 22:31

Pszenica Ozima i jara czym jest spowodowane ze miejscami jest zboze ladne, juz bujne i moze juz po krzewieniu nawet , a miejscami dopiero w fazie 2-3 lisci
czy te slabsze przymarzlo? czy moze gorsza ziemia, mniej wilgotna? czy te zboze nadgoni??
co sie stanie jak dam ccc w fazie 2-3 lisci? podziala na krzewienei? czy czekac az bedzie wieksze?

#8157 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 00:22

Pszenica Ozima i jara

Wczoraj dałem druga a zarazem ostatnią dawkę azotu w formie mocznika 220kg/ha.Posiałem i po 2 godzinach spadł deszcz co mnie bardzo cieszyło do czasu aż zaczeło lać.Tak duża ilość wody nie wymyje mi tego azotu z ziemi na górce.Od razu dodam od siebie bo widzę że toczy się dyskusja o herbicydach i miotle.Ja na jesień dałem Tolurex (chlorotoluron) i Stakato (diflufenikan) tylko nie pamiętam w jakich dawkach i na polu czyściutko żadnej miotły ani chabra polecam tą mieszankę w opryskach jesiennych. :)

100 kg N jako druga i ostatnia dawka azotu 23 marca. Wg mnie to błąd. Nie dość, że część azotu zostanie utracona, to rośliny w tej fazie, mając na uwadze to, że zastosowałeś już pierwszą dawke i jest ona nadal dostępna dla roślin, poprostu nie wykorzystają optymalnie tego azotu z mocznika.

czym jest spowodowane ze miejscami jest zboze ladne, juz bujne i moze juz po krzewieniu nawet , a miejscami dopiero w fazie 2-3 lisci
czy te slabsze przymarzlo? czy moze gorsza ziemia, mniej wilgotna? czy te zboze nadgoni??
co sie stanie jak dam ccc w fazie 2-3 lisci? podziala na krzewienei? czy czekac az bedzie wieksze?

Sądze, że niskie PH.

#8158 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1020 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 03:00

Pszenica Ozima i jara czy te zboze jeszcze nadgoni? czy ta czesc zboza ktora jest we wczesniejszej fazie wytworzy jeszcze dobry polos?
co bedzie jak na dokrzewienie dam ccc w fazie 2-3 lisci, za wczesnie?

#8159 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2282 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 24 marzec 2014 - 04:35

Pszenica Ozima i jara

Wczoraj dałem druga a zarazem ostatnią dawkę azotu w formie mocznika 220kg/ha.Posiałem i po 2 godzinach spadł deszcz co mnie bardzo cieszyło do czasu aż zaczeło lać.Tak duża ilość wody nie wymyje mi tego azotu z ziemi na górce.Od razu dodam od siebie bo widzę że toczy się dyskusja o herbicydach i miotle.Ja na jesień dałem Tolurex (chlorotoluron) i Stakato (diflufenikan) tylko nie pamiętam w jakich dawkach i na polu czyściutko żadnej miotły ani chabra polecam tą mieszankę w opryskach jesiennych. :)

Ja druga dawke dam jak pszenica bedzie wypuszczać liść flagowy , chociaż w tamtym roku dałem tuz przed wykłoszeniem i było OK.
No ale po co dawać w tak krótkim odstepie azot :blink: ?Nie dawno sypałes zaraz na przedwiosniu a wczoraj druga dawkę, Co ci to da?
ja mysle że pszenica potrzebuje najwięcej azotu na przedwiosniu , zaraz jak rusza wegetacja a potem jak ma się kłosić by ten kłos i ziarno było jak najdorodniejsze --takie me zdanie.

czym jest spowodowane ze miejscami jest zboze ladne, juz bujne i moze juz po krzewieniu nawet , a miejscami dopiero w fazie 2-3 lisci

Inne Ph albo gorsza ziemia, albo mniej zasobna w składniki pokarmowe.
U mnie na jednym kawałku pszenica a są miejsca co jest gęsta a 30 ar rzadka jest.
Inne przedplony itp.A siana jednakowo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8160 Share seba87

seba87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnicto nowinki tchniczne

Napisany 24 marzec 2014 - 08:24

Pszenica Ozima i jara kiedy optymalnie ruszyc z opryskiem na dwuliscienne?? czy mozna cos przy okazji oprysku na chwasta dozucic cos na wzrost? (